Těžká noc

Těžká noc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408331/bmid_tezka-noc-XIU-408331.jpg 4 562 184

Po pětiletém vztahu by měl přijít další stupeň - bud' svatba, anebo rozchod. Patrik zvolí druhou možnost a Erika je náhle opuštěná a nešťastná. Místo po Patrikovi se snaží zaplnit intenzivními nezávaznými zážitky, které však také nejsou tím pravým ořechovým. Nová láska na sebe ale nenechá dlouho čekat a Erika je zase šťastná, zamilovaná a milovaná. Jenže ani nový vztah není tak úplně bez mráčku - Eriku tíží jisté tajemství a navíc ani soužití s potenciální tchyní není zrovna jednoduché ...... celý text

Layss
20.11.2020 4 z 5

Knihy od Lanczové jsem četla během střední školy a hodně se mi líbily. Nedávno jsem si dělala objednávku v e-shopu a zrak mi padl na tuto novinku. Občas se ráda vrátím o pár let zpátky a nepohrdnu dívčím románkem. A tato kniha nezklamala. Přečetla jsem ji za jeden jediný den. Mohu doporučit.

Jurfinka
13.11.2020 4 z 5

To byla teda idylka...

Monika164
08.11.2020 5 z 5

Moje první kniha od Lancove a určitě ne poslední... Doporučuji

attila1
28.10.2020 4 z 5

První moje setkání s paní Lanczovou a určitě ne poslední. Pohodová knížka ze života.

kramlinka88
17.09.2020 5 z 5

Za mě spokojenost, bylo tam vše co jsem chtěla :-) Jen teda paní Krausová by zasloužila přehnout přes koleno :-D Max mě občas štval taky, ale nakonec to dopadlo dle očekávání ;-) Klasická Lanczovka, milovala jsem ji před dvaceti lety a miluju ji doteď, příjemná oddechovka :-)

lisell
18.08.2020 5 z 5

Odpočinkové čtení přesně ve stylu Lanczové. Na jejích knížkách jsem vyrůstala, takže bylo příjemné vrátit se do puberty :) mně se její styl psaní prostě líbí. I když pro někoho může být kýčové či moc růžové, někdy je fajn popřít realitu a trochu se zasnít.

Doubravka1975
12.08.2020 5 z 5

Lenka Lanczová mě nikdy nezklame. To je u mě vždycky sázka na jistotu. Akorát jsem si myslela a přála jiný konec.
SPOILER

Aby v těch dveřích na konci stál Štěpán. Max se choval trochu jako blbec, ale i tak se mi to moc líbilo. Plný počet hvězd

BarkaS
04.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Zajímavé ženské čtení, dobře napsané (ale ty chyby a hrubky v textu mě tedy pěkně nas....). Horší to bylo i s dějem (dost se dalo odhadnout předem a nejzásadnější překvapivý zvrat byl poměrně nepřekvapivý). Vybrat si za osudového chlapa žárlivého blba, který navíc neumí odporovat svojí “mamince”, to nechceš, takže tentokrát ani náznak happyendu. Hlavní hrdince byste dali korunu, ale možná taky pár na holou. Některé její životní volby by mi jinak tak akorát přivodily kopřivku.

maca5449
19.07.2020 2 z 5

Hm.
Ne. Prostě ne. Byla to blbost. Ale i blbost se dá napsat čtivě, jenže u mě už to nefungovalo.

Já měla její knížky ráda, některé více, některé méně, ale přečetla jsem je snad všechny. Romantika, dívčí čtení, letní románky, mé srdce plesalo. Jenže tohle. Ježíši za co.

Do podobných knih přidávám Rebelský dědic, protože tohle byl jeho děj jak přes kopírák. Jenže Rebel byl mnohem víc čtivější, záživnější, s více dialogy a vůbec zajímavější. Humpf.

Zklamání a navíc jsem se s tím děsně trápila, sáhla jsem po této knize v domění, že si odpočnu a ukojím svou romantickou duši, jenže místo toho jsem se jenom rozčilovala a nadávala na hrdiny a jejich chování.

Amifa
19.07.2020 5 z 5

Super knizka, je fajn, ze tu jsou i postavy z predeslych knizek. Zajimavy pribeh, kdy sice od zacatku tudite jak to bude dal, ale i tak hltate stranku za strankou :-)

tittanie
18.07.2020

Moje oblíbená autorka, takže když po dlouhé době vydala knihu hned jsem po ní skočila. Oddechové čtení, ale k oblíbeným knížkám od této autorky ji asi nezařadím. Možná mi nesedí knížky od Lanczové se starší hlavní hrdinkou, byť Erika je plus mínus v mém věku, ale radši mám ty "ze školy".

sinamona
04.07.2020 5 z 5

Příjemné, oddechové nejen letní čtení. Těžká noc je má první Lanczová od dob puberty, když jsem začala číst, musela jsem se pousmát, hl. hrdinka dospěla stejně jako já a nachází se věkově v mé kategorii. Její příběh mi byl sympatický a i když někdy předvídatelný, nenudila jsem se. Poměrně uvěřitelný příběh, který mě bavil, pročistil hlavu a místy i pobavil zejména pasáže s tchýní (té bych nejradši zakroutila krkem :) ), z konce jsem byla poměrne smutná, hodně jsem to s hl. hrdinkou prožívala a bylo mi jí až líto. Zdá se, že se vrátím pozpátku vydáním ke knihám L.L., na léto k vodě ideální :)

certik003
05.06.2020

Čtivé, příjemné a oddychové čtení na dobu, kdy potřebuju vyčistit hlavu a nad ničím nepřemýšlet.

Stephanie92
05.06.2020 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla během 3 dnů. Děj mě velice zaujal a nějak jsem se i v nějakých věcech ztotožnila s hlavní hrdinkou, také jsem ukončila po 5 letech vztah, jsem aktuálně těhotná a miluji zvířata. No a více prozrazovat nebudu. Raději si knihu přečtěte sami.

Kubikuli
03.06.2020 4 z 5

Už je to pár týdnů, co jsem ji četla a pravda je, že pod kůži se vám určitě nezaryje, ale příjemné čtení to je... Nezklame, ale na zadek si z ní taky nesednete :) Postavy už jsou sice dospělé, ale stejně mi přijde ten styl psaní jako pro náctileté ... Prostě taková fajn oddychovka.

gordon13
30.05.2020 5 z 5

Paní Lanczová má pro mě prostě nějaké kouzlo či co...v podstatě jednoduché, lehce naivní knihy, ale mě se všechny tak moc líbí..líbí se mi humor, líbí se mi poučení do života, které v každé knize prostě je, líbí se mi laskavost ke zvířatům, k přírodě. Každý z jejích příběhu ve mě vyvolá pozitivní, radostné pocity. Díky za takovou a NAŠI! autorku :-)

krevetka79
29.05.2020 5 z 5

Lanczová nikdy nezklame :-)
Čtivá , vtipná a napínavá oddychovka jako ze života.
I slzičku jsem sem tam uronila...

Mychaela
16.05.2020 4 z 5

Prostě "Lanczovka".
Nečekáte hlubokomyslný román, ale jednoduché, oddechové čtení, které Vám vyčistí hlavu, na chvilku zapomenete na starosti v práci a doma...
A jen se necháváte unášet příběhem, který je občas až moc naivní a prvoplánový, občas máte chuť hlavní hrdinku zabít, občas ji závidíte, občas ji litujete, ale přesto si to užijete. Protože k tomu zkrátka "Lanczovky" jsou.
Taky jsem na knížkách od Lenky dospěla, a i když to podle mě už není to, co to bývalo (ono taky, co nového stále vymýšlet, že?) stejně mě kniha od ní nikdy nezklame - je to zkrátka srdeční záležitost, ať je mi 17 nebo 31 :-))

Jakubadavid
10.05.2020 4 z 5

Typická Lanczovka. Mně se čtení libilo, odpocinkove, nenáročné čtení ke kafíčku. Děj ubíhá rychle až do konce. Vratila jsem se do dob svého mládí jen se starší hlavní hrdinkou.

YA-girl
09.05.2020 3 z 5

Souhlasím s tím, že je to oddychovka. Ale možná až moc nudná :( Všechno je tam takové prvoplánové a průhledné, unylé, bez života - jako když si čtu tzv. "příběhy čtenářů" v nějakém časopise: na konci dvoustránky si pomyslím "hm", otočím list, a do pěti minut nevím, o čem to bylo... natož abych si třeba utvořila k hlavním hrdinům nějaký vztah. Každá postava, která se v románu objeví, sehraje svou roli - navíc přesně tu, co od ní od samého začátku čekáte, čili žádné zvraty, překvapení. Navíc mi to přišlo takové až moralizující - že v podstatě za každým příběhem některé z mnoha kamarádek, kolegů a dalších postav se skrývalo nějaké poučení do života... Asi jsem taky měla od paní Lanczové radši ty YA románky, ty byly takové... živější ;). A jedno PS - vážně někdy někdo někomu v reálu řekne "miluji tě"? :-o Neslyším to ani v žádných filmech nebo seriálech... Vím, že dřív se ty knihy psaly tak jakože hodně spisovně, korektně; ale dnes už mi to přijde jako přežitek, který akorát zbytečně bije do očí... Inu, za mě dvě hvězdičky, a tu třetí dávám čistě z nostalgické lásky k paní Lanczové, protože díky ní jsem objevila YA knížky :-)