Úpadek anglické vraždy a jiné eseje

Úpadek anglické vraždy je menší „sborník“ Orwellových sociálních a politických děl. V této knize se věnuje rozborům některých anglických spisovatelů, politické situaci a také v nich zachycuje své vlastní zážitky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20745/upadek-anglicke-vraz-20745.jpg 3.921

Decline of the English Murder (1995)

Literatura světová
Vydáno:, Votobia

Kniha Úpadek anglické vraždy a jiné eseje

georgearrow
29.12.2017

Orwell se projevuje jako ryzí intelektuál v tom dobrém slova smyslu - přemýšlí do hloubky o aspektech naší civilizace - četl jsem v roce 1995 v prvním roce na vysoké škole a dodnes si kladu otázku z eseje o Dalím - na kolik můžeme osobnost, charakter a život autora vyabstrahovat od jeho díla? Nebo dílo žije již svým životem a nedá se na autora hledět, i když byl lidskou zrůdou? Orwell je zcela proti tomuto oddělování, ale je to tak vždy? Co třeba Nezval a jeho angažmá v komunistickém režimu?

Dáma s hrnstjm
22.05.2013

V knize zaznívá několik velmi zajímavých myšlenek. Je škoda, že některé knihy, které Orwell podrobuje kritice z neobvyklých úhlů, zatím vůbec nevyšlo (a pravděpodobně ani nevyjde) česky, takže český čtenář nemá vlastní názor pro porovnání. Nejvíc mě zaujala kapitola o osobnosti Salvatora Dalího, netušila jsem, že to byl takový šílený psychopat.

Brů
06.06.2012

je to zajímavá kniha a velmi dobře se čte aspoň podle mě :)

eseje anglická literatura

Eric Arthur Blair

George Orwell (p)
anglická, 1903 - 1950

všechny knihy autora

Kniha Úpadek anglické vraždy a jiné eseje je: