Prázdný trůn

Prázdný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242170/bmid_prazdny-trun-242170.jpg 5 216 33

Saské kroniky série

Vládce Mercie Athelred umírá, aniž po sobě zanechal mužského potomka, a začíná boj o uvolněný trůn. Největší mercijský válečník Uhtred z Bebbanburgu vždy podporoval Athelredovu manželku Athelflaed a také teď se snaží prosadit, aby se vlády nad Mercií ujala ona. Přijmou však mercijští páni a ealdormani jako svého vůdce ženu, třebaže je dcerou krále Alfreda a sestrou současného panovníka Wessexu? A zatímco v Mercii panuje nesvornost znásobená snahou Západosasů přičlenit Mercii ke svému království, objevuje se na severní hranici země nový nepřítel. Sasové zoufale potřebují silného vůdce, ale místo toho bojují mezi sebou o uvolněný trůn a hrozí, že bude zničena jednota Sasů a s ní vše, čeho Sasové ve všech tvrdých bojích se seveřany dosáhli.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

The Empty Throne , 2014

achilles
11.01.2016 5 z 5

Je těžké komentovat každou knihu Saské kroniky a zároveň se vyvarovat podobného shrnutí. Je to stále nádherný historický příběh nádherného období Británie.

čef
10.12.2015 5 z 5

Dobré počtení jako ostatní díla autora z anglosaské historie. Opět bez omezujících předsudků a dobových přikázání chytře a hrdinsky jednající hrdina, který umí řešit věci ve prospěch svůj a svých blízkých. Ostatní netřeba komentovat - vše již řečeno výstižně v dalších komentářích.

vincek1
22.11.2015 5 z 5

Autor opět nezklamal, ba naopak zdá se mi, že tato kniha byla zatím z celé série nejlepší.
Těším se na další pokračování osudů hlavního hrdiny.

Richie1
11.11.2015 5 z 5

Série pokračuje ve skvělé kvalitě - opět se jedná o velmi čtivé a napínavé dílo. V Mercii dochází k bojům o uprázděný trůn a ze severu tentokrát připlouvají drsní Norové, kteří chtějí urvat kus země pro sebe. Uhtred u těchto událostí nechybí a jako obvykle je také hlavním aktérem všeho dění. Imponuje mi, že ke svým bojovým kvalitám přidává i chytrost či mazanost, díky níž se dokáže dostat i z velmi obtížných situací.
Cornwelův styl vyprávění mi vyhovuje, jeho knihy se čtou s radostí. 90%

Martin1974
06.11.2015 5 z 5

Túto sériu si nemožno neobľúbiť. Hlavný hrdina s drsnou a zároveň citlivou povahou, s drzou priamočiarosťou v jednaní a so zdravou dávkou zmyslu pre humor, ktorý sa pohybuje v historicky reálnom prostredí a zažíva množstvo dobrodružstiev... to je vynikajúci spôsob, ako na chvíľu uniknúť z reality 21. storočia..

macekd
25.10.2015 5 z 5

Opět skvělé pokračování, tato série se mi ze všech líbí nejvíc. Moc se těším na další pokračování, snad se dočkám.

joshaaak
30.08.2015 5 z 5

Uhtred ve své nejlepší formě. Tahle série je čím dál víc návykovější. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu...

Braen26
24.07.2015 5 z 5

Celá série byla skvělá a pokračuje. Cornwellův 9. díl o Uhtredovi (Warriors of the Storm) vyjde v říjnu v Británii. To si teda ještě počkáme :-(.

Herodes
17.07.2015 5 z 5

Série s Uhtredem pokračuje...napínavý děj, spád...stejně jako v předchozích románech.

Angis
26.06.2015 5 z 5

Přečteno takřka jedním dechem. Po té hromadě letos odložených knih byl další posun v osudech Uthreda z Bebbanburgu jako požehnání, jako nebeská mana. Člověk si může přečíst spoustu historických románů, které se mu zalíbí, které mu příjdou dobré, ale je to nic proti tomu, jak píše historické romány Cornwell. V hisotirckých románech je Schumacherem, Haškem, Einsteinem i Caesarem. Převyšuje své současníky jednou a tisíckrát.
Dokonalé. Jediné, čeho lituji je, že na další díl budu čekat dalších x měsíců.

jindrich7442
17.06.2015 5 z 5

Úžasná série knih a výjimkou není ani Prázdný trůn. nemůžu se zbavit dojmu že je to má nejoblíbenější série a každý nový díl čtu prakticky jedním dechem. Během celé knihy Vás doprovází napětí, které Vás po každé kapitole nutí se pustit do další. Jediným utrpením je to dlouhé čekání na další díly. Jak již tady padlo, další obrovské plus za to jak se autor věnuje i dětem Uhtreda. Věřím, že nás v této sérii bude čekat ještě spousta skvělých příběhů. Děkuji!

klokan.1905
26.04.2015 5 z 5

Prázdný trůn...
Jsem rád, že si pan Cornwell našel místečko a začal se věnovat Uhtredovým dětem - Uhtredovi a Stiorre... I tento díl byl skvělý... Domníval jsem se, že to bude poslední díl a že se Uhtred dočká svého vysněného Bebbanburgu, ale mýlil jsem se... ;-)
I když, že se bude pan Cornwell věnovat Uhtredově dceři mimo jiné i takhle jsem nečekal...
... v mé dceři nezůstala špetka slitování. Díval jsem se na ni, když kněze zabíjela, a výraz na její tváři byl tvrdý, odhodlaný a nemilosrdný. První ranou ho sekla do krku a pak do rukou, kterými se chtěl bránit. A potom ho znovu sekala do krku a do hlavy a na její odhalené ňadro a na šaty stříkala krev. Nakonec uchopila jílec Vosího žihadla oběma rukama a ťala čepelí napříč přes Aldwynovo hrdlo. Teprve potom zůstala stát a dívala se, jak se kněz zhroutil do kaluže krve...

nero 13
23.04.2015 5 z 5

Musím říct, že pan Cornwell snad ani neumí napsat špatnou knihu. Ohledně příběhu jsem zvědavý kdy konečně Uhtred získá svůj vytoužený Bebbanburgh.