Terapie

Terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1084 298

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

tabaluga
25.06.2023 5 z 5

Napínavá kniha, četlo se to jedním dechem. Upřímně řečeno mne ani do poslední chvíle nenapadal skutečný pachatel. Motala jsem se v tom stejně jako hlavní hrdinka. :-) a čekala jsem lepší happy end

Katka1974
20.06.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Napínavá, čtivá, hlavní hrdinka sympatická. Trochu mě zklamal konec, protože byl dost předvídatelný.Mám ráda všechny knihy od této spisovatelky. Už se těším na další.

Peyka
10.06.2023 3 z 5

Jakožto pravidelný čtenář B.A.Paris jsem samozřejmě nemohla vynechat ani tuhle knihu. Bohužel po Dilema to pro mě byla slabota.
B.A.Paris není žádným nováčkem, ani na českém knižním trhu. Její romány jsou napínavé se šokující zapletkou, až neuvěřitelně rychle se čtou, svižné kapitoly, krátké věty a příběh je vždycky něčím zajímavý. Bohužel Terapie tyto atributy splňuje pouze z půlky a stává se tím velkým podprůměrem.
Anotace mi přijde trochu zavádějící, stejně jako český název. Hlavní hrdinka na mě působila hloupě a naivně vzhledem ke svému věku, její jednání nelogické Chemie mezi hlavními hrdiny nefungovala, vedlejší postavy byly hodně ploché.

Nevím, jestli je to tím, že už jsem přečetla od autorky všechny knihy, ale bylo to dost předvídatelné. Konec mdlý, nijaký. Občas jsem našla i nějakou tu překladatelskou chybku. :( (decent = přeloženo jako decentní, což v kontextu nedávalo smysl,..)
Škoda, moc jsem se těšila. Nicméně autorce letos vychází další, tak si třeba napraví reputaci.
Za mě 55%

em75
07.06.2023 3 z 5

Pro mě byla tahle kniha nejslabší, sice napínavá, ale taková rozvláčná. Pachatele jsem vytušila, jen jsem nečekala další okolnosti. Spisovatelku mám ráda, tak se i přesto těším na její další knihy.

FejKýý
27.05.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem hltala od prvního dne stránku za stránkou. Kniha má kolem 350ti stran ale mě se zdálo, že měla sotva 100. Příběh je parádní v tom, že vy opravdu netušíte kdo, co a navíc je tam často zvrat za zvratem, ať už příběhově nebo že se dozvíme něco nového (dalšího). Těším se až vyjde za pár dní, další kniha od spisovatelky, hned ji budu číst. Docela mě mrzí, že už mám od ní všechny u nás vydané přečtené. Nehodnotím plnými body jen proto, že mě docela naštvalo kdo to byl. Bylo to okaté a cca od poloviny knihy lehce uhádnutelné. 4,5*

daPhytCZ
26.05.2023 4 z 5

Opět podle podobné šablony jako předchozí díla. Ale je to čtivé, děj ma spád a postavy jsou pěkně vykresleny. Moc často to u krimi příběhů nedělám, ale u této knihy se mi hlavnou honily různé teorie. Autorka umí čtenáře překvapit, takže všechny byly mylné. 8/10

megamysl1901
26.05.2023 5 z 5

První kniha od autorky a za mě skvělá jízda. Stylem vyprávění mi připomíná Shari Lapenu. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy. 5* a rozhodně doporučuji.

Calibra
16.05.2023 4 z 5

11/23 V oblíbenosti knih B. A. Paris dávám tuto na třetí místo. Mám přečteno zatím vše, co vyšlo v čj. S příběhem jsem byla velmi spokojena a bylo mi trošku líto, že kurzívou psaného textu nebylo víc.

Doubravka1975
14.05.2023 5 z 5

Další skvělý, čtivý a napínavý příběh z pera mé oblíbené autorky. Podezřelí úplně všichni a pachatele jsem opět neuhádla.
Z těch terapeutických vsuvek psaných kurzívou jsem byla dokonale zmatená,
Super

LenkaK73
11.05.2023 3 z 5

Název knihy je dle mého názoru zavádějící. Příběh se točí kolem zavražděné terapeutky Niny, s terapií jako takovou bohužel nemá nic společného.
Kniha je to však velice čtivá a napínavá, i když zápletku a finální rozuzlení celkem snadno uhádnete. A jelikož mi hlavní hrdinka svým chováním nebyla nijak sympatická, hodnotím průměrně.

Hania932
11.05.2023 4 z 5

Klasická B. A. Paris. Autorku mám hrozně ráda a její knížky mě moc baví. Vůbec jsem nevěděla o čem kniha má být, a tak jsem neměla žádná očekávání. U knihy jsem měla problém se začíst a hlavně jsem měla hrozný zmatek v postavách, ve kterých jsem se občas ztrácela i po dobu příběhu, ale to nijak neubírá na kvalitě knihy. Příběh je zajímavý, poutavý a čtivý. Čte se to velmi rychle. Líbí se mi jak se postupně věci více zamotávají, objevují se nové tajemství a vy neustále přemýšlíte, kde je tedy vrahem. Konec byl opět skvělý a nečekaný. Krásné vysvětlení a rozuzlení příběhu. Po přečtení jsem měla ale otázky, jak to s ostatními dopadlo, nebyla bych proti, kdyby se přidala jedna kapitola a popsala víc, co se dělo po vyřešení případu.

Další skvělá knížka od autorky a já můžu jen doporučit! Stojí za přečtení.

beruska
09.05.2023 5 z 5

Příběh Alice a Lea, kteří spolu začali bydlet v novém domě, který má hrůznou historii... Alice se pustí do pátrání, co se tehdy událo...
Musím říct, že se mi autorka opravdu zavděčila :) .... Pro mne to bylo zajímavé od začátku až po poslední stránku. Ráda dám 5* a určitě doporučuji :) ...

Juici
05.05.2023 4 z 5

(SPOILER) .. Pravdu a nic než pravdu ..

Chtěla jsem si dát oddych od erotických románů a tak jsem sáhla po této knize.

Alice mi nebyla úplně při srsti. Leo byl také takový nemastný, neslaný. Sousedé byli tajemní. A pak tu je detektiv Thomas. Mám slabost pro detektivy, takže jsem byla nadšená a myslela si, že to bude láska jak hrom. Plesalo mi srdce. Vzhledem k tomu, že jsem celou dobu nevěděla, kdo je vrah, jsem byla opravdu zklamaná. Říkala jsem si, že to nemůže být pravda. Byla jsem v šoku. Však spolu měli žít šťastně až do smrti sakra!

Celou knihu jsem měla paranoiu. Každou chvilku jsem podezřívala někoho jiného. Bylo to místy fakt na hlavu. To je velké plus knihy. Jak už tady zaznělo, rušilo mě opakování informací, které Alice předávala. V jedné části jsem si říkala, jestli nečtu to samé znova.

Knize dávám 4*. Bylo to zajímavé čtení.

Pine
05.05.2023 3 z 5

Alice rozhodně není hrdinka, se kterou bych sympatizovala. Nicméně postavy na mě působily reálným dojmem, tento pocit umocňovaly i delší dialogy, které jako by byly vytržené ze skutečného života. Některé informace se opakovaly, protože co si řekla Alice s Leem, to pak znovu vyprávěla Eve nebo jinde a přiznám se, že místy mě to až otravovalo.
Nápad se mi líbil (navíc mám ráda sousedské thrillery), užila jsem si i závěr knížky, jenže jsem se nedočkala žádného wow. Tentokrát mi to dílko přišlo jak od Shari Lapena, kterou moc nemusím, protože kvalitou psaní je níž. U Za zavřenými dveřmi jsem se namlsala a nyní měla asi přehnané očekávání, což se promítá i v mém hodnocení - škoda, že nejde udělit 3,5 hvězdičky...

Kája95
25.04.2023 3 z 5

Alice mi vadila, od začátku až do konce, pořad nějaké stížnosti a sebelítost. Děj se vlekl . Docela zklamání

Grety
21.04.2023 4 z 5

Alice a Leo dva lidé jež se vlastně neznají, se nastěhují mezi příjemné sousedy s malým tajemstvím. Alice mi už občas lezla krkem, ale doporučuji.

Mandlevest
28.03.2023 5 z 5

Tedy, to mě bavilo:-). A jsem mile překvapená, protože autorce jsem zde na DK u jejich předchozích knih trochu "naložila", moc jsem dramatickým zápletkám nevěřila a ani za srdce mě nevzaly. A pak si do počtu v knihovně vezmu Terapii, knihu, která se mým oblíbeným až tak moc nelíbí a ejhle, mně sedla dokonale. Já se bavila od začátku do konce, jediným problémem bylo snad jen to, že jsem nedávno četla tematicky v něčem podobnou knihu od J. Fielding Slepá ulička a trochu se mi to sem tam pletlo. Za to ale autorka nemůže a já se (i s vědomím), že se děj posunuje "rychlostí karavany velbloudů v poušti" , jak vtipně píše v hodnocení níže moje oblíbená Jitka (kiraa) :-) nenudila ani chvilku a s napětím otáčela stránku za stránkou. To se tak někdy stane, prostě milé překvapení a to já (nejen) na knížkách miluju :-).

Ivka_77
20.03.2023 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, její jednání bylo pro mě naprosto nelogické. Ubrala bych několik stránek, místy jsem měla pocit, že děj spíš stagnuje. Za mě jedna spíš z těch slabších knížek od autorky. I přesto knihu doporučuji.

JaKa1974
12.03.2023 5 z 5

Po dlouhé době jsem si udělala čas na knihu a chtěla se odpoutat od práce. Knihu jsme přečetla za dva dny. Není to pro mě první kniha od této autorky. Opět napínavé a konec je zcela nečekaný.

gordon13
11.03.2023 4 z 5

Tradičně příjemná, spletitá kniha ,tak jak to autorka umí. Musím přiznat, že tentokrát si mě povodila za nos, ale je pravdou, že se někdy nechám vodit ráda, nesnažím se děj rozklíčovat a nechám se závěrečným vyústěním překvapit....
Za mě pěkné čtení.

tajemství