Úkol pro šaška

V Čechách nastává před husitskými bouřemi v letech 1402–1403 dramatická situace. Král Václav IV. je svým bratrem Zikmundem zbaven vlády a nakonec uvězněn ve Vídni, zemi drancují kočovní Kumáni a zároveň probíhá občanská válka mezi stoupenci Václava a Zikmunda. Podrychtář Václav od Černého koně je novou městskou radou zbaven úřadu. Nenese to vůbec dobře, ale nakonec může přijmout nabídku Bratrstva obruče a kladiva, které ho chce vyslat do Vídně. Tam se má pokusit za pomoci králova šaška Kotrmelce, řádového rytíře Bohuňka a bývalých biřiců osvobodit krále....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299514/ukol-pro-saska-t46-299514.jpg 4.458

Podrychtář Václav (4.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Úkol pro šaška

evickakyticka

Další díl Podrychtáře Václava nezklamal. Opět dobré historické čtivo, u kterého se i zasmějete. Tentokrát dobrá zápletka i její rozuzlení. Nenudila jsem se. Skvěle!

JaniMa

Humorné a napínavé čtení.

EmmaKrizova

To je particka! Panecku! Uplne mi to vratilo chut na historicky roman. A krasna obalka a obrazky u kazde Kapitoly.

wooloong
26.10.2018

Autor konečně zcela rezignoval na formát módní a oblíbené historické detektivky a místo toho stvořil dobrodružný příběh o vysvobození českého krále Václava z Vídně, kde byl vězněn na popud svého bratra Zikmunda. Příběh je opět vsazen do rámce skutečných historických událostí. Čtivá, poctivá a zábavná historie.

Musím se přiznat, že první knížku od pana Hrdličky - Smrt nosí rudé škorně, jsem si přečetla proto, že jsem si ho spletla s panem Vondruškou. A byla jsem docela zklamaná. Historická detektivka není formát, který by panu Hrdličkovi úplně seděl. Jak v dalších dílech autor tento žánr postupně opouštěl, začaly být jeho příběhy čím dál lepší a dle mého svou historickou poctivostí a promyšleností překonaly i historické detektivky pana Vondrušky, i když na něj taky nedám dopustit. A ty parádní ilustrace už vůbec nemají chybu.

Ladinek
14.10.2018

Tentokrát ne až tak detektivka, ale spíš dobrodružný (možná špionážní) román. Když jsem psal hodnocení k první knize série srovnával jsem s panem Bauerem. U této knihy mě napadá srovnání s knihami pana Vondrušky. Pan Hrdlička mnohem elegantněji zvládá vztah hlavních postav k ženám. Vondruškovy knihy přímo přetékají vilnými sklepnicemi, či děvečkami nemyslícími celý den na nic jiného, než jak padnout hrdinům (nebo komukoli) do náruče. Naopak u pana Hrdličky se vztahy postav k ženám odvíjejí více reálně a Vohnout to rozhodně nemá lehké.

Damato
12.09.2018

Úplně mě tohle čtení dostalo, zpočátku jsem si myslela, že lépe než pan Vondruška historické romány NIKDY NIKDO psát nedokáže ... omluva panu Hrdličkovi . Tahle kniha má šmrnc a já se jen ptám sama sebe, jak jsem tohoto autora mohla minout. Samá pozitiva, už se těším na další, s přibývajícím podzimem ubývá práce venku , brzo se začne stmívat...vítej sychravý podzime, křeslo, lipový čaj , knihy pana Hrdličky, pročtené noci v teple a bezpečí domova...zná někdo větší idylku???

alenkacermi
20.08.2018

Příběhy z dob králů mě baví. Tady je i humor, vtip, veselé písně, Stará Praha, Čechy, Morava, Vídeň. Poutavě napsaný příběh o záchraně krále. Podrychtář Václav, magistr Šebek, Vohnout a šašek Kotrmelec byli skvělými průvodci.

horskejvlk
02.06.2018

Bezvané pokračování, nezklamalo očekávání. Konečně Václav překročil hradby Prahy a rovno do Pasova a Vídně. Kniha koresponduje s českou hrou Kingdom come kdy byl král v zajetí a vládla anarchie. Poutavé a historicky poučné. díky