Tíživé ticho

Tíživé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523077/bmid_tizive-ticho-650db5a8d8579.jpg 4 795 224

Maggie je úspěšnou lékařkou a s manželem Willem žijí přesně takový život, jaký si vysnili. Jednoho dne však k ní do nemocnice přivezou postřeleného muže v povědomém oblečení. Maggiin život se nejprve zastaví a pak obrátí naruby. Přes všechnu snahu se Willa nepodaří zachránit a Maggie je přesvědčená, že se stal obětí vloupání. Policejní zpráva zní ale jasně: spoušť stiskl Will sám. Maggie je zdrcená žalem i sžíravými otázkami. Její manžel nebyl sebevrah. Měl toho tolik, pro co žít. Po pohřbu odjíždí Maggie do jejich prázdninového domu na malém chorvatském ostrově, aby unikla realitě. Jenže realita ji dostihne i na opuštěném místě a je mnohem temnější, než čekala. Vše odstartuje dopis, který jí Will napsal pro případ své smrti a jenž obsahuje indicie odhalující děsivé tajemství. Jak si Maggie skládá střípky dohromady, zjišťuje, že Willova smrt je spojena s někým z jeho minulosti... S někým, kdo udělá vše pro to, aby umlčel i ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fear the Silence , 2023

Barticek
25.01.2024 3 z 5

Bylo to jiné, než knihy z obou sérií. Za mě slabší.

VeFab
24.01.2024 4 z 5

Kniha čtivá, ale raději mám příběhy s Erikou.:)

esfinge
24.01.2024 2 z 5

Podprůměrná detektivka se spoustou predvidatelnych kroků a nelogicnosti.

marli58
23.01.2024 5 z 5

Samostatný psychologický thriller se Robertovi povedl. Bylo to jiné než jeho série, ale děj mě chytil a nepustil. A jestli tam bylo něco nelogického, nebo přitaženého... Co na tom! Napínavé to bylo určitě.

KK22
22.01.2024 4 z 5

Bryndza je můj oblíbený autor, takže jsem si nemohla nechat ujít ani tuto knihu. Přiznám se, že první polovina se mi četla trochu pomaleji, ale tu druhou půlku jsem přečetla prakticky na jeden zátah.
Sice nejraději mám sérii s Erikou, Kate také není špatná, ale urcitě i Tíživé Ticho stojí za přečtení. Často se tu píše, že jde o nejslabší knihu autora. Skutečně možná není tak dobrá jako jeho ostatní knihy, ale rozhodně to bylo příjemné čtení.

135evik
22.01.2024 3 z 5

Nejslabší kniha od mého oblíbeného spisovatele. Překvapilo mě mnoho nejasností, mnoho nelogičnosti a velmi předvídatelný děj. Kniha měla zpočátku dobře našlápnuto, ale od příjezdu na ostrov Tišinu mi děj připomínal béčkový americký film, který jsem před lety viděla, hlavní hrdinka byla prakticky nesmrtelná, chovala se nelogicky a ztratila veškeré mé sympatie. Robert Bryndza by měl raději zůstat u svých ověřených sérií!

m2056
22.01.2024 4 z 5

Kniha je čtivá je to maličko jiné než série jaké autor píše odehrává se příběh i jinde než jen Velká Británie. Chtěl jsem dát něco mezi 3 až 4 hvězdy ale závěr knihy byl velmi dobrý tak dávám 4 hvězdy. Ale Kniha má ji někdy trochu slabší místa v první polovině knihy ale ujde to.

Dardos
21.01.2024 4 z 5

Moc se mi to líbilo! Kniha měla spád, děj pro mě nebyl předvídatelný. A i konec byl podle mého gusta :)
Četlo se to velmi dobře. Ostatně jako téměř všechny knihy autora.
Děkuji a těším se na další :)

Danago
21.01.2024 5 z 5

V první řadě jsem moc ráda, že autor napsal samostatnou knihu. A podle mě velmi povedenou.
Děj má spád a postupně graduje. Není přehnaně překombinovaný, přesto je napínavý. Po celou dobu čtení jsem měla o hlavní hrdinku strach, vše je popsáno velmi reálně, takže jsem vše prožívala s ní.
Příběh se čte sám a kniha nejde odložit. Byla jsemaž do poslední chvíle hodně napnutá, jak to všechno dopadne. Opravdu jsem se s hlavní hrdinkou natolik sžila , že jsem ji občas napovídala, co má a nemá udělat, musím přiznat , že to se mi moc často nestává.
V neposlední řadě mě potěšilo, že část knihy se odehrává na chorvatském ostrově, který je dokonale vykreslen včetně tíživé atmosféry ostrova i potápění.
Za mě brilantní kniha.

zimolka
20.01.2024 5 z 5

Opět čtivé. Za mě jsou série od spisovatele lepší, ale i u této knihy jsem byla spokojená.

Ivulka432
20.01.2024 5 z 5

A mně se to líbilo!! Já se přidám ke kladnému hodnocení této knihy. Čtivost se knize rozhodně nedá upřít - přečteno za 1,5 dne - stále mě to nutilo číst. Za mě doporučení - 5*.

Ondra_P
20.01.2024 4 z 5

Samostatný thriller od Roberta Bryndzy mě nenadchnul tak, jako série s Erikou a Kate. Každopádně nelituji toho, že jsem ho přečetl.

MamaKnihomolka
19.01.2024 4 z 5

Musím říct, že po přečtení některých recenzí jsem se knihy trochu bála, ale nakonec je stejně nejlepší si udělat obrázek sama a jsem za to ráda.
Od tohoto thrilleru jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Dávku strachu, napětí i akce. A chvílemi to bylo psycho, to rozhodně!

Už od začátku jsme vhozeni do děje, kde autor velmi dobře vystihoval pocity Maggie. Strach, prázdnotu a samotu jsem přímo cítila a svíralo se mi srdce. Soucítila jsem s ní a bála se do čeho se možná zaplétá.
Příběh plynul lehce a já se teda ani chviličku nenudila a lámala si hlavu, kdo za tím vším stojí. Můj úsudek byl správný, ale vše bylo ještě horší a komplikovanější, než jsem čekala.
Konec a epilog lehce dřel. Ano, bylo potřeba vše uzavřít a zodpovědět zbylé otázky, ale přišlo mi jako by to bylo už přes sílu.

Většina z nás zná Chorvatsko jako sluncem zalitou zemi, kam se jezdí na dovolené. Maggie to neměla jinak. Ale Robert v knize ukazuje Chorvatska opačnou stranu po sezóně. Bouře, obří vlny, černá a zpěněná voda, vichr, prudký déšť a opuštěná letní sídla.
Když jsem zjišťovala kam se děj ubírá, trochu jsem se bála, protože takováhle témata mě trochu odrazují. Už jen tím, jak moc jsou reálná.

Toto je první samostatný thriller z pera známého Roberta Bryndzy, který má už na svém kontě detektivní sérii s inspektorkou Erikou Fosterovou, Kate Marshallovou a humornou sérii s Coco Pinchardovou. A tuto knihu milovníkům thrillerů doporučuji.

Liss93
18.01.2024 3 z 5

Méně hvězd by asi nebylo fér, protože kniha je čtivá a jde o mého oblíbeného autora. Je jasné, že v thrilleru nemůže jít nic podle plánu, ale některé věci už byly opravdu přitažené za vlasy a zbytečně natahované. Vůbec by neuškodilo, kdyby kniha měla o cca 50 stran méně. Pro příště by se měl Bryndza držet detektivek.

_Brunetka_
18.01.2024 4 z 5

Robert Bryndza je pro mě sázka na jistotu a ani jeho první samostatný thriller se nestal výjimkou v tomto pravidle. Po jeho knihách vždy ráda sáhnu, protože má opravdu velmi poutavý, lehký a příjemný styl psaní, kterým vás vtáhne do příběhu rychleji, než byste řekli „švec“. Opět se tu nenašel žádný prostor pro nudu a já byla udržována v lehkém napětí a velké zvědavosti, kam se příběh bude posouvat dál. Hlavní hrdinka mi nijak nevadila a v průběhu čtení jsem jí držela palce. Co se týče zápletky, nechci se úplně pouštět do hodnocení její reálnosti, ale můžu říct, že se mi líbila a uspokojila mě. Některé věci, které se tu postupně objevovaly, mě upřímně překvapily. Konec byl parádním zadostiučiněním. Závěrem, navzdory tomu, že se nejedná o nijak originální a světoborný thriller, vám ho můžu s klidným srdcem doporučit (pokud nepotřebujete žádné krváky), protože Robert Bryndza se o kvalitní zábavu a příjemně strávený čas prostě umí postarat.

evvva
18.01.2024 5 z 5

Tak jako ruku na srdce: tohle bylo tak překombinované, tak přitažené za vlasy a vlastně až uhozené a přitom tak čtivé a napínavé, že jsem to louskla na jeden zátah a až po čtení si řekla..ty vole,co to hulil za matroš? Jenomže to je právě to kouzlo knih, ony nemusí být pravdivé,nemusí se držet pravidel, ony prostě jsou buď dobré nebo špatné a tahle byla sakra dobrá.

Ráčkajda
18.01.2024 4 z 5

Moc nemusím knihy s dotekem politiky, ale Roberta Bryndzu a jeho knížky miluju, takže nešlo jinak než si Tíživé ticho přečíst... Děj měl spád a rychle ubíhal, velmi čtivá knížka a nemůžu se dočkat další knížky od RB.

birgitte
18.01.2024 5 z 5

Skvělý a čtivý román, úplně jiný než vynikající dvě série Roberta Bryndzy, ale opravdu povedený

krevetka79
16.01.2024 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se nedala odradit negativními hodnoceními...
Takhle knížka je příjemná změna série s Erikou a Kate:-)
Pan Bryndza prostě umí psát čtivě a napínavě.
Já si čtení užila a byla jsem napnutá jak kšandy :-)
Nejsou potřeba litry krve a hromady mrtvých ( těch co bylo ,úplně stačilo)
Za mě skvěle propracovaný příběh .
Těším se na další knížky od pana Bryndzy.

Trolice
16.01.2024 5 z 5

Vůbec mi nevadí, že tam není Erika, nebo Kate a nebo nějaký další detektiv šéfinspektor. Nebo že je to místy opravdu přitažené za vlasy. Je to napínavé, je to od Bryndzy a četlo se to samo:-)

Robert Bryndza
britská, 1979