Terapie

Terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492015/bmid_terapie-XwO-492015.jpg 4 1084 298

Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

The Therapist , 2021

Ivka.Iva
24.09.2023 5 z 5

Výborné a čtivé. Přečetla sjem skoro na jeden zátah.

čef
22.09.2023 4 z 5

Pro mne vcelku zajímavý příběh, i když na mne obvykle tyto psychologické thrillery příliš nepůsobí. Zde však si autorka umně pohrála se stupňovaným napětím a pátrání po vrahovi a tajemném nočním návštěvníkovi bylo docela dobře podané. Také jsem si při čtení některých pasáží trochu zavzpomínal na Londýn, pro mne mohlo být tohoto i více.

Tída
21.09.2023 4 z 5

Bydlení v Kruhu bych tedy nechtěla ani zadarmo, ale jinak postav tak akorát, zajímavě propletené, jen ten konec se mi zdál trochu přehnaný...

Kubajzz
16.09.2023 5 z 5

Jako vždy super knížka od mé oblíbené autorky :-) A dokonce jsem tentokrát ani netušil finální rozuzlení, jak to bylo celé propletené :-) Knížka super a rozhodně doporučuji k přečtení ;-)

Dandulka
12.09.2023 5 z 5

Opět skvěle napsáno. Mistrně propracované a k tomu čtivé. Jedním slovem exkluzivní!!!!

knihomolka27
10.09.2023 3 z 5

(SPOILER) 2,5 HVĚZDIČEK.

Terapie je skvělým, letním, oddechovým thrillerem, který je svižným, přímočarým příběhem na dvě odpoledne...ovšem větší dojem to ve vás asi nezanechá. Terapie je nejvhodnější pro začínající čtenáře tohoto žánru, kteří se nechtějí koupat v hektolitrech krve, nebo luštit zapeklité vzorce či se pomalu šnečím tempem prokousávat stránkou po stránce. V tomto směru je B. A. Paris určitě jednou z autorek co všechny atributy pro nenáročné thrillerové počtení úplně vpohodě splnuje. A mě to tak i vlastně vyhovuje....ALE

Terapie byla fajn, ale mám k ní pár výhrad. Kniha je o několik stránek nutně delší než by musela být . Mnoho věcí se tam opravdu hodně často opakuje skoro až do zblbnutí, což člověku po čase začne lézt na nervy. Což není jediná věc, co vám zabrnká na vaše nervy....za to se zaslouží celkem jednoduše i hlavní hrdinka - ta má sice světlé chvilky a jako amatérský detektiv neurazí, bohužel je ale v mnohých situací přinejlepším otravný a při nejhorším úplně naodstřel. Asi celkem chápu co jejím počínáním chtěla autorka říct, ale né vždy to tam zapadlo a to zpracování bylo přinejmenším zvláštní. Hrozně mě iritovalo jak první půlku knihy neustále řešila, že její přítel jí neřekl o vraždě v jejich domě, a taky mě štvalo, že se s tím nedokázala vyrovnat. A to nejsem nijak necitlivá...ale kdyby každý dům, kde někdo zemřel nebo byl zabit měl zůstat opuštěný, tak zachvíli, lidé nemají kde bydlet. Přišlo mi to zbytečně dětinské, a i přesto, že mě by to asi taky přišlo zezačátku nepříjemné...tak pořád je to jen dům a nic jiného. A Leo je jedním z nejmín realistických mužských knižních hrdinů - jelikož mít takovou svatou trpělivost s někým jako je hlavní hrdinka, to by prostě ruku na srdce neměl nikdo. Jelikož mu za tu knihu volala už asi 50, nechtěla ho pouštět do jeho vlastního domu, neustále ho obvinovala a chovala se k němu hůř jak k psovi, takže tak.

Číst mě to určitě bavilo, i když to zkrácení by tomu jen prospělo. Příběh mi místy přišel děravý a nedotažený, nebyl tak atmosferický jako jiné thrillery. Hlavní hrdinka mě celkem vytáčela a byla hodně často vyloženě otravná, a její myšlenkové pochody docela vyhrocené - třeba to se jménem Nina. Jako okecat by se to dalo, ale přišlo mi to tam trochu divné a moc mi to nesedlo. Vlastně nevím co víc dodat - občas to bylo hodně napínavé, a i celkem atmosferické...ale jako celek - nevím no, něco tomu trochu chybí, a četla jsem i za mě lepší thrillery, ale pořád se jedná o fajn čtení, které vás zaručeně zabaví a užijete si ho.

Terezk-a
09.09.2023 5 z 5

Za mě skvělé. Hezky čtivě napsané, napínavé s konečným rozuzlením na které čtenář čeká celou dobu. Moje první kniha od B. A. Paris a rozhodně mě nezklamala. Naopak!
Fakt skvělé čtení.

zdenaR
04.09.2023 4 z 5

Napínavé, čtivé, trochu zamotané.
Závěr poněkud nečekaný.

EliBeatrice
25.08.2023 5 z 5

Přečteno za necelé 2 dny, napínavé až děsivé, jedna z nejlepších knížek, ale pachatele jsem myslím odhadla po x náznacích celkem dobře, ale celý přiběh rozhodně nee. Strhující

Aneleh
20.08.2023 5 z 5

Názory na tuto knihu jsou velmi odlišné, proto jsem při otevření knihy neočekávala nic zvláštního. Je to moje první přečtená kniha od této spisovatelky, ale bez ohledu na komentáře jsem tedy příjemně překvapená. Je to dobrá oddechovka, četla se mi svěže a po celou dobu jsem cítila příjemné napětí, proto jsem ji jen nerada přerušovala a těšila se vždy netrpělivě na pokračování. Při tipování vraha jsem se nakonec trefila, ale nebylo to zase až tak těžké uhodnout. Přesto mě to bavilo a Alice mi zase nepřišla až tak hrozná, myslím, že je dostatečně vysvětleno jaké trauma si prožila a proto se nechovala vždy standardně.

norrasun
15.08.2023 5 z 5

Bleskově přečteno, poněvadž čtivé..a zvědavost mě poháněla otáčet stránky, abych se co nejdřív dozvěděla kdo, jak a proč..a skoro do poslední chvíle jsem netušila..

Hella
02.08.2023 2 z 5

Nechce se mi ani věřit, že tohle je dílo B. A. Paris. Tohle nezábavné, vlekoucí se dění, resp. spíše "nedění" plné jmen a váhání, zda v domě žít či ne. Bohužel - nebavilo.

katerina3633
02.08.2023 5 z 5

Skvělá, miluju příběhy zasazené do zdánlivě poklidné komunity, kde každý skrývá tajemství. Velice mě bavila, stránky se otáčely sami.

rumova_kulicka
28.07.2023 4 z 5

Kniha mě překvapila, nečekala jsem, že mě bude tak bavit. A netušila jsem až do konce...

Anitta36
27.07.2023 5 z 5

Ikdyž má autorka i lepší knihy, přesto dávám plný počet, protože kniha byla velmi čtivá. Prostě B.A. Paris ví jak vtáhnout do děje, líbí se mi její styl i přesto, že čtenář čeká na konec jak to dopadne.

Anniee
14.07.2023 4 z 5

Zas jsem po delší době relativně spokojená s psychothrillerem. Dost mi to tím prostředím připomínalo knihu Hlas do ticha, ale tohle bylo líp vystavěné a víc mi sedly postavy. Konec jsem tak nějak tušila, ale to mi nebránilo si knihu užít.

Jiitush
11.07.2023 2 z 5

Tak tohle byla hrozná nuda. Otřesná hlavní hrdinka, nezajímavé postavy, naivní dialogy, neuvěřitelný děj. Někde na stránce 200 už jsem to nudné žvanění a absenci děje nevydržela a přetočila na konec, abych se teda dozvěděla, co se stalo. Vraha jsem teda netipnula, takže za to dávám bod, nicméně konec byl zase zbytečně předramatizovaný. Tohle je jedna z knih, kterou rychle zapomenu a za pár dní už anu nebudu vědět, že jsem ji četla.

raty
07.07.2023 5 z 5

Byla bych nespravedlivá, kdybych nehodnotila plným počtem. Vím, že se nejedná o nějaké veledílo, ale styl je velmi čtivý a přečteno jsem měla opravdu rychle. Zápletka nijak extra originální, přesto mě autorka docela dlouho vodila za nos. Podtrženo, sečteno...... pobavilo mě to.

petra5588
04.07.2023 3 z 5

Nevím, jestli to bylo jen překladem, ale věty mi často přišly dost kostrbaté. Jinak se to četlo celkem dobře, akorát hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická a chvílemi mi děj přišel zkratkovitý. Celkově mi ostatní knihy autorky přišly lepší.

slecnapeta
28.06.2023 3 z 5

"Tahle knizka se cte sama". Uznavam, ze je napsana velmi ctive, jednoduche vety, rychly spad, stale nejake prekvapeni. Ale vlastne jsem celou dobu sla jen po deji, zajimalo me, kdo to teda udelal a jak nakonec vsichni dopadnou. Jazykove pro me kniha zadnou hitparadou nebyla.

tajemství

B. A. Paris (p)