Touha

Touha https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512913/bmid_touha-bvg-512913.jpg 4 316 94

Touha série

Nástupem do Katmerské akademie se mi obrátil celý svět vzhůru nohama. Na téhle škole uprostřed aljašské divočiny je něco podivného, stejně jako na všech mých nových spolužácích. Připadám si tu jako obyčejná smrtelnice mezi bohy nebo příšerami. Členy znepřátelených frakcí spojuje jen nenávist ke mně. A pak je tu Jaxon Vega, upír se smrtícím tajemstvím, ke kterému mě to záhadně táhne. A já se začínám bát, že jsem se tu neocitla jen shodou nešťastných náhod. Někdo mě sem přivedl úmyslně jako návnadu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crave , 2020

stelka_knihomol
28.10.2023 5 z 5

Přátelé, tak tohle bylo dokonalé! Nemůžu uvěřit, že v tolika stránkách uběhlo tak málo času. Já jsem tuhle knížku přímo hltala, opravdu moc se mi to líbilo. Jo, bylo to dost klišé, ale snad poprvé v životě mi to vůbec nevadilo.
Já osobně jsem tam teda neviděla žádný milostný trojúhelník a navíc mi přijde divné, že na sobě mohou být dva lidi za tak málo dní tak moc závislí, ale tak upíři, že jo.
Vážně doporučuju, hrozně hezky napsané a čtivé.

Lucyeinstory
27.10.2023 4 z 5

Touha

Upířinu jsem už dlouho nečetla, takže jsem byla velmi zvědavá, jak ji autorka vykreslí a celý příběh pojme. Za mě to bylo opravdu super.

Hlavní hrdinka byla občas na pěst a často měla vypnutý mozek, ale tak nějak to od těchto knížek očekávám. Hlavní hrdina BadBoy, obávaný král školy, elitní partička.tohle všechno opravdu můžu

Romantická linka sice jasně předvídatelná, podle mě tam vůbec nemusel být ten milostný trojúhelník, ale uvidíme další díly. Má jich být docela dost a v listopadu vychází druhý díl, který nutně potřebuju. Ten konec byl totiž WOW
4,75

Nale
26.10.2023 1 z 5

První polovina ušla, přestože se tam nic nedělo. Ale od druhé poloviny... To mě zamordujte člunovým hákem. Jestli vám Bella připadala naprosto posedlá Edwardem, tahle křehotinka je ještě horší, jelikož povznesla posednost na jinou úroveň.

Zbylých cca 100 stran jsem jen přejížděla očima a modlila se, ať už mám tohle utrpení za sebou. Tomuhle se nedá ani říkat parodie.... to je naprostá tragédie.

Ale věděla jsem, do čeho jdu. Moje chyba. Chtěla jsem poznat, jestli je kniha skutečně tak špatná, jak všichni píšou. Realita je však mnohem horší.

Carol1122
21.10.2023 3 z 5

Takový fantasy mišmaš jsem už dlouho nečetla:) Na jednu stranu jsem knížku nedokázala odložit, protože čtivá byla hodně. Na druhou stranu to byl opravdu paskvil. Všemožné bytosti, zvláštní charaktery, nepromyšlená zápletka, chaos... bohužel ty negativa převažují, ačkoliv jsem si říkala, že bych opravdu chtěla dát dobré hodnocení. Dávám průměr a to jen za to, že ten příběh měl potenciál, jen se to trochu nepovedlo...

Dolikcek
19.10.2023 4 z 5

Velice jsme si to užila, nostalgie pro fanoušky "Stmívání a Upířích deníků" .

Předvídatelný děj, fajn postavy.

Až bude pokračování rozhodně jdu do toho :D

Knihomolka_176
05.10.2023 3 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že mě to bude šíleně bavit, ale s každou další stránkou mě to bavilo míň a míň. Děj se místy hrozně táhl, Grace ani Jaxon mi nějak nedokázali přirůst k srdci a jediná postava, kterou jsem si upřímně oblíbila, byla Macy. Líbilo by se mi, kdyby měla v chystaném druhém díle víc prostoru.
Námět se mi líbil, přišel mi i docela originální, ale zároveň hrozně nevyužitý. Posledních sto stránek jsem přečetla rychle, závěr mě bavil a díky otevřenému konci si přečtu i další díl, který by mohl být už zajímavější a taky akčnější. Aspoň v to doufám.

houdkic
23.09.2023

DNF

Na Touhu jsem se díky pozitivním a lákavým recenzím opravdu těšila, protože jsem se těšila na pořádný upírský příběh a prostředí cool kampusu. Zvládla jsem ale asi jen 20 knih a znechuceně knihu odložila, protože to bylo tak strašně cringoidní, že se tomu nedá říkat ani parodie...

Vruznychsvetech
12.09.2023 3 z 5

Šla jsem do toho s tím, že nemám ráda upíry a nemám teda velká očekávání a dostala jsem skvělou parodii na Stmívání, která mě reálně bavila číst. Líbil se mi systém, kterým fungovala akademie a i to řekněme povrchní rozdělení, které nám bylo vysvětleno. Líbilo se mi, že si to tak nějak nenápadně dělalo srandu z toho, co jsem na Stmívání tak moc neměla ráda. Řekla bych, že to dokázalo využít potenciál a proměnit slabiny stmívání, které pro mě osobně mělo v něco navíc.

Hlavní hrdinka byla tak naivní, že jste jen čekali, kdy spadne do průseru a pak když jí ozářilo jste byli nadšený. Hlavní mužský hrdina mi přišel mnohem zajímavější než diamantový Eda a co bylo za mě naprosto skvělý na touze byly vedlejší postavy. Ať už se jedná o sestřenici, co působí jak Rainbow Dash z poníků anebo záporačku, co měla vibe jak Lia z berušky a černého kocoura, akorát mnohem více promyšlenějšího back story.

Minulost postav je tady vykreslena poměrně bohatě. Odkrývá se nám postupně a i když hlavní hrdinka se občas chová dost nelogicky vzhledem k tomu, čím si prošla vlastně si na to zvyknete a svým způsobem mi to přidávalo lehce na uvěřitelnosti, protože ač si teď z domova říkáme jak je to naivní, kdo z nás by se tak taky občas nezachoval?

Velký plus je pro mě i vykreslení prostředí a celého světa. Dokázala jsem si představit, jak co vypadá a vžít se více do děje. Rozhodně to není žádná těžká literatura, ale jako zajímavá fantasy oddechovka mi to přišlo super. Řekla bych, že nesmíte očekávat, že dostanete něco tak geniálního jako byl pán prstenů a podobně, protože tak to není, ale pokud hledáte něco u čeho se zasmějete a nechcete číst jen feel good contemporary, tak tahle romfantasy je podle mě skvělou volbou.

bookworm416
11.09.2023 1 z 5

Jo, tohle bylo utrpení. Pokud očekáváte nostalgický výlet do dob Stmívání, budete velice zklamaní. Nevím, kdo z toho udělal takový hit a proč to má asi pět dílů. Co si budeme. Stmívání taky není bůh ví jaký literární počin. Ale v té době to bylo něco nového, neokoukaného a příběh v nás dokázala probudit emoce (ať už špatné nebo dobré), aneb ať žije team Jacob, team Edward. Tohle je jenom velká vykradačka doplněná o čarodějky a draky, jejichž potenciál je upozaděn namastrovaným upírem, kterého si ani zdaleka nezamilujete. Spíš byste mu vrazili pořádnou facku. A hlavní hrdinka? Lidi, jestli vás štvala Bella, pak nevím, co s vámi provede ufňukaná, hysterická a občas úplně tupá Grace.

Boogi
09.09.2023 5 z 5

Čekala jsem něco ve stylu Stmívání nebo Upířích deníků, ale knížka mě překvapila. Ze začátku jsem si říkala, že to bude pěkná nuda, ale jakmile se děj rozjel, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bylo tam všechno co byste čekali (magické bytosti, trocha napětí, záhady a tajemství a samozřejmě taky romantika), ale i o mnoho víc. Posledních pár kapitol jsem zhltla v rekordním čase a nemohla jsem uvěřit, že už je konec. Zamilovala jsem si Grace, Jaxona i Macy natolik, že mi bude chvíli trvat, než se z toho pořádně vzpamatuju. Už se nemůžu dočkat, až vyjde druhý díl, což by mělo být pokud se nepletu už v listopadu.

sasencicka
06.09.2023 1 z 5

Pokud to měla být parodie na stmívání, tak výborná práce. Mně kniha vůbec nesedla, a dočítat ji bylo utrpení...

Book_adam_73
25.08.2023 4 z 5

Touha byla pro mě celkem příjemném překvapení. Čekal jsem nějakou povedenou parodii na twilight, jak ji někteří čtenáři popsali, ale dostal jsem mnohem víc!
Kniha se odehrává v privátní škole, kam se hlavní hrdinka dostane po smrti jejich rodičů. Bavilo mne zpracování té školy, studentské spolky a jejich hierarchii či obecné její fungování.
Samozřejmě to nemůže být YA fantasy bez stereotipního milostného trojúhelníku s tajemným mladíkem s tmavými vlasy a klukem, který je milý hned od začátku knihy, ale přesto hlavní hrdinku to táhne víc k tomu tajemným. Ale romantika byla hezky napsaná a ikdyž je klišé jak poleno, bavila mě.
Knížka se čte velmi hezky a příjemně, stránky rychle utíkají a na konci je šokující rozuzlení nehody smrti rodičů hlavní hrdinky.

Není to něco extra originálního, ale je to taková guilty pleasure knížka se kterou nejspíš nešlápmete vedle:)
Za knihu moc děkuji albatrosmedia.cz #spoluprace

Adris
06.08.2023 4 z 5

Touha je taková parodie na Stmívání, ale ne ve zlém. Je inspirovaná tím příběhem, ale je do ní přimíchán i vtip a také mnohem více mýtických bytostí. A je to víc teen. Kniha je neuvěřitelně čtivá a fakt mi sedla. Hlavní hrdinka si dělá legraci jak z okolí, tak sama ze sebe:). Během dvou týdnů svede na nové škole, plné nadpřirozených bytostí, boj o svůj život. Někdo ji chce zabít. Ale proč? A jaké tajemství skrývá její rodina?

Já knihu s klidem doporučuji dál, i když jsou v ní klišé a cukrkandlový řečičky a teen hormony :D. Moc se těším na další díl.

lilites
05.08.2023 4 z 5

Potřebovala jsem nějakou oddechovku a tak mi do ruky padla Touha. Knižní svět je rozdělen na dva tábory, jeden říká, že je kniha skvělá, druhý že je to nuda a blbost.

A já se přiznám bez okolků, mě se to líbilo!

Myslím, že letos na moc YA/NA, Fantasy literatury nemám štěstí, ale tohle se fakt povedlo i když je cíleno na mladší ročníky než jsem já. Co vám budu povídat, vrátila jsem se do dob, kdy byli upíři, čarodějnice, vlkodlaci a další pradávní tvorové strašně populární. A nelituji toho..

Kniha je protkaná romantikou od první kapitoly, ale je to tak roztomilé a kdo by si občas nechtěl přečíst příběh osudové lásky, odehrávající se za nepříznivých okolnostech.

Ta chemie mezi Grace a Jaxonem mě fakt bavila, dokonce i to jak strašně je Grace naivní, vůbec si totiž neuvědomuje, kde se ocitla a co se kolem ní děje..

Je to prý první kniha z šesti, tak doufám a myslím, že se nám příběh z Katmerské akademie ještě tolikrát zamotá, že nebudeme vědět kde nám hlava stojí a já se těším až si další knihu přečtu ( jestli u nás vyjde ) a zase se u ní pobavím, zasměji a vypnu...

Pettato
28.07.2023 4 z 5

Jestliže milujete fantasy, je tohle skvělá kniha pro vás.
I když je určena spíše pro mladší ročníky, příběh posazený v tajuplném prostředí internátní školy na Aljašce jsem si s Grace, upíry, čarodějnicemi, vlkodlaky a dalšími opravdu užila.

" V hloubi duše se od tebe neliším. Vysnila jsem si tě, přála jsem si tvou existenci..."

johi_murasova
26.07.2023 3 z 5

Máme zde další tiktok senzaci, a tentokrát je to jedno velký špatný. Při čtení této knihy jsem měla pocit, že čtu jakousi levnou slátaninu Stmívání a Odkazu nebo Upířích deníků.
Hlavní hrdinka Grace, které zemřeli rodiče přijela do školy na Aljašku, kde se setkává s tajemným, ale velice sexy (to Grace opakuje víc než dost) upírem Jaxonem, díky kterému hned vlastně zapomene, že nedávno přišla o rodiče a vlastně je všechno v pohodě, protože je s ní sexy Jaxon.
Grace je podle mě neskutečně naivní, není úplně ta nejostřejší tužka v penále a celkově mi fakt nesedla. Ze začátku jsem si myslela, že to bude fajn postava, náznaky na silnou dívčí postavu tam možná i byly, ale jakmile se objevil Jaxon, tak se z Grace stala ukňouraná puťka no prostě ne. Jaxon je typický klučičí hrdina, nic extra, nic zajímavého. Vedlejší postavy byly fajn. Nejvíc se mi ale stejně líbila poslední bonusovka, ta mě jako jediná přesvědčila dát šanci dalšímu dílu, který má mnohem lepší ohlasy (díkybohu).
Jo a nadpisy kapitol byly funny.

eliska9256
26.07.2023 odpad!

(SPOILER) Tato kniha je vyloženě pro mladší čtenáře. Hlavní hrdinka dle mého názoru byla hodně nevyspělá a celkově mi vůbec nepřirostla k srdci, příběh jsem přetrpěla do půlky, hodně tam byla opakovaná jedna fráze a to bylo, že si to hlavní hrdinka raději nechá pro sebe. Byla to slátanina snad všech upířin, které kdy vyšly nebo byly natočené, děj byl nudný a naopak mě knížka docela i místy hrozně štvala. Rozumím, že to byla jakási parodie na stmívání, ale toto se tedy opravdu nepovedlo!
Tato kniha mě nezaujala a to je také důvod proč jsem jí nedočetla.

LucyEcstasy
23.07.2023

(SPOILER) Touha - Tracy Wolff

Grace nastoupí na Katmerskou akademii. Hned při prvním setkání se spolužáky dostane varování, že by si tu měla dávat pozor. A taky že jo. Prakticky celá škola, až na tři výjimky, ji nenávidí, straní se ji a ona netuší proč. Na této škole je něco podivného.

Tahle kniha mne zaujala na Merendě Albatros Media a slibovala příběh pro fanoušky Stmívání. I obálka je dosti podobná knižní verzi této série. Jelikož se mi Stmívání líbilo, tak mne kniha nesměla minout. Potom se začaly objevovat pozitivní recenze a já se těšila čím dál více.

Knihu jsem rozečetla v rámci společného čtení. Děkuji všem za účast.

Já první polovinu knihy trpěla nudou. Vleklý příběh, který by se dal podstatně zkrátit a přihodit trochu nějaké akce, nějakou událost, cokoli. Když jsem se teda prokousala touto částí, tak už děj začínal mít spád a já věřila, že si kniha napraví nepodařený start. Zčásti se tak stalo. Až na konec, kdy jsem měla pocit, že autorka už neví, co vymyslet, tak tam narvala všechno, co ji přišlo na mysl. Konec byl velice vtipný, víc nemohu prozradit. Ani bonusová kapitola mě nepřesvědčila na čtení dalšího dílu. Nikdy ale neříkej nikdy. Protože když bych chtěla vypnout a nepřemýšlet, tak se tahle série bude hodit.

Stejně jako ve Stmívání tu máme naivní až hloupoučkou slečnu. Grace například omluví svého kámoše za to, že se ji snažil zabít. Proč? Protože to přeci v její situaci musel udělat. Nebo aby pomohla své životní lásce, kterou zná několik týdnů, tak si nechá vycucat okolo dvou litrů a mávne nad tím rukou. A tak dále. Ne, fakt mi nesedla.

Jaxon je zase typický egoistický Edward, který se ihned zamiluje, ale musí samozřejmě zůstat tvrďákem před celou školou. Jeho jsem měla radši, protože dokázal být lidský a některé věci od něj byly roztomilé. Dojde u něj k výrazné změně a ve finále si ho oblíbíte.

No a pak tam je zástupce Jacoba a sestřenice naší Grace, kteří ale bohužel nedostali tolik prostoru. Jo a upíří psychopatka.

Celkově kniha mohla být dobrá. Bohužel nejvíce se povedla myšlenka draků, upírů, vlků a čarodějnic. A graficky obálka. Na obálce je jinak vidět každý otisk prstu, šmouha apod., což mi taky vadilo. Toť vše.

Janiss_89
22.07.2023 4 z 5

(SPOILER) Upíři, draci, vlkodlaci a další sebranka. Aneb každou kapitolu jsem čekala jaká další "potvora" se objevi. Cely motiv knihy se mi líbil. Jen to na mě mělo pomalý rozjezd. Dost mě štvalo, že trvalo tak dlouho než jsme se s Grace přesně dozvěděli vo co go na té škole. Mno a kdo by si nezamiloval Jaxona tajemného upírského prince.

books.monca
21.07.2023 3 z 5

Moje recenze:
Po všech recenzích, které jsem na ni četla, jsem měla velmi vysoká očekávání. Kniha se mi líbila, i když měla své chyby. Ale má očekávání bohužel nesplnila.

Hlavní hrdinka nastoupí do Katmerské akademie a obrátí se jí celý svět vzhůru nohama. Na téhle škole, uprostřed aljašské divočiny, je něco podivného, stejně, jako na všech jejích studentech.

Kniha mi přišla jako hrozné klišé. Dost mi to připomínalo Stmívání, ale alespoň s chytřejší hlavní hrdinkou a lepším hlavním hrdinou.
Romantická linka byla za mě dost uspěchaná, ale řekla bych, že ta tuto knihu částečně zachránila, protože mě nakonec romantická linka bavila.
Konec byl otevřený a napínavý. Naštěstí na podzim vychází druhý díl.

Četli jste Stmívání a líbilo se Vám? Pokud máte rádi Stmívání nebo klišé upírskou romantiku, toto je něco pro Vás.

Za knihu děkuji @albatrosmedia #spoluprace