Tisíc východů slunce

Tisíc východů slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335080/bmid_tisic-vychodu-slunce-6gQ-335080.jpg 4 154 59

Pavlin život se otočil o sto osmdesát stupňů. V jediném okamžiku ztratila manžela i otce – dva lidi, které nejvíc milovala, navíc v době, kdy prožívá své první těhotenství. Potřeba sdílet svůj smutek s někým blízkým ji zavede k její babičce, kterou léta neviděla. Jejich setkání je natolik silné, že se k ní rozhodne přestěhovat. Postupně se seznamuje s místními lidmi. Poznává Elišku, dívku, která po autonehodě přišla o zrak. Blíže poznává i jejího bratra, který si sestřino zranění klade za vinu. Najdou tito dva lidé v těžké životní situaci cestu k sobě? Smíří se s tím, co jim život vzal, a naleznou naději na nové štěstí?... celý text

makyla
15.02.2018 5 z 5

Za mě určitě doporučuji, je to příjemné čtení. I když začátek pro hlavní hrdinku příjemný určitě nebyl. Postavy byly věrohodné, jejich jednání i rozhovory. A jestli jste plačky jako já, vybavte se kapesníčky, budou potřeba.
PS: Těším se na druhou knihu této autorky. ☺️

oolinkaa
08.02.2018 4 z 5

Moc pěkný a smutný příběh ze života. Na to, že je to autorky prvotina, dost dobry. Jen tak dál

KatkaHutyrová
05.02.2018 4 z 5

Moc pěkné čtení pro ženy, které mají rády příběhy ze života a rády sledují životní peripetie obyčejných lidí. Knížka mě rozhodně nezklamala, a protože vím, že jde o prvotinu, držím Sabině Zelené palce v další tvorbě. Jako autorka má určitě potenciál, který s dalšími romány zcela jistě rozvine naplno.
Co ale musím vytknout, je z mého pohledu těžkopádný začátek. Ač je v první části knihy hodně zvratů, nedokázala jsem se začíst. Překvapilo mě to a ubírám za to jednu hvězdu. Procentuálně knihu hodnotím 80 %.

inkatenysek
27.01.2018 3 z 5

Musím napsat, že i když jsem knihu četla již před několika měsíci, tak nad ní musím ještě dnes přemýšlet a stále úplně nevím, jaký k ní zaujmout postoj. Na jednu stranu se mi líbilo psychologické propracování jednotlivých postav. Z hlavní hrdinky Pavly jsem úplně cítila její smutek z prožitého traumatu, stesk po jejích nejbližších. Zaujalo mě i úžasné vykreslení porodu dvojčat... Na druhou stranu mě ovšem bohužel celkem zklamal konec, který byl pro mě osobně příliš rychlý, růžový a přeslazený... Trochu mi to připomínalo filmy podle námětu Rosamundy Pilcher a jí podobných autorek, kdy se na začátku odehraje velká tragédie, aby na konci mohlo být vše zase zalité sluncem... Ale bohužel reálný život takový konec většinou nemá... Proto bych příště možná trochu ubrala na dobrých koncích všech postav a do příběhu začlenila trochu reálného světa. Tato kniha je pro mě takový protipól Bábovek. U nich jsem měla depresi z toho, že všichni všechny podvádí a pro nikoho to nakonec neskončí moc dobře. Tady jsem měla nepříjemný pocit zase z toho, že všichni byli šťastní a spokojení jako v pohádce... Vyváženější konec s mixem štěstí a trochou reality by byl lepší... Ale to je můj osobní názor. Jinak kniha určitě stojí za přečtení. Byla čtivá, přelouskala jsem ji za necelý týden. Na jejím začátku jsem si i pobrečela. Hodnotím 85%. Doporučuji všem romantickým duším nebo těm, kteří hledají citlivě napsanou oddechovku.

ritz
04.01.2018 3 z 5

Není úplně můj styl, moc "červená knihovna".

Chytuš
10.12.2017 3 z 5

První polovina depresivní. Hodně smutná a těch dramat tam na mě bylo prostě moc. Takže sice dojemné, ale vzhledem ke koncentraci popsaných nešťastných příběhů už člověk tak nějak otupí... Druhá polovina (alias druhá šance) zase příliš sladká, znovu příliš poplatná žánru "romantická červená knihovna". Hodně mi to těmi přehnanými extrémy připomnělo Štěstí a bolest od pana Kostky. Tady ale musím pochválit větší uvěřitelnost příběhu. I když ždímačka na city to byla podobná a to já prostě nemám moc ráda...

DeBeruna
22.11.2017 5 z 5

Řadek po řadku, stranka za strankou... a jsem na konci. Kniha se cte uplne sama, autorka ma velmi lehke pero
Do hlavni hrdinky jsem se malem prevtelila, jak autorka dokazala vse naprosto presvedcive vykreslit. Pribeh je silny, za srdce berouci, smutny, ale konec dobry, vsechno dobre. Doufam, ze pribeh neni posledni, ktery si budu moct od Sabiny Zelene precist. Jednoznacne davam nejvyssi pocet hvezdicek a doporucuji vsem.

milena8281
22.11.2017 5 z 5

Velmi emotivní příběh. Prostě jsem taky bulila jako želva. Závěr byl asi předvídatelný, ale jak já jim ho všem přála! Knihu rozhodně doporučuji k přečtení, je to moc hezky napsané, autorčin styl vyprávění se mi líbí.

Snonie
21.11.2017 5 z 5

Kniha mi perfektně sedla. Vřele doporučuji všem, kdo se rád rochní v silných příbězích a nečekaných životních zvratech. Procítěně napsaný román plný emocí, u kterého nebudete místy ani dudat v očekávání, jak se příběh dál vyvrbí. Zásoba kapesníčků potřeba! :-)

Stoklaska
01.11.2017 3 z 5

V rámci žánru čtivá kniha. Jen mi vadilo tolik neštěstí na tak malém prostoru.

zdehan
30.10.2017

Kniha byla moc pěkná taková odechovka dobře se četla.

alnahu
23.10.2017 5 z 5

Nádherně velmi emočně napsaný příběh Pavly a dalších osob v této knize mě také velmi dojmul.Kniha napsána opravdu procítěně ,jak se Pavla vyrovnává se smrtí svého manžela i tatínka o které nečekaně a naráz přišla.Pavla opustí Ženevu,kde žila s manželem Benem a celý život s tátou a přijme nabídku babičky Věry a odstěhuje se k ní na venkov ,což jí velmi prospěje.Velmi jí bolí,že nestačila říct svému muži ,že je těhotná.V novém prostředí potká nové přátele a nakonec i novou lásku.Také se mi líbilo střídání vypravěčů z jejich pohledu .Moc pěkná kniha s nádhernou obálkou.

MiraiYume
14.10.2017 5 z 5

Moc krásný a moc dojemný příběh, napsaný opravdu procítěně, plný naděje a nových začátků... Asi nemá ani smysl psát, že hned obálka mě zaujala. Ta je opravdu mimochodem velmi podařená a zcela odráží krásu příběhu uvnitř. První kapitoly na mne hodně zapůsobily, neuvěřitelně dobře mne zatáhly do pocitů Pavly a Věrky, jako kdybych stála přímo vedle nich a nechala na sebe celou tu tíživou atmosféru působit. Mile mne překvapilo střídání vypravěčů. Vůbec to celkovou linku nerušilo, naopak to bylo svěží zpestření. Tím celá kniha nebyla tak plochá a jednostranná, ale zajímavá a řekla bych že i víc procítěná. Opravdu skvěle napsané! Jediné, co mi tak vadilo (ale to se zde jedná o zcela můj osobní pocit), bylo jméno Zbyšek. Nevím proč, ale nedokázala jsem se pod ním prostě představit TOHO Zbyška. Omlouvám se všem nositelům tohoto jména, ale mě se prostě tuze nelíbí. Ale jak říkám, toto se samotnou knihou má pramálo společného, spíš takový malý poznatek. Až ji budu číst podruhé, dosadím si tam místo toho jiné jméno a už to fakt nebude mít chybu :-)

SakuraLuci
29.09.2017 5 z 5

Tisíc východů slunce - obrovsky silný příběh... Po dlouhé době jsem se začetla do knihy už od první stránky a drželo mě to až do konce. Knihu jsem přečetla za 3 noci a nenechala mě spát. Použila jsem minimálně 2 balíčky kapesníčků, chvilkami jsem se nemohla ani nadechnout... Příběh byl procítěný, měla jsem pocit, že znám hlavní postavy a že prožívám příběh s nimi. Moc pěkná prvotina a už se těším na další knihu.

Ivuska1988
20.09.2017 5 z 5

Recenze:
Doporučení:
Doporučuji si připravit velké balení kapesníčků, budou při čtení této knihy velice potřeba.

Tento velmi smutný, emocemi nabitý příběh, je vyprávěn z pohledu několika důležitých osob, které nám dovolí nahlédnout do jejich myšlenek, pocitů a přání, příběh tak s nimi můžeme prožívat.

Hlavní hrdinka Pavla je na začátku těhotenství. Během jedné minuty přichází nešťastnou náhodou o svého otce a o svého manžela....
Pavla se do sebe uzavře, nejí, nespí, jen brečí a trápí se. Na pomoc jí přijede její babička. Vše za Pavlu vyřídí a koná se pohřeb, kde potkává účastníky nehody z druhého auta, kteří přežili.
Po pohřbu babička Pavle nabídne aby se s ní vypravila domů na vesnici. Pavla nabídku přijímá, sbalí si věci a odjíždí s babičkou do svého rodného domu.
Doufá, že se jí zde podaří zmírnit svůj smutek a užívat si těhotenství.
Zde potkává sourozence ze sousedství. Zbyška a Elišku, kteří nemají vůbec lehký život, podobně jako Pavla.....

Můj názor:
Wau tento příběh jsem přečetla jedním dechem. Už podle anotace jsem věděla , že bude kniha dobrá, ale netušila jsem, že bude tak úžasná.
I přesto, že je to autorčina prvotina, velmi povedená, řadím jí jako druhou nejlepší knihu co jsem tento rok četla.
Do příběhu jsem se hned zamilovala a prožívala jsem ho až do poslední strany knihy s nimi. Příběh mě fakt dostal, je velmi silný, emocemi nabitý.
Jediné co paní autorce mám za zlé, je to, že pro mě byl příběh krátký, strašně by mě zajímalo jak se dál příběh mezi hlavními hrdiny vyvíjel.

Knihu hodnotím ***** Všem vřele doporučuji. Je to příběh o naději a o tom, že naděje umírá poslední....

Daisy21
20.09.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem měla tu čest posuzovat už jako redaktorka v literární agentuře a pomoci jí přijít na svět. Od počátku jsem byla přesvědčená, že si to kniha i její autorka zaslouží. Žen, které si u čtení rády popláčou, je mezi námi dost - a ty si skutečně přijdou na své od první do poslední stránky. Autorka umí vystavět příběh uvěřitelně, a přitom dostatečně dramaticky, s hlavní hrdinkou čtenářky už pro její výchozí situaci musí od první chvíle sympatizovat a přát jí šťastný konec, stejně jako ostatním postavám v příběhu. Střídání vypravěčské perspektivy mezi třemi osobami činí příběh živějším a psychologicky zajímavějším. Happy end je u tohoto žánru obyvklý a u většiny čtenářek z cílové skupiny pravděpodobně i žádoucí, takže si budou moci znovu poplakat i v závěru, nicméně pro tentokrát radostí. Máte-li rádi emotivní příběhy, Tisíc východů slunce je tou pravou volbou pro vás ;-)

1v8na
15.09.2017 5 z 5

Příběh mě naprosto totálně odzbrojil. Kniha mě zaujala už jen svou obálkou a také anotací. Říkala jsem si, že to bude velice smutný příběh a že budu potřebovat kapesník - příběh byl silný- o naději a druhých šancí a přišel mi i reálný
Hlavní hrdinka Pavla je velmi sympatická mladá žena a silná osobnost, oblíbila jsem si ji od prvních stránek. Velmi mě potěšilo, že kniha nebyla psaná jen z pohledu Pavly, ale i Věrky a Zbyška - vytvořil se pak krásný ucelený celek.
Uvítala bych i pár kapitolek z pohledu Elišky.
Kniha se mi velmi líbila a mohu ji za sebe jen a jen doporučit.

kalinkacz
03.08.2017 3 z 5

Tuto knihu jsem si zvolila na základě anotace a pěkné obálky, což se mi nestává moc často... Musím říct, že na začátku jsem se do knihy zamilovala, byla tak bolestivá a tak krásně napsaná... Musela jsem si při čtení dělat přestávky, jelikož byla na mě až moc silná... Potom se ale kniha přehoupla do druhé poloviny a začala být průhledná a hodně klišé... Nejvíce ze všeho mě zklamal ten konec, ale tak každému sedne něco jiného... Musím ale konstatovat, že na to, že se jedná o prvotinu, tak je to dobrý příběh...

DariDerek
29.07.2017 4 z 5

Velmi silný příběh, který nenechá jedno oko suché. Dámy, před čtením si připravte opravdu pořádnou zásobu papírových kapesníčků. :-) Více tady: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/tisic-vychodu-slunce-sabina-zelena.html

láska smrt cestování rodinné vztahy Čechy Švýcarsko romantika

Sabina Zelená
česká, 1988
2017  82%Tisíc východů slunce
2020  87%Dívka s labutí
2019  89%Nejdelší cesta domů
2019  81%Stmívá se dřív
2022  88%Dám ti noční nebe

Kniha Tisíc východů slunce je v