Dům U kanálu

Dům U kanálu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213908/mid_dum-u-kanalu-213908.jpg 4 302 41

Tommy & Pentlička série

Tommy a Pentlička Beresfordovi (mimo jiné neohrožení hrdinové detektivky Tajemný protivník) si zpestří své maličko nudné stáří návštěvou tety Ady v penzionu Slunné vrchy. Jedna z jeho obyvatelek, paní Lancasterová, osloví Pentličku prazvláštní otázkou na dítě za krbem. Tři týdny nato teta Ada umírá.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

By the Pricking of My Thumbs , 1968

ivetka859
31.03.2024 5 z 5

Číst od A. Ch. příběh, který není o Poirotovi, je pro mě pořád ještě trochu zvláštní a většinou od takové knížky nemám velká očekávání. A zatím mě to, možná proto, vždycky mile překvapilo.
Tommy a Pentlička působí od začátku jako dost akční pár - hotoví Neo a Trinity své poválečné doby. Tím spíš jsem nevěděla, kam se děj vyvine. A v tom byla možná největší síla - matení čtenáře skrze střídání malých a velkých dějů, kauz, událostí a střípků.
Na 200 stran se toho vešlo přehršel. A opět přišlo pár momentů, kdy jsem se ztrácela v záplavě informací. A ačkoli v ději figurovalo dost párů a romancí, neměla jsem na konci povit nějaké americké přeslazenosti, jako třeba ve Zkoušce neviny ad.
Za mě jedna ze skvělých autorčiných knih.

petrarka72
16.09.2023 3 z 5

Není to nejkonzistentnější ani nejpřehlednější případ paní Agathy. Než se propracujete k tomu, o jaký zločin vůbec jde, uplyne skoro 200 stran. Ne že by to bylo plynutí nepříjemné - Tommy a Pentlička jsou prima společnost, a to v každém věku - ale detektivní zápletka tentokrát dostala trochu na frak.

ninano
15.08.2023 4 z 5

Příběhy, ve kterých vyšetřují Tommy s Pentličkou, mi příliš k srdci nepřirostly.

Kakho-Oto
29.06.2023 4 z 5

Druhá kniha od Agathy Christie, kterou jsem přečetl. Detektivka ze starého Egypta (Nakonec přijde smrt) se mně líbila podstatně více. U románu Dům u kanálu jsem byl natěšen tím, jak skončí, vypadalo to na velkou a zajímavou zápletku, ale nakonec jsem byl překvapivě rychlým vysvětlením zklamán. Vzhledem k tomu, jak byl příběh stavěn, mě rozuzlení připadne laciné a ne příliš uspokojivé. Vraha a hlavního pachatele jsem vůbec neodhadl, avšak to mně nevadí. Originální název románu (By the Pricking of my Thumbs) vychází ze Shakespearova díla Macbeth. Celkové hodnocení knihy: 7/10, tj. tři a půl hvězdičky.

astroweb
03.04.2023 4 z 5

Příjemné a pohodové čtení, jako vždy od Agathy Christie, jen ten závěr a rozuzlení mi připadalo tentokrát trochu zbytečně složitější.

Česneksmedem
19.03.2023 4 z 5

Hlavní roli zde hraje dům u kanálu (vedlejší pak pečené kuře). Mít takový dům není až taková výhra, neboť se občas z kanálu linou nelibé vůně. Navíc se zde objeví postava, která není úplně compos mentis. Jinak další pohodový díl s Pentličkou a Tommym.

libuse6749
09.10.2022

Moje knižní premiéra s Agathou Christie a první bylo i moje setkání s hlavními hrdiny Tommym a jeho všetečnou ženou Pentličkou.

Celkově oddechová detektivka, kde nechybí anglický venkov, humor, gentlemani, sluha a jeho věčně spálené kuře a překvapivé finální rozuzlení. Úplně ideální čtení na podzimní víkend.

marekB78
06.10.2022 5 z 5

První třetina mi nepřišla úplně zajímavá, ale pak jsem se nechal vtáhnout do děje a konec mě celkem překvapil. Další zajímavá knížka od Agathy :)

mataj
26.09.2022 4 z 5

Agatha Christie je pro mě zárukou kvalitní a hlavně propracované detektivky, u které jsem málokdy uhodla motiv a pachatele.
Tommy a Pentlička už mají svůj věk, ale řešení podezřelých případů je neopustilo. Po smrti tetičky Ady se k nim dostane obraz domu u kanálu, kterého původní majitelka záhadně zmizela z domova pro seniory. Pentlička se vrhá do "pátraní", při kterém se dozví o nevysvětlených podivných vraždách malých dětí a sama se ocitá v ohrožení.

Feliska764
28.09.2021 5 z 5

Tommy a Pentlička jsou moje oblíbená detektivní dvojka a i když už nejsou nejmladší, tak mě stále baví. Jenom jsem trnula strachy o Pentličku :-)

Kontryhelka
14.03.2021 5 z 5

Úžasné čtení, které vcucne do děje a čtenář ani nepostřehne, že vlastně hltá stránku za stránkou a najednou je konec. A s uspokojením odloží další skvělé dílo a s dobrým pocitem sáhne po další skvělé detektivce od geniální autorky.

Ava365
07.02.2021 3 z 5

Tommy s Pentličkou mi nějak k srdci nepřirostli. V detektivkách od této mistryně oboru dávám přednost těm, kde pátrají po zločincích Hercule Poirot a slečna Marplová.

Bája89
06.02.2021 4 z 5

Miluju Tommyho a Pentličku. Tady už to sice není onen bezstarostný mladý pár, ale stále mají své kouzlo. A upřímně, kdo z vás se na konci o Pentličku nebál?

PeterBahn
08.01.2021 3 z 5

Lehce mi kniha připomínala úvodem do příběhu knihu Muž v hnědém obleku. Úvod mnohé naznačoval, ale pokračovala mnohými až trochu nepravděpodobnými zvraty. Závěr měl spád i napětí, ale trochu nepravděpodobný průběh. Tomy a Pentlička mi až tak nesedli. Když se ale osvobodím od těchto zase mých překombinovaných úvah, četlo se příjemně…:-)

LibraryGirl
23.08.2020 4 z 5

Příběh se mi celkem líbil, ale konec byl moc příkrý a náhlý. Tommy a Pentlička je skvělá dvojka, i když jsou již v důchodu a mají vnoučata.

Aghatte
31.08.2019 4 z 5

Tommyho a Pentličku mám méně ráda, a knihy s nimi se mi tak nelíbí. Ani filmy mě neoslovily.
Není to špatné, pořád je to Paní Agatha, ale už to není dokonalé.

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Ústřední dvojice vyšetřovatelů mě velmi překvapila, velmi ráda se ke knize někdy vrátím

RuzovaPanterka
04.01.2019 5 z 5

Agatha Christie - pro mě je to opravdu královna detektivek. Mordy v dobách Agathy byly prostě jiné, skoro by člověk řekl poetické :) dramatické, plné emocí, logiky a nečekaných rozuzlení. Takovéhle příběhy si ráda přečtu kdykoliv znovu.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Tuto knihu s Tommy a Pentličkou mám nejraději...

PPardinio
26.11.2018 3 z 5

Mé velmi oblíbené duo detektivů, ale zde jsem byl prostě mírně zklamán. Autorka vystavěla závěr knížky, který mi přišel překombinovaný a plný otazníků. Jak v tom figurovali manželé Perryovi?... Paní Lancasterová mi také přišla dost těžce uvěřitelná. Jen se přiznám, že ten dům bych rád viděl.