Tvoje vina

Tvoje vina https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516963/bmid_tvoje-vina-jcc-516963.jpeg 4 203 32

Viníci série

Kniha Tvá vina, druhý díl romantické trilogie Viníci od Mercedes Ron o drsňákovi s velkým srdcem a hodné dívce s velkou odvahou, obsahuje ještě víc romantiky, zrady a záhad. Když se Noah zamilovala do Nicka, věděla, že jejich vztah nebude snadný: jsou protikladní jako oheň a voda a když jsou spolu, létají nebezpečné jiskry... naprosto ve všech směrech. Dosud byla jejich vášeň ještě silnější než jejich hrdost, ale věkový rozdíl, vysoká škola, večírky, rodiče a stíny z minulosti, které oba pronásledují, je znovu a znovu zkoušejí jako časovaná bomba, která hrozí výbuchem. Je Noah opravdu připravena čelit svému strachu a znovu někomu důvěřovat? Dokáže se Nicholas oprostit od své minulosti a otevřít své srdce jedné jediné osobě?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

Culpa tuya , 2017

petusska01
27.07.2023 4 z 5

Ach bože, táto časť je tak chaotická a psychotická až som mala dojem, že by som si mala dať nejaký ukludňovák. Minimálne odporúčam pohár vína, aj keď tvrdý alkohol by tiež pri niektorých častiach nezaškodil. No, Noah aj Nick sa vlastne správajú na svoj nedospelý nedozretý vek - sú detinskí, hádaví, prplú sa v detailoch, kúpu sa v žiarlivosti, neriešia svojich démonov z minulosti, klamstvá sa nabaľujú a zlí ľudia a dráma pribúdajú tiež. takže ku koncu už je to riadny guláš, kde človek nevie, čo skôr riešiť a kto je vlastne zloduch - mám dojem, že úplne všetci a nakoniec ešte ani rodičia nie sú úplne z obliga. Najprv to je boj na štýl Rómea a Júlie, potom sa stanú len bábkami ostatných a vlastne si to jeden druhému vyčítajú a kladú za vinu a plus vlastne v dobrej vôli mlčia o svojich klamstvách až sa im to vypomstí....Byť potvora poviem, že si môžu za všetko sami, lebo ako stačila jedna úprimná komunikácia a bolo by vyriešené, ale ako na druhej strane sú obetami machinácií dospelých a jedného psychológa. Čo ďalšie ma dostávalo do varu nie v pozitívnom zmysle je Nick a jeho správanie. Na jednej strane akoby bol ON ten schopný, ten pozitívny, ten čo sa zmenil k lepšiemu a "dokáže milovať"...na druhej strane akože to jeho správanie k Noah to je riadne nátlakové...sama Noah cíti, že nemôže dýchať, že Nick musí mať všetko pod kontrolou a všetko podľa seba....a ozaj si chceme zamieňať toto toxické správanie za romantiku? Samozrejme som veľmi zvedavá na koniec, mám dojem, že veru ozdravné roky bez seba je to čo potrebujú aby z tohto chaosu mohlo vyjsť niečo poučné, niečo zdravé a pevné. Takže áno, kniha je veľmi emocionálna, pútavá a plná nekončiaceho napätia a drám, o ľahkej romantike nemôže byť ani reči. A aj keď môj názor znie skôr negatívne, tak to preto, že autorka ma veľmi vtiahla do deja a ja som stále z toho ešte rozčarovaná. A to snáď svedčí o kvalite príbehu, či?

adela.hol
24.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Od událostí prvního dílu uběhlo pár měsíců, Nick a Noah spolu chodí, jsou šťastní, bláznivě zamilovaní a doslova jeden na druhém závislí. Potřebují toho druhého stejně jako vzduch k dýchání. Jenže ani to všechno ke štěstí nestačí.

Věkový rozdíl pět let? To přece nic není. Když je ale Noah čerstvých osmnáct, právě odmaturovala a má jít na vysokou, zatímco Nick už pracuje v tátově firmě, je ten věk znát. Oba jsou v jiných životních fázích, ale zároveň to je to nejmenší, co by dokázali překonat, kdyby nebylo dalších problémů.

Jejich rodiče (kteří by si vzhledem k závěru knihy měli nejdřív zamést před vlastním prahem) se s jejich vztahem jakžtakž smířili, ale i tak jim dávají najevo, že by na sobě neměli tak lpět, ale spíš myslet na svou budoucnost. Rodina Leisterových je navíc veřejně známá a zatím se nehodí, aby se nevlastní sourozenci prezentovali jako pár. I když pokrevně spolu nemají nic společného.

A pak tu jsou ještě psychické bolístky obou dvou. Noah trpí nočními můrami kvůli smrti otce, Nick se nepřenesl přes nenávist k matce. Noah v sobě stále živí pochyby, že si nezaslouží lásku, i když Nick dělá všechno, aby ji přesvědčil, že pro něj existuje jen ona. Že do svého zlomeného srdce po ztrátě matky znovu pustil jen ji a svou malou sestru.
Zároveň si ale oba zatajili důležité věci, které vedly k dalším lžím, nedorozuměním a obrovské osudové chybě.

Po prvním díle jsem si myslela, že mě autorka už nemůže překvapit. To jsem se hodně spletla a ukázala mi, jakou škálu emocí je schopná přenést na papír. Láska, nenávist, vášeň, hněv, touha, radost, bolest - to všechno a mnohem víc jsem zažila během čtení. Jste si jistí, že ty postavy žijí a prožíváte všechno s nimi. Bezmezně věříte každému jejich slovu nebo gestu, až vám jde mráz po zádech z toho, že to snad ani není možné takhle napsat. Ale je. Všechno to tam je.

Pokud se vám první díl líbil, určitě nevynechejte ani tento. Ale zároveň vám doporučuju se čtením počkat až vyjde závěrečný díl nebo budete trpět stejně jako já.

snílkařka
06.07.2023 5 z 5

Super... Těším se na pokračování doufám že to bude stát za to a autorka nás nezklame .

KlosKa
20.06.2023 5 z 5

Tak to bylo jako na houpačce...
První díl byl skvělý. Ač je to klišé a již to bylo v několika knihách, miluju příběhy "nevlastní" sourozenci, od nenávisti k lásce a napravený bad boy Jednička skončila tak krásně a ve dvojce se opravdu podělalo všechno, co mohlo. Ano, je to dlouhé a ano oni dva jsou většinou na facku, pořád dokola řeší, že si nevěří, žárlí na sebe a zatajují před sebou věci... A to je cesta do pekel, a tam to taky na konec skončí :( A Noah cos to proboha udělala?... Vím, že se dostala do těžké situace, ale toto ne. No, doufám a moc si přejí, aby třetí díl vyšel ještě letos, protože jsem zvědavá, jak se toto všechno vyřeší.... Mi se kniha líbila. Byla to emocionální jízda...

TerryDee
20.06.2023 5 z 5

Je pravda, že jednička působí uzavřeně. A člověk si říká o čem to asi tak bude. Právě v tomto díle sledujeme, co všechno se děje ve vztahu Noah a Nicka. A s čím vším se musejí vypořádat. Nejen, že musejí bojovat s vlastními démony z minulosti, ještě k tomu se musejí vypořádat s faktem, že jejich vztahu skoro nikdo nevěří a ani jim nikdo nefandí.

Já jako čtenář jsem jim fandila. Neboť bylo zřejmé, že se opravdu milují. Jejich vzájemná chemie byla hodně znatelná.

Přiznám se, že některé věci, co se tam staly, mě dokázaly slušně naštvat. Ne že ne. Někdy bych jim oboum nafackovala. Nicméně větší problém jsem měla s chováním Noah. To, co se tam stalo. To bych ani já neodpustila.

Musím říct, že poslední kapitoly byly hodně náročné. To, co všechno vyplulo na povrch, zničilo mnohé. Nejsem si jistá, zda půjdou odvrátit škody, které vznikly. Upřímně jsem zvědavá, co nám přinese třetí díl.

kristy.books
11.06.2023

Prvý diel série Viníci skončil pomerne uzatvorene, preto som bola zvedavá, čo si pre nás autorka prichystala v ďalšej časti. Musím sa priznať, že do čítania dvojky som sa púšťala s určitými obavami, keďže som vedela, že sa určite musí niečo pokaziť...a to som netušila, že to bude až takáto horská dráha plná emócií.

Noah a Nick sa ľúbia, o tom niet žiadnych pochýb. Chémia medzi nimi je tiež dosť citeľná. Ich vzťahu však v ceste stojí množstvo prekážok. Jednou z nich sú ich rodičia. Rozumiem tomu, že sa snažia svoje deti určitým spôsobom chrániť, no miestami mi ich správanie prišlo už cez čiaru. Doslova im podkopávali nohy alebo ich citovo vydierali, čo sa mi ani trochu nepáčilo. Nútili ich ich vzťah tajiť pred verejnosťou, a to mu tiež moc nepomáhalo.

Ďalšou veľkou prekážkou boli oni sami. Oboch neustále prenasledovali démoni z minulosti a vo veľkej miere ovplyvňovali aj ich súčasný život. Noah sa stále nevyrovnala so situáciou okolo svojho otca, Nicka dosť zasiahlo správanie jeho matky. Zmietali ich pochybnosti, strach, obavy, výčitky svedomia a podobne, a tak kopali okolo seba a neraz si to vybili na tom druhom. Aby mohol mať ich vzťah šancu, potrebovali si najskôr urobiť poriadok vo svojom vnútri. Neraz ma svojim správaním štvali, inokedy mi ich bolo zasa ľúto.

Občas sa hádali kvôli úplným hlúpostiam/maličkostiam, až som mala chuť si od frustrácie trhať vlasy. Taktiež by potrebovali zapracovať na vzájomnej komunikácie, pretože ani jeden z nich nedokáže čítať myšlienky toho druhého, a tak medzi nimi vzniká množstvo (zbytočných) nedorozumení.

Posledné kapitoly už boli posledným klincom do rakvy. Odhalili sa tajomstvá, vo veľkom sa intrigovalo, pokazilo sa všetko, čo sa dalo... naozaj som si neni istá, či sa to bude dať ešte všetko zachrániť. Dúfam, že posledný diel vyjde čo najskôr, potrebujem vedieť, ako to všetko nakoniec skončí.

Priznám sa, že jednotka sa mi páčila o niečo viac. Niektoré veci v dvojke mi prišli až zbytočne prekombinované.

ivetdos
07.06.2023 4 z 5

Opět tu máme horskou dráhu emocí, velké množství překážek, nedorozumění a zranění, kterým hlavní hrdinové čelí. Hezky se nám tu ukazuje, jakou dělá ve vztazích neplechu, když nemáme vyřešenou svoji minulost. Chemie je mezi nimi stále silná a pořádně to jiskří, neměla jsem pocit, že by od prvního dílu uvadala, což se mi ulevilo, protože se to u sérií občas stává. Ale nebudu lhát, tento díl je o něco slabší než předchozí, občas jsem měla pocit, že se trochu motáme v kruhu a měla jsem chuť Nicka a Noah proplesknout ať se proberou, protože by se ve svém věku mohli chovat víc dospěle :-) Jen doufám, že v třetím díle konečně bude všechno jak má být, protože jinak už to moje nervy nezvládnou :-)

Rozhodně jsem si ale knihu užila a doporučuji!

michaelakoc
04.06.2023 5 z 5

Tak tato kniha mě naprosto zničila, zlomila mi srdce. Úzkost jsem cítila od první do poslední stránky. Už z Prologu mi bylo jasné, že na nějaký happy end mohu v tomto díle zapomenout, ale, že to bude až tak srdcervoucí, to jsem nečekala.

Dávám 10/10, ale obávám se, že se budu z knihy nějakou dobu vzpamatovávat. Navíc netuším, kdy se u nás dočkáme 3. dílu Naše vina. Se snad kvůli tomu začnu učit španělsky.

Teď ale k ději. Stručně, jasně, bez spoilerů. Noah má své démony a rozhodně se není čemu divit, po tom všem, co prožila, v daleké i nedávné minulosti. Existuje pouze jediný člověk, který jí může z té temnoty dostat - Nick. Paradoxně si to ale jejich okolí vůbec neuvědomuje a od samého začátku jim hází klacky pod nohy a celou situaci s Noah ještě více ztěžují.

Bylo mi z toho po celou dobu tak smutno, protože jejich láska byla tak opravdová a hmatatelná, že jsem nedokázala přijmout, že se jim to všechno musí dít.

"Miluji Tě, Nicku, tak moc, až to bolí."

"Přestaň se bát, vždycky budu tvým světlem v temnotě, lásko."

Ten konec ... Nedokáži si představit, jak se z těch všech událostí a zjištění Noah a Nick dokáží vzpamatovat. Jsou v tom tak hluboko, že snad ani nevěřím, že se to za jeden poslední díl stihne.

Jita160
29.05.2023 4 z 5

No sakra tak to byla nálož citů a sraček,který si Nick a Noah nesly na svých bedrech.
Jejich vztah byl gejzír a jízda jak na horské dráze,minulost i přítomnost jim stěžovala aby si svoji lásku mohli prožít.
Vina, žárlivost, lži, nedůvěra,podezírání ,vztek , urážlivost spoustu démonů z minulosti a naprostá dětinskost jim zatemnila mysl a dostala je do stavu kdy už nemohli být spolu.
Přesto že se velmi milovali tak to rozhodně nestačilo.Bojovali proti všem a nakonec i samy ze sebou .
Pokračování chci,potřebují vědět jak se ti dva z toho začarovaného kruhu dostanou.

katasokolov
26.05.2023 2 z 5

2,5/5*

Původně neplánovaná kniha, která se ve finále stala součástí trilogie. To myslím mluví za vše. Je mi to moc líto, ale tohle bylo zklamáním. Postavy, jež jsem si oblíbila v knize Moje vina, se transformovaly do úplně jiných bytostí, které s těmi původními nemají pranic společného. Dokonce opadá i vzájemná chemie Nicka a Noah.

Děj se hrozně táhl a celá kniha byla jen sérií hádek ústřední dvojice (zejména kvůli úplným nesmyslům) a jejího usmiřování. Rozjezd se konal až na několika závěrečných stránkách, kdy do šachové partie vstupují rodičovské figury. Hlavní protagonisté mi lezli na nervy. Jsem dost naštvaná, že to autorka takhle pokonila. Příběh se scvrknul do nekonečného táhlého kruhu a 400 stran o témže je prostě a jednoduše nuda. Nikdo nechce, abychom byli spolu . Co teď?.. bú bé.

Ještě budu přemýšlet, zda sáhnout po závěrečném dílu, protože ty osoby, které jsou na začátku téhle jízdy, se zde ani nemihly a jejich chování nedávalo žádný smysl. Na to, že Nick má být o pět let straší než Noah, tak se choval v mnoha situacích ještě víc pošetile a nerozumně.

Nicméně se ale těším na zfilmovaný první díl, který by měl na obrazovky dorazit 8. června. Snad aspoň tohle bude stát za to trailer vypadal slibně.

Summer7
17.05.2023 3 z 5

Přečteno během pár dní, kniha se mi líbila, ale první díl mi přišel o chlup lepší. Oba dva se stále chovají poměrně dost nevyzrále a asi to bude chtít třetí díl, kde se možná dočkáme dospělého chování. Závěr knihy je celkem překvapení, takže se těším na pokračování. Nicméně mi přišlo, že má kniha i dost hluchých pasáží, kde se nic neděje.

Lucie.285
14.05.2023 5 z 5

Moje vina je pro mě srdcovka a vždy se k ní ráda vracím, takže jsem s očekáváním vyhlížela pokračování. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, autorka prostě umí psát a děj je neuvěřitelně čtivý. Příběh je opět vyprávěn z obou pohledů, takže máme krásný přehled o pocitech obou hrdinů. Vztah Noah a Nicka čeká nejedna zkouška a už po přečtení prologu člověk tuší, kam to všechno směřuje. Oba bojují s nepřátelským prostředí, kdy jim všichni hází klacky pod nohy. Noah je mladá holka, kdy se někdy chovala nevyzrále, ale nutno říci, že byla vystavena situacím, kdy jsem si ani já nebyla jistá, jak by bylo správné se zachovat a to už je to nějakou dobu, co mi bylo osmnáct. A tomu všemu také nepomáhá její trauma a noční můry, které se jí po smrti otce vrací. Oproti tomu z Nicka se stal zodpovědný, milující chlap, ale se špetkou jeho divokosti. Toho tady prostě opět nešlo nemilovat. Strašně mi štvali jejich rodiče a odhalení ke konci byla také slušná pecka. A poslední kapitola a epilog mi zlomil srdce. Čekání na třetí díl bude dlouhé, sice jsem si musela najít na zahraničním webu detaily pokračování, abych se nezbláznila úplně, ale i tak to bude dlouhé, než si budu moci přečíst komplet sérii. Autorka se nám zde snaží ukázat, že ne všechno je zalito pouze sluncem a občas i ta nejsilnější láska se dostane do problémů. Kniha ve mně zanechala silné emoce a pořád musím na děj myslet, slušná knižní kocovina a budu netrpělivě očekávat pokračování. Myslím si, že pořádné objektivní hodnocení o tomto díle budu mít po přečtení posledního dílu, až budu vědět, jak je to s nimi dále.

PS: Film Moje vina vyjde 8.6. 2023 a trailer vypadá skvěle.

Mercedes Ron
argentinská, 1993