Tři dámy na zhubnutí

Tři dámy na zhubnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302694/bmid_tri-damy-na-zhubnuti-2y7-302694.jpg 4 192 61

Existuje celá řada důvodů, proč chceme zhubnout. Jedním z nich je i to, že jsou pro nás nadbytečná kila zástupným problémem. Maddie je tlustá. Morbidně tlustá. Manžel jí sice říká, že ji má rád takovou, jaká je, ale děti se za ni stydí, matka do ní ustavičně rýpe a šéfka ji dotlačila k účasti na mediálním projektu o hubnutí, který je pro Madii zdrojem nekonečného ponížení. Zkrátka a dobře, Maddie má dost dobrých důvodů, aby se přidala ke Krotitelům tuků, což je skupina lidí, kteří se snaží o snížení své hmotnosti. Ve stejný den přichází i Jess. Pracuje v kosmetickém salónu, mezi zákaznicemi je oblíbená, zato nadřízená jí neustále vmetá do tváře, že svou tloušťkou dělá salónu ostudu. A pak je tady ještě její milovaný Charlie, který už není tak láskyplný jako dřív... Jess doufá, že když shodí nějaké to kilo, Charlie ji bude mít zase rád a konečně ji požádá o ruku. Třetí nově příchozí je Lauren, rozvedená majitelka seznamovací agentury, o níž doslova a do písmena platí, že kovářova kobyla chodí bosa: ačkoli úspěšně dává lidi dohromady, sama žije jen s kocourem. Pak se ale na scéně objeví atraktivní kuchař Joe, který dává nepokrytě najevo, že jeho partnerka musí být štíhlá... Tomu se říká motivace! Tři mladé ženy, které se přidaly ke Krotitelům tuků, si slíbí, že se budou navzájem podporovat. A příležitostí k tomu dostanou víc než dost, protože nadbytečná kila nejsou zdaleka to jediné, co dokáže ženu pořádně potrápit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Sweet Temptation , 2010

Zlatinka.Emilly
08.12.2018 5 z 5

Příběh tří žen s podobným handicapem mě zaujal a je super, že taková souhra okolností může vyústit v kamarádství. Sympatie všem třem i když z počátku mi dělalo problém pamatovat si která z nich je čím, což se mi podařilo právě na konci knihy. Knihu jsem četla, aniž bych musela projít nezáživným začátkem, jak se ve většině knih děje a proto bych si od Lucy Diamond ráda koupila i další knihy. Jen Jess mě trošku štvala, ale nakonec se vzpamatovala a já jsem si na konci knihy i trochu pobrečela. Dojetím :) :) :)

marimat
01.08.2018 5 z 5

(SPOILER) Ale jo líbilo a to moc.
Je potřeba zůstávat ve vztahu který nefunguje a partner má potřebu mě ponižovat?
Je potřeba zůstávat v pracovním vztahu kde si na mě nadřízená potřebuje hojit svoje bebíčka?
Je ten na prvý pohled ten okouzlující partner opravdu pravý?
Kde je opravdovost a kde je jen povrchnost a faleš?
Dokáži toto prolomit a postavit se sama za sebe?
Hrdinkám jsem moc fandila a přála aby se z nefunkčních vztahů i postojů a navyklých forem života a stravovacích návyků oprostila.
Odvaha nespočívá v tom ,že zůstanu ,ale v tom co nefunguje, že z toho odejdu.
Zdánlivě to stojí víc no v konečném výsledku se to vždy vyplatí.Každý z nás má svoji sebeúctu jen je potřeba si ji uvědomit.
Jo holky fakt dobrý.
Sama za sebe bych si takové kamarádky přála.

Marla
07.04.2018 5 z 5

Břitce jedovatá oddychovka s velice aktuálním tématem: zajídat stresy, splíny a neúspěchy horami dobrůtek nejen že nepomáhá, ale při pochopení pravého stavu věcí dokonce velice bolí a dá příšernou fušku!

Květinka008
31.03.2018 4 z 5

Příjemná oddychovka psaná moderním britským stylem, který nyní objevuji a zjišťuji, že mi sedí. Holky si na nic nehrají, může to být kdokoliv z mého okolí... anebo i já :-) Jazyk v knize je barvitý a vypsala jsem si několik vtipných hlášek. Prolínání příběhů je zpracované výborně - nemate, nevadí, neruší - to neumí každý autor. Na druhou stranu - knížku stačí přečíst jednou, není z těch, které by člověk chtěl mít doma v knihovně a po čase se do příběhu vracet.

martina.tim
09.03.2018 5 z 5

Skvěle napsaná knížka, která mě motivovala k určitým věcem. Příjemně jsem se bavila a fandila všem třem hlavním hrdinkám. Při čtení jsem se smála, ale byla zároveň i napnutá. Super oddechovka, která mě nadchla.

babystar
21.02.2018 4 z 5

Příjemná oddechovka, i když autorčina kniha "Bude to dobrý rok" se mi líbila víc. Knihu bych doporučila ženám, které chtějí zhubnout, protože motivace a podpora je velmi důležitá. Řekla bych, že námět knihy není až tak vymyšlený, jak se některým z komentujících zdá. Z vlastní zkušenosti vím, že odstranění pár kil, může úplně změnit život.

Chika
02.02.2018 4 z 5

Oddechovka. Kniha mě bavila. Ale není to nic, co bych si přečetla víckrát a z čeho bych byla unešená. Téma super, zajímavě propletené příběhy, to mě baví.

Tereyciiik
16.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se krásně lehce a docela i pobavila. Tuto spisovatelku mám ráda, vždy se k jejím knížkám ráda vracím, když chci změnit myšlenky.

Květ
25.12.2017 5 z 5

Milá, pohodová knížka, která pohladí, pobaví, povzbudí. Tři ženy, tři osudy, jeden společný jmenovatel :)

KatkaHutyrová
04.11.2017 5 z 5

Typická Lucy Diamond - velice milé, čtivé a odpočinkové. Knížka, která pohladí po duši. Čtení jsem si maximálně užila - děkuji! :-)
Tři dámy na zhubnutí je příběh, který dokazuje, že štíhlá linie nezaručuje štěstí. Na druhou stranu - pokud jste v životě nespokojení, stojí za to s tím něco udělat... a nikdy není pozdě na to, začít!

alzbeta4340
23.07.2017 4 z 5

Nebyla to pro mě kniha, od které bych se nedokázala odtrhnout. Ale po chvilkách to bylo pěkné čtení. K večernímu oddechu jsem si navíc odpustila slané krekry a místo toho jsem si nakrájela syrovou mrkvičku. Jinak to prostě nešlo :-).

studentice
22.05.2017 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Je tu sice klišé, ale také vtipné postřehy a čte se výborně. Od autorky si ráda ještě něco přečtu.

Izu
17.05.2017 3 z 5

Takova vtipna limonada.

cukrovka
12.04.2017 5 z 5

Skvělá knížka o snaze zhubnout. Hlavním hrdinkám jsem při snaze ubrat pár kilogramů fandila. Snahou zhubnout se také začal měnit jejich život. Velmi čtivé.

alnahu
29.03.2017 4 z 5

Příběh tří holek Maddie, Lauren a Jess ,které spojí touha zhubnout a vzájemně se společně podporují ,ať je to v klubu Krotitelé tuků, při salse, běhání či zdravém vaření, se čte dobře. Velmi jsem jim fandila a měla radost s ,že se jim to podařilo. Velmi mě pobavilo ,jak Maddie popisuje svou postavu před zhubnutím: rozkydlá machna se zadkem jako štýrský valach, poprsím visícím až na břicho, břichem visícím až ke stehnům ,se stehny jako dva roztřesené řeznické špalky a odporně beztvaré paže. Hned jsem odložila bábovku ,kterou jsem k této knize přikusovala a šla se ven proběhnout, abych nedopadla také tak hi,hi.

bookcase
07.03.2017 5 z 5

Kdyby kila ubývala tak lehce jak jde čtení téhle knihy, bylo by na světě spokojených lidí... ☺ mám ráda tyhle romány o kamarádství, četlo se to samo.

Peace
05.03.2017 5 z 5

"Občas podlehneme klamu, že zhubnutí je lék na všechny naše problémy. Občas se tento klam ukáže být pravdou."

Od autorky jsem zatím četla všechny u nás vydané knihy a tuto řadím jako její doposud nejlepší. Děj byl čtivý, všechny tři hrdinky jsou sympatické a nepřestanete jim držet palce. Kniha je totiž nejen o počítání kalorií, ale především o hledání sebe sama a milování své vlastní osoby navzdory kilogramům.

kudrdlinka
19.02.2017 5 z 5

Mně knížka opravdu sedla a moc se mi líbila. Fandila jsem Maddie, Jess i Lauren v jejich snažení, i když ta kila navíc rozhodně nebyla v jejich životě to největší trápení. Chvílema jsem se usmívala, chvílema jsme měla slzy v očích. Je to sice oddychovka, ale je v ní motivující snaha udělat něco se svým životem.

syvritos
15.02.2017 4 z 5

Nejvíc jsem jim fandila, když jsem četla u jídla :-)

Mathiola8
13.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělá čtivá kniha. Dosti jsem se bavila. Je to oddechovka, která Vás může i povzbudit a naladit k hubnutí, cvičení, nebo jen dodat sebevědomí. Doporučuji

přátelství ženy humor hubnutí

Lucy Diamond (p)
anglická, 1970
2015  82%Kavárna na pláži
2015  83%Já a pan Jones
2019  74%Léto bez tebe
2016  84%Bude to dobrý rok
2016  85%Tři dámy na zhubnutí

Kniha Tři dámy na zhubnutí je v