Třicet dva chwanů

Svěží cestopisné reportáže české spisovatelky zaujmou neobvyklým úhlem pohledu a silným osobním prožitkem z dlouhodobého pobytu v Thajsku. Po vlastním prožitku emigrantského tábota v Trainskirchenu v Rakousku byla autorka zaujata myšlenkou navštívit uprchlické tábory v jihovýchodní Asii. Z amerického exilu v 80. letech navštívila Thajsko. Z původního měsíčního víza si prodloužila pobyt až na rok a procestovala a prožila Thajsko ve všech jeho podobách. Žila i mezi obyčejnými lidmi v horských oblastech a ujasnila si i svůj přístup k životu a vlastní problémy. Pochopila jinakost a různorodost asijského světa v jeho mnoha podobách, krásách i utrpení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12498/tricet-dva-chwanu-YWR-12498.png 4.220
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Maťa

Kniha Třicet dva chwanů

Blanice
01.09.2014

Kniha je poutavá, čtivá, moc se mi líbila, i když se mi 2 roky povalovala ve skříni, než jsem se ke čtení dostala. Spisovatelka sice tvrdí, že to není autobiografie, ale kniha je napsána tak, že bych uvěřila každé slovo.

Skip
04.04.2012

Velmi dobře napsaná kniha o pobytu autorky v Thajsku. Je to napsané zvláštní formou, jakýmsi křížencem cestopisu a románu. Sama autorka uvádí, že ne vše, co je v knize napsáno, se stalo jí samotné. Každopádně zajímavá kniha.