Divoké kosti

Divoké kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23200/bmid_temperance-brennanova-divoke-kosti-Zdp-23200.jpg 4 181 36

Ostatky nemluvněte v krbových kamnech. Jeho matka, sama ještě skoro dítě, zmizela. Zabila Tamila Banksová novorozeně, anebo se sama stala obětí? V Severní Karolíně havaruje malé letadlo. Pilot i cestující zahynuli a jejich těla jsou spálená k nepoznání. Zavinil nehodu pilot? Je za tím ještě něco jiného? A co je ta záhadná černá hmota, jíž jsou těla pokryta? Největší hádankou se ovšem stávají kosti objevené na odlehlé farmě u města Charlotte. Co to tam Tempin pes Boyd vlastně vyhrabal? Vypadá to na ostatky nějakého zvířete, ale jakmile se kosti ocitnou v laboratoři, Tempe čeká velká překvapení. S pomocí svého přítele detektiva musí odhalit pravdu ve spletitém a nebezpečném případu, a to v tu nejnevhodnější chvíli. Její dcera Katy má nového nápadníka, ale ten, jak se zdá, něco skrývá. Kosti mají přednost a všechno ostatní musí zatím počkat. Jaký příběh ty ostatky vyprávějí? Proč jsou rentgenové snímky a výsledky testů DNA tak zarážející? Kniha Divoké kosti oplývá ohromující autenticitou, kterou dokáže svým románům dodat jedině soudní antropoložka Kathy Reichs. I tentokrát si klade závažné otázky a s napětím nás vede až ke strhujícímu závěru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Bare Bones , 2003

Marla
14.12.2015 5 z 5

Příjemné čtení, ze začátku trochu chaos než jsem se zorientovala, ale hezky jsem si početla.

Aaron Lewis
28.07.2015 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Ještě, že mě ty první tři díly neodradily, ty poslení byly fajn. Jen by si autorka mohla odpustit ty konce, kdy se Tempe vždy někdo snaží zabít a vyhrožují jí atd... už to začíná být jako přes kopírák, a pak jí samozřejmě zachrání nějaký policajt...

martousek
08.06.2015 4 z 5

Moje první kniha od Kathy Reichs, za mě moc hezky napsaná, jen jsem se maličko v jednu chvíli ztrácela v postavách (ať již pochatelé, vyšetřovatelé...), znám však v tuto chvíli lepší autory a autorky kriminálek, tady mi trochu chyběl spád a konec byl zase až moc rychlý.

michimuller
15.01.2015 5 z 5

Divoké kosti je dějově "divoké" čtení. Tři naprosto nesouvisející případy, kostra miminka v kamnech, medvědí ostatky a havárie malého letadla postupem času na sebe nabalují souvislosti a propojují se. Styl autorčina psaní má svůj nezaměnitelný rukopis v odbornosti a o to je děj zajímavější. Líbilo se mi otevření docela tvrdého tématu, ochrana životního prostředí co nutí i běžného čtenáře zamýšlet se nad tímto tématem, co knížka, to jiné prostředí. Super!

ovpana
23.12.2014 5 z 5

Další zajímavá kniha,odbornost mi nevadí aspoň se něco nového dozvím.

Nelly
12.10.2014 3 z 5

Z prvních dílů je zatím tento asi nejlepší - více akce, méně popisů práce v laboratoři. I tak to ale nestačí na 4 hvězdičky - vadí mi strohý styl psaní - ne každá krátká věta vygraduje napětí. Také trošku zmatek s podezřelými postavami a oběťmi.

Ben Nevis
03.10.2014 4 z 5

Tentokrát se hrdinka nesnaží vypnout mozek a vyřešit všechno sama. Téma je přínosné, i když lamentace hrdinky/autorky nad likvidací ohrožených druhů mají stejnou hodnotu jako naříkání hospodských štamgastů nad poměry.

wikiniki
08.07.2014 4 z 5

Temp mě opět nezklamala. Pěkný a docela srozumitelný příběh plný napětí, strachu a sem tam i uvolněné atosféry.

vysypanel
01.05.2014 4 z 5

Dobré čtivé - výborný styl. Téma však poměrně deprimující - tato planeta kráčí ke své záhubě. Likvidace mnoha druhů zvířat je hrozná. Za všechno může člověk.
Konec se mi zdál až moc komplikovaný - nemám rád jak požád přibývají postavy.
Ale vzhledem ke stylu přečteno dost rychle. Doporučuji.

gilt
20.02.2014 5 z 5

Napínavé, čtivé od začátku až do konce. U Kathy Reichsové se vždycky navíc dozvím něco nového.

Nikar
22.08.2013 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, na počátku se to může zdát chaotické, tři příběhy v jedné knize? Odbornost knihy mi nevadí, aspoň je vidět, že se autorka knize skutečně věnuje a přemýšlí nad tím, co píše. Jak tu bylo psáno, že natočen i seriál, aby se mi ale líbil, nemůžu přemýšlet nad tím, že jsou psané o Dr. Brennanové i knihy, obojí je totiž jiné.

Evička
20.08.2013 4 z 5

Nemůžu jaksi přijít na chuť této autorce, její styl psaní mi nevyhovuje.Plně souhlasím s komentářem studentice

studentice
03.08.2013 3 z 5

Knizka neni spatna, ale asi mi uplne nesedi styl psani autorky. Podle meho nazoru je tam prilis mnoho odbornych popisu a knizka by mohla byt vice napinava.

Auditore
27.07.2013 5 z 5

Moc se mi líbí její styl psaní. Mírně zamotané, ale přitom vše do sebe zapadá. :)

Lenka
01.07.2011 5 z 5

Mám strašně ráda tuto autorku, její styl psaní a zajímavé příběhy, které poznala z praxe, jsou velmi zajímaví. Kniha vás vtáhne hned od první sztránky so děje.

Chemiczka
23.01.2011 5 z 5

Upřímně výborná oddechová kniha o soudní antropoložce Brennanové. Na motivy knih K. Reichsové byl stvořen seriál "Sběratelé kostí" - musím upozornit, že v seriálu se z knih vyskytuje pouze Brennanová, a ta navíc má s postavou z knih společného jen málo co. Pro mě kniha rozhodně lepší než seriál - úžasný propletenec (na počátku 3 mezi sebou vzájemně nesouvisející případy - kosterní pozůstatky, a nakonec to všechno nádherně pasuje do sebe). Moje první zkušenost s K. Reichs a rozhodně ne poslední.