Odveta

Odveta https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349012/bmid_univerzita-vyjimecnych-3-odveta-WrI-349012.jpg 4 416 77

Poslední test je ten nejnebezpečnější! Závěrečný díl bestsellerové série. Vítěz bere vše! Svaz národů se ocitá na pokraji občanské války. Povstalci intrikují proti kruté a vychytralé vládě. Nadaná studentka Cia Valeová, která přežila testování, je odhodlaná pustit se do boje. Sama to však nezvládne. Toto je příležitost chopit se vedení, na které Cia dosud jen cvičila – ale koho má vlastně vést? Tváří v tvář nebezpečí a podvodům musí Cia riskovat životy těch, které má ráda a vsadit vše na loajalitu svých smrtelně nebezpečných spolužáků.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Graduation Day , 2014

janebeauty9860
04.10.2018 4 z 5

Konec se seběhl poměrně rychle.

Denisa153
25.09.2018 3 z 5

Třetí díl mě trošku zklamal, po skvělích předchozích dílech jsem čekala velkolepé finále a ono nic...

werush
20.09.2018 3 z 5

Nejslabší díl oproti prvnímu a druhému .

heliiinka
14.07.2018 5 z 5

Opravdu povedená série. Knížka má určitě potenciál na volné pokračování, ale je dobře ukončená. Možná rozuzlení bylo místy nevyjasněné a nedotažené, ale aspoň to mělo spád.
Výjimečná série, kde ani jeden díl nebyl zklamáním a všechny měly svou zajímavost. ♥
Doporučuji.

mrwendor
23.06.2018 2 z 5

Ze začátku perfektní pokračování předchozích dílů. Ke konci slátanina, která úplně pokazila dobrý dojem vyvolaný předchozími díly. Na druhou stranu jsem čekal konec ala hunger games a ten se nekonal, takže jsem rád, že jsem dočetl až do konce.

1259
22.06.2018 3 z 5

Předešlí díly se mi líbily daleko víc, než tenhle závěrečný. Do 98 stránky jsem to ještě dala, ale pak jsem musela přeskočit sto stránek, než jsem našla zase něco, co člověka zaujalo. Na to jak jsem se na ní těšila je to strašný propadák. Aspoň pro mě.

Mamosvain
15.06.2018 4 z 5

Na Univerzitu Výjimečných jsem se už od začátku koukal jako na sérii, která asi nebude mít nic nového, co mi bude moct nabídnout. Asi i proto, že jsem od série neměl nijak zvlášť vysoké očekávání, jsem nebyl zklamán tolik, jako někteří další lidé tady.
Námět je slibný. Děj zajímavě promyšlený. Pár neočekávaných zvratů se také ukázalo. Ale zpracování? Styl psaní mne opravdu nezaujal. Napínavé scény byly průměrné, romantické velmi vágní, zápletku rozvíjející zdlouhavé.
Nechci se tu moc rozepisovat, takže to zkrátím už jenom závěrem. Univerzita výjimečných je zajímavá série s potenciálem, který byl sice využit, ale ne tak moc, jak by si čtenář přál a dle shrnutí i očekával.

Layss
07.06.2018 3 z 5

I třetí díl byl hodně zajímavý, navázala jsem ho rovnou na dva předchozí. Celá trilogie mi trvala 14 dní. Spokojenost, i když už jsem četla i zajímavější věci

Myška789
15.04.2018 5 z 5

Celá série byla skvělá a nemyslím si, že by tento díl byl horší než ostatní, právě naopak a málem jsem to ani nedočetla, dopadlo to všechno jinak, než jsem si myslela. Bylo to velmi napínavé a celou sérii doporučuji přečíst.

BigFan
06.04.2018 2 z 5

Tak se mi zdá, že s postupem dílů se zhoršovala kvalita. Vážně. První díl byl jakžtakž ok, v druhém už děj trochu pokulhával. Doufala jsem, že je to jen vycpávkový díl, ale bohužel ne. Já vlastně ani po dočtení nevím, co se vlastně v Odvetě stalo? Prezidentka dala šestnáctileté Cie náročný úkol, se kterým by pravděpodobně měl problém i dospělý, protože proč ne. Ta pak sestavovala polovinu knihy tým a dělala další nezáživné věci, což bylo vcelku nudné. A konec? Ten byl tak zamotaný a nevysvětlený, že se divím, že mi z toho nebouchla hlava. Kdo je tedy vlastně záporák?

Honsova58
02.04.2018 5 z 5

Mnoho lidí říká, že se kniha od prvního dílu zhoršovala, ale já si myslím opak, i když druhý díl nebyl, tak dobrý jako první, tento závěrečný díl je mnohem lepší než první, více jsem si oblíbila hlavní postavy a celý nově vytvořený svět mě prostě dostal. Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne. Moc vám ji doporučuji.

Tereziee
23.03.2018 5 z 5

Za mě naprosto parádní uzavření celé trilogie. Celá kniha mě upoutala a četla jsem ji kdykoliv byla možnost a dokázala mě neuvěřitelným způsobem vtáhnout do děje. Charbonneau sice mohla závěr trochu více rozvést a věnovat mu více stran, ale i tak jsem spokojená. Splnilo to moje očekávání a Univerzita výjimečných se řadí mezi mé oblíbené série.

Aires
22.01.2018 2 z 5

První díl zajímavý, druhý díl ucházející, třetí díl se motá v kruhu a poté na 10 stránkách dojde k zázračnému vyřešení celé situace. Od začátku mi ta myšlenka přesměrovávání a zabíjení nadějných uchazečů přišla zvláštní. Ale neodsuzuj myšlenku, dokud nevíš pointu. A tak jsem doufala, že v závěru přijde autorka s nějakým geniálním vysvětlením.
Jenže nestalo se. Cia dostane vražedný úkol (vážně by tohle někdo svěřil malé holce?) a polovinu knihy mluví o tom jak to udělat. Ale jsou to jen plané řeči, velkolepé finále se nekoná. Celkem příjemnou a zajímavou sérii autorka zabila naprosto nelogickým koncem, který projedete tempem pendolina, takový je to fofr.

Holumar
21.01.2018 1 z 5

první díl mě oslnil, byl stejný a zároven jiný než všechny ostatní postapo YA a pak to šlo z kopce, poslední díl děs běs, přečetla jsem jen abych věděla že to dopadne tak jak jsem čekala

DenisaBook
09.01.2018 4 z 5

První díl, pecka, druhý díl pecka, třetí díl už trochu postrádá velkolepé zakončení, které mi tak trochu chybělo. Konec série trochu nenaplnil mé očekávání. A za velké mínus taky považuji to, proč se to Cie všechno vlastně "povedlo".
Mylím, že dost knih má fantastický příběh, ale autor to pak vždycky zabije tím koncem, který je rychlý, nic moc Vám nevysvětlí a na konec cítíte jen pocit nevysvětlených otázek. ŠKODA

Dakarianna
30.12.2017 3 z 5

No, nebýt toho, že pro tuto sérii mám slabost a je to tak trochu srdcovka, bylo by hodnocení asi horší. Přestože oba předchozí díly byly velmi čtivé, tady čtivost lehce pokulhávala, ale pořád to není kámen úrazu. Problém pro mě byl příběh jako takový. Dělalo to na mě dojem, že sama autorka při psaní vůbec netušila jak to skončí a konec byl dost podivný. Ale pořád to byla fajn knížka, byť nejhorší z trilogie.

vandalindakova
23.12.2017 3 z 5

Stejně jako mnoho dalších hodnotím závěrečný díl jako nejslabší ze série. Nebylo to úplně špatné, ale vše bylo hrozně chaotické. Úkol, který dostala Cia, mi přišel absurdní. Dát něco takového za úkol 16ti leté holce? No nevím. Naštěstí byla kniha dost akční, takže se četla rychle a dobře. Konec byl celkem předvídatelný, i když taky až příliš komplikovaný. Celkově se mi ale série líbila.

Denisa.knizky
11.12.2017 3 z 5

Mrzi me, ze musim zaverecny dil ohodnotit tak nizko, max 60%, ale celkove sla serie od deseti k peti a priznam se, ze zaverecny dil jsem cetla spise z povinnosti a nejake ucty k docteni cele serie, nez z toho duvodu, ze bych se vylozene tesila. Prvni dil moc dobry, druhy dil, nic moc, treti dil nuda. Jeste podotknu, ze u mnohych knih je oznaceni pro mladez/young adult a ne vzdy to plne odpovida realite, v tomto pripade se opravdu jedna o serii spise pro mladsi ctenare. To nic nemeni na tom, ze jsem rada za precteni dalsi scifi serie, protoze mi alespon rozsirila moji sbirku, ale nesrovnavat prosim s hunger games, nebo dalsimi podobnymi seriemi.

pink_ivy
11.12.2017 3 z 5

Já jsem toho od Univerzity výjimečných moc nečekala, první dva díly proto pro mě byly velkým překvapením a podobnou kvalitu jsem čekala i od posledního dílu, ale bohužel jsem se nedočkala.

Obrovské zklamání. Mám z toho pocit, že se děj vůbec nikam neposunul, celou knížku se jakoby motal v kruhu kolem toho, co se stalo v prvních dvou dílech a k pořádné akci došlo až ke konci. Tam mi to zase přišlo až moc uspěchané a zdálo se mi, že autorka jednak moc netuší, jak to zakončit a jednak se moc snaží o to, aby to skončilo překvapivě. Jenže se do toho zamotala takovým způsobem, že všechno převrátila vzhůru nohama a ke konci to na mě působilo, že tomu ani sama nerozumí. Konec tak pro mě byl vysoce neuspokojivý, mám pocit, že se nic nevyřešilo a nic nevysvětlilo a odnáším si z toho takový hodně velký WTF pocit.

Postavy mi i nadále zůstaly lhostejné, protože je autorka ani tady nedokázala vykreslit tak, aby mi na nich záleželo. Poslední díl tedy hodnotím velmi průměrně. 3*

rm
21.11.2017 4 z 5

Nebylo to špatný, jen jsem nějak nepobral to závěrečné "rozuzlení".