Touha

Touha https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512913/bmid_touha-bvg-512913.jpg 4 316 94

Touha série

Nástupem do Katmerské akademie se mi obrátil celý svět vzhůru nohama. Na téhle škole uprostřed aljašské divočiny je něco podivného, stejně jako na všech mých nových spolužácích. Připadám si tu jako obyčejná smrtelnice mezi bohy nebo příšerami. Členy znepřátelených frakcí spojuje jen nenávist ke mně. A pak je tu Jaxon Vega, upír se smrtícím tajemstvím, ke kterému mě to záhadně táhne. A já se začínám bát, že jsem se tu neocitla jen shodou nešťastných náhod. Někdo mě sem přivedl úmyslně jako návnadu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crave , 2020

maruschka
19.07.2023 3 z 5

Na tohle už jsem stará. Jako fanynka Twilight bych některé věci dokázala ocenit, ale obecně mi prostě moc nesedí ty extrémně uvzdychané hrdinky. A strašně nevyužitý potenciál (draků jsme si fakt moc neužili).

Paja.92
18.07.2023 3 z 5

Obvykle jsou young adult knihy psané tak, že se na ně dokáže naladit i třicátník ale tady mi přišlo, že je kniha doopravdy určena pro svoji věkovou skupinu cca 16-17 let.
***
Přiznám se, že do půlky knihy jsem byla mírně vyděšená.
Mohl za to styl psaní, který byl sice čtivý, ale z každé další stránky jsem cítila, že to není má věková kategorie. Zejména, když přišlo na vtipy a psaní SMS zpráv.

Naštěstí druhá půlka knihy vynahradila tu první a posledních několik stránek bylo natolik strhujících, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Slyšela jsem, že ten první díl je nejslabší tak uvidíme, co přinese pokračování.

Tahle kniha je guilty pleasure v pravém slova smyslu.

@knihozroutka_eleanorcorvin

MamaKnihomolka
17.07.2023 3 z 5

No... Jak začít... Grace, Grace, Grace... Postava tak naivní a dětinská, u které mi přišlo, že má snad vše naopak. Protože to, že ji někdo utvrdí v tom, že tu mají obrovský problém, když má na krku dvě kulaté ranky po kousnutí, ji náplní klidem, je fakt zvláštní reakce... A pak přicházeli další a další situace a reakce Grace, které člověka prostě zarazí. Celkově mi nějak přišlo, že Grace není zrovna nejostřejší tužka v penále.
Celou dobu čtení jsem si několikrát pokládala otázku: Proč autorka vytvořila Grace tak naivní až tupou? Proč prostě nemohla říct: "Jsou tu upíři, draci a čarodějnice? Hustýýý!"
Takže jsem občas koulela očima, smála se, culila, vrtěla hlavou a funěla.

Flint mě bavil. Stejně jako Jacob ve Stmívání. Neberte to jako, že Stmívání a Touhu srovnávám, jen ti upíři jsou zkrátka až moc vážní, chybí jim smysl pro humor a úsměvy :).
Tím se dostávám k Jaxonovi. Uhranutá jsem z neho nebyla. Přišlo mi, že sám občas neví co chce, ale jeho minulost a starosti mě zajímali. Co jsem uvítala, byly na konci asi tři kapitoly z jeho pohledu a trochu jsem pochopila jak co myslel a cítil.

Ironické až sarkastické názvy kapitol pobavily.
Bohužel se mi nedařilo vcítit se do jakékoli postavy. Akční scény ne, že by nebyly nezáživné, ale nedařilo se mi je správně prožít.
Neřekla bych, že jsem na knihu stará, ale mladší ročníky si ji určitě užijí více.

Co se týče příběhu, tak bych to uzavřela tak, že je to taková seznamovačka s hlavními postavami a problémem, který nastal. Je to první díl ze šesti, takže to beru jako takový úvodní díl série. A doufám,že další díly budou lepší a autorka ukáže, co v ní je.

pajinkad
13.07.2023 2 z 5

Bohužel se nezařadím k fanouškům této knihy. Kniha je psána velmi naivně, postavy jsou nudné. Hlavní hrdinka mi přijde naivní a trochu pitomá. Romantická zápletka mi bohužel přijde dost povrchní. Druhý díl už si kupovat nebudu.

__Vev__
12.07.2023 5 z 5

Mně se to líbilo. A hodně. A vůbec jsem to nečekala. Já jsem si myslela, že to bude totální bullshit. A ono to bylo fakt skvělý!
Čas tam pravděpodobně běžel jinak, než je běžné, protože mi přišlo, že se po týdnu Grace s Jaxonem nejvíc milují, ale čert to sežer.
Nápad? Skvostný. Draci, upíři a vlci v jedné knížce? To chceš číst!
Romantická linka? Parádní!
Postavy? Skvělé!
Je to takové guilty pleasure. A miluju to! Hodně se ale obávám, že další knížky v sérii budou hodně ztrácet na kvalitě. Stává se to totiž častěji, než by se nám líbilo.

Princezna22
10.07.2023 2 z 5

Co to sakra bylo. Ze začátku se mi knížka líbila, ale pak se to začalo tak šíleně podobat stmívání, že sem málem knihu zavřela.. Copak neumí někdo vymyslet něco jiného než jen kopírovat díla ostatních. A přidat tam jen tak na oko jiné postavy no potěž a slatanina je na světě.. Jako nejspíše zůstanu u svého milovaného Stmívání.. Asi kdybych byla mladší a neznala dřívější sagu tak bych tuhle knihu i milovala, ale tohle dám někam do kouta knihovny a nebo pošlu dál.. Ne tohle opravdu ne...

ivetdos
06.07.2023 3 z 5

Jsem z této knihy docela zmatená. Je v mnoha situacích podobná Stmívání (ehm ta obálka?) - ani se tím nijak netají - a přece je jiná. Řekla bych taková light verze pro hoodně mladé. Já bych ale asi ani ve 12 nebyla úplně spokojená.

Měla jsem problém hned s několika věcmi, počínaje dynamikou děje, vztahů a rozhodně taky s jednoduchostí hlavní hrdinky (jak trefně pojmenovala @katasokolov - nebyla nejostřejší tužkou v penále). Opravdu ji tolik věcí nedocházelo? Bylo tu tolik situací u kterých jsem protáčela oči a klepala si na čelo, nedotažené a často si protiřečící charaktery. No stejně jsem tu skoro 500 stránkovou bichli zhltla, protože lehkost vyprávění a čtivost se ji nedá upřít, stejně jako hmatatelná chemie mezi hlavními hrdiny. Taky pár stran bych ubrala, ale do dalších dílů se hrnout nebudu. Asi jsem z toho vyrostla a zůstanu si u svého Stmívání, které za mě bylo propracovanější a chytřejší :-)

Určitě nelituji, že jsem si knihu přečetla, skvěle jsem si u ni odpočinula, měla mou plnou pozornost, jen od ní nečekejte nic extra. Jsou tu mnohem lepší fantasy romány, které stojí za přečtení.

ydnac
06.07.2023 5 z 5

NA TÉTO ŠKOLE NENÍ V BEZPEČÍ !!!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Stojí s rozpaženýma rukama nade mnou a špičkou nože mi míří přímo na střed těla.
Takže řezat se nebude.
Bude se bodat.
Úžasné.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Grace přišla o rodiče a ujal se jí strýc, který je ředitelem školy na Aljašce.
Místní studenti jsou však trošku jiní.
Grace je na této škole rarita.
Je člověk...

Stmívání nic nenahradí :-), ale jiné příběhy budou přibývat a já jsem ráda :-), protože jsem chtěla další upířinu.
Začátek JE podobný a celkem dlouho trvá, než Grace dojde k tomu velkému odhalení (všichni od začátku víme, že Jaxon je upír :-)), ale líbilo se mi, že se nevyšilovalo, přestože Grace je puberťačka, a tesáky rozhodně nejsou problém :-).
No co bych povídala :-), mě si krom Grace a Jaxona získali i Flint, Macy, Mekhi.
Najednou jsem knihu nemohla odložit a konec super!!!

JO
VRACÍM SE K UPÍRŮM :-).

lapetitedeny
03.07.2023 3 z 5

Při čtení Touhy jsem měla místy pocit, jako bych v rukou držela kombinaci Twilight ságy, Upířích deníků a Odkazu. Najdeme tu totiž soukromou střední školu pro nadpřirozené bytosti (Odkaz), hlavní hrdinku, které zemřeli oba rodiče (Upíří deníky) a samozřejmě i záhadného a nesmírně přitažlivého upíra, který je odhodlaný se od naší hrdinky držet dál, ale moc mu to nejde (Twilight sága). Zdá se, že místo toho, aby se autorka snažila od těchto příběhů co možná nejvíce odlišit, rozhodla se z každého vzít to nejlepší, přidat něco navíc a výsledkem je právě Touha.

Celý příběh sledujeme očima Grace. V jejím charakteru byla znát snaha vytvořit silnou hlavní hrdinku, která bude o svém osudu rozhodovat sama místo toho, aby neustále čekala na záchranu. Bohužel se to ale úplně nepovedlo, protože kdykoliv se na scéně objevil Jaxon, Grace se proměnila v plochou postavu, která nedokázala myslet skoro na nic kromě toho, jak moc ji přitahuje což je velká škoda, protože potenciál tu byl. Nezbývá proto než doufat, že v dalších dílech to s ní bude o něco lepší.

Samotný Jaxon je úplně typický young adult hrdina. Na první pohled nepřístupný bad boy, uvnitř zmučený kluk, který se jen snaží udělat to, co považuje za nejlepší. Vyvolený přesvědčený o tom, že musí obětovat vlastní štěstí, aby ochránil ostatní. A samozřejmě je nesmírně sexy na to vás Grace nenechá ani chviličku zapomenout, protože to opakuje zhruba každých pár stran. Klišé? Rozhodně, ale nejde mu upřít funkčnost, neboť cílová skupina bude Jaxona s největší pravděpodobností zbožňovat.

Vztah Grace a Jaxona ve výsledku představuje největší problém celé knihy, protože je založený na neustále omílané nepochopitelné, ale velmi silné přitažlivosti. Jsou případy, kdy mi insta-love nevadí, tady ale byla vyhnaná až do extrémů. Hlavní hrdinové se během pouhých pár dnů nesmyslně rychle přesouvají od vzájemné nenávisti k hluboké lásce bez toho, aby se skutečně poznali. V závěru se sice objevuje určitá snaha o zdůvodnění, ale ani to nedokázalo situaci zachránit. Stačilo by přitom, aby Grace a Jaxon alespoň trochu zvolnili tempo a hned by romantická linka působila mnohem lépe.

Titulu nicméně nelze upřít čtivost a v pozdějších částech i rychlé tempo. V příběhu nechybí intriky a napětí a díky tomu, že se toho stihne stát poměrně hodně, je pravděpodobné, že se knize podaří vás alespoň v něčem překvapit.

První část knihy se navíc nese i v duchu netrpělivého očekávání na chvíli, když autorka konečně začne odhalovat detaily o tom, jak v jejím světě nadpřirozené bytosti fungují. Její svět má potenciál a v mnoha ohledech byl velmi zajímavý, třeba i co se týče pojetí upírství a dalších nadpřirozených bytostí. Bohužel ho ale v prvním díle nakonec stačíme poznat spíš jen zběžně a mnoho otázek zůstane nezodpovězených dá se ale předpokládat, že na ně přijde čas v dalších dílech.

Touha má sice spoustu chyb, ale přesto dokáže být až neuvěřitelně čtivá a zábavná. Bude perfektní především pro méně náročné čtenáře, kteří se těší hlavně na romantickou linku plnou překážek a napětí. Pokud milujete třeba zmiňovanou Twillight ságu nebo Upíří deníky, rozhodně si přijdete na své. Je to trochu kýčovité a ohrané, popularita série ale jasně vypovídá o tom, že čtenáři si tento typ příběhů stále užívají a to je nakonec to nejdůležitější.
----
Kniha mi byla poskytnuta na recenzi společností Albatros Media.

Local_Bunny
27.06.2023 3 z 5

3.5*
Touha by se mi určitě líbila, kdybych ji četla třeba patnáct let zpátky. Více, než ke Stmívání, bych knihu přirovnala k Upířím deníkům. Za mě mohla autorka ubrat pár stránek, což by kvalitu knihy možná víc vyšperkovalo.
Co se týče hlavní hrdinky, nebyla mi vůbec sympatická, což je vždy průšvih. Grace je prostě typická Mary Sue, která je obyčejná, ale zároveň naprosto nepostradatelná a zároveň je asi Terminátor, jelikož to, co ta holka přežila Daleko více mě bavily vedlejší postavy a co bylo pro mě nejlepší, pak ten svět. Toho jsme ovšem dostali naprosté minimum, autorka vůbec nevyužila potenciál, což mě mrzí. Každopádně i to málo mě potěšilo. Upíři mají svá vlastní pravidla, což mě hrozně baví, jak si to každý vymyslí k obrazu svému. Chválím i za použití slova měniči, namísto vlkodlaků. Chápu, že Grace asi neměla hned vědět, že se ocitla mezi kouzelnými bytostmi, ale oni se všichni chovali tak obyčejně, což byla velká škoda.
Zápletka mě mile překvapila, jelikož jsem si stále říkala, co tedy bude a kdo za tím stojí. Tři kapitoly z pohledu Jaxona byly fajn, jelikož čtenář díky tomu dostal pár odpovědi, které v příběhu nezazněly, ale i tak zůstal prostor na spoustu dalších. Jsem zvědavá, co má autorka vymyšlené do dalších dílů, do kterých se stejně pustím, jelikož upíři jsou moje guilty pleasure
za knihu v rámci #spoluprace děkuji @albatrosmedia

jitka_dankova
25.06.2023 5 z 5

První díl zase krapet jiné teenagerovské upíří ságy. Věděla jsem, že jdu číst naivní a velmi dramaticky pojatou a srdceryvnou young adult romanci v moderním "urban" fantasy světě. Nevěděla jsem ale, že se mi styl psaní autorky taaak zalíbí. Opravdu, to, jak jsou poskládané kapitoly, s jakým nadhledem autorka komentuje dění a jak bravurně zachytila naivitu a natvrdlost hlavní hrdinky - to mi opravdu sedlo. Bravo, skvěle napsaná knížka pro puberťáky. Ano, právě pro mladé dívky v pubertě je takhle knížka určená a vše tomu odpovídá - srdceryvný příběh, rozpolcený hrdina i hrdinka, v hlavní roli vztahy, ať už rodinné, přátelství, ale hlavně první pořádná láska a vše co k tomu patří. Do toho snaha co nejvíc zapadnout ve škole, kde to jaksi nepůjde, a poprat se s podivnými nadpřirozenými záležitostmi od osudových spojení až po vyvolené apod. No, prostě vynikající knížka pro mladé dívky, která si lehce utahuje ze Stmívání a ve které najdete ještě naivnější a střelenější hrdinku, než jste potkali právě ve zmiňovaném Stmívání. Jestli má kniha co nabídnout i starším ročníkům, to je otázkou. Já cílovkou už dávno nejsem, ale parádně jsem si to užila, zvládla jsem i ten přelomový konec a s napětím očekávám další díl.

DreamerX9
24.06.2023 1 z 5

Mně to přišlo jako slabý odvar Stmívání. Sedl mi upírský svět ale postavy a jejich jednání. Přišlo mi tam mnoho věcí navíc a spíše oddechovka na bezpřemýšlený než zajímavý a napínavý příběh. V dalších dílech pokračovat nebudu ale jsem ráda že jsem zjistila co je tato propagovaná kniha zač.

katasokolov
24.06.2023 3 z 5

3/5*

Průměr.

Věřím, že pro dnešní mladé slečny to může být nové Stmívání, ale mně přišlo spoustu věcí dětinských a nedomyšlených. Hlavní hrdinka, Grace, není úplně nejostřejší pastelkou v penále a sledování jejích myšlenkových pochodů a vnitřních monologů bylo mnohdy nad moje síly i chápání. Jaxon je celkem zajímavá postava, ale ty poslední tři kapitoly z jeho pohledu byly velmi nadbytečné.

Konečný plot twist byl divný a nesplnil svou ústřední roli, tj. nalákání na další díly. Jeden je v tomto případě víc než dost. Pro porovnání - kniha se rozhodně více přibližuje seriálu The Legacies, nežli jeho předchůdcům The Vampire Diaries a The Originals. V případě tohoto sequelu jsem skončila své sledování v momentě, kdy se objevili draci a chrliče - ano, jak vás asi jistě napadlo, tyto entity jsou zde také ;-). Zajímavým a novým prvkem zde byla genetika upírů, která je ukázala zase z jiné roviny - ) jejich klasická verze je ale better!

V průběhu čtení občas vyskočila moje vnitřní teenagerka a říkala si - vždyť je to vlastně super - mnohdy ale zůstávala poklidně a zarytě spát. Nemůžu tomu upřít čtivost, přesto se ale neubráním pocitu, že tohle už je pro mne pasé. a to i ta vanilla romantická linie.

CITACE - V hloubi duše se od tebe neliším. Vysnila jsem si tě, přála jsem si tvou existenci.

BTW, tahle kniha by se mohla jmenovat Série nešťastných náhod okolo Grace :-D.

KajinaH722
22.06.2023 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Vrátila jsem se zpět do puberty,kdy jsem milovala stmívání, upíři deníky... Líbilo se mo kdy Jaxon chtěl Grace od sebe odehnat a stejně ji chtěl dal chránit. Moc hezky příběh až na ten otevřený konec mě překvapil. Uvidíme co se stane dal :-)))) Snad další díl bude ještě letos

Kate3003
22.06.2023 3 z 5

Máte rádi klišé knihy o upírech ve stylu Stmívání? Jestli ano, tak Touha je kniha, kterou si prostě musíte přečíst. Sice je to jakoby jste četli Stmívání znovu jen si dosadíme nová jména za team Jacob a Edward, ale bude vás to bavit.

"Jsou věci mezi nebesy a peklem, o nichž se filozofům ani nesní."

Na jednu stranu je to vlastně hrozně hloupý příběh, který obsahuje naprostý klišé příběh o přetahovaní se o velmi naivní slečnu, která nemá tušení, že se ocitla ve světě nadpřirozena. Na druhou stranu je to skvělé čtení na ty chvíle, kdy chcete vypnout a prostě si užít trochu té romantiky s tajemným upírem.
Jestli jste četli Stmívání a Bella vám přišla naivní tak Grace jí hravě překoná. Jakože ta holka víc jak poloviny knihy netuší co se kolem děje, ale vlastně mě to na ní bavilo.
Romantická linka byla trošku instalove zapálená rychlostí blesku, ale s tím se u téhle knihy vlastně počítalo. Mě osobně Jaxon až tak neuchvátil a dala bych přednost přísunu rozpečených marshmallow. Cliffhanger na konci si autorka mohla ušetřit, ale chápu že je to první díl série takže konec musel trochu navnadit na čtení dalších dílů.
Celkově jsem si čtení užila, byl to takový návrat právě do doby kdy jsem četla Stmívání. Spoustu scén mě pobavilo a i když to vlastně bylo dost hloupý tak to bylo skvělý a jsem zvědavá na další díl.

Za knihu na recenzi velmi děkuji albatrosmedia.

ondrejxbooks
21.06.2023 4 z 5

touha je TAK DOBRA

decka realne ja tu knihu miluju. Ja vlastne uz nevim, jestli jsem do ni sel seriozne nebo ne, jestli jsem ji vubec pri cteni bral seriozne, ale strasne me chytla.
Jazyk je uzasny fr, furt musite cist dal a dal. Taky hrozne cenim kratoucky kapitoly, diky kterym dej jede a vy se ani na minutu nenudite.

postavy jsou crazy. I po tech 500 stranach si nepamatuju jmeno te hlavni hrdinky (grace nebo macy, jedna z nich idk). Ale Jaxon!! miluju fr. On je hrozne dobre napsany. Hlavne ta chemie mezi nim a Grace/Macy je supr. CELOU dobu jsem se culil:P.

Romantika byla, jak uz jsem zminil, moc fajn. Ten jejich vztah byl takovy dost pofiderni, ale zaroven vlastne hezkej. Akorat mi prisel dost uspechany.
Jediny, co mi malinkato vadilo, byl magicky system. Jakoze upiri omg, ale draci?? V jednom svete??? wtf.

Celkove ale doporucuju. Nesedne to kazdymu, na druhou stranu byste to mohli zkusit. Je to proste takovy moderni originalni twilight:P.

za knihu MOC dekuju #humbookblogeri #spoluprace @endlessbibliophile @humbook_blogeri

LenaWirus
19.06.2023 odpad!

Omlouvám se, ale tento brak se nedá ani dočíst. To je tak hloupé a přehnané od první stránky, že jsem to nezvládla. A to většinou nemám problém s touto literaturou - stmívání jsem měla ráda i navzdory tomu, že je to blbost. Tohle je ale pouze trapnost a ukázka absolutního autorského netalentu.

Rebarborka
18.06.2023 2 z 5

Občas je fajn vrátit se k příběhům, které mě kdysi bavily...
- trpí (skoro) všemi neduhy YA nadpřirozených příběhů
- tempo, gradace, uspěchanost (nejen vztahu)
- opakování myšlenek
- cliffhanger na konci (nemám tady ten trend ráda)
+ názvy kapitol, kniha se nebere moc vážně
+ nostalgie po upířinách
Na oddech a vypnutí mozku jako dělané.

PeggyQuella
18.06.2023 2 z 5

Naprosto klasická, tuctová Young Adult knížka - neurazí, nenadchne. Je plná ohraných klišé, jako by se autorka snažila vecpat do jednoho díla všechny znaky podobných příběhů a nedat tam nic ani trochu originálního. Nicméně styl, kterým je kniha napsaná, se dobře a rychle čte, tudíž děj rychle utíká (to podporují i krátké kapitoly). I když je občas otravné, jak autorka dokola opakuje, jak je Jaxon děsně sexy (zmíní se to tam asi tak milionkrát), postavy nejsou nezajímavé a sledovat jejich osudy je zábavné. Hlavního záporáka jsem sice odhalila už na začátku, avšak i přesto byl závěr napínavý a dobře se četl.
Celkově bych tuhle knihu označila za trošku horší průměr - ohodnotila bych ji 2,5 hvězdičkami z 5.

kniznicesta
16.06.2023

Za knihu děkuji @humbook_blogeri @humbook

Kde začít? Třeba to nejjednodušší jako jsou postavy. Nevím, jestli cílem autorky je vytvořit dokonalé otravnou nejsem jako ostatní holky a nezávislou dívku, tak se ji to povedlo. Splňuje všechny podmínky, které by jste nejradši profackovali. A přesně taková je naše Grace. Otravná, ale taky sexy a zároveň ošklivka. Nezávislá a nenechá si od nikoho radit, protože proč? Proč by měla? A tak nám svou tvrdohlavosti přináší neustále nebezpečné akce, které mají být atentáty na ní. Ale díkybohu, že je poblíž sexy upír, který ji musí neustále zachraňovat. Tohle by mě nebavilo. Radši bych na ni nechala něco spadnout, než ji neustále zachraňovat a opakovat se, aby poslouchala. Ale Grace slyší jenom blablabla. Takže kdyby Grace uměla poslouchat, tak příběh by se zkrátil asi o 200 stran.

Ta kniha má velký potenciál a svoje kouzlo, které mě nejvíc na celé knihy zaujalo. I styl vyprávění, který je bohatý, ale zároveň jednoduchý. Ale bohužel se všechno točí jenom kolem atentátu a Grace a moc fantasy do toho nezahrnují. Přivítala bych víc to a magii kolem všech postav. Jako je to doslova kniha o magických stvoření. Upíři jsou jako lidé, okay. Ale třeba draci by měli víc chrlit ohně, na chodbě běžet vlci nebo čarodějky čarovat na talíři dortík. Toho všeho bylo jenom minimum a připadalo mi to jako další obyčejná škola.

Miluju krátké kapitoly a tady toho bylo hodně. A to, že asi 10 kapitol vyprávěl o jednou dni. V prvním je o tom, jak se připravovala do školy. V druhém jak přemýšlí o Jaxonovi. V třetím je o tom, jaký koláč si vezme na snídani. Ve čtvrtém kupodivu zažije atentát na sebe. V pátém přemýšlí proč. A takhle dál. Někdy se dočkáme dalšího dne. Někdy nám bolí hlava nad vnitřním monologem s Grace.

Konec mohl být bez Jaxonovi kapitoly, protože slyšet za každým slovem družka je fakt ************.

Každopádně tahle kniha nepatří mezi moje nej. Protože chuť uškrtit postavu a koulet očima nad jejich romantikou chvíli bylo fakt často. Chemie mezi nima nijak nevznikla. Jelikož začátek jako enemies to lovers bylo fakt ubohé a následné vášnivá láska bylo pro mě uměle.

Za mě ne. Pick me girl, nudný upír, kouzelný svět s minimum kouzla, nepovedené atentáty Nedá se ani tvářit, že je to dobrá kniha.

2/5