Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292442/mid_tulak-po-hvezdach-s4X-292442.jpg 5 3004 513

Darrell Standing byl nespravedlivě obviněn, že zabil svého profesora, a odsouzen na doživotí. Po konfliktu s dozorcem ho zavřou na sto dní do samovazby. Zažívá mučení a trýznění. Aby utrpení unikl, nechá Darrell své tělo zdánlivě umřít, zato duše dostane volnost a putuje za dobrodružstvím. Kniha byla inspirována pravdivým případem nevinně odsouzeného.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Alpress

The Star Rover , 1915

zararaka
11.02.2015 5 z 5

Zásadní kniha!!!!

Sněžková
03.02.2015 4 z 5

Jediná kniha pana Londona, kterou jsem opravdu přečetla skoro se zatajeným dechem. Čekala jsem sice na začátku Bílé tesáky a zlatou horečku, místo toho se mi ale dostalo astrálních horeček a lidských tesáků, obrazně řečeno. Schopnost lidí nevnímat bolest, ale i ji způsobovat, je prostě neuvěřitelná.
Proč mi přijde, že kniha musela být - alespoň částečně - inspirací pro film Mučedníci???

Zdendin
03.02.2015 4 z 5

Kniha mě opět poučila, že vymazanost dutých hlav, kterým je dovoleno trýznit ostatní lidi, prostupuje napříč dobou, režimem, či geografickým umístěním. Vždycky budou někde lidé dobří a lidé chovající se hůř než zvířata. Oproštění od bolesti utíkáním do jiných životů člověka nutí opět přemýšlet o smrti...o tom co je po smrti. Nehledě na to, že příběhy jsou napínavé a celou knihu tak stmelují a vyživují. Jako když kořeny napájejí starý strom. Good joob Jacku!

knihomolka01
10.01.2015 5 z 5

Ano, možná se začátek četl trochu hůř, ale rozhodně se nedá říct, že by byl nudný. :) Tohle byla druhá kniha, která jsem od Londona četla a rozhodně nehodlám v čtení jeho knih přestat (jsou skvělé).:D

Knišíl
08.01.2015 5 z 5

Nejen, že je kniha výborně napsaná (přece jenom Jack London je Pan Spisovatel), ale nadto z jejích řádků vyzařuje poselství naděje, lásky k životu a nadhledu nad smrtí a utrpením.

KnihomolkaM
04.01.2015 5 z 5

Ze začátku jsem s knihou měla trochu problém, a tak jsem jí odložila a vrátila se k ní opět asi po čtvrt roce.... Tentokrát se mi podařilo překousnout úvodní část a opravdu jsem toho nelitovala! I přes poměrně zákeřný začátek, který může lákat k odložení knihy, stojí za to vytrvat! Toto dílo je velmi povedené, neobvyklé, fascinující... geniální! Za mě určitě ano! Už teď vím, že jsem ho nečetla naposledy.

martin5848
27.12.2014 5 z 5

Duši nelze spoutat. Ani zlomit mučením, natož stovkou smrtí. Silná kniha o nezdolnosti lidského ducha a věčné lásce k životu.

Makoves
19.12.2014 5 z 5

Četlo se to velmi dobře.
Je zajímavé číst o tom jak si London představuje život po smrti. Jeho filosofie se částečně slučuje s mojí, ne že bych věřil na posmrtný život, ale tvrdím, že lidská mysl dokáže více, než si dokážeme představit.

Dan
25.11.2014

Bohužel jsem přečetl s vypětím sil pouze 98 stran. Něco málo mě zaujalo (např. popis setkání s misionářem), ale většina mi přišla jako rozvleklá nic moc říkající vata, která by v knize buď nemusela být, nebo by v ní mohla zaujmout pětinu místa. Čtení jsem vzdal.

jitka1661
16.11.2014 4 z 5

Ale jo ...šlo to, Ovšem čekala jsem víc.

robinsun
15.11.2014 5 z 5

Moje neoblíbenější kniha, literární skvost

Janisska
05.11.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla - zatím dvakrát a jistě se k ní ještě vrátím.

Martin_Eli
28.10.2014

Nevěřil jsem, že tato kniha může být tak dobrá. Jacka Londona mám spjatého s úplně jiným typem literatury. Hluboký příběh člověka, který se vyrovnává se svým osudem pomocí snů/vzpomínek na své předchozí životy.

Neskutečně silné, po přečtení knihy jsem měl pocit neskutečného klidu ve svojí duši.

daymoon
18.10.2014 5 z 5

Excelentní. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. Měla neskutečnou hloubku a přesah. To se fakt jen tak nevidí.

Pawlisman
19.09.2014 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih vůbec. Zcela originální, zcela z jiného světa a přitom naše oči hltají a naše duše se zamýšlí. Kniha duševní o převtělování stejně jako snové scény jsou v kontrastu stavěné drsné reálné podmínky vězeňské. Nejemotivnější a nejduchaplnější Londonovo dílo.

anni0536
03.09.2014 5 z 5

Opravdové toulky minulými životy. Krásné.

ponrepo
29.08.2014 5 z 5

Tohle by si měl přečíst každý. Klasika.

tomkoutsky
28.08.2014 5 z 5

Velmi zajímavá a netradiční kniha, která stojí za přečtení. Víc netřeba dodávat :-)

spookee
13.08.2014 2 z 5

Ačkoliv zde má kniha mnoho nadšených komentářů a nepochybuji o jejích kvalitách, nepodařilo se mi přečíst víc než 30 stran. Rozvleklé povídání, které nikam nevedlo. Třeba se k ní časem vrátím, ze zvědavosti a úcty ke klasikovi, teď asi nebyla vhodná doba.

Makyta
30.07.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, ačkoliv se od mého obvykle čteného žánru trošičku liší. Ale jak už je řečeno v komentáři předchozím, může být i chvíle kdy neustálé opakování svěrací kazajky může čtenáře malinko rozladit. Taky se v příběhu občas člověk ztrácí, protože je tam hodně dob, postav a různě se děj proplétá, ale i přesto je knížka opravdu vynikajícím dílem! Zaslouží 5*