Tíživé ticho

Tíživé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523077/bmid_tizive-ticho-650db5a8d8579.jpg 4 850 850

Maggie je úspěšnou lékařkou a s manželem Willem žijí přesně takový život, jaký si vysnili. Jednoho dne však k ní do nemocnice přivezou postřeleného muže v povědomém oblečení. Maggiin život se nejprve zastaví a pak obrátí naruby. Přes všechnu snahu se Willa nepodaří zachránit a Maggie je přesvědčená, že se stal obětí vloupání. Policejní zpráva zní ale jasně: spoušť stiskl Will sám. Maggie je zdrcená žalem i sžíravými otázkami. Její manžel nebyl sebevrah. Měl toho tolik, pro co žít. Po pohřbu odjíždí Maggie do jejich prázdninového domu na malém chorvatském ostrově, aby unikla realitě. Jenže realita ji dostihne i na opuštěném místě a je mnohem temnější, než čekala. Vše odstartuje dopis, který jí Will napsal pro případ své smrti a jenž obsahuje indicie odhalující děsivé tajemství. Jak si Maggie skládá střípky dohromady, zjišťuje, že Willova smrt je spojena s někým z jeho minulosti... S někým, kdo udělá vše pro to, aby umlčel i ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fear the Silence , 2023

terryaknihy
12.01.2024 3 z 5

Roberta Bryndzu si vždycky ráda přečtu, ale tentokrát jsem si tuto jeho poslední knihu poslechla ve formě audia. V první řadě mě hrozně mrzelo, že jsem neslyšela svůj milovaný hlas Martina Stránského, který namlouval Dívku v ledu. Nicméně jsem se spokojila s ženským hlasem a ve finále díky hlavní postavě Maggie to nebylo až tak špatné. Začátek byl výborný, nadupaný a kniha našlápnuto na napínavý thriller. Bohužel tak v půlce přišel zlom, začaly se dít až neuvěřitelné věci a můj zájem začal postupně uvadat. Maggie byla taková žena štěstěny a až absurdity trochu Nakonec se z toho vyklubal průměrný thriller, ale popravdě, znovu si příběh neposlechnu.

Birlibán
12.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od Roberta Bryndzy. V první polovině jsem chtěla knihu odložit a už se k ní nevracet. Druhá polovina je lepší, více akce a závěrečné rozuzlení. Největší problém jsem měla s "nesmrtelností" hlavní hrdinky. SPOILER: Několik zranění, poté potápění v noční jeskyni, výbuch na lodi, cesta přes půl Evropy. A to vše v 47 letech. Kdo z nás by to dal? Za mne dost nereálné. Skoro jako James Bond v sukních. Hodnocení mezi 3 až 4.

Michelleee
12.01.2024 5 z 5

Robert Bryndza je taková jistota dobrých knih a tato samostatná kniha se mi líbila moc. Občas tedy spustu náhod, ale byla čtivá a napínavá. Chorvatsko mám ráda, tak se mi líbilo i jejich místečko tam.

Ticiana
10.01.2024 5 z 5

Jako vzdycky, ctive, akcni. Trosku mi vadilo tech moc nahod, ale nastesti to bylo jen v jedny casti. Maggie se mi libila od zacatku. Ten konec me taky bavil, cesta se vzdy nejako najde.

dasa8349
10.01.2024 5 z 5

Pro mne nejlepší, co jsem od spisovatele četla.

Áňa 998
09.01.2024 4 z 5

Na novinku Tíživé ticho od Roberta Bryndzy jsem byla strašně zvědavá. Miluju série s Erikou, Kate, ale strašně mě baví i Coco Pinchart. Od Tíživého ticha jsem tedy měla tedy vysoká očekávání a byla zvědavá, jak si povede samostatný thriller.
V příběhu se seznamujeme s Maggie, která je úspěšnou lékařkou a její život nemůže být lepší. Až do jednoho osudného dne, kdy si uvědomí, ze svého muže pravděpodobně vůbec neznala. Zanechá jí po sobě jen nebezpečí, tajemství a nevyřčené otázky. Maggie si musí dát velký pozor...
Tentokrát se na zápletku nedíváme z pohledu vyšetřovatele, ale z pohledu právě Maggie. Možná kvůli tomu mi v průběhu příběhu něco chybělo. Maggie taky nebyla úplně sympatická postava a nedokázala jsem si k ní vytvořit takové pouto, jaké jsem čekala.
Kniha je opět bezesporu čtivá, nedalo se od ní odejít. Přečetla jsem ji za jediný den, což je u autorových knih už takový můj standart. Na můj vkus tu bylo hodně náhod, nereálných načasování... Momenty, kdy jsem si říkala, tak určitě.
Vždycky, když autorovu knihu dočtu, mám v hlavě malé tornádo, které všechny ty pocity z knihy víří a říká wow! Teď se tenhle pocit ale nedostavil, bylo ticho. Nebyla to Kate ani Erika. A na ty už jsem strašně zvyklá! Věřím ale, že pokud to bude pro Vás první kniha od autora, bude se Vám líbit. Pro mě jako fanouška to bylo trošku jinde.

papeha
07.01.2024 4 z 5

Opět velmi čtivý příběh, jak už to u pana Bryndzy bývá. Ale možná až moc náhod. Dobře vyjádřené pasáže, kdy hlavní hrdinka prožívá chvíle strachu.

Peggy2711
07.01.2024 5 z 5

Tohle byla jízda, pořád se něco děje, vidím tam obrovský spisovatelův posun ve vyjadřování. Popisy prostředí, osob, charakterů jsou mnohem barvitější a tím se lépe vžívá do děje, vtáhlo mě to dokonale a to už jsem nad Bryndzou lámala hůl po poslední knize. Ano jsou tam méně uvěřitelné situace, ale celkově to bylo napínavé, místy až děsivé a rozhodně se jedná o lepší dílo než celá série s Kate. O Maggi jsem se nejednou bála a vše s ní prožívala.

Leniiis
07.01.2024 5 z 5

Když jsem četla recenze na tuto knížku, tak jsem se trochu bála, co mě čeká a abych nebyla zklamaná.
Já si s ostatními dovolím nesouhlasit. Je to sice trochu jiný styl než jsme zvyklí u Bryndzy, ale za mě zase super příběh. Fakt jsem spokojená. Překvapivě o trochu dojetí knížka měla. Doporučuji.

Kačkalka
07.01.2024 3 z 5

Kniha se mi tentokrát od Bryndzy tolik nelíbila. Trochu jsem se zarazila, když jsem četla průměrná hodnocení, ale sama se k tomuto hodnocení musím připojit. Kniha měla nápad ale na mě tam bylo až moc náhod najednou. Četla se mi dobře, stránky ubihaly rychle, ale za mě trochu pohádka.
Autor má rozhodně lepší knihy, než je tato :).

SimonaP
07.01.2024 3 z 5

Tak nemůžu říct, že by mě nějak uchvátila, ale čtivá byla. Bylo tam až moc neuvěřitelných náhod a načasování. Takový průměr.

Emma27
07.01.2024 2 z 5

Přečteno za 2 dny,ale nijak mě neoslovila.Trochu román než thriller.Četla jsem už lepší knihy od spisovatele.

Pavlnka
07.01.2024 3 z 5

Mě tato knížka moc nesedla. Byla čtivá a příběh byl zajímavý, ale přišlo mi, že je tam spousta nelogických věcí a to mi při čtení vadilo.

ennlady
06.01.2024 5 z 5

Tleskám. Tato parketa panu Bryndzovi podle mě vysloveně sedí snad ještě víc než klasické detektivky. Některé dramatické pasáže mi sice přišly trochu zdlouhavé a malilinko přitažené za vlasy, takže jsem chvíli uvažovala o 4 *, ale předposlední a poslední fáze všechno vynahradily. Napínavé, čtivé, nemohla jsem se odtrhnout. Takže 5 a doporučení.

krakenka8
05.01.2024 5 z 5

Příliš nezodpovězených otázek, některé pasáže "přitažené za vlasy", nenapadá mě lepší slovní spojení - něco až pohádkově dokonalé (jeskyně na soukromé pláži a v ní dozrávající víno atd.) - věřím, že spousta z vás pochopí, jak to myslím.
Nicméně kniha je čtivá, napínavá a dávám 5 hvězdiček, protože prostě Robert!

Theresa.2679
04.01.2024 4 z 5

Super napsané, napínavé, kniha se nedala odložit a stále jsem musela číst dál. Občas na mě trochu přehnané, překombinované, ale i tak podané čtivě, autor prostě umí. Už se těším na další knihy, hlavně ty s Erikou :)

blueberrypink
04.01.2024 3 z 5

Bylo to dobré, ale... Erika nebo Kate to prostě nejsou. Začátek vypadal slibně, mělo to dobrý rozjezd, ale na konci jsem neměla žádný super pocit po dočtení, jako to u jiných Robertových knih bývá. Maggie mi jako hlavní hrdinka nepřišla moc sypmatická, mnohem sympatičtější mi byl její mrtvý manžel Will...

Vlaďkaa4
03.01.2024 5 z 5

Tak to se četlo samo. Souhlasím, že se to nedalo odložit před dočtením. Konec velmi pozitivní. Takze super

MonikaSt.
03.01.2024 5 z 5

Za mě jeho nejlepší knizka! Hodně mi to připomínalo Sidney Sheldona

Ivuska.09
03.01.2024 4 z 5

Už je to dlouho, co jsem kvůli nějaké knize ponocovala. Donutil mě k tomu Robert Bryndza. Skvělé čtení! Byla to pořádná jízda. Musím však říct, že místy je vše dost přehnané a jedna "náhoda" střídá druhou... Jenže i tak jsem nutně potřebovala vědět, jak vše dopadne. Takže jsem četla, četla a četla!

Robert Bryndza
britská, 1979