Těžká noc

Těžká noc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408331/bmid_tezka-noc-XIU-408331.jpg 4 562 184

Po pětiletém vztahu by měl přijít další stupeň - bud' svatba, anebo rozchod. Patrik zvolí druhou možnost a Erika je náhle opuštěná a nešťastná. Místo po Patrikovi se snaží zaplnit intenzivními nezávaznými zážitky, které však také nejsou tím pravým ořechovým. Nová láska na sebe ale nenechá dlouho čekat a Erika je zase šťastná, zamilovaná a milovaná. Jenže ani nový vztah není tak úplně bez mráčku - Eriku tíží jisté tajemství a navíc ani soužití s potenciální tchyní není zrovna jednoduché ...... celý text

Evička
26.04.2020 5 z 5

Hezká jako všechny spisovatelčiny knihy. Takový pěkný příběh ze života. Paní Lanczová je moje srdcovka už od mládí, a proto bych si přála víc nových knih pro starší čtenářky.

dawson321
23.04.2020 3 z 5

Opravdu jednoduchá kniha, která se rychle čte. Přesně na takovéto knihy jsou čtenáři Lanczové zvyklí, takže kniha moc nepřekvapí. Osobně se mi ale víc líbila tématika prvních lásek, teenagerů či školních peripetií (možná i tak trochu z nostalgie), o kterých Lanczová psala ve svých začátcích. Ale chápu že s vyspělostí autorky zároveň musí dospívat i její hrdinky.

lucie9998
10.04.2020 4 z 5

Lanczovou miluju ze svých -nácti let. Román je povedený, konec předvídatelný, ale příjemný a splňuje svou kategorii, tedy román pro dívky a ženy, oddychový.

Surikata369
03.03.2020 3 z 5

Lanczová = to je prostě srdcovka :) Vlastně díky této autorce jsem začala asi ve 13 letech pravidelně číst, takže ji vděčím za mnohé :D Tuhle knihu sice řadím mezi ty průměrné, s průměrným dějem, ale až zase vyjde nová, tak na ni budu stejně nedočkavá jako na každou od L. Lanczové. A to z toho důvodu, že se to prostě setsakra dobře čte, že když má člověk chuť na nějakou lehčí knížku ( nejlehčí...), tak tímhle nic nikdy nezkazí. Plus ta skrytá poselství v jejich knihách mám ráda (viz. tady např. ta neuskutečněná půjčka její mámě, starání o babičku...)

Lucinky
29.02.2020 5 z 5

Vrátila jsem se do doby, kdy mi bylo 15 let a hltala jsem knihy od paní Lanczove :-) Tahle kniha mě nezklamala, bavila mě a těším se jestli spisovatelka napíše další knihu pro třicatnice :-)

palka452
27.02.2020 5 z 5

Super Leni

Market-k-a
26.02.2020 5 z 5

Dávám pět hvězdiček, protože mě knížka opravdu strhla, přemýšlela jsem o ní a bádala, jak to asi dopadne. Pořád jsem si říkala Těžká noc, Těžká noc, tam se musí ještě něco semlít a ono jo. Navzdory mému pozitivnímu hodnocení mi ale hlavní postavy moc nesedly. Hlavní hrdinka si našla po dlouholetém nevydařeném vztahu a jednom románku na jednu noc stálého přítele, kterého ale já jsem vůbec neviděla v jejích očích, naopak to byl podle mého pěkný blb :-) Spor s jeho otcem si také myslím, že mohl být vyřešen mnohem lépe, hlavní hrdinka se hned stavěla do role viníka. Na konci jsem trošku doufala v jiné rozuzlení - SPOILER - chtěla jsem, aby se dali dohromady s kolegou z práce, Štěpánem, to by byla pecka! :-))

picris
22.02.2020 4 z 5

Na této Lenčině novotině je patrné, že autorka již "dospěla". Po určité odmlce napsala příběh plný emocí a skrytých významů, který se velmi příjemně čte. Nevím, jestli je to prodlevou, kdy jsem "lanczovky" delší dobu nečetla, a nebo tím, že je kniha opravdu něčím trochu jiná, než ty předešlé. Každopádně opět román, který se nesnaží zalíbit trapným klišé námětem, on se líbí sám o sobě tím, jak moc normální a běžný příběh v sobě skrývá.

Simona99
18.02.2020 5 z 5

Mně se knížka moc líbila. Příběh byl pěkně promyšlený :-) Autorka píše věci tak, jak jsou a nezachází do lacinosti...

TessaJean
09.02.2020 5 z 5

Klasická Lanczovka :) jsem s knihou moc spokojená a bavila mě, akorát to už tak moc neprožívám jako když mi bylo 13.

LeSk
01.02.2020 5 z 5

Úžasná oddechová kniha, četla se jedním dechem. Do poslední stránky jsem netušila, jak to dopadne a hlavní hrdince jsem moc fandila. Doporučuji.

anet8843
21.01.2020 2 z 5

Předem chci říct, že jsem Lanczovou jako mladší milovala, ještě se občas k nějaké té klasice od ní sem tam pro rozptýlení vrátím. Četla jsem její všechny knihy, kromě těch "dospělých", ale z posledních kousků mi žádná nepřirostla k srdci. Téhle jsem dala šanci a no...
Taková literatura už nemá v 21.století dle mého názoru místo. Lanczová se ani trochu nezměnila, neaktualizovala se. Pořád dokola jede stejné modely a motivy, které možná fungovaly 20 let zpátky, ale teď je ten styl i obsah hrozně zastaralý. Nebudu se vyjadřovat k prezentaci názorů, co se zde objevují - muži, co zahýbají, a ženy, které by za to zabili. Holky, co jsou s nechutnými chlapi, jenom aby nebyly samy. A hlavní hrdinka, co má chorobného žárlivce, ale protože ji to dobře udělá, tak je to ok. Tohle je fakt už mimo, kolem sebe nemám lidi, co by se s těmito názory ztotožňovali. Naštěstí. A zase ty stejné motivy - krásný kluk z bohaté rodiny, správná holka, co ji žerou všichni chlapi, ale ona má jenom svého Maxíka/Patrika, rajda, co spí s každým a chce Erice Mae přebrat, písnička v taxíku... ne, tohle už je utrpení a nuda.
Dvě hvězdičky z milosti. Líbila by se mi kniha o Johaně, to je zajímaví postava. Motiv sexu se společnicí taky fajn. Ale prosím ženy, Lanczovou už nechte devadesátým letům, a čtěte něco objevnějšího.

Petraca
20.01.2020 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat, až Lence vyjde nová kniha, ba přímo jsem se bála, že už psát nebude. Je tu a nezklamala mě. Sedí mi její styl psaní. Příběh ze života a to i povahy lidí. Konec byl dobrý a neumím si představit, že by bylo pokračování, to bych se asi kvůli některým hrdinům hodně vztekala. Úplně jsem prožívala s Erikou pro mě dva nejkrásnější okamžiky v mém životě. Super

LuciíŠvarc
13.01.2020 5 z 5

Ježíšek donesl spousta knih a po Těžké noci jsem sáhla jako první. Knihy od L. Lanczové moc dobře znám, dalo by se říct, že rostu spolu s ní. Těšila jsem se po dlouhé době na českou knihu, protože jsem měla tušení, že děj bude hezky plynout, tak jak je u Lenky zvykem a okolí Bakova už mi vyloženě chybělo.

Po pár prvních stránkách jsem měla jasno, tohle nebyl špatný výběr pro první čtenou knihu v roce 2020. Děj velice poutavý, párkrát jsem si byla jistá tím, že vím, jak se děj bude vyvíjet dál, ale vždy jsem byla překvapena, protože moje očekávání se nenaplnilo. Napnutá jsem byla až do konce a byla bych ráda i za pokračování, kterého se ale asi nedočkám.

Doporučuji všem, kteří si rády přečtou pohodovou knížku, kde děj hezky plyne, postavy jsou sympatické, příběh je poutavý a napínavý.

Misulina
10.01.2020 5 z 5

První přečtená kniha roku 2020 a nemohla jsem si vybrat líp čím začít.

Lenka Lanczová - Těžká noc

Wow. Super. Velký úspěch po tolika letech, co autorka nepsala. Děj byl i předvídatelný, ale mě překvapoval, já se těšila dál a dál a jak to dopadne. Matku hl. hrdinky bych nezkousla, úplně jsem stála při hl. hrdince. Hl. hrdina se zachoval jako pořádnej kus žárlivýho vola a upřímně jsem jí přála vztah s kolegou Štěpánem. Za mě naprosto top kniha. A myslím, že i lepší než ty předešlé, ale je to ovlivněné osobním názorem, věkem hrdinů a to že autorka "roste" se čtenáři. Pevně věřím a doufám a těším se na další knihu. :))

Ála1968
09.01.2020 3 z 5

Miluji už hodně let L.Lanczovou.Přečetla jsem všechny její knihy.Některé jsou lepší, některé horší,ale žádná není špatná.Tato kniha patří mezi ty lepší.Myslím,že se opravdu povedla.

elleyne
31.12.2019 5 z 5

Zase jedna z těch, co se L. Lanczové povedla. Určitě jsou od ní lepší knížky, ale plný počet dávám za ty emoce, co ve mě dokázal příběh vzbudit

Amneris
22.12.2019 5 z 5

Na novou knihu od paní Lanczové jsem se velmi těšila, a to z důvodu, že hlavní hrdince už není náct. Do děje jsem se začetla tak, že jsem knihu přelouskala za jedno odpoledne. Erika byla velmi sympatická, Max byl hodně žárlivý a o jeho rodičích škoda mluvit. Takovou tchýni by snad nikdo nechtěl ani zadarmo a tchán byl taky pěkný kvítko. V každém případě jsem ráda za ten konec, i když kdo ví, jak se Erika rozhodne...

simona g.
15.12.2019 3 z 5

No, tak za mě - něco jako dva litry javorového sirupu... jsem asi holt spíše na jiné žánry. Ke knize jsem se dostala skrze čtenářskou výzvu, ale další knihy autorky nejspíš nevyhledám...

rockverun
30.11.2019 3 z 5

Trochu slabší ''lanczovka''. Erika byla celkem v pohodě, ale její tchýně mě neuvěřitelně vytáčela.. Maxovo rozhodnutí na konci mi přišlo také zvláštní. Myslím, že se kniha úplně nepovedla, ale číst se dala.