Tracyho tygr

Tracyho tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380887/mid_tracyho-tygr-gtS-380887.png 4 2300 310

Americká kultovní novela v novém vydání s vynikajícími ilustracemi Štěpána Danča. Půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, aby ho naučil důležitým věcem, jež potřebuje mladík ke své proměně v muže.

Literatura světová Novely
Vydáno: ekniha , Argo

Tracy's Tiger , 1952

Eludua
11.02.2020 5 z 5

Hm, potrava pro duši!

Horal123
20.01.2020 4 z 5

Mistrná knížečka jakoby o ničem, ale přesto o něčem. Kdo chce hledat, najde. Velmi osobité, nelze přirovnat k ničemu, co jsem kdy četl.

Alteriol
13.01.2020 4 z 5

Příjemná literární jednohubka nabádající čtenáře k hledání jeho vlastního tygra. Neopouštějme své tygry... a ani beránky.

PetrCepek
05.01.2020 5 z 5

Dokonalý popis lásky v jejích nejrůznějších podobách.

marhoul
04.01.2020 5 z 5

Laskavá potrava pro poetickou duši... jak jinak než-li pro duši laskavého čtenáře.

Zdendula
29.12.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem četla už na střední škole a čas od času se k ní vracím a stále se mi líbí. Je to taková snová pohádka o klukovi, který měl černého pantera a říkal mu tygr. A ať už ho měl fyzicky nebo si to jen představoval, může si tento příběh každý vykládat po svém a možná i v průběhu života různě. Důležité je stále věřit, držet se svých snů a milovat.

FejKýý
28.12.2019 4 z 5

Příběh krásný, pár věcí jsem ale v knize nepochopila.. A proto ubírám jednu hvězdičku dolů.

PrezidentRickS
17.12.2019 5 z 5

Knížka, kterou si musím přečíst každý rok. A proč? Nu, abych neztratil naději na návrat mého dávno ztraceného tygra... a pak, kdo ví. Možná ji spolu najdeme.
Věřím, že na každého někde čeká jeho Laura a její Tracy, ale nalézt je bez tygra by přeci jen bylo bezcenné...

Lehounce patetický příběh Thomase Tracyho, Laury Luthyové a tygra jenž je láska je jedním z těch, který v nás zakotví, a dokud v něj budeme věřit tak i zůstane.
Děkuji, že stále zůstáváš.

SAnthony
12.12.2019 2 z 5

Každý máme svého Tygra, ale hlubší poznání jsem za tím bohužel ještě nenašel.
Poznámka z deníku zní: "O lásce...asi"

iveta3867
30.11.2019 4 z 5

Velice působivé čtení..

jana14
11.11.2019 5 z 5

Tracyho tygr - kniha mého mládí, nádherná, inspirující. Škoda, že se mi v průběhu života ten tygr někde zatoulal - snad je šťasten v nějaké lepší džungli. Takže rada: Držte se svého tygra a dívejte se dobře, zda po boku toho, koho potkáte, nějaká ta půvabná šelma kráčí.

Andrea81
11.11.2019 4 z 5

Pro mě je to něco, jako Malý princ. Budu si to muset přečíst vícekrát a pokaždé v tom najdu něco nového, co mi předtím třeba uniklo.

Arwen777
03.11.2019 4 z 5

Krátký poetický příběh plný fantazie. Taková jednohubka, která vás přenese do dob, kdy láska k dívce zaměstnávala celé tělo i mysl, a kdy si člověk teprve hledal své místo na světě. A tehdy by se takový tygr hodil nám všem. A dnes bychom si přáli, abychom ho byli nikdy neztratili.

666Jitka
18.10.2019 4 z 5

Velmi příjemné čtení ... každého z nás životem provází vlastní tygr :-)

vendy246
08.10.2019 5 z 5

Tak to bylo nádherné čtení. Poetický příběh o tom, že jediné na čem záleží je láska a to, čemu člověk v životě věří.

Laura a její tygři:)

@pavlas
15.09.2019 4 z 5

Tracyho tygr není láska. Tracyho tygr je život. Je láska život?
Když mluví tygr, mluví život, když mluví Tracy, mluví člověk omezený svými strachy a obavami. Někdy tygr mluví a někdy spí. Nenechte ho spát.

"Jaký je rozdíl mezi dobrou kávou a nejlepší kávou? V reklamě." to říká člověk.¨
A co říká život? "ÚÚúáááájííííí.

Přečtěte si úvodní povídku Tygr z autorovi knihy Trable s tygry. Takový měl být původně Tracy. Ale tuto jeho vlastnost později autor oddělil od Tracyho a vtělil ji do tygra.

radek1326
28.08.2019 5 z 5

Audio verze je naprosto skvostná.

Cink262
26.08.2019 4 z 5

Pěkné, (tím čistým - dětským způsobem) kritické zamyšlení, které mimoto přináší poselství lásky pečlivě zakonzervované a přece vždycky čerstvé. Mám rád knihy, ve kterých zůstává význam jak pro dětské čtenáře, tak pro ty dospělé. Každému to dá možná trochu něco jiného, v lepším případě může povzbudit dialog - nejen proto si myslím, že čtení svým dětem (před spaním či kdykoli jindy) by měli praktikovat všechny děti a jejich rodiče. A jen málo knih dokáže dospělým vštípit zpět tygří pohled na svět a jen málo knih dokáže v dětech tento pohled uchovat. Tracyho tygr mezi takové knihy bez pochyby patří!

Luque17
15.07.2019 1 z 5

Celkem zbytečná kniha. Pohodově se čte, ale to je asi tak vše pozitivního co bych k tomu mohl říct. Jakási forma autorova rozjímání bez myšlenkového obsahu, alespoň já je tam teda nenašel.

asfalt
15.07.2019 5 z 5