Titus Andronicus

První Shakespearova tragédie se soustřeďuje na konflikt mezi civilizací a barbarstvím.

Do slovenčiny preložil Jozef Kot, štúdiu a poznámky napísal Alois Bejblík.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30566/titus-andronicus-30566.jpg 4.244

The Arden Edition of Works of William Shakespeare, Titus Andronicus

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:

ZajDa37
14.11.2016

Shakespearova první hra o pomstě. Ještě před Hamletem nám Vilém Kopítřas ukázal, že každá msta na sebe navaluje další utrpení, to se vrství a nakonec je z toho ohromná spirála vražd, nenávisti, slz a šílenství.
Navíc ta příšerná brutalita, co se tady objevuje. Uřezání rukou, znásilnění, upečení pokrmů z masa vlastních synů, to se nikde jinde nenajde.
Musíme se zřejmě smířit s tím, že autor tak citlivých sonetů dokázal napsat i tak brutální a naturalistické dílo.

zipporah
21.02.2016

sranda, pred sebou mám Hamleta a vždy si pri ňom spomeniem na surovú knihu Tita Andronica, najodpornejšie surovstvá, ale odvtedy som už ich tiež dosť načítala.. najhoršie zatiaľ vedie kráľ, ktorý zmasakroval vlastných synov a spravil hostinu z ich mäsa, bolo to spomínané v Oltári, skrze božstiev a podobne, no som si istá, že takéto choré nápadičky sa netýkali bohov, ale ľudí.. hruza a des

Daniel.95
30.04.2015

Podle mě jedna z nejlepších jeho her, dokonalá tragédie.

lucie.8
19.06.2014

Dokonalá shakespearovská tragédie, skoro všichni nakonec zemřou.

Nejlepší část knihy je pro mě maurovo doznání:
Lucius: Necítíš lítost za ty strašné činy?
Aron: Lituji, že jich není stokrát víc. I teď proklínám dny - i když jich není mnoho, co mohu takto proklínat - , kdy jsem nic zlého neudělal, kdy jsem nikoho nezabil či nedal zabít ...

AnnL
10.06.2011

na mě až moc brutální, Tita jsem litovala a chápala, do té doby než zabil vlastní dceru.

European
28.01.2011

Nejbrutálnější drama jaké jsem kdy četl. Za autorova života to byla údajně nejoblíbenejší hra. Středovéké publikum asi milovalo jeho brutalitu. Velká tragédie o pomstě.

William Shakespeare

William Shakespeare