Traja mušketieri

Traja mušketieri https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162345/traja-musketieri-162345.jpg 4 467 57

Mladý d'Artagnan touží po jediném - stát se královským mušketýrem. Za svým snem se vypraví do Paříže, kde je přijat za člena královské stráže a má přislíbeno, že pokud se osvědčí, může se stát i mušketýrem. Při potyčce s vojáky kardinála Richelieu se spřátelí s mušketýry Athosem, Porthosem a Aramisem, a také pozná krásnou Constance Bonacieux, služebnou královny Anny. Tehdy však ještě neví nic o tom, že královna bude muset brzy tvrdě soupeřit s kardinálem Richelieu, který se dozví o jejím tajném ctiteli, anglickém vévodovi z Buckinghamu. Podaří se královským mušketýrům zachránit čest královny i přes nástrahy proradného kardinála a jeho vojáků? A splní se d'Artagnanovi jeho sen stát se mušketýrem? Odpovědi na tyto otázky, mnoho zábavy a napětí najdete v komiksovém zpracování známého románu Alexandra Dumase.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Belimex

Les Trois Mousquetaires , 1844

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Tři mušketýři jsou klasika, které se prostě nedá odolat. Knihu jsem měla přečtenou za tři dny (a to jsem se přitom připravovala na testy do školy) a byla jsem nadšená. Kniha plná akce a zároveň i přátelství, které se jen tak nedá zlomit.

Lessana
29.03.2016 4 z 5

Príjemné čítanie s trošku pomalším tempom rozprávania na letné chvíle oddychu, v ktorom nádherne rezonujú rytierske cnosti hlavných hrdinov a kde sa môžete spoľahnúť, že zlo bude spravodlivo potrestané.

Atuin
01.02.2016

Jsem na tom úplně stejně jako Pink Martini kdesi v komentáři níže, dokonce i o ten papírový obal jsem při jednom ze stěhování přišla. Oni a Monte Christo jsou monumenty dávné éry mého dětství...

Je to pořád funkční kniha, když se chce člověk zašít funguje spolehlivě jako všichni tihle mistři. Pobaví na jedné straně kde je to prostě jen ženy, víno, zpěv a přinutí zpozornět na té straně druhé.Je to prostě pohár který nelze odsunout, lze ho jen znovu a znovu pít, či alespoň popíjet, protože byl a je bude inspirací pro další. 5/5

Mánička178
24.01.2016 5 z 5

Naprosto geniální... Před maturitou si člověk myslí, že klasika je jenom nutné zlo, s odporem se drtí dvojice autor - dílo, autor - dílo, autor - dílo... Teprve nedávno mě se zvědavostí přišlo na mysl, že by bylo vhodné čichnout k něčemu vyloženě klasickému a okusit, jaké že ty nabiflované klasiky vlastně jsou... V knihovničce mé mámy mě zaujala ta nejtlustší kniha, vydání ilustrované Adolfem Bornem... a nestačila jsem zírat. Neskutečně obdivuhodné - historický background, propracované charaktery nespočtu postav, různě proplétaný syžet, vykonstruovanost osudů a motivací hrdinů - prostě a jednoduše: WAU a za mě 5*****.

kacaabba
06.08.2015 3 z 5

Poslechnuto jako rozhlasová hra. Rozhlasová zpracování jsou minimálně 3. Jedno z toho využívá verše V. Nezvala. Jako rozhlasovka moc pěkné, určitě je čtivá i kniha.

Nunee
15.05.2015 5 z 5

Krásná klasika, doporučuji přečíst, ikdyž jste viděli miliardu filmových zpracování...

jaja1989
17.04.2015 4 z 5

Film je film.

Ryan
24.11.2014 5 z 5

Naprosto geniální, superčtivá kniha. Dobrodružná story v tom nejkvalitnějším balení, legendární postavy tří-čtyř mušketýrů, nevinná Constance, neodolatelná intrikářka de Winter a to všechno pod drobnohledem pravděpodobně nejslavnějšího kardinála francouzské historie. Dumas těch klasik světové literatury vytvořil víc, tohle je ale ta nejslavnější z nich a pro mě je to jedna z nejoblíbenějších knih vůbec.

notburga
30.09.2014 5 z 5

Zjišťuji, že jsem téhle knize křivdila. když nám ji ve škole předestřeli jako povinné čtení, něco se ve mně vzepřelo a udělala jsem si prachsprostý výtah z internetu. Odhodlala jsem se až po hodně dlouhé době, neb mě už nebavila různá televizní i hudební zpracování a chtěla jsem vědět, jak to bylo doopravdy.

Jedním slovem nádhera. Krásně čtivé i poučné (i když v zápalu nedočkavosti jsem většinu vysvětlivek k historickým tématům přeskakovala. I přes značnou objemnost si určitě knihu brzy přečtu zas.

gabio
25.08.2014 5 z 5

Knihu jsem četla asi pětkrát. Pokaždé se mi velice líbila. Jedná se o celkem lehké čtení a u Tří mušketýrů lze relaxovat. Doporučuji :)

Seraphin
19.11.2013 2 z 5

Kniha je strašně dlouhá a obsáhlá, hlavně po historických datech. Čekala bych více napětí a akce. Jediná vypjatá situace byla SPOILER když My Lady popravili. Jinak mě to docela nudilo. Rozhodně už jsem četla lepší knížky.

MayB2
11.11.2013 5 z 5

Ačkoliv už jsme doma měli dvě různá vydání, to s ilustracemi Adolfa Borna jsem musela mít!

Ivan F
03.09.2013 4 z 5

Aj keď je to klasika, nadšený ako z iných dobrodružných kníh som nebol, mohlo to byť podstatne kratšie. Pán Dumas mal asi dosť na tú dobu vzácneho papiera, atramentu a husích bŕk. :-)

Medvezh
21.01.2013 5 z 5

Musím říci, že je to v podstatě příšerný dobový brak se vším co k tomu patří - podivně přehnané náhody, zlomy na poslední chvíli, pokulhávající časová posloupnost a především výborná čtivost. Jakmile se tahle záležitost dostane do ruky, odmítá ji opustit. Dlouho jsem se podobné klasice vzpouzel, ale po přečtení jsem se zařídil do brzké budoucnosti - na polici už čeká Hrabě Monte Cristo.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Kdo by neznal tři mušketýry, kteří pak byli vlastně čtyři?
_______
šimek s grossmannem jich napočítali PĚT...............

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Dumas je moje "srdeční" záležitost :o)

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Klasický a všeobecně známý příběh tří mušketýrů a jejich prvních dobrodružství. Plný lásky, přátelství, intrik a dobrodružství jak se na pravý romantický příběh sluší.