Tlustá tak akorát

Tlustá tak akorát https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399181/bmid_tlusta-tak-akorat-Zxn-399181.jpg 3 146 66

Tlustá tak akorát série

Humorný románový návod, jak se nezbláznit z nadváhy (a přijmout sama sebe) „Nebyla moje volba být tlustou třicátnicí. Nechtěla jsem být ani tlustou dvacátnicí. A upřímně, nikdy jsem netoužila být boubelatou „desátnicí“. Ale stalo se. A musel by se stát zázrak, aby se ze mě za deset let nestala i tlustá čtyřicátnice. Na zázraky dávno nevěřím. Zkoušela jsem ZÁZRAČNÉ diety, ZÁZRAČNÉ čaje, dokonce i ZÁZRAČNÉ čarování a jednu dobu jsem se dala také na modlení. Nic naplat, peníze za hubnoucí zázraky ubývaly, kila zůstávala. A tak jsem si řekla, když už tlustá, tak alespoň šťastná. Respektive být šťastná mě naučila moje milovaná babička.“ Květa moc dobře ví, co je to nízké sebevědomí. Od malička se potýká s nadváhou, kluci ji vždy brali jen jako dobrou kamarádku a jakožto poslušná dcera místo vytoužené profese cukrářky skončí jako učitelka. Jediná babička jí rozumí. A tak když po její smrti nalezne odkaz v podobě ručně psané knihy jejich oblíbených sladkých receptů s výzvou, ať se hned pustí do pečení, poslechne a každý den přichystá jednu dobrotu. A začnou se dít divy.... celý text

Aknel26
29.03.2020 1 z 5

Lehká četba do nelehké doby. Jestli to ale nebylo až příliš jednoduché... Jde o knížku plnou stereotypů (abych se vyhnula ošklivějšímu slůvku klišé) - podnikatel musí být arogantní, jeho žena musí být krásná, babička musí být laskavá, baculka musí být zamindrákovaná. Ale po úvodním rozdělení rolí se autorka asi zhlídla v násobilce, kde dvě minus dávají plus, a ze dvou nešťastných žen vytvořila jednu šťastnou a skvěle fungující dvojku, obklopenou dalšími milými a přátelskými lidmi.
Mrzelo mě, že autorka nedodržela koncept knihy jakožto kuchařky – na počátku se objeví pár zajímavých receptů na cukroví, tak jsem myslela, že jimi proloží celý text, ale bohužel, namísto kuchařky vytvořila takovou učebnici hezkého chování.
A ještě k obálce – je hrozná, a kdykoli jsem na ni pohlédla, měla jsem pocit, že nečtu knížku o baculce, nýbrž o dívce s knírkem.

Sandalkar
13.03.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka. Jednoduchá, od začátku tušíte jak to asi dopadne jen ten třetí chlap a výskyt druhé hrdinky, která má snad i víc prostoru než Květa, trochu přebývaly. Prostě takové pěkné počtení a zasnění k nedělní kávě. Jo a super grafika obalu!

PS.: O víkendu jdu na pečení novoročního dortu.

Pendula
03.01.2020 1 z 5

Trochu moc jednoduché. Přímočaré. Nenáročné. Hodně odpočinková četba. Byla jsem konsterovaná jak nevhodně bylo používáno slovo "konsternovaný". Několik receptů. Vyzkoušel je někdo?

Kabátice
17.12.2019 3 z 5

Taková dojemná pohodovka, u které jsem si zavzpomínala na svou babičku a dění na mé oblíbené chalupě. I když se takové knihy nesetkávají vždy s pochopením, já si u ní odpočala, zavzpomínala, zapremýšlela nad přáteli a rodinou. Jo, i takové knihy jsou potřeba. Člověk čte pohádky rád.

honey321
18.11.2019 4 z 5

Příjemné překvapení...Velice milá knížka, do deštivých podzimních dní jak dělaná.

Sarance
30.10.2019 5 z 5

Název mě odrazoval, ale naštěstí jsem se přesto do knihy pustila a díky bohu. Milé zastavení v dnešní uspěchané době.

JointlieKat94
10.10.2019 4 z 5

Já jako nevim, co tu všichni hrotěj. To, že holkám náhodou všechno vyšlo? Vždyť to nemá být krimi, ani horor a ani kniha, nad kterou se musí přemýšlet.

Prostě je to oddechovka. Holky po něčem toužej, jdou si za tím, změněj svý životy a pohled na věc, a všechno jim vychází. Vždyť je to krásný. Komu by se to mohlo přihodit?! Asi nikomu a proto se do knih máme ponořit a užít si to. Užít si ten úspěch a štěstí z knihy vyzařující.

Důvodem, proč jsem si knihu koupila, nebyla ani obálka, ani anotace, ani komentáře lidí. Byl to název knihy. Název, který mě upoutal možná stejným problémem, který zažívám. Jsem prostě tlustá. Ale být "tlustá tak akorát", to neumím. A tak jsem se do ní s nadhledem pustila a moc mě bavila. Bylo to skvělé. Avšak, musím vytknout sexuální scénku, která tam asi být nemusela.. ale nic proti gustu. Bylo to hezké čtení a jako bonus jsou tu recepty! :)

Florindela
06.10.2019 5 z 5

Mně se to líbilo. Pohodové, nenáročné čtení... Zlepšila mi náladu.

Damato
25.09.2019 1 z 5

Hledala jsem něco - na nervy, co mi v létě u vody bude evokovat klid , pohodu, vypnuté myšlení- což sice splnilo, ale možná i proto, že jsem ji trošku odflákla, protože mě opravdu nebavila. Ale ne až tak, že bych dala knize odpad, to si kniha nezaslouží, už jen za tu práci, co si autorka asi s knihou dala

9665
12.09.2019 3 z 5

Protože ráda oddechovkami prokládám vážnější čtení, přišla mi celkem vhod. Je to knížka, kterou jsem si přečetla jednou a naposled. Příběh byl celkem přeslazený a některé situace byly přitažené za vlasy. Nenadchlo, neurazilo.

cukrovka
04.09.2019 3 z 5

Taková jednoduchá čtivá oddechovka. Nenadchne, neurazí.

deniha
31.08.2019 1 z 5

Tato knížka je tlustá tak akorát aby se dala přečíst během pár dní před spaním, mile se nad ní usmívat a blahopřát hlavním postavám, že si dokázaly uspořádat život, žít svůj sen a živit se s tím co je baví, přiznejme si, kdo by to tak nechtěl, ale tím to asi tak končí. Tak akorát ji zase vrátit do poličky a nechat jí pokrýt prachem.

Hermínka
20.08.2019 4 z 5

Sympatický příběh, ve kterém si hlavní hrdinka - učitelka Květa, splní tajný profesní sen, který je naprosto odlišný od toho, co vystudovala, a její život nabere úplně jiný směr. A v příběhu není jediná, komu se život obrátil naruby a začíná od začátku.
Líbilo se mi, že se zde střídá vyprávění Květy a její nové kamarádky Jiřiny, což dělá knihu zajímavou. Osudy obou hrdinek mě bavily.
V knížce není nouze o nová přátelství, o chuti porvat se s osudem, o hledání lásky, o humorné chvilky a o recepty na sladké dobroty.
Knížka určitě potěší všechny, kdo hledají po náročném dni ke čtení něco milého a pohodového.

meluzena
16.08.2019 1 z 5

Prvoplánový motivační příběh o hodných lidech, kteří se vždycky vzájemně podrží (a jestli neumřeli, všechno se jim daří dodnes :).
Děj je tak plochý a průhledný, že ho celý odhadnete už na začátku, všechny figurky jsou bělejší než sníh a podnikatel... (no co myslíte?); k tomu křečovitě způsobný sloh, podivné slovní obraty, upocený rádoby humor a 6 receptů. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že čtu slohovou práci snaživé holčičky s velkou mašlí.
Chápu, že autorka si asi prožila svoje a chce předat své těžce nabyté zkušenosti, ale to samo o sobě k napsání dobré knížky nestačí. Ne, tahle kniha není ani "oddechovka" na léto - je to fakt bída. Obsahem, jazykem, vzhledem; navíc název a anotace jako by patřily k jinému dílu příběhu.

Čtení jsem si užila asi jako kdybych se ocitla na koncertě někoho, kdo zrovna nemá hudební sluch, ale zpívá moc rád. Můžu ho pochválit za snahu, ale nebudu mu lhát, že to bylo dobré - protože pak by třeba chtěl pořádat další koncerty.

Talys
11.08.2019 2 z 5

Klasická oddychovka k vodě, přemýšlet se u ní opravdu nemusí. "Jak být sama sebou" prosřednictvím 365 receptů na každý den.

bonomi
09.08.2019 1 z 5

S vypětím všech sil jsem tento kousek dočetla a nemůžu jinak, než dát jednu hvězdičku. Naposledy mě kniha takto mučila při čtení 50 odstínů šedi... Hlavní hrdinka Květa byla neslaná, nemastná a nesympatická. Vůbec všechny postavy mi přišly hodně plytké. Rozhovory mezi postavami byly přeslazené, nepřirozeně překypující city a až na pár naprosto negativních výjimek byli všichni neskutečně milí, hodní, empatičtí, skvělí a podle mě v reálném světě neexistující. Ztrácela jsem se v tom, kolik let těm lidem je, děj byl pro mě těžko uvěřitelný. V knize jsou pravidelně dávkována životní moudra o tom, jak jsou důležití přátelé a rodina, že být s lidmi, které mám rád je víc než drahá dovolená a další věci, které by vás nikdy nenapadly. Dále spousta klišé, jakože manželka bohatého muže je samozřejmě taková, která se mu naprosto oddá a vzdá se svého života ve prospěch toho jeho atd. A občas mi padaly oči z důlků nad nesmyslnými obraty, např. když kukačkové hodiny odbíjely "vrků, vrků", ale možná jsem jen nepochopila humor. Nedoporučuji ani ke čtení na pláži, ani nikde jinde.

knihomolkadorfa
02.08.2019 3 z 5

Jako čtení na dovolenou celkem dobré. Pokud má někdo zálibu v pečení sladkostí, pár receptů jako bonus. Obálka se mi nelíbí. Celkově takový průměr.

Kerberos
23.07.2019 4 z 5

Celkem humorně psaný příběh,který je proložený recepty na pečení,což mnoho žen ocení.Určitě sama nějaký vyzkouším.No a že holkám skoro všechno vychází ,snad si to po všem co prožily zaslouží.

bagel
18.07.2019 3 z 5

Začátek celkem slibný, ale dál se děj vyvíjel příliš jednoduše. Všem postavám vše vycházelo, jak si přáli a případné překážky byly hladce překonány.

J.x
17.07.2019 3 z 5

Pohodové nenáročné čtení, občas nějaký recept, jen nechápu tu jednu erotickou scénu, která se mi tam prostě nehodila.