Těžká noc

Těžká noc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408331/bmid_tezka-noc-XIU-408331.jpg 4 562 184

Po pětiletém vztahu by měl přijít další stupeň - bud' svatba, anebo rozchod. Patrik zvolí druhou možnost a Erika je náhle opuštěná a nešťastná. Místo po Patrikovi se snaží zaplnit intenzivními nezávaznými zážitky, které však také nejsou tím pravým ořechovým. Nová láska na sebe ale nenechá dlouho čekat a Erika je zase šťastná, zamilovaná a milovaná. Jenže ani nový vztah není tak úplně bez mráčku - Eriku tíží jisté tajemství a navíc ani soužití s potenciální tchyní není zrovna jednoduché ...... celý text

Květ
29.03.2024 3 z 5

Lenka Lanczová patřila k nej spisovatelkám mých náctiletých let, proto, když jsem se dozvěděla o její další knize, přečíst ji byla takřka povinnost :) Autorčin styl zůstal stejný, jen hlavní hrdinka zestárla na třiatřicet. Bohužel musím říct, že na tento věk mi připadá hodně naivní a celkově ne příliš uvěřitelná. Nicméně, román se čte skvěle, je to jednoduché, oddechové čtení, které mě bavilo. (3,5*)

lalela
31.01.2024 5 z 5

Spisovatelka mého mládí, nezklamala ani touto knížkou.

4xbabča
31.12.2023 5 z 5

Po letech jsem se dostala ke knize Lenky Lanczové, ale tentokrát už byl příběh o dospělé hlavní hrdince Erice. Ta po rozchodu s přítelem se po čase seznámí s Maxem. Vztah není bez problémů, partner je žárlivý a jeho matka, to je velmi nepříjemná paní. Kniha je moc hezky napsaná, autorce se povedla a i po letech je to hezké čtení.

lucisek5056
05.06.2023 5 z 5

Lenku Lanczovou jsem četla kdysi dávno...Když má super.A tahle se jí povedla.Za mně super..

misa.lemperova
30.01.2023 5 z 5

Snad po sto letech jsem se vrátila k Lanczové, na které jsem vyrostla. Dá se říct, že v pubertě jsem si především díky jejím knihám vybudovala lásku ke čtení :). Tehdy jsem od této autorky hltala jeden román za druhým, pravidelně jsem chodila do knihovny, potají četla až do rána… Takže když jsem zahlédla teď po takové době v knihkupectví novou knihu od ní, dlouho jsem se na ni chodila dívat, protože přece jenom teď už většinou sahám po trochu jiném druhu literatury, ale nakonec jsem neodolala. Nelituju toho, nemohla jsem se odtrhnout, dá se říct, že jsem příběh hltala stejně jako před lety :). Ale oproti dřívějším knihám je Těžká noc napsaná už spíš pro “dospěláky”. Bavila mě, je to příjemná oddychovka a ráda si od autorky zase někdy něco na odreagování přečtu.

amanek
28.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Jako spousta čtenářek, i já jsem na Lanczové vyrostla. Ale tady musím říct, že malinko zklamání. Knížka se sice četla hezky, ale ten konec mě zklamal, vůbec si nemyslím, že je to šťastný konec, jelikož život se žarlivcem, jako je Max, nebude jednoduchý. Naopak myslím, že se jeho žárlivost bude zhoršovat.
O puberťácích to umí paní Lanczová lépe. I tak ale doporučuji.

knihovniceS
17.01.2023 4 z 5

Těžká noc
Pěkné čtení, Lenka Lanczová je sázka na jistotu. Pětiletý vztah Eriky a Patrika skončil rozchodem a Erika mi lezla trochu na nervy svojí nevázaností po rozchodu. Touží po velké lásce a zaplétá se do podivných známostí na chvíli ... Když po roce pozná Maxe, bláznivě se zamiluje , ale vše není takové, jak by mělo být. Znáte mě, víc neprozradím. Doporučuji a dávám 4 hvězdy

mrkrt
18.11.2022 3 z 5

Hezké, pohodové čtení :-)

tyna_01
22.08.2022 5 z 5

Lenka Lanczová, to je prostě srdcovka ️. Je to autorka, která mne provázela po celé dospívání a na jejích knihách jsem doslova vyrostla Když jsem viděla, že má, pro mne, novinku, tak jsem neváhala a sáhla po ní. Musím říct, že tato kniha přišla v nejlepší chvíli, protože bych ji v dospívání možná tolik nechápala, nebo bych se tolik nepobavila nad strastmi a slastmi manželství a rodičovství.

Strasti a slasti hlavní hrdinky, Eriky, mne kolikrát hodně pobavili a smála jsem se, občas jsem nechápala její naivitu a jindy jsem zase oceňovala její humor a schopnost nadnést se nad věci, ze kterých bych se asi hroutila Hodnotím jako pohodové oddechové čtení.

LenkaMacak
20.08.2022 3 z 5

Bylo hezké se k Lence Lanczové vrátit díky čtenářské výzvě. Příjemná oddychovka.

Danilla
20.08.2022 4 z 5

Na knihách Lenky Lanczové jsem vyrostla a potěšilo mě, že Těžká noc je psaná pro “velký holky”.
Takový příjemný a oddechový román.

Brunnetka
20.08.2022 5 z 5

Pomoc, chybí mi kus knihy! V nemocnici to přeci nemůže skončit. Prostě nemůže! :D
Lanczovou mám ráda už přes 10 let, její knihy jsou super oddychovky ke kterým se ráda vracím. I tuhle knihu zařadím mezi oblíbené, děj je zamotaný jako samotný život, žádné scifi či něco přitaženého za vlasy... Prostě super!

JitkaHambi
19.07.2022 4 z 5

Lanczová....moje nej autorka od mých 12 let:-D Teď mi zpříjemnila cestu letadlem, přečteno opravdu přesně za 4,5 hodiny :-D
Kniha oddechovka, úplně ideální na dovolenou a na cesty.

Silencia
12.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Já jsem celkem nadšená! Poslední dobou, co jsem četla romány, byly hlavní hrdinky kravky. Ale Erika byla konečně normální. :) Nic si nenalhávala, doufala v nejlepší, počítala i s nejhorším, nelitovala se, nebyla naivní ani hysterická... prostě holka, které se dá fandit. Navíc mě Lenka překvapila nepředvídatelnem. Čekala jsem nejdřív, že Max bude idiot, a že Erika skončí třeba s taxikářem, nebo že Max vyhrotí žárlivost s chlapama z práce, nebo že bude podvádět na cestách, nebo že Štěpán skončí s Martinou, atd atd. A nic z toho se nestalo, naopak to hezky ubíhalo i skončilo. Pochybuju, že se Erika vrátí do dvojdomku. Za mě super. 4,5*

Ještě jedna věc. Vím, že nevěra je častá, ale že by až tak? To pochybuju.

1casper
22.06.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla na jistou, Lenku Lanczovou mám moc ráda.
Tady byla hrdinka starší než v jiných autorčiných románech. Erice a jejích kamarádkám už bylo 33let.
Děj plynul, rychle jsem byla vtažená do děje.
Konec byl jako vždy u této autorky, ač jsem ho tu nečekala :-)

Kdo má ráda díly Lenky Lanczové, tomu se bude kniha líbit.

dr.romca
29.05.2022 4 z 5

Tak hrdinka je starší než většina postav z knih této spisovatelky. Přesto styl zůstává stejný.
Komu se líbí ostatní knihy, tak se jim bude líbit i tato.
Jen konec knihy byl takový rychlý, neškodilo by pokračování...

nikinikiniki
27.03.2022 2 z 5

Tak hlavní hrdinka Erika mi připadá fakt naivní - na to, že je jí 33let, tak se chová, jak kdyby jí bylo 15 a ta naivita mě úplně ubíjí! Ale kniha se čte dobře. Jen nevím, jestli už jsem z Lanczové opravdu nevyrostla, i přesto, že jsem mladší, než hlavní hrdinka této knihy. Ale říkám si, že se možná tolik LL nedokázala vcítit do dnešní 33leté vyzrálé ženy, když je zvyklá psát o těch maturantkách apod., protože kdyby takových naivních dospělých žen běhalo po světě více, jako je právě Erika, asi by ten svět vypadal... :D

KaMal
26.02.2022 3 z 5

Dobré, žánrově tradiční. Nechápu, proč se holčičí parta schází, když se většina nemusí, zvrat je zjevný od strany 65 a hlášky o očích barvy horké čokolády, nakonec nechybí happy-end. A popis porodu zní docela retro (doufám!!) - vloni jsem jeden absolvovala a naštěstí se moc nepodobal...

veronika9761
18.02.2022 3 z 5

Klasicka lanczovka, byt prekvapila (mile) starsi hrdinka. Uz sem stara na ty maturantky, o kterych LL pise vetsinou.

alhl
31.01.2022 5 z 5

Skvělý příběh. Hrdinku Eriku jsem chvílemi litovala, co všechno na ni autorka naložila, zato Maxe bych občas kopla do holeně, naštěstí světlých okamžiků měl dost. Pohodová oddychovka, prostě "lanczovka", jedna z mých srdečních knižních záležitostí.