Tracyho tygr

Tracyho tygr https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380887/mid_tracyho-tygr-gtS-380887.png 4 2300 310

Americká kultovní novela v novém vydání s vynikajícími ilustracemi Štěpána Danča. Půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne připojí jako stálý společník tygr, aby ho naučil důležitým věcem, jež potřebuje mladík ke své proměně v muže.

Literatura světová Novely
Vydáno: ekniha , Argo

Tracy's Tiger , 1952

klarian
28.07.2011 5 z 5

Jednoznačně srdcová záležitost!!!

Okřídlená li
15.07.2011 4 z 5

Velmi mě pobavilo přirovnání některých uživatelů k Malému princovi a dovolím si s tím nesouhlasit. V Tracyho tygru se neskrývá žádná pohádka - nicméně to vůbec nevadí. Já osobně jsem tuto knihu zhltla na jeden nádech (jak jen se to dalo u uklidňujícího tónu knihy), ale pořádně nevím, co si z toho mám vzít. Snad jen, že každý má svého tygra a měl by se o něj náležitě starat. Satyrická část o bulváru mě pobavila a dokonale vystihla skutečnost. :)

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

Malý princ pro dospělé, jak Tracyho tygra nazvala misulin je asi nejtrefnější přirovnání, jaké mohu použít. Je to kniha krásná ve svém smutku a smutná ve své kráse. Pokud nejste zcela zatvrzelý cynik a materialista, musíte se v ní aspoň trochu najít...

tee
06.04.2011 5 z 5

Opravdová kniha, přečtená na dva nádechy.
A taky nezapomínat na úžasné ilustrace.

kjghme
08.03.2011 5 z 5

Krásná kniha. Opravdu.

misulin
03.01.2011 5 z 5

Zhodnotila bych tuhle knihu něco jako "Malý princ pro dospělé"... Kde je vlastně pravda? V nás, co vidíme svět reálně a je to vůbec realita? Nebo je skutečný svét někde, kde má každý svého tygra vedle sebe? Co je skutečné a je vůbec něco skutečné? Tahle kniha patří mezi moje nejoblibenější.

holloway
30.11.-0001 5 z 5

Moje nejvíc nejoblíbenější kniha :-). Spolu s malým princem má vyhrazené místo v mém srdci a knihovně a když přijdou depresivní nálady, vždycky dokáže vyvolat úsměv na tváři.

Hellboy
30.11.-0001 4 z 5

Krásná knížka o tygrech.

pajonek
30.11.-0001

........tracy je kultovní fraška /a měla by být i nadále pro další generace......./ ale také už ji nikdy číst nebudu - slibuji, vždyt jsem byl jiskřička a pionýr - ALE úplně geniálně ji načetl Vlasta Brodský svým fantasmagorním hajajovským hlasem a rozehrál úchvatný hlasový koncert , a tady slibuji, že tohle si ještě někdy poslechnu /chichichichi .......... prej jiskřička chichi, a pionýr chachacha

escritor
30.11.-0001 5 z 5

Pro každého, kdo se znovu snaží najít lásku