Umění diplomacie - Od Richelieua k pádu Berlínské zdi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V jedenatřiceti kapitolách se Henry Kissinger z pohledu zkušeného politika-diplomata a historika zabývá klíčovými událostmi světových dějin, počínaje dobou kardinála Richelieua přes napoleonské války a velmocenskou rovnováhu 19. století až k dramatům století dvacátého. Zvláště pozoruhodné jsou jeho analýzy současné světové situace, kdy odešel ze scény Sovětský svaz, hlavní protivník Spojených států v období studené války. S důvěrnou obeznámeností dává autor čtenáři nahlédnout do světa nejvyšší - především americké - politiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106316/umeni-diplomacie-od-richelieua-k-pa-QZn-106316.jpg 4.852
Žánr
Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Prostor
Orig. název

Diplomacy, 1994

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Umění diplomacie - Od Richelieua k pádu Berlínské zdi

Přidat komentář
VladimirTetur
14.09.2020

Takhle nějak bych si představoval přednes moderních dějin na střední škole namísto těch blábolů o chartě a Havlovi, co jsme měli kdysi my. Diplomacie je velice praktická dovednost do života, ale Kissinger ji tady zachycuje dost subtilně pomocí dlouhodobého historického kontextu, takže to chce dost odhodlaného a zkušeného čtenáře, aby si to z toho dokázal vytáhnout. Diplomacie pomálu, ale kauzality našich dějin je tu kvalitní dostatek. Ideální zdroj pro syntézu znalostí s díly jako "Bohatství a bída národů" od Landese.

Jurashek
09.07.2020

Základní historický přehled, su(p)rovně napsané a velmi čtivé.


BarboraSalome
14.10.2018

Nádhera. Působivě napsané. Vřele doporučuji všem, kdo se zajímají o mezinárodní politiku.

Lukyn96
24.06.2018

Kniha od bývalého amerického diplomata a ministra zahraničí se zabývá nejdůležitějšími událostmi světových dějin od 17. do 20. století. Čtenáři se seznámí s přístupy různých států a státníků k mezinárodním vztahům. Autor také vysvětluje zdroje amerického chování, proč se Spojené státy například zapojují do válečných konfliktů i mnoho tisíc kilometrů od svého území.
Doporučuji všem, kdo se chce čtivou formou něco přiučit o mezinárodně politických souvislostech.

woodward
19.08.2015

Henry Kissinger prostě ví, o čem mluví.

achilles
19.08.2015

Geniální diplomat, perfektní kniha. Těžko psát něco více,to se musí přečíst. Pro zájemce o politiku, diplomacii či historii samotnou povinná četba.

Koňadra
05.02.2015

Jediné, čo by sa tejto rozsiahlej analýze medzinárodných vzťahov dalo vyčítať je možno trošku nadsadzovaný význam USA v dejinách, najmä v dejinách do Druhej svetovej vojny. Ale, s prihliadnutím na autora, sa asi ani nič iné očakávať nedá. Na druhej strane vám Kissinger ukáže mnohé súvislosti medzi historickými udalosťami, ktoré by ste nikdy nehľadali. Vrstevnaté, inteligentne a sviežo napísané, určite odporúčam. Hoci hrúbka knihy môže odradiť, prečítate ju oveľa rýchlejšie, ako by ste očakávali, Kissingerovi nemožno uprieť schopnosť narábať s jazykom. Prečítajte si.

Autor a jeho další knihy

Henry Kissinger
americká, 1923

všech 8 knih autora

Kniha Umění diplomacie - Od Richelieua k pádu Berlínské zdi je v

Právě čtených9x
Přečtených68x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených10x
Knihotéce66x
Chystám se číst110x
Chci si koupit27x
dalších seznamech2x