Tereza – Příběh s prvky etikety

Tereza – Příběh s prvky etikety https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470420/bmid_tereza-pribeh-s-prvky-etikety-4ro-470420.jpeg 3 122 31

Tereza je obyčejná šestnáctiletá holka, která se seznámí na Facebooku s klukem o něco starším, a společně prožívají všechny situace, do kterých se dostávají mladí lidé jejich věku. Řeší svůj vztah, rozchody a návraty, ale i chování k rodičům, ke kamarádům, učí se základům chování v restauraci, v tramvaji, v hotelu, na cestě letadlem, na diskotéce, ale i na svatbě a na společné dovolené na jachtě. Oba projdou všemi nástrahami života a společně se s nimi vyrovnávají. Poutavý příběh o první lásce je v podtextu stále provázen pravidly etikety přizpůsobenými životu a mentalitě teenagerů. Druhé vydání.... celý text

kyticka152
19.01.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila. Myslím si, že tam byly zajímavé věci, co jsem nevěděla a rozhodně si s toho něco vezmu. Doporučuji k přečtení.

SmallLucia
04.07.2015 3 z 5

Ve výskledku je to hrozně jednoduchá kniha. Některé situace se mi zdály opravdu přitažené za vlasy vzhledem k Terezinu věku, ale jinak jsem problém neměla. Líbilo se mi shrnutí důležitých věcí na konci každé části.

kniha001
28.04.2015 4 z 5

super kniha

bookwoman
19.04.2015 5 z 5

Ta kniha je božííííí!!!!!!!!!! Hodně se mi líbila,měla děj,byla tam i etiketa.
Je to dobrá kniha,jsou tam i nástrahy dnešní doby.Každý by měl znát základy etikety...
DOPORUČUJI

Komu se kniha líbila ať dá palec nahoru!!!

ellypusik
17.03.2015 2 z 5

(SPOILER) Uznávám, že pan Špaček je mistrem a ovládá etiketu bravurně, ale podle mne to občas přeháněl... Některé fráze byly až moc a Tereza? Vždyť jí bylo 17 let a rodiče ji zakazovali se ze začátku s Nikem stýkat. To mi nepřišlo úplně v pořádku. Navíc se na svůj věk vůbec nechovala. Připomínala mi spíše třináctiletou nerozvážnou holku, nikoliv dospívající ženu.
Subjektivně si myslím, že pan Špaček nerozumí dívkám a jejich myšlenkám natolik, aby o nich mohl psát knihy, ale chápu, že na dané tvorbě chtěl ukázat hlavně zásady etikety a správného chování. Proto
knihu nechci odsuzovat a mezi klady patří i občasné pobavení vtipnými poznámkami.

lejca13
04.01.2015

Moc pěkná knížka ,která se dobře četla. Doporučuji si ji přečíst!

sisi koblizc!
24.10.2014 4 z 5

Moc pěkně se mi četla :)

Alisce
17.09.2014 3 z 5

Knihu jsem dostala. Kvůli růžovému obalu jsem se zděsila co to je. Byla to taková pohádka. Zajímavé mi přišly poznámky o etiketě, ale řekněme si upřímně.. který kluk v dnešní době řeší tak etiketu jako ,,princ" Nik ? Na druhou stranu kniha se dobře čte, kdyby jsem byla o pár let mladší asi by jsem z ní byla i nadšená.

Linu
02.07.2014 5 z 5

Zajímavý nápad, skloubit příběh s etiketou. Kniha se mi moc líbila a vědomosti z ní se mi budou v životě určitě hodit! Každý člověk by měl mít základy etikety.

novakovaterka22
26.06.2014 4 z 5

Právě jsem knížku dočetla. Z počátku listování se mi knížka velmi líbila a chtěla jsem si jí přečíst. Děkuju za doporučení své kamarádce. Když jsem knížku začala číst, líbila se mi byla doplněna obrázky, které mi pomohli vžít se do příběhu. Hlavní důvod proč jsem si knížku chtěla přečíst je její název Tereza. Věděla jsem, že je to kniha spíše pro mladší kategorii, ale přiznám se trochu jsem se přiučila, co se týče etikety :D. Konec knihy mě celkem nudil, ale přečtení určitě nelituji a musím říct, že jsem v příběhu našla i kousek svého já, i když se příběh trochu táhl :). Za skvělí nápad autorky dávám čtyři hvězdičky, ale ocenuji námět. :D

JanaDor
19.04.2014 4 z 5

Líbí se mi nápad, napsat knihu pro mladé slečny, která by radila, jak ve které situaci se má zachovat. A ještě lepší nápad byl, zasadit tyto pravidla do příběhu. Musím říct, že styl psaní je neosobní, ale záměr autora dle mého, nebyl napsat strhující román. Ale ukázat na obyčejném příběhu jedné dívky, jaké nástrahy na ni v dnešní době číhají, jak se s nimi poprat a také jaké mohou mít následky. Což se autorovi povedlo.