Dům U kanálu

Dům U kanálu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213908/mid_dum-u-kanalu-213908.jpg 4 304 304

Tommy & Pentlička série

Tommy a Pentlička Beresfordovi (mimo jiné neohrožení hrdinové detektivky Tajemný protivník) si zpestří své maličko nudné stáří návštěvou tety Ady v penzionu Slunné vrchy. Jedna z jeho obyvatelek, paní Lancasterová, osloví Pentličku prazvláštní otázkou na dítě za krbem. Tři týdny nato teta Ada umírá.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

By the Pricking of My Thumbs , 1968

konicekbily
01.07.2018 5 z 5

Tady se "detektivní nestandardní detektivní duo" hodně snažilo, aby mne dobře pobavilo. A povedlo se mu to. A pochválit musím i autorku za "dokonalou zamotanost"!

Devorah
23.10.2017 4 z 5

Miluji knížky od Agathy Christie, jsou vždy skvěle propracované, nicméně u této je znát, že ji autorka psala již v pokročilém věku. Je spíše takovým průměrem. Nedosahuje kvalit příběhů s Herculem Poirotem, ani se slečnou Marplovou, ačkoliv jim Tommy s Pentličkou šlapou na paty. A co se týče zápletky, nebyla špatná, ale ani dechberoucí. Ovšem vyzdvihnout musím postavy, s jejich charaktery si spisovatelka pohrála na výbornou.

Schamila
22.02.2017 4 z 5

Je to balzám na duši, po těch všech současných drsných thrillerech, opravdu pohodové počteníčko, je tam napětí, je tam malebně popsané prostředí, máte pocit, že tam všude jste a koukáte na to, hodně zamotaná zápletka, do poslední chvíle nevíte, kdo je ten padouch. Takže jestli máte rádi napětí a být v poho - tak čtěte - doporučuji.

metrolog
25.11.2016 5 z 5

Velice příjemné čtení. Je to zase něco jiného než Poirot a sl. Marplová. To jenom dokazuje neuvěřitelný potenciál autorky. Ale pozor, i když je to pohodové čtení, je to také čistokrevná detektivka. A skvělá. Jen k uváděným komentářům, že filmové zpracování je se sl. Marplovou, doplňuji, že byl natočen také výborný francouzský film, který existuje i v českém znění, bez sl. Marplové, a drží se víceméně pevně předlohy. Pro toho, kdo by měl zájem se o filmu dozvědět více, uvádím odkaz na filmovou databázi: http://www.csfd.cz/film/218764-skubani-v-palci/prehled/

haki34
17.11.2016 4 z 5

I kdyz mi Tommy s Pentlickou k srdci neprirostli, tady davam za 4 ;)

David_Vesely
01.10.2016 4 z 5

Tato kniha byla pro mě spíše takovým průměrem, co se týče knih od této autorky. Tommyho a Pentličku mám rád – je to skvělá detektivní dvojice a jejich knihy jsou pro mě odpočinkové, přesto tato kniha byla něčím zvláštní. Jedno ale musím vyzdvihnout – charaktery! Postavy, kteří jsou v této knize se mi obzvláště líbili a zápletka také nebyla špatná. Setkáváme se zde s obyvateli malé vesničky Sutton Chancellor, milým farářem, sekretářkou, manželským párem a dalšími pestře vybarvenými obyvateli. Přesto mi na této knize něco nesedlo a to byl závěr! Jsem zvyklý, že knihy od Agathy mají vždy perfektní rozuzlení a závěr této knihy byl až moc rychlí, vše bylo nahuštěno na zhruba 20 stránkách a děj byl trochu táhlý. Přesto se ale jedná o velmi dobrou knihu! Agatha ji psala již v pokročilém věku, ale postavy zvládla na výbornou! Celá kniha je taková příjemná a velmi dobře se čte. Určitě ji doporučuji!

iva.gracova
29.08.2016

Moje první seznámení s Tommym a Pentličkou Beresfordovými... Pohodové čtení, napínavé a místy i strach nahánějící... doporučuji k jakékoli příležitosti :-)

ddomikk
08.06.2016 4 z 5

Nikdy nenastane doba aby mě tvorba královny detektivek omrzela! Opět děkuji ze skvělý a nečekaný příběh.

Harold
03.12.2014

Tommy a Pentlička, zajímavé, rozhodně se člověk nenudí. Rozuzlení příběhu je překvapující

Mi-šu-le
09.08.2014 4 z 5

Moje první kniha od Agathy a velmi se mi líbila, těším se na autorčiny další díla.

markétka2002
07.03.2014 5 z 5

super akorát jemi líto Prudence co se nechala praštit do hlavy na hřbitově a myslim, že ji praštil farář.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Jak nemám Pentličku a Tommyho moc ráda, tenhle příběh mi přišel dost zdařilý. Zvlášť zmínka o chudákovi mrtvém dítěti za krbem, která zpočátku vypadá jako náhodný výrok pošetilé stařenky, mě dostal. V TV verzi řeší záhadu s Pentličkou slečna Marplová.

Market = )
05.10.2013 3 z 5

Tentokrát jsem moc nadšená nebyla, na mě tam bylo zbytečně moc poměrně velkých dějových "zvratů", až to působilo dost neuvěřitelně. Ale velmi oceňuju Alberta :-D.

kika 13
12.08.2013 5 z 5

Psáno hůmorně a četla se pěkně.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Tak v tejto Agathinej detektívke nenájdete žiadnu slečnu Marplovú ani puntičkárskeho Poirota, ale môžete sa tešiť na nemenej zaujímavú Pentličku a jej manžela Tommyho.
Samozrejmosťou je skvelý Agathin štýl, pútavý príbeh plný záhad a nejasností, ktoré sa postupne odkrývajú vďaka všímavej a ráznej Pentličke. Ale pri trošku väčšej pozornosti, dokáže dané záhady objasniť aj samotný čitateľ.
Je to jedna z tých lepších oddychoviek.

Kaety
18.02.2013 4 z 5

Musím souhlasit s uživatelkou Kubííínááá v tom, že kniha byla lepší než film a také je z části odlišný tím, že v knize nevystupuje sl. Marplová a název Waterlily znamená v knize také něco jiného než ve filmu.
Setkáte se zde se starou známou dvojicí detektivů Tommy a Pentlička, dále se zmizelou paní Lancasterovou, pí. Yorkovou, vrahem malých nevinných dětí, neznámou paní Johnonsovou, starým farářem, obětavou služebnicí, starým hrabětem, s gangem lupičů šperků, zlodějkou Vražedná kočka a především se záhadným krásným starým domem U kanálu a jeho obrazem, který namaloval známý umělem Boscowan.
Opět podařená detektivka s dvojicí Tommy a Pentlička.

Dumicek
07.02.2013 5 z 5

Opět perfektně napsané dílo z pera Aghaty Christie..Tommy a Pentlička opět na scéně ve velice záhadném příběhu.

Kubíííína
10.08.2012 5 z 5

Mě se tato kniha moc líbila, určitě byla lepší než její zfilmovaná podoba(film Cukání v palci se slečnou Marplovou-která přitom v knize vůbec nebyla).

Bastera
14.10.2011 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tahle Agathina kniha má pro mě nějaké magické kouzlo, možná proto, jak tu již někdo říká, že měla dost všech těch svých detektivů a vyslala tak na scénu tentokráte manželský pár, který samozřejmě do všeho také strká prsty :) Bylo to přímo pohlazení po všech těch belgických a francozských výkřicích Poirota i jeho nabubřelosti a naopak zdánlivě nenapádné staré panny Marplové jsem i já ráda sáhla po něčem trošku odlišném a zklamaná jsem nebyla :)

Trina1
12.03.2011 4 z 5

Asi tak polovina knížky se mi zdála celkem zdlouhavá, některé věci se tam stále omílaly kolem dokola. Závěr byl ovšem (jako vždy) překvapivý a nečekaný.
Když to shrnu - už jsem četla lepší knížky od Agathy.