Touha

Touha https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512913/bmid_touha-bvg-512913.jpg 4 316 94

Touha série

Nástupem do Katmerské akademie se mi obrátil celý svět vzhůru nohama. Na téhle škole uprostřed aljašské divočiny je něco podivného, stejně jako na všech mých nových spolužácích. Připadám si tu jako obyčejná smrtelnice mezi bohy nebo příšerami. Členy znepřátelených frakcí spojuje jen nenávist ke mně. A pak je tu Jaxon Vega, upír se smrtícím tajemstvím, ke kterému mě to záhadně táhne. A já se začínám bát, že jsem se tu neocitla jen shodou nešťastných náhod. Někdo mě sem přivedl úmyslně jako návnadu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crave , 2020

Turante
01.06.2023 5 z 5

Úžasný příběh ze světa, kde žijí nejen upíři a vlkodlaci. Krasná romantická linka, vtipné a konec je tak otevřený! Chci další díl a to hned!

virgo_books
31.05.2023 4 z 5

Za mě tohle bylo přesně to, co jsem od knihy chtěla. Taková odpočinková fantasy s romantickou linkou, která vás hned vtáhne do děje.

Nejenom, že jsou tady upíři a vlkodlaci, ale objevují se tu i čarodějky, draci a další bytosti.

Miluju knihy z prostředí školy pro nadpřirozené a tohle mělo úplně skvělou atmosféru. Doufám, že v dalších dílech prozkoumáme víc ze školy i z jejího okolí.

Romantická linka je úžasná, rozhodně nechybí jiskření a to, že si oba hrdinové prošli těžkými situacemi a traumatem, které je spojuje. (to ale není vše, co je k sobě váže. )

Grace vypráví absolutně otřesné vtipy, ale i tak jsem se celou knihu nemohla přestat smát.

Některé akce a zvraty byly nečekané, jiné jsem zase předvídala, ale vůbec mi to nevadilo.

Příběh je většinou z pohledu Grace, ale na konci máme i pár kapitol z pohledu Jaxona.

Děj ubíhal rychle, v žádné části jsem se nenudila a konec skončil takovým zvratem, že nutně potřebuju další díl.

4,5/5

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia

michaelakoc
30.05.2023 3 z 5

Právě jsem dočetla tuto krásku a zajímá mě jediné, kdy bude v ČR další díl? Nebo budu nucena pokračovat v četbě v angličtině? To se ještě rozhodnu.

Vždy jsem měla slabost pro upírské knihy a seriály, proto jsem se moc těšila na nějaký nový příběh, nové zpracování.

Grace zemřou při autonehodě rodiče a její jediná rodina, strýc a sestřenice, bydlí na Aljašce, kde je strejda ředitelem tamní Katmerské akademie, proto se k nim Grace ze San Diega přestěhuje.

Nejdříve to vypadá, že se bude muset poprat pouze s výškovou nemocí a mrazem, ale hned při příjezdu ji místní a všemi obávaný student Jaxon Vega varuje, že sem neměla jezdit, že je zde v nebezpečí a měla by se vrátit tam, odkud přišla. Výhružka?

Grace trpí ztrátou svých rodičů, cítí, že sem nepatří. Kam ale patří?
Spolužáci, až na pár výjimek (Macy, Flint, Lia a vlastně i Jaxon), se k ní nechovají dobře a dějí se zvláštní náhody a nehody, které ji ohrožují na životě.

Vždy ji zachrání právě Jaxon. Grace k němu přitahuje touha, kterou nedokáže přesně určit a vypadá to, že ani Jaxonovi není lhostejná. Jaxona ale limituje jeho minulost a smrt bratra Hudsona.

Proč celá škola Jaxona poslouchá? Proč se studenti zdají být rozdělení do skupin? Komu má věřit? A co před ní všichni tají?

Meteorický roj, polární záře a sněhulák s horkou čokoládou jsou mé TOP scény.

Trochu mě mrzí, že jsem od samého začátku věděla, že jde o upírskou knihu, protože jsem přišla o nějaká překvapení, ale nemějte strach, další překvapení tam na Vás čekají. Hlavně poslední třetina knihy je hodně akční, plná překvapení a odhalení a neskutečně to tam letí. Konec je epický.

Od začátku se mezi řádky trochu ztrácí to, kdy a kde se Jaxon do Grace tak bezhlavě zamiloval. Je to vlastně vysvětleno až v bonusech na konci knížky. Ale jeho láska je uvěřitelná celou dobu. Grace je, možná, jenom člověk, ale je velmi statečná, to se mi na ní líbí.

"A v tu chvíli mi to dojde. Jaxon nikdy neměl být hrdinou mého příběhu ... protože já měla být hrdinkou toho jeho."

A Jaxon a poslední odstavec a věty celé knihy: "Musí se vrátit. Protože jestli ne, rozpadnu se na kusy. A tentokrát si nejsem jistý, jestli budu dost silný na to, abych s sebou nevzal celý svět."

Za knihu děkuji spolupráci @humbook, @humbook_blogeri a #humbookblogeri, bylo mi ctí.

Betty96
26.05.2023 3 z 5

Pěkný příběh, hodně připomíná Stmívání nebo Legacies (které v knize i zmiňují :)).
Maličko jsem se se čtením sekla cca 100 stránek před koncem. Nevím, zda na mě dopadla čtecí krize nebo na mě hlavní zápletka neměla ten WOW efekt. Ale každopádně si mě autorka získala posledními kapitolami z pohledu Jaxona. Víc takových kapitol v dalším dílu.

akinomV
25.05.2023 4 z 5

Jako Stmívání to není, ale fakt se mi to líbilo. Hlavně jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. A ty tři bonusové kapitoly na závěr, to byla třešinka :-)

veronika3699
25.05.2023 5 z 5

Kniha je neskutečně čtivá, ikdyž to pro mě bylo hodně předvídatelné tak jsem si příběh moc užila. A moc se těším na pokračování

Iva095
24.05.2023 4 z 5

Love story mezi obyčejnou holkou a upírem. Trošku jiná verze Stmívání. Neočekávejte nic extra. Kniha je hodně čtiná. Oceňuji krátké kapitoly a to jak děj odsýpal. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat a doufám, že druhý díl bude co nejdřívě.

romca4180
20.05.2023 3 z 5

Nebylo to ani špatné ani dobré.

Jen, jsem jediná, komu to připomínalo seriál Legacies?

Wajny
20.05.2023 2 z 5

Začátek Touhy mě nadchl. Ponořila jsem se do internátní školy, Aljašky, s jejími horami a sněhem a seznámila se s postavami. Líbilo se mi, jak je popsána obří změna, kterou Grace zažívá. A vše podtrhuje tajemná atmosféra příběhu.

Bohužel jsem rychle změnila názor. Příběh ubíhal rychle (můžou za to krátké kapitoly, které jsou vždy nějak vtipně pojmenované, mě tedy přišli občas až parodické), ale pořád se ubíral stejným směrem a nic podstatného se nedělo. Vše je nedostatečně rozvinuté, působí povrchně a místy i hloupě, neřeší se důležité věci a kniha je zbytečně natahována duplicitními scény a dialogy.

Postupem času si uvědomíte, že ta "skvělá" temná atmosféra je na sílu a místy působí až parodicky. Autorka se snažila udržovat tajemno, ale neposkytovala k tomu žádné další informace o postavách - jen útržky, které hlavní postavě nepomohli k odhalení. Když konečně dojde k odhalení nadpřirozených postav jsou popsány povrchně a všichni jsou hrozně zaškatulkovaní. Nejhorším, ale pro mě bylo opakování věty typu - koukají na mě jako dravci, kteří se chtějí zakousnout....bože

Grace se postupem času ukázala jako naivní a lehkomyslná. Její myšlenkové pochody často působily mimo rámec reality a některé záležitosti, které by měla řešit, přehlížela ve prospěch povrchních a nedůležitých věcí. Přitahoval ji především Jaxon, ačkoliv si nedokázala vysvětlit, proč je k němu tak přitahována. Bylo zábavné sledovat, jak se s tímto konfliktem vnitřně potýká, avšak celkový dojem byl často narušen neuvěřitelnými situacemi a absurditou, kterou Grace v okolí Jaxona vnímala.

Dalším nedostatkem knihy byly dialogy mezi postavami, které se často jevily jako hloupé a naivní. O romantické lince se nebudu ani vyjadřovat, protože to byla samozřejmě ta nejosudovější láska na světe, která vznikla z ničeho nic a ta přitažlivost se nedala samozřejmě vůbec snést.

Touha mě zklamala nedostatkem dějové linky, fantasy prvků a plochými postavami. I když kniha obsahovala akční konec, který navodil napětí, tak nedokázal zachránit celý příběh.

Čtete jen na vlastní nebezpečí a rozhodně to není myšleno v dobrém!

Instagram - Nikmakbooks

Ennie
18.05.2023 5 z 5

Tuto sérii knih vážně doporučuji. Zamilovala jsem se do ní. A jsem ráda, že konečně vychází česky (doufám, že se uchytí i česká verze a bude přeložená celá). V angličtině je to vážně boží.
Doufám, že z českého překladu nebudu zklamaná.

Bryel
11.05.2023 5 z 5

(SPOILER) "Pak se znovu střetneme pohledem a skončím zcela v jejím zajetí, uchvácený něhou a silou v očích, zatímco mě palcem hladí po tváři. Nikdy ve svém předlouhém životě jsem nic takového necítil a nic mě teď nedonutí přerušit naše spojení. Zvuk jejího hlasu v kombinaci s pohybem palce ve mně vyvolá šok. Každé moje nervové zakončení křičí se směsicí agónie a extáze jediné slovo, které se opakuje znovu a znovu.."

Obálka hlásí: "Zakousni se." Tak jsem se zakousla a musím připustit, že to bylo báječné sousto. Tajuplná internátní škola plná příšer, v jejímž středu se objeví zdánlivě obyčejná dívka.
Prvních cca sto stran bylo trošku zdlouhavějších (a trochu bych ubrala s četností slova sexy), ale zbytek zmizel pod rukama až příliš rychle. Často jsem se přistihla, jak se při čtení uculuju, což se mi moc nestává. Neskutečné, kolik akce, vtipu, chemie, romantiky a napětí se vtěsná do knihy o pěti stech stránkách, která zachycuje časový horizont zhruba deseti dní. Grace a Jaxona jsem si zcela zamilovala, a to jsme se s nimi sotva seznámili. Touha je nádherný rozjezd minimálně šestidílné série a vřele jí doporučuju.

Tři bonusové kapitoly z pohledu Jaxona mě úplně zničily.. :)
Snad se pokračování dočkáme brzy :)

Matri
03.05.2023 5 z 5

Wow, tak ja nie som fanúšik upírov, ale určite som fanúšik Jaxona!
Ide o YA fantasy knihu plnú rôznych fantastických bytostí, čo ma teda milo prekvapilo. Nezostali sme len pri upíroch a vlkolakoch, ale stretávame sa napríklad aj s čarodejnicami a drakmi (!), čo v prostredí mrazivej Aljašky a internátnej školy vyšlo na výbornú! Od knihy som nemala žiadne veľké očakávania, preto je pre mňa obrovským prekvapením a doslova som ju hltala! Číta sa úžasne, lebo kapitoly sú krátke, a tak si stále vravím ešte jednu prečítam, a ešte jednu... a hups som na konci!
Hlavná hrdinka Grace je trošku naivná, ľahkovážna, čo vyznie v niektorých situáciách až komicky ako to autorka podáva, takže som sa často, veľmi často usmievala nad jej myšlienkovými pochodmi. Hovorím, bolo to výborné.
A ako som si hneď chvatom zisťovala na goodreads, séria má zatiaľ 6 (!!!) častí (tento rok vychádza šiesta) a ja zúfalo vyzývam bohov nakladateľstiev aby ju preložili celú (fakt sa mi do tej angličtiny nechce). Vrelo odporúčam!!! Jednoznačne 5/5!

"Tak jak vypadám?" Zatočím se uprostred pokoje.
"Jako že budeš potrebovat další transfuzi krve až s tebou Jaxon skončí."

evineckY
02.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Pravda je, že Touha je pro mladší ročníky, ale přece všichni jsme tak staří, na kolik se cítíme, ale já ohledně upírů jsem pořád v pubertě :-)
Toto je taková klasika - boj mezi upíry, draky, čarodějnicemi, ale do poslední chvíle nevíme, kým je hlavní hrdinka v ohrožení. Samozřejmě princ je jen jeden. Skončilo to nešťastně, tak se máme na co těšit :-)
Knihu opravdu doporučuji jen fanouškům fantasy a milovníkům příšer :-)

Majuš333
30.04.2023 5 z 5

'Pokud nežijete na hraně, zabíráte moc místa!'

'Touha' pod rúškom tajomna a krátkych kapitol sa nedá len tak ľahko odložiť. Zamilovala som si Jaxona i Grace a teším sa na pokračovanie :)

"Hej! Kam spěcháš, nová holko?"
S úsměvem se podívám na Flinta, který se vynoří po mé levici. "Mám jméno, jestli sis nevšiml."
"Aha, jasně." Předstírá, že přemýšlí. "Jakže se to jmenuješ?"
"Neřeknu. I kdybys mě kousnul."
"Zajímavá odpověď ale moc bych to tady kolem neříkal."