206 kostí

206 kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40245/bmid_temperance-brennanova-206-kosti-n8u-40245.jpg 4 187 33

Na začátku nového příběhu se Temperance Brennanová probírá z bezvědomí v malém, tmavém a studeném prostoru. Má svázané ruce i nohy a bolavý kotník. Pomalu se začíná upamatovávat… S poručíkem Ryanem převážela ostatky pohřešované dědičky velkého rodinného jmění z Montrealu do Chicaga, kde ji obvinili, že špatně provedla pitvu a poškodila tak vyšetřování případu. Kdosi do telefonu tvrdil, že to může dokázat. Během několika hodin umírá člověk, který měl jako jediný o záhadném volajícím nějaké informace, a Tempe se nemá čeho chytit. Kdo si přeje její smrt? Kdo ji chce odstranit z cesty? A proč? Autorka hladce proplétá příběh mrtvé dědičky s dalším případem. Je mezi nimi nějaká souvislost? Jak obrovské škody dokážou napáchat kolegové, kteří sabotují práci v soudní laboratoři? A jak se bude dál vyvíjet Tempin komplikovaný vztah se sympatickým detektivem Ryanem? Kathy Reichs je uznávanou autorkou detektivních příběhů z prostředí soudní antropologie. Díky dokonalému popisu prostředí a napínavé zápletce se její knihy drží na seznamu nejprodávanějších titulů nejen ve Spojených státech, ale i v ostatních koutech světa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

206 Bones , 2009

aliza
02.03.2024 3 z 5

Do poloviny knihy jsem se nemohla začíst, ale pak to nabralo spád. Asi zbytečně moc postav a jmen, chvílemi jsem se ztrácela. Takový slušný průměr.

Luigi1
18.03.2023 5 z 5

Napínavé od začátku do konce

Laf
12.02.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je to dobře napsané. Líbilo se mi, jak je v kapitolách vyprávěn příběh, co se dělo a mezi to je vsunuta kapitola, kde je Tempe na neznámém místě a snaží se vzpomenout, jak se tam dostala. Rozhodně to bylo napínavé. Jenom škoda, že se brzy dalo uhodnout, kdo se jí snaží házet klacky pod nohy. Další kniha z pera této autorky, která se povedla. Vřele mohu doporučit.

Ikols
25.01.2023 3 z 5

Kniha má strašně pomalé tempo (od cca 180 stránky se něco děje) a již od představení určité postavy je jasný závěr. Jediné, co mě motivovalo číst dále byla má oblíbenost Kůstky a zvědavost, jaká knižní Temperance je, jak se liší a co zažívá. Kdybych byl do dané série nováčkem, tak bych danou knihu nedočetl a hodnotil 1*, avšak jsem si díky Kůstce daný příběh užil.

TheDoll
13.11.2022 5 z 5

Z knížky, která mě zezačátku moc nebavila, se vyklubal jeden z nejlepších titulů od Kathy Reichs. Hlavní případ byl zajímavý svým závěrem. Lassieho osud byl tak akorát ozvláštňující. Mimořádně mě bavila linka týkající se profesního života Brennanové, Brielovou bych asi těžko rozdýchávala. A ta "ježčí zápletka" pro mě byla docela nečekaná!

Pavlína2019
17.03.2021 1 z 5

Bohužel, strana 65 a stále se nemohu začíst, odkládám..

janina66
20.09.2020 5 z 5

Výborná detektivka s velmi zajímavou zápletkou a správnou dávkou napětí. Až jsem se bála o Tempe. Líbila se mi podlinka vztahu Tempe s Ryanem. Čtení jsem si užila, moc se mi kniha líbila.

kolacky
12.09.2020 5 z 5

Tak to bylo pořádně pod pás!

aralka
31.03.2020 4 z 5

Dobrá detektivka! Kvituji s povděkem i naučný přesah z oboru klinické antropologie a patologie, což je to podstatné, čím se liší tato řada od jiných kriminálek a pro mě je tento obor dost zajímavý. Kathy Reichs je soudní antropoložkou Úřadu vrchního soudního lékaře státu Severní Karolína, tedy profesionálka v tomto oboru, což je z knihy patrné. Za mě super oddychové a lehce poučné čtení !

PhoebePollard
29.09.2019 5 z 5

Krásná kniha. Odhalit pachatele bylo právě tak akorát složité, abych neměla pocit, že je kniha moc průhledná ani moc složitá. Odborné výrazy, kterými tedy autorka rozhodně nešetří, dodávají celé knize punc skutečnosti. Přestože jsem většině nerozuměla, nebylo těžké odvodit jejich význam pro normálního člověka a Tempe byla velmi sympatická. Velmi příjemné čtení a trochu jednodušší podkresová linka Ryan-Tempe, dodávala celé knize ten správný šmrnc.

Jája92
17.08.2019 3 z 5

Na můj vkus příliš odborných výrazů, které mě dost rušilo při čtení a dost často jsem je přeskakovala. Dějová linka Tempe a Ryana není příliš intezivní. Přiznávám, že pachatele jsem nevypátrala a bylo pro mě překvapením, kdo jím nakonec byl. První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla, nejsem si jistá, jestli bych si přečetla i další díly, jsem z knihy na rozpacích.

Doloresita
27.06.2019 2 z 5

Ledva som túto detektívku dočítala. Milión postáv, zbytočných opisov, atď. ... jedna z najhorších detektívok, ktoré som v živote prečítala. A prečítala som ich veľmi veľa.

moudivlacek
18.07.2018 5 z 5

Tak to byl zase skvělý detektivní příběh, skládačka dílků logiky a nálezů, to mě vždy fascinuje a uchvacuje. Mimo jiné se vždy člověk dozví něco nového, a to nejen z oboru antropologie.
A opět tu je pár lidí potvor, kteří chtějí žít na úkor jiných, někdo se dokonce neštítí kvůli tomu ani vraždit.
Mám v plánu pokračovat dál v sérii. Líbí se mi.

EleanorJane
17.06.2018 3 z 5

Další skvělý případ Tempe. Doporučuji pokud máte rádi kombinaci kriminálky a humoru.

ivoiro
05.12.2017 5 z 5

Knize dávám plný počet bodů. Musím říct, že jsem z ní byl nadšený. I když se pachatel dal brzy vytušit, kniha držela v napětí až do konce. Jdu na další knihu z této skvělé série.

MartinaSladkova
12.01.2017 4 z 5

První kniha o Temperance a naprosto jsem se do ní zbláznila. Možná ji mám i raději než televizní Kůstku. Těším se až seženu první díl.
Pro příště víc Tempe a Ryana!

petym
04.01.2017 4 z 5

Tato kniha se četla vskutku dobře, nepamatuji nic co by mě zarazil. Při zkoumání mamky knihovny jsem objevil, že jí má také ve své sbírce.

minirock
14.12.2016 4 z 5

Oproti jiným dílům téměř žádná akce, hodně upovídané, spousta vysvětlování lékařských a jiných termínů. Ne že by se mi to tedy nelíbilo, pro Reichsovou mám slabost, ale není to zdaleka to nejlepší. Zápletka je zajímavá ale celkově je knížka průměr. Ani to jiskření mezi Tempe a Ryanem mi nepřišlo moc intenzivní ...

luciefeix
03.06.2016 1 z 5

miluji serial a zkusila jsem přečíst knihu , nedočetla jsem , za mě strašně moc postav a jmen , neorientovala jsem se , způsob vyprávění se mi nelíbil . Tempre nesympatcká . verim ze je to hodne tim ze jsem zvyklá na serial ..

Pest
20.09.2015 5 z 5

Pokud se nachází z jakýchkoli lidských pudů úmysl poškodit nebo odstranit to, co mu stojí v cestě, je nejnebezpečnější v prostředí specifické skupiny lidí nebo mezi důvěryhodnými blízkými v rodině a přátel. Tempe nejdříve nevěří sama sobě, zatížena řešením několika případů, než se vzpamatovala a systematicky postupovala v odhalování podvrhů, jejichž záměr pochopila v závěru, když si ve vojenské hrobce a poté v kanalizačním potrubí zpětně promítala vše co a jak se stalo. Díky Ryanovi, který v terénu pátral u podezřelých, se nakonec podařilo, že ji zachránil, při pronásledování pachatele. Autorka velmi podrobně zahrnuje do příběhu podrobné odborné popisy z několika specifických oborů, které poctivě konzultovala s příslušnými odborníky. Z toho důvodu je v knize mnoho odborných názvů a postupů, které mohou některé čtenáře odradit. Radím jim, aby se tím prokousali a pokračovali až do konce. Opravdu to stojí za to.

Kathy Reichs
americká, 1950