Maorčina píseň

Maorčina píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58920/bmid_tridilna-saga-z-noveho-zelandu-maor-x7q-58920.jpg 5 199 49

2. díl rodinné ságy z Nového Zélandu. Z hrdinek prvního dílu jsou zralé ženy. Helen vede ve Queenstownu penzion, Gwyn žije s Jamesem na Kiwardu. Hlavními postavami pokračování rodinné ságy z Nového Zélandu jsou jejich vnučky. Temperamentní, trochu naivní Elaine zdědila po babičce Gwyneiře lásku ke koním, vášnivá a sobecká Kura po maorské matce pěvecké nadání. Každá je úplně jiná, ale obě se zamilují do jednoho muže, záhadného Ira Williama Martyna. Ze souboje o jeho lásku vychází vítězně Kura, Elaine se později provdá za bohatého farmáře. V manželství není šťastná ani jedna z nich, když se po čase zase setkají, jsou ve stejně ponižujícím postavení, ale vzájemné nepřátelství překonat nedokážou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Lied der Maori , 2008

Szilvia1
29.10.2023 5 z 5

Druhý díl ságy z Nového Zélandu je stejně jako první díl Krásný.Tady jsou už hlavními postavami vnučky Gwyn a Helen,ale i o nich se dozvíme pár věcí,ale ta Kura mi nějak nesedla,byla si jistá ve všem,Elaine byla dobrá a víc se mi její postava líbila.Je to sága,která se muže i víckrát číst a bude to vždy stejně krásné čtení.

putpuda
05.09.2023 5 z 5

Naprosto úžasné čtení..stejně čtivé jako první díl. Jedna z mála knih, u které by mi nevadilo klidně ještě dalších 100 stran :) Lainii jsem si zamilovala hned. Kura mi chvíli lezla krkem, chvílemi mi ji zase bylo líto....Ze začátku mě trošku mrzelo, že Helen a Gwyn už jsou spíš vedlejší postavy...
Moc se těším na poslední díl.

alekis
01.09.2023 5 z 5

Druhá část trilogie ani omylem nezaostává za tou první. Děj velmi dobře navazuje, čas se sice posunul, ale potkáváme staré známé postavy a poznáváme nové. A je to velmi dobré čtení!
Níže pode mnou je dost komentářů, které napoví a snad přitáhnou pozornost čtenářů a čtenářek.
Za sebe - doporučuji přečíst, jak pro zábavu tak pro poučení. Na konci je sice trochu krátký, ale ledacos vysvětlující doslov autorky, který doplňuje fiktivní děj románu.

Je to vskutku skvělá záležitost a měla jsem přání oslavit dočtení této části příhodným veršíkem... Jenomže je tady tolik děje a tolik událostí, že inspiraci se nezdařilo... Mnohé události v knize jsou radostné a mnohé zas smutné, až tragické. Tak mě napadlo cosi, co jsem možná vymyslela už dřív, nebo to napsal kdosi jiný:

S rozbřeskem znovu jasné slunce vyjde...
Po temné noci zas nový den přijde :-).

hankapimi
25.07.2023 5 z 5

Maorčina píseň se posunula k další generaci, Elaine miluje koně a sobecká a sebestředná Kura babičku Gwyn i mne neustále vytáčela. Po své maorské matce Maramě zdědila krásu i vynikající hlas a také měla své sny a touhy. Dozvíme se podrobnosti o těžbě uhlí, těžké práci horníků ve špatně zabezpečených štolách a nevyhnutelnému důlnímu neštěstí z důvodu nenasytnosti majitele dolu. Poutavá historická sága, mistrně napsaná, doporučuji.

Nelička
20.02.2023 5 z 5

Skvělé pokračování perfektní první knihy. Opět jsem se nemohla odtrhnout a myslela na hlavní hrdiny/ky i mimo čtení....

čef
24.12.2022 5 z 5

I v další generaci obyvatel Nového Zélandu je stále co řešit, problémem dneška je hlavně život v hornickém městečku. Dochází k různým tragédiím, nakonec povětšinou elegantně řešených. Na další dobrodružství našich hrdinek je určitě dobře zaděláno.

Evaho73
11.10.2022 5 z 5

V obidvoch častiach ma uchvátil predovšetkým historický aspekt Nového Zélandu, kde v tejto časti je bonusom navyše aj realistický popis života, aký bol počas zlatej horúčky a ťažby uhlia na juhu.
Postavy boli rôznorodé a skutočné. Vášeň, srdcebôľ, šikanovanie, surovosť, arogancia a láska sa prelínajú so zmenami životných okolností hlavných hrdinov. Naozaj pohodové dámske čítanie.

broskev28
02.06.2022 5 z 5

Jak už napsali mnozí, tenhle druhý díl rozhodně netrpí neduhy prostředních, často takzvaně "udržovacích" knih, naopak: oblast podnikání se vedle chovných farem rozšířila i na hledání zlata a především na dobývání černého uhlí, takže my čtenáři se dozvídáme spoustu zajímavých informací. K již známým postavám, které pokračují v rodových liniích - Kura, Elain, Jack, Stephen, Helen, Ruben, Elizabeth, Jenny - se připojují nové, povětšinou sympatické tváře, především Tim, William, Matt, Caleb, Florence. Stálicí pro mě zůstává skvělá a řečná Daphne a její trefné poznámky. Překvapila mě postava Heather a její osud a ještě větším překvapením pro mě bylo volební právo žen na Novém Zélandu: v době, kdy za něj Evropanky i Američanky musely tvrdě bojovat.
Velmi pochmurná je část odehrávající se na farmě Lionel, fascinovala mě postava staré Maorky Emere. Tato kapitola sice není nijak rozsáhlá, ale mohu-li soudit podle sebe, nenechá čtenáře vydechnout.
Ještě jedno velké plus má druhá část ságy: mnohem lepší překlad a korekturu. Překladatelka se sice nezměnila, ale zmizely prapodivné anglikanismy(?) i prohřešky proti české gramatice a obecně je překlad povedenější a čtivější. Chyby, které jsem objevila, byly opravdu jen dílem tiskařského šotka. Další moje pochvala směřuje k obálce: pro všechny tři díly grafik zvolil jednotný styl, a přitom je každá jiná, včetně barevného rozlišení. Takže velká spokojenost!

Nechápavě zavrtěla hlavou. "Kde tady vidíte nějaké smilstvo, pane Jayi?" zeptala se dotčeně. "Já vidím pouze skupinu mladých dívek na vdávání, které se s přijatelnou nenuceností seznamují se skupinou mladých pánů na ženění. Já vedu velice úspěšnou sňatkovou kancelář."

Filomena1961
20.04.2022 5 z 5

Druhý díl je nenásilným pokračováním prvního. Děj se posouvá na vnučky a podobně i druhý díl je rovněž velice poutavý a pokračuje v nastavené úrovni. Je zaměřen na každodenní život v novozélandském hornickém městečku. Popisuje neutěšený, tvrdý život horníků, důlní neštěstí a stejně tak bezohlednou hamižnost majitelů dolů. Nechybí samozřejmě láska dvou sestřenic Elein a Kury k jednomu muži.
Co dodat - mohu doporučit !

Ajinka79
14.03.2022 5 z 5

Druhý díl nebyl o nic horší, než ten první. A jdu s radostí na třetí!

AlenaF
06.06.2021 4 z 5

Dala jsem na doporučení Mandlevest a nelituji. Potřebovala jsem něco oddechového. Ztotožňuji se s komentářem Mandlevest. Pokračuji s posledním dílem trilogie.

Mandlevest
17.05.2021 5 z 5

Tak dočten druhý díl této moc pěkné romantické rodinné ságy a opět jsem moc spokojená! Já takové ty typické romantické knihy moc nemusím, zákonitě jsou více či méně předvídatelné a když už na 20 stránce přesně odhadnu jak se bude děj vyvíjet, knížka mě přestane bavit a mám problém ji dočíst. Trochu jinak pohlížím na romantické rodinné ságy. Také se zde nevyhnete nejednomu klišé, ale tím že děj popisuje několik generací v různém historickém období, knihy mají pomalejší tempo a tak dokáží čtenáře vtáhnout i do prostředí, ve kterém se odehrávají ( a zde to je krásné prostředí Nového Zélandu), tak to mírné klišé ráda odpouštím. Od Sarah Lark jsem nic (mimo prvního dílu této série) nečetla, ale mohu říct, že je opravdu výborná vypravěčka a příběh dvou sestřenic Elaine a Kury mě opravdu bavil a trefil se mi absolutně do nálady. A tak i ostatním čtenářům, kteří mají podobný typ knih rádi, výlet na Nový Zéland mezi honáky ovcí, a v tomto díle i do hornického městečka, vřele doporučuji. A já se jdu kouknout po třetím dílu :-).

a.k
26.03.2021 5 z 5

Ráda jsem se vracela do farmářské komunity, i když trochu s obavami. Román je o 2. generaci potomků našich přistěhovalkyň, ale není o nic méně poutavější, než byl výborný první díl. Opět nádherně napsaný příběh, ve kterém nechybí láska, životní strasti, rodinné rozepře a velká dávka dobrodružství.

lencin
27.09.2020 5 z 5

Pokračování strhujícího příběhu.
Velmi čtivé a zajímavé.
(2014)

Pavouček2
11.08.2020 4 z 5

Všechny 3 díly mě velmi bavily až jejich čtení uteklo moc rychle :-)

Arwen777
12.04.2020 5 z 5

I já jsem se bála, aby pokračování nemělo klesající kvalitu, ale zbytečně. Obdivuji, jak autorka i druhý díl dokázala napsat stejně poutavý, a to i při velkém počtu stran. Na čtení jsem se vždy velmi těšila a prožívala osudy dalších dívek, potomků původních žen, které dorazily na Nový Zéland, aby se zde provdaly.
Tentokrát sledujeme osudy jejich vnuček, prožíváme s nimi první lásky, manželství s pěknými i špatnými stránkami, jejich štěstí i neštěstí, útěky i životní rozhodnutí, která ne vždy korespondují se sny. Život žen na Novém Zélandě stále není jednoduchý.
V prvním díle jsme se seznámili se životem farmářů, chovatelů ovcí, v tomto díle je pozornost zaměřena na horníky, jejich nelehký úděl, špatné pracovní podmínky a těžkou práci spojenou s velkým nebezpečím.
Vyprávění je napínavé a hlavně poutavé, čtenář prožívá s hrdiny to dobré i zlé, romantiku střídají těžké chvíle. Oproti prvnímu dílu je tato kniha okořeněná trochou erotiky.
Kdo má rád rodinné ságy a dobrodružství, neměl by si tuto sérii nechat ujít.

klarka61
29.03.2020 5 z 5

Opět krásné pokračování 1. dílu. Bohužel knihovny mají zavřeno, takže na 3. díl si budu muset počkat.

Lemurka
12.02.2020 5 z 5

Opět krásný příběh, stejně dobrý jako první díl. Více se mi líbila druhá půlka knihy, především jak byl vykreslen těžký život horníků.

i.stefany
15.11.2019 5 z 5

Překrásný druhý díl rodinné ságy z Nového Zélandu. V tomto díle mají hlavní prostor vnučky babičky Gwyn a Helen. Musím říct, že i jejich příběh byl velmi poutavý, o napínavé a dramatické zápletky není nouze, a jsem moc ráda, že mě čeká ještě třetí díl. Dalších krásných 700 stran. :-)

gigi77
23.10.2019 4 z 5

Pro mě o chlup vláčnější oproti prvnímu dílu ... přesto ... Nový Zéland mě uchvacuje, autorka v tomto díle pěkně vystihla atmosféru konce 19. století. Skvěle vykreslila charaktery a propletla osudy hrdinů. Román je to dlouhý, ale s HappyEndem :-)

německá literatura Nový Zéland

Sarah Lark (p)