Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1301 361

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

genduna
09.04.2022 5 z 5

Skvělý napínavá kniha, autor opět nezklamal!! Doporučuji.

Blasth
06.04.2022 4 z 5

Zatím nejlepší knížka od autorky (srovnávám s Kříďákem a Jámou). Námět je relativně originální a byť z něj od počátku čiší spojitost se světem mrtvých, vývoj mě opakovaně příjemně překvapil. Jen tak dál a autorka se vypíše od oslav Kinga ke své originalitě. Osobně jsem měl problém jen s tématem ztráty dítěte, který by intenzivněji do hloubky prožili ti, kteří dítě mají.

KnihoSny
04.04.2022 5 z 5

Super čtení moooc doporučuju moc moc ️

zdenek6705
21.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Pár desítek stran mi trvalo, než jsem se do knihy naplno ponořil, pak mě nepustila. Skvělé počtení, jen dle mého gusta (a bez znalosti dalších děl autorky) mohlo být vynecháno to nadpřirozeno.

lucakuca
05.03.2022 4 z 5

To byl propletenec, popletenec, pomíchanec, zamotanec a šmodrchanec navrch, až to udělalo kolo kolo mlýnský.
Zajímavé.
Opět jsem se podívala do dark webu, pila benzínkové kafe a pocítila zoufalství, kdy já to viděl a nikdo nevěří, ale nakonec i někdo uvěří...

Knižní střípky
22.02.2022 3 z 5

Poslech audioknihy

Já jsem opět spokojená. Knihu vnímám jako celkem slušný psychothriller, chvíli mi sice trvalo se zorientovat ve všech těch zápletkách, nicméně jelikož mě každá z nich hodně zajímala, tak mi to nedalo a poslouchala jsem a poslouchala jsem, až byl najednou konec. Možná sice trochu překombinovaný konec, ale nevadilo mi to. Co se týče hodnocení audioknihy jako takové – předčítal mi ji pan Vasil Fridrich, mám ještě něco více dodávat? Jeho hlas já naprosto zbožňuji a jdu cíleně po audioknihách, které namlouval a ještě ani jedna mě nezklamala. Z těch tří odposlouchaných knih od C. J. Tudor byli TI DRUZÍ asi nejslabší, nicméně je to pořád v mých očích hodně dobrý psychothriller, který mohu doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

TeriLoch
17.02.2022 5 z 5

Super, druhá přečtená knížka od autorky (první jsem četla Jámu). Napínavé a příběh zajímavý a příběhy postav skvěle propletené.

Dom95
07.02.2022 4 z 5

Docela dlouho trvalo, než jsem se začetl. Poté jsem ale nemohl přestat číst a knihu zhltnul jako jednohubku.
Jako otci se mi mnoho pasáží nečetlo úplně příjemně, ale o to víc byla pro mě kniha autentická - ač s mírnými nadpřirozenými prvky.

,,Vylila zbytek vína do dřezu. Problémy se nedají utopit, plavou."

marara
07.02.2022 4 z 5

Rychlá víkendovka. Jediné, co mě víc zaujalo, byla hloubka žalu, který Gabe prožíval po smrti ženy a dcerky. Nemohl pokračovat ve svém životě, prodal dům, koupil obytný vůz a žil na dálnici. Fascinující. Škoda, že jeho přesvědčení o tom, že dcera žije, bylo rozmělněné podobnou jistotou dalších postav o životě či smrti jejich blízkých. Toho tam bylo moc

Areska7
06.02.2022 5 z 5

Tak tohle mě bavilo! Autorka je známá svou kombinační schopností, napínat čtenáře, aby musel číst dál a dál a tady to snad bylo ještě lepší než u Kříďáka a Jámy. Pořád jsem přemýšlela a vymýšlela co jak kdo a s kým a sedlo mi to.

Petruše32
06.02.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem za poslední dobu četla, čitivá od začátku až do konce.

Rihatama
03.02.2022 5 z 5

Pro seznámení s C. J. Tudor jsem zvolila Ty druhé a byla to skvělá volba. Mysteriózní thriller je plný napětí a překvapivých momentů se dvěma prolínajícími se dějovými linkami. Zájem čtenáře je o to jistější, že se jedná o pohřešované dítě - holčičku se světlými vlásky a chybějícím předním zubem - spolehlivá příčina rozjitřených emocí a příčina smrtící spirály. Tudor chytře splétá osudy zdánlivě nespojitých lidí. Až závěr tak odhaluje, proč k nejrůznějších hrůzným událostem došlo a kdo je čím vinen. Ti druzí, kteří se skrývají za domnělou spravedlnost, přivádí člověka do lidského podsvětí, odkud nevede cesta zpátky. Princip je přitom až triviální, protože kdo někdy netouží po skutečné spravedlnosti? Právo lze totiž jen málokdy ztotožnit se slovem spravedlnost. Mysteriózní prvky jsou do příběhu citlivě zakomponovány právě proto, že jeho těžiště tvoří dítě, jehož svět ani zdaleka nebývá přísně racionální. Vážně dobrý literární počin.

"Nejkrutější činy se rodí z té největší lásky."

DeWom
31.01.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem až na pár posledních kapitol přečetla v podstatě za den. Jednoduše jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Každá kapitola u konce navnadila k dalšímu čtení, přesně jak to má být. Jakmile jsem si utvořila celkový obrázek, musela jsem před autorkou smeknout, jak takovou zápletku dokázala vymyslet, aby do sebe všechno logicky zapadalo a působilo to věrohodně.

Co se týče postav, byly vykreslené realisticky, jen některé by si zasloužily trochu víc propracovat, ale to už by kniha byla o dost delší.

Můj celkový dojem z knihy bych popsala jako „uspokojivý“, ale v pozitivním slova smyslu. Uspokojivě napínavý. Uspokojivě záhadný. Uspokojivě mrazivý. Tohle byla má první kniha od C. J. Tudor, a přestože je považována za nejlepší z trojice, kterou už autorka vydala, jistě si přečtu i ostatní knihy.

oleg121
31.01.2022 3 z 5

Veľmi dobré, avšak príliš prekombinované, čím dej stráca na zaujímavosti.

radka2412
24.01.2022 4 z 5

Opět mě C.J.Tudor bavila.
Nemohla jsem knihu odložit. Děj je zajímavý, svižný, i přes to, že začátek byl trochu pomalejší a chvíli trvalo, než jsem se začetla, nelituji.
Jen, co bych maličko vyčetla, tak jako mnozí jiní, byl ten konec trochu přetažený za uši. Ale nakonec i to, Tudor hezkým epilogem zachránila.

LisaBella
22.01.2022 odpad!

Je mi líto, ale kniha mne nezajímala ani chvíli. Ke čtení jsem se přemlouvala a brala to spíš tak, že když přečtu ještě kapitolu, už to budu mít za sebou. Do konce jsem dočetla jen proto, že jsem doufala, že najdu něco, co všichni tak ohromně chválí. Nenašla jsem. Pokud je to nejlepší kniha Tudorové, zcela určitě si další tituly nepřečtu.

wlado
20.01.2022 3 z 5

Pomerne komplikovaná kniha, kde sa postupne odhaľujú príbehy hlavných postáv. Kniha stojí za prečítanie, ale už sa k nej nevrátim.

Dumicek
17.01.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila i když musím uznat,že předchozí kniha mě nadchla více jak tato..ze začátku jsem se nemohla moc začíst,kniha neměla pro mě napětí a něco strhujícího..nakonec se to ale zlepšilo a od poloviny knihy to začínalo být napínavější. Vše se nějak propojí dohromady a dá tomu smysl..konec byl možná až trochu moc,ale dalo se to..

lue
12.01.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Prostě dokonalé, logické, vysvětlené. I když "mystery" trochu ano.

-knihomolka-
08.01.2022 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nemohla jsem si zvyknout, že s každou kapitolou se měnil příběh na další osobu, nejdřív mi to moc nedávalo smysl a do čtení jsem se celkem nutila. Ale dopadlo to tak, že když jsem se konečně začetla, tak mi všechny postavy a příběhy zapadly do sebe a dočetla jsem ji během jednoho dne. Byla jsem napnutá jak struna a potřebovala jsem vědět, jak to vlastně dopadne. Konec mě potěšil.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972