Tíživé ticho

Tíživé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523077/bmid_tizive-ticho-650db5a8d8579.jpg 4 797 224

Maggie je úspěšnou lékařkou a s manželem Willem žijí přesně takový život, jaký si vysnili. Jednoho dne však k ní do nemocnice přivezou postřeleného muže v povědomém oblečení. Maggiin život se nejprve zastaví a pak obrátí naruby. Přes všechnu snahu se Willa nepodaří zachránit a Maggie je přesvědčená, že se stal obětí vloupání. Policejní zpráva zní ale jasně: spoušť stiskl Will sám. Maggie je zdrcená žalem i sžíravými otázkami. Její manžel nebyl sebevrah. Měl toho tolik, pro co žít. Po pohřbu odjíždí Maggie do jejich prázdninového domu na malém chorvatském ostrově, aby unikla realitě. Jenže realita ji dostihne i na opuštěném místě a je mnohem temnější, než čekala. Vše odstartuje dopis, který jí Will napsal pro případ své smrti a jenž obsahuje indicie odhalující děsivé tajemství. Jak si Maggie skládá střípky dohromady, zjišťuje, že Willova smrt je spojena s někým z jeho minulosti... S někým, kdo udělá vše pro to, aby umlčel i ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fear the Silence , 2023

martisek21
28.03.2024 3 z 5

Jak řekl můj manžel: "Jako by mu tu knížku sebrali z rukou a vydali dřív, než si ji po sobě stihl přečíst a doladit ji...." Já mám pana Bryndzu a jeho detektivní příběhy hodně ráda, Erika je jedna z mých nejoblíbenějších knižních hrdinek, takže moc nerozumím tomu, proč je hrdinka této knížky tak mimo. Ze začátku jsem si ještě říkala, že však je to "civil" žádný detektiv, ale těch jejích nelogických reakcí bylo v knížce prostě strašně moc.... Takže za mě tentokrát 3 hvězdičky, protože napínavé a čtivé to určitě bylo.

klarinka9974
27.03.2024 4 z 5

Když to vezmu tak, že je to úplně nová kniha s novým začátkem, žádná inspektora, žádný vyšetřování, tak to byl super příběh. Skvělé se kniha četla, což každá autorova kniha, celé to bylo zamotané a až na samém konci, se ukázalo, kdo za tím vším vězí a kde je vlastně pravda. Konec překvapivě dobře dokončený a spravedlnost nakonec zvítězí.

ydnac
27.03.2024 5 z 5

JEJÍ MANŽEL SPÁCHAL SEBEVRAŽDU...

Nebo ne?
Lékařka Maggie byla u toho, když do nemocnice přivezli jejího manžela Willa.
Neschopná cokoli udělat jen sledovala, jak jí umírá před očima.
Po pohřbu Maggie odjela do jejich domu v Chorvatsku a tam dostala dopis.

DOPIS OD WILLA!

Napínavé, trochu předvídatelné, ale já jsem spokojená :-).
Přečteno za den :-).
Těším se na další Bryndzovku :-).

Toňula
26.03.2024 4 z 5

Za mne spokojenost-čtivé, napínavé, jen možná množství nástrah připravených na Maggie a jejich překonání bylo trochu přitažené za vlasy, ale celkově dobrý thriller od mého oblíbeného autora!

EliBla
26.03.2024 5 z 5

Poslední autorova kniha nepatří mezi mé favority, ale určitě stojí za přečtení. Příběh je zajímavý, ale ukrývá v sobě pár otázek, které bych potřebovala objasnit. Některé situace byly na můj vkus trochu přehnané a na druhou stranu nějaké pasáže až moc jednoduše vyřešené. Knihu si přečtěte a uvidíte.

Luňajda
24.03.2024 5 z 5

Autor patří mezi mé oblíbené a po knize Ďáblova cesta, která mi přišla trošku "spíchlá horkou jehličkou" a byla pro mě malinko zklamáním, bylo Tíživé ticho milým překvapením, netypické pro RB, ale za mě určitě dobré čtení.

Szigeti
21.03.2024 4 z 5

Zo začiatku rozpačité, ale potom sa to rozbehlo obvyklým tempom. Za mňa dobré, ale úprimne Erika ani Kate to nie je. Štýl typický, ľahko čitateľný.

katynka78
18.03.2024 3 z 5

Robert Bryndza je autor, který je pro mě dost srdcový a líbí se mi jeho styl psaní. Není zbytečně krvelačný, vše dovysvětluje a nic nepřehání. Tak ho vnímám a mám jej takto opravdu moc ráda.
Ale tady musím kriticky přiznat, že toto se mu nepovedlo. Občas se to prostě stane, že i váš oblíbený autor napíše něco, co vám nesedne. A tak pro mne to bude tato kniha.
Je moc popisná, dost jsem se nudila, kdyby to byl jiný spisovatel, tak to ani nedočtu. Trošku jsem se začala chytat tak kolem 120. strany a být to jiný autor, tak to dávno odkládám a nedočítám.
Pak těch nástrah, co bylo na hlavní hrdinku nalíčeno, to bych osobně dávno nepřežila, ale Maggie je zkrátka superžena a vše přežije.
Co se mi ale líbilo, tak to byl nápad na potrestání hlavního padoucha, to se mi moc líbilo a hlavně to bylo dost reálné, to by se dalo skutečně použít.
Jinak fakt půlkou knihy jsem se de facto protrápila, protože mě stačí pár větami naznačit prostředí a jaká je tam atmosféra, ale nepotřebuju číst, kde a jak spadlo listí, jak dlouho bouchaly vlny o skály a jak se furt měnilo počasí. No nic, už recenzi ukončuju, vždy to mám dlouhé, ale tady ať už víc neubližuju.
Těším se na Eriku.

terinkha
16.03.2024 3 z 5

10/2024
Měla jsem teď chvilku čtecí krizi (rozumějte asi týden, což je proti každodennímu čtení docela šok!) a tahle kniha mi ji pomohla překonat, takže za to si zaslouží jednu hvězdu. Druhou hvězdu dávám za Chorvatsko, protože jsem měla možnost pár let po sobě brázdit moře na lodi a vzpomínala jsem na všechny ty krásný ostrovy, který jsme navštívili.
A třetí hvězdu dám za příběh. Četlo se to samo, o tom žádná, já mám tu ich formu jednoduše ráda, ale vlastně mi to přišlo pak už nějak těžko uvěřitelný...A "vyřešení" celý aféry bylo takový, mno...jalový.
Jsou to lepší tři hvězdy, jako oddychovka super, ale té běžné "Bryndzovině" se kvalitativně dost vymyká směrem dolů :-)

mončičáček
13.03.2024 3 z 5

Bryndza psát umí, což o to... Chápu, že chtěl zkusit něco nového,ale osvědčené strategie se nemají měnit.Příště raději další případ Kate Marshallové nebo Eriky Fosterové, prosím!

Daninka123
13.03.2024 5 z 5

Mě se knížky Roberta líbí. Sice byla kniha psaná trochu jinak,než jsme zvyklí u předešlých sérií, ale i tak chce čtenář odhalit tajemství a o to tady jde.

EvaHrky
11.03.2024 3 z 5

Fajn čtení na pláž. Začátek super, dění na ostrově a návrat zpět přitažené za vlasy, konec příjemně pohodový. Dalo se to, ale Erika mě oslovuje více.

Ajuszka
10.03.2024 5 z 5

Trošku jiný styl,než na jaký jsme u Roberta Bryndzy zvyklí, ale sama za sebe musím říct, že mě kniha opravdu bavila.

Sama jsem byla zvědavá, co vše se skrývá za tajemstvími, které začaly po Willově smrti Maggie obklopovat.

Maggie jsem si oblíbila hned na začátku a držela jsem ji palce,aby vše zvládla.
Naštěstí vyhrála spravedlnost a kniha měla happy end.

Nicméně.. Chybí mi Erika!!:))

putpuda
10.03.2024 4 z 5

Trochu jiný Bryndza ;)
Na knihu jsem se hodně těšila, zklamaná určitě nejsem, četla se dobře, i když samotný příběh byl takový zvláštní. Prostě něco jiného, než na co jsme zvyklí u autora. Není to nic extra, ale určitě stojí za přečtení.
Já osobně se víc těším na další díl s Erikou.

Celaena_S
09.03.2024 3 z 5

Není to klasická detektivka na jakou jsme od autora zvyklí a ze začátku jsem si říkala jo, parádní změna. Ale cca od půlky knihy jsem se začala nudit, hlavní hrdinka mě moc nebavila a příběh mi přišel nemastný neslaný. I když se jedná spíše o oddechovější krimi, tak v tom žánru jsou určitě lepší knihy. :)

Zuzíček77
09.03.2024 5 z 5

Moje úplně první kniha od tohoto autora a musím říct, že jsem nadšená. Kniha se rozjíždí velmi rychle až jsem z toho byla překvapená. Byla akční, napínavá, smutná a chvilkama jsem byla opravdu vyděšená i za Maggie. Podle recenzí jsem si myslela jak mě to nebude bavit a opak byl pravdou, vtáhlo mě to úplně. Knihu jsem dostala k Vánocům a byla jsem ráda, že jsem na ni mohla podat kladnou recenzi. Navíc se většina děje odehrávala na krásném místě, i když na tom stejném místě byly ty nejhorší scény. Za mě určitě doporučuju a těším se na další knihu od tohoto autora.

alabra
08.03.2024 4 z 5

Kam poplyne příběh se nedalo předem odhadnout. První část knihy se mi zdála zajímavější. Od událostí v Chorvatsku byla práce méně uvěřitelná a příliš prvoplánová, přesto mě čtení bavilo.

Peťulka3
07.03.2024 5 z 5

Vůbec mi nevadilo,že je to kniha mimo obvyklé série. Četlo se to velmi dobře. Zápletka byla zajímavá a měla jsem potřebu vědět,jak to nakonec dopadne.

Kanylka
07.03.2024 2 z 5

Autorovy knihy mám ráda, tahle mě neoslovila

Dandulka
06.03.2024 5 z 5

První samostatný thriller se opravdu vydařil. Čekala jsem sice trochu jiný konec, ale i tak byl příběh zajímavý. Přečetla jsem knížku za 2 dny. Dlouho jsem se na ni těšila, tak jsem si knihu vychutnala.

Robert Bryndza
britská, 1979