Ticho ve sněžném městě

Ticho ve sněžném městě https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463095/bmid_ticho-ve-sneznem-meste-6Ml-463095.jpg 4 280 82

Sněžné město série

Ve Vitorii, hlavním městě Baskicka, se chystají na největší událost roku – oslavy svátku místní patronky, Panny Marie Sněžné. Na svátky však padá stín – ve Staré katedrále jsou nalezeny dvě prazvláštně naaranžované mrtvoly dvou mladých lidí. Podobné vraždy otřásly městem už před dvaceti lety, ale jejich pachatel, populární archeolog Tasio Ortiz de Zárate, za ně stále ještě pyká ve vězení. Proč se série obnovila jen nedlouho předtím, než má být Tasio propuštěn? Na tuto a mnoho dalších otázek musí nalézt odpověď inspektor Ayala, přezdívaný Kraken, muž s neortodoxními vyšetřovacími metodami a komplikovaným životním příběhem. Temný detektivní román nás zavede do vnitrozemského Baskicka, kraje s bohatou minulostí a s tradicemi, které dodnes zachovávají mnoho z dob dávno minulých. Získal si více než milion čtenářů po celém světě a v současnosti se chystá i filmové zpracování.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Vendeta

El silencio de la ciudad blanca , 2016

PetraCy
24.01.2021 5 z 5

Skvělá zápletka, napínavý příběh až do konce...

Šajler
22.01.2021 5 z 5

Četlo se mi dobře.Bylo tu napětí,které mě nutilo číst dál a dál.I přesto,že mě občas zarazilo chybějící písmeno nebo překlep,příběh se mi velice líbil. Rozhodně zkusím další díl.

Alusska
14.01.2021 3 z 5

Zajimavy namet a zapletka. Bohuzel me trochu odrazoval styl psani. Sahodlouha souveti, ktera byla obcas pres cely odstavec. Dalsim minusem bylo velke mnozstvi preklepu, chybejicich pismen, atd.

Hotovson
13.01.2021 5 z 5

Kniha nemá žádný závratný tempo, děj plyne pěkně pozvolně, což asi neni typický pro krimi thriller a musel jsem si na to zvyknout, stejně tak jako na dlouhý baskický jména (naštěstí má hlavní detektiv přezdívku, to jméno si prostě nezapamatuju :)). Druhá dějová linka hezky doplňuje tu současnou a postupně odkrývá tajemství, kdo a proč za všim stojí. Finále neni žádná akční bomba a všechno proběhlo docela rychle, ale to vůbec nevadilo. Vzhledem k tomu, jak všechno dopadlo jsem zvědav na další díl, jak se Kraken vypořádá se svým handicapem.

Největší borec byl ale stejně dědeček :)

Zrifii
03.01.2021 4 z 5

Dobrá záhada, příšerná hlavní postava

zdendula31
28.12.2020 5 z 5

Pro mě bezvadná záležitost.Vyhovuje mi styl psaní,hlavní postavy ,zápletka,prostě všechno...
Další díl už na mě čeká...

Lumír23
28.12.2020 4 z 5

Bylo to delší čtení, trochu cestopisné, i erotické, hlavně nepřestat číst před koncem. Ne, není to rumunská kniha, i když... zde se zjevuje démon stoletý dědeček, jinde za hrábě Drákulovič, je to jedno. Byl to solidní příběh, ale pro mě to postava dědečka, záhadně se objevující na místech když je nejvíc třeba... tak ten, ten mi to zabil. Kniha je zase lajdácky vytištěna, překlepů plno, další škoda. Jsem na pochybách, proč dát 4 hvězdy, snad za popis krás města ano.

Nimunka
24.11.2020 5 z 5

Doporučuji.

85098211
20.11.2020 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a jsem doslova nadšená! :-) Názvy ulic byly ponechané v jazyce originálu a i celkově se jednalo o hodně zdařilé načtení. Případ jako takový se mi moc líbil, byl výborně vymyšlený a něco takového tady opravdu ještě nebylo ;-). Autorka zde rozvíjí dvě dějové linky, jednu z roku 1970 až 1971 a tu druhou ze současnosti, tj. z roku 2016. Nejdřív se mi víc líbila ta minulá, měla jsem fakt strach, jak to dopadne s Blancou... No, naštěstí to bylo aspoň o maličko lepší, než jsem se obávala ;-). A potom tady máme inspektora Ayalu, který pátrá po pachateli krutých až bestiálních vražd mladých lidí, který po sobě nezanechává v podstatě žádné stopy. Víc už prozrazovat nebudu, jen dodám, že nakonec - jak to bývá obvyklé - se všechno krásně propojí a čtenář pochopí i to, nad čím do té doby jen nechápavě kroutil hlavou ;-). A samotný závěr případu je bombastický a odhalení pachatele nečekané. I proto se budu časem zase těšit na setkání s další autorčinou knihou a tomuto prvnímu případu dávám definitivně a plným právem všech pět hvězdiček :-).

Gibis
14.11.2020 4 z 5

Úplně jiné čtení, než na jaké jsem zvyklá. Dáno asi naprosto odlišnou mentalitou baskického národa, proto se to hodně liší od severských, anglických či českých detektivek. Ale moc se mi líbil autorčin popis města Vitorie, celé Álavy a všech zvyků a oslav svátků Svaté Panny Marie Sněžné, které jsou ovšem brutálně narušeny sérií vražd. Čtení mě bavilo, i když bylo místy trochu rozvleklé. Trochu mě ovšem tahal za uši překlad místních ulic do češtiny, jako Nožířská, Poštovská, U řízku (to je ovšem problém překladu, ne vina autorky)....a naproti tomu stále vyjmenovávána předlouhá baskická jména jako třeba Juan Díaz de Garayo Ruiz de Argandoña, to je prosím jedno jméno :)
Dám si trochu oddych a zkusím i další díl, protože mě celkem zajímá, jak budou pokračovat osudy detektivů.

SBH
26.09.2020 2 z 5

Ani nevím, jak tento žánr nazvat, ovšem detektivka to nebyla a thriller taky ne. Tedy přesněji na detektivku si to hrálo, ale...
Tolik logických nesmyslů bych neskousla ani ve slaboduché romantice. Ve městě se v průběhu několika hodin objeví čtyři mrtvoly a vyšetřovatelé si mýrnix týrnix odjedou na víkend? Vyšetřování probíhalo stylem, kdy zjevné stopy a linie pátrání byly odsouvány a sledovaly se slepé odbočky s unavující vytrvalostí. Samo technické provedení zločinů stálo za hranicí uvěřitelnosti. A do toho hektolitry emocí. Urputná snaha o dramatičnost způsobila, že vlastně jediný osud nebyl šťastný, jediné manželství spokojené, jediná smrt přirozená.
Přitom byla kniha velmi čtivá a postavy sympatické. Bohužel pro mě mnoho zásadních záporů. Chci znát další díly? Fakt nevím.

lenka.g
16.09.2020 5 z 5

Tak já jsem byla velmi příjemně překvapena až nadšená. Neotřelá zápletka, něco jiného, než je obvyklé... okamžitě jsem se vrhla na druhý díl a hodlám shánět třetí díl:)

Andrea7272
14.09.2020 5 z 5

Ale jo šlo to. Úplně mě to nepohltilo, jména jsem si četla jen vždy, to první a přečetla po svém, ale celkem fajn čtení. Jdu na druhý díl :-)

Bulldog
27.08.2020 2 z 5

Ne a ne se do toho začíst a vadil mi styl psaní..

Medovnice
25.08.2020 2 z 5

Nuda. Postavy vedou dlouhé monology a představeny jsou do detailu prakticky všichni, ať už mají či nemají pro vyšetřování význam. Po stovce stran mi došly síly, když jsem si uvědomila, že mě ještě 400 dalších nudných žvástů čeká. Možná jsem to vzdala předčasně, protože kniha má na DK dobré hodnocení, ale fakt to byla nuda nuda nuda.

astra3
22.08.2020 5 z 5

Tak dočteno. Zajímavé, propletené.
Nakonec všechno vyřeší prostý lid spjatý s přírodou (dědeček). Jestli začne Kraken mluvit, budu si muset přečíst další díl. Těším se.

vera4669
19.08.2020 5 z 5

Tak tohle mě bavilo... Od začátku do konce, rozplétání příběhu, styl psaní, o napětí ani překvapení nebyla nouze a i když je to silnější kniha, nenašla jsem hluché místo, které by mě nebavilo,.. Jen ty jména se hůř četla, tak si to každý asi komolí podle sebe :) a už aby mi přišel druhý díl :)

TerezaaBaarova
12.08.2020 5 z 5

Tím, že detektivka nebyla tradičně severská a ani anglická, tak jsem měla trochu problém se španělskými jmény, výrazy a názvoslovím, zvykla jsem si a pak to byla bomba bomb!
Od půlky jsem byla napnutá jak kšandy a 300 stran jsem sfoukla na jeden zátah.

Netušila jsem, o čem kniha bude, nevím, proč jsem ji koupila, ale rozhodně jsem neprohloupila. Každopádně už mám i další další autorčinu knihu a mile rada si ji přečtu.

Takový můj osobní SPOILER.
Zrovna dneska je 12.srpna a chystáme se na perseidy ...

vnimat_Krasu
04.08.2020 3 z 5

Je to céčko jako prase. Mrtvoly jsou tu aranžovaný do složitejch zátišíček, vraždí se tu ostosedm, nechybí hned několik záměn identit a pár postavám je tu směšně málo let, jen proto, aby to sedělo do zdejšího modu operandi. Jakkoli ale knížka porušuje i jedno ze základních pravidel pátera Knoxe, zbaštil jsem Garcíový tuhle bichli za dva dny. Pět set stránek! Za dva dny! Brakovitost je tu silná. Pageturner efekt ale naštěstí ještě o něco silnější.

L.Helena
31.07.2020 3 z 5

Díky převážně pětihvězdičkovým komentářům jsem od knihy měla velká očekávání, dost mě však zklamala. Nějak jsem se pořád nemohla začíst (možná i díky hodně malému písmu). První půlka rozvleklá, vyšetřovatelé sice brzy pochopili modus operandi vraha, ale vlastně jakoby ani žádné vyšetřování neprobíhalo, jen čekali na další a další oběti. Mrtvol na jednu detektivku až přespříliš, jenže vůbec jsem při čtení neměla pocit nějaké hrůzy. Ve druhé půlce už to nabralo spád a nakonec z toho byl poměrně zajímavý příběh, i když dost nereálný. No, a že bych při čtení knihy napětím přímo hltala stránku za stránkou, to teda opravdu říct nemůžu.