Plavba smrti

Plavba smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225808/mid_plavba-smrti-U91-225808.jpg 4 299 85

Tóra Gudmundsdóttir série

< 6. díl

Šestý případ právničky Tóry Posádka přepychové jachty zmizela beze stopy. Kdo je vrah? Naše známá sympatická právnička Tóra má před sebou snad nejtěžší a nejbolestnější případ, jaký kdy musela řešit... Do přístavu v Reykjavíku vplouvá luxusní jachta a plnou rychlostí naráží do mola. Navíc je úplně liduprázdná! Co se stalo s posádkou a rodinou, která byla na palubě, když opouštěli Lisabon? Prošetřením tohoto prazvláštního případu je pověřena známá advokátka Tóra. Záhady přibývají... Šíří se zvěsti, že loď byla prokletá. Tóře se zdá, že na palubě zahlédla jedno ze zmizelých dvojčat... Co to má znamenat? A kde je Karítas, půvabná žena bývalého majitele jachty? Komu patří tělo, které moře vyplavilo o kus dál na pobřeží? Pokud se na lodi vraždilo – kdo je vrah? Yrsini čtenáři se opět dočkají neuvěřitelných zvratů a nečekaných odhalení. „Nejmrazivější román Yrsy Sigurđardóttir, mezinárodní bestseller. Yrsa je zjevně na vrcholu svých tvůrčích sil," napsala islandská literární kritika.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Brakið , 2011

ajasin
17.04.2017 5 z 5

Skvělé, napínavé čtení jako všechny Yrsiny detektivky. Pro mě byl nejlepší Led v žilách a Plavba smrti je v těsném závěsu.

kratochwilova
23.02.2017 3 z 5

Četla jsem po Ledu v žilách, to bylo lepší. Tohle bylo moc překombinované...nic moc.

Hana86
05.02.2017 4 z 5

Ze začátku pomalejší rozjezd, ale pak už se to opět četlo samo. Tentokrát hodně krvelačné, chudáci děti, hodně mě z toho mrazilo...

anibeni
10.01.2017 5 z 5

Výborná kniha, o dost lepší než předešlý díl.. Jen ten konec mě mrzí, ale kdyby takový nebyl, nebylo by o čem psát..

efka.saf
10.01.2017 5 z 5

Nemohu si pomoct, ale za mě prostě výborné! Ano, rozjezd byl váhavější a rozuzlení zápletky mělo sem tam nějakou trhlinku, ale nic to nemění na tom, že jsem si knihu užila jak malákterou v poslední době. Styl této autorky mi nadmíru vyhovuje, knížky jsou napínavé, temné, s náznakem duchařiny a vždycky v závěru neuvěřitelně smutné, že mám pocit, že i slzu budu muset zamáčknout. A tady tomu jinak nebylo.
Zprvu nezaživný a pomalu se rozjíždějící příběh na lodi se postupně stupňoval a gradoval, až jsem zažívala pocity paranoie jako při čtení Deseti malých černoušků od Agathy Christie. Lidé padali jako mouchy a člověk pak už nevěří vlastně nikomu :). Padoucha jsem jako vždy neodhalila a vše bylo nakonec jinak, než jak se celou dobu jevilo. Bravo! :) A i závěr v podobě klidného vyprávění a vysvětlení toho, jak vše "asi" bylo, mi velmi vyhovoval po všech těch hollywoodských koncích z poslední doby. A co říct na závěr? Ano, souhlasím s Eganem o pár pater níž, ta poslední kapitola byl fakt slušný atak na citovou stránku čtenáře.

soukroma
19.10.2016 3 z 5

Těšila jsem se na oblíbenou autorku a zajímavý děj, ale... Přes napínavost celé zápletky jsem v polovině knihy začínala usínat, nic moc se dlouho nedělo, jen tajemné a temné náznaky. Jakmile se objevily náznaky duchařiny, odradilo mě to, ale ku konci bych skoro byla raději, kdyby za vším nějaký duch byl - zápletka se ukázala velice krkolomně nedotažená a celé dění na palubě, s tolika mrtvými, bylo vůbec nesmyslné, nicméně vrcholem byl zcela nepřijatelný konec. 51%

MichelleS
28.08.2016 4 z 5

Detektivka s prvky tajemna, sympatická Tóra, vše na co jsem u této autorky zvyklá. Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, ale houstnoucí atmosféra na luxusní jachtě to vynahradí. I rozuzlení je promyšlené, i když se některé kroky zdají ukvapené.

egan
22.08.2016 5 z 5

Opäť raz fantastická Yrsa a jej advokátka Tóra!
Mám pre detektívky tejto autorky slabosť. Dokáže tak krásne napísať svoje postavy, že sa s nimi počas plynutia deja maximálne stotožníte. Rozumiete každému ich konaniu a motivácii. Treba uznať, že v tomto príbehu advokátky Tóry je motív a priebeh zločinu trošku prekombinovaný, ale stále veľmi uveriťeľný. Pre mňa je to Yrsina najsmutnejšia kniha. Vlastne preto mám rád knihy tejto autorky - lebo aj keď sú to "len" detektívky, dokážu vo mne vzbudiť veľmi silnú emóciu.
A tá posledná kapitola...to už bol naozaj tvrdý "úder na solar"...ten záver bude vo mne doznievať ešte dlho!

iveta3689
16.06.2016 4 z 5

Dobrá detektivka, napínavá hlavně kvůli prolínání dvou časových rovin. To je věc, kterou vždycky v knize vítám. Konec je trochu krkolomný, jako kdyby musela autorka příběh rychle dopsat. Ale rozhodně zajímavé, určitě si přečtu něco dalšího.

RADOST
26.03.2016 3 z 5

V porovnání s pěti předcházejícími díly série Tóra Gudmundsdóttir musím udělit pouhé tři hvězdičky. Kniha je méně podnětná, méně zajímavá, méně napínavá - ale rozhodně není špatná.Ráda si přečtu i poslední titul od této autorky Pamatuji si vás všechny.

Marselle
04.03.2016 5 z 5

Kniha se rozjížděla celkem pomalu, ale pak začala dostávat ty správné obrátky. Z prvu poklidné plavby se stalo opravdu děsivé drama. Musím říci, že do poslední chvíle jsem netušila kdo, a proč za vším stojí, a rozhodnutí malých dvojčátek mě vážně dostalo...
Ale autorka mě po celou dobu čtení držela pěkně v napětí.

martina.bella
23.02.2016 5 z 5

Thriller jak má být. Velmi se mi líbilo barvitě popsané prostředí ztracené jachty - podle mého názoru je to jedna z jejích nejlepších knih. Jen opět (jako často u Yrsy) mi trochu vadil místy klopotný překlad...

eiramka
07.02.2016 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale pro mě zklamání - ze začátku se sice příběh rozbíhal dobře, líbilo se mi střídání děje na jachtě a příběh vyšetřování, ale někdy v polovině mi už připadalo, že je to jak nastavovaná kaše - některé pasáže byly zbytečně dlouhé a nepřispívaly ke stupňování napětí - možná za to mohl i kostrbatý překlad. A ten úplný konec...no to přece ne, to nemohla Yrsa myslet vážně.

babsi66
13.01.2016 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. A asi jsem čekala trochu víc. Dle nadšených ohlasů jsem měla za to, že detektivky od Yrsy v záplavě severské krimi vynikají svým napětím a zajímavým rozuzlením, ale po přečtení bych se pod takové tvrzení nepodepsala.

Knížka mne začala bavit až v poslední třetině, kdy jsem se konečně dočkala avizované napínavé atmosféry. Bohužel ji pohřbilo závěrečné rozuzlení. Celé to vyznělo, jakoby autorka v určité fázi už nevěděla, jak děj dál posunout k jeho závěru a tak si pomohla jednoduchým detailem, na jehož základě hlavní hrdince najednou vše docvakne. Osvětlení zbylých detailů pak mělo vyplynout z výpovědí pachatelů.

Takže napoprvé trochu zklamání, ale třeba jsem jen měla špatnou ruku při výběru knížek této autorky.

konicekbily
06.11.2015 4 z 5

Velmi dobrá detektivka s pomalejším začátkem a děsivým koncem. Asi by mne nikdy nenapadlo, abych se ze sluncem vyhřátého Lisabonu plahočil ledovými moři s rodinou a neprověřenou posádkou v lodi, jejíž technický stav je mi neznámý. Ale v románu je možné vše.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

YS píše opravdu bravurně. I tentokrát byla detektivka napínavá, až děsivá.

M.V.Z.
15.05.2015 5 z 5

opět skvělá knížka této autorky. Byla zajímavá od začátku až do konce, čtivá. Mohu jen doporučit

olga9717
14.05.2015

Opět super kniha od Yrsy. Napětí od začátku do konce. Už se těším na další její knihu.:-)))

Makii
30.03.2015 5 z 5

Tak tahle byla super :) Zase ta stará dobrá Yrsa. Předposlední kniha se mi moc nelíbila, ale Plavba smrti stojí za to. Napínavé až do konce. Nějak jsem to úplně nevnímala, ale zdá se mi, že překladatel přešel k, nám asi příjemnějšímu, vykání mezi osobami, které se neznají. Mně to zas tak úplně nevadilo, když si předtím v běžném styku všichni tykali - když je to na Islandu běžné tak co. Knihu můžu jen doporučit.

allebra
18.03.2015 5 z 5

Opravdu autorčin "nejmrazivější román." Po jeho přečtení volím trochu odlehčenou literaturu, než se zase začtu do detektivky.