Umění milovat a nemilovat

Umění milovat a nemilovat https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248372/mid_umeni-milovat-a-nemilovat-ajD-248372.jpg 2 3 2

Ovidius se svým Umění milovat a nemilovat je tu pro vás, kteří láskou žijete, koříte se jí, slastně stoupáte k jejím vrcholům i riskujete zničující pád. V Ovidiovi najdete – muži i ženy – zasvěceného průvodce tajemstvím lásky i podnět a inspiraci, kde a jak lásku hledat, jak a čím ji nalezenou živit, jak ji udržet, a když vztah někdy přijde o iluze, jak situaci napravit – vše v půvabných verších v rytmu moderního času.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Český spisovatel

Ars amatoria; Remedia amoris , 2

Nezletilci
20.04.2023 odpad!

Nezletilá kritička Rozi (14 let) četla knihu v rámci povinné četby takto: Z hlediska obsahu je toto jedna z nejhorších knih, co se mi kdy dostaly do rukou. To, co Ovidius považuje za ideály jak krásy, tak chování jsou dnešní, ale z velké části snad i tehdejší, morálce nepřístupné možnosti, jež bychom ani neměli znát. To, co podle něj ženy ocení, a co stačí pro naplnění jejich spokojenosti, je až skandálně ponižující stejně jako skutečnost, že Ovidius požaduje, aby byly krásné a hubené a pokud tento ideál nenaplní nemají téměř žádnou cenu a měly by, jak naznačil, prosit o znásilnění, což vlastně ( nanejvýš po malém odporu) uvítají..." Celou recenzi najdete ve facebookové skupině Nezletilí kritici.

soukroma
28.04.2021 3 z 5

Překvapivě (oproti očekávání) mne příliš nezaujal ani obsah, ale zejména mne iritovaly "marginální poznámky" přičiňované podivným stylem (příliš současné pojetí i slovník) - nevím pro koho, snad líné čtenáře, kteří se jimi měli (nevím jak, zejména jak efektivně) orientovat v knize a vyzobat jen něco? Nu, mně tedy nijak nepomohly, jen dozajista dopomohly k odporu k (až moc) modernímu vydání LEDA 2020.
Za obsah 80% (za formu a úpravu LEDA 40%).

antická literatura

Publius Ovidius Naso
italská, -43 - 17
2006  71%Umění milovat
1969  84%Proměny
1964  76%Listy heroin
1969  84%O lásce a milování
1985  100%Verše z vyhnanství

Kniha Umění milovat a nemilovat je v