206 kostí

206 kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40245/bmid_temperance-brennanova-206-kosti-n8u-40245.jpg 4 188 33

Na začátku nového příběhu se Temperance Brennanová probírá z bezvědomí v malém, tmavém a studeném prostoru. Má svázané ruce i nohy a bolavý kotník. Pomalu se začíná upamatovávat… S poručíkem Ryanem převážela ostatky pohřešované dědičky velkého rodinného jmění z Montrealu do Chicaga, kde ji obvinili, že špatně provedla pitvu a poškodila tak vyšetřování případu. Kdosi do telefonu tvrdil, že to může dokázat. Během několika hodin umírá člověk, který měl jako jediný o záhadném volajícím nějaké informace, a Tempe se nemá čeho chytit. Kdo si přeje její smrt? Kdo ji chce odstranit z cesty? A proč? Autorka hladce proplétá příběh mrtvé dědičky s dalším případem. Je mezi nimi nějaká souvislost? Jak obrovské škody dokážou napáchat kolegové, kteří sabotují práci v soudní laboratoři? A jak se bude dál vyvíjet Tempin komplikovaný vztah se sympatickým detektivem Ryanem? Kathy Reichs je uznávanou autorkou detektivních příběhů z prostředí soudní antropologie. Díky dokonalému popisu prostředí a napínavé zápletce se její knihy drží na seznamu nejprodávanějších titulů nejen ve Spojených státech, ale i v ostatních koutech světa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

206 Bones , 2009

Misa25
15.09.2015 5 z 5

Další skvělý díl od této autorky, od půlky knihy jsem měla povědomí o záporné postavě, a nakonec jsem zjistila, že jsem měla pravdu jen z poloviny...těším se na další díl :)))

michimuller
15.01.2015 5 z 5

Tempe jako lovná zvěř, sabotéři v pracovním kolektivu, obvinění z odfláknuté práce, jak lidské, že i taková uznávaná osobnost se setkává s běžnými problémy pracovních kolektivů. Lidská závist a umanutost zničit někomu život, jen pro svůj osobní prospěch a neschopnost bránit se nařčení. Už samotná tématika mě překvapila, děj byl čtivý, mělo to spád a hlavně logiku. Překvapuje mě, že se objevují v komentářích poznámky, že se čtenář ztrácí v postavách a ději, mě to naopak přijde zajímavé a logické. 206 kostí je super.

ovpana
03.12.2014 5 z 5

Bezva čtení,napínavé a zajímavé až do konce

Pepek24
12.04.2014 4 z 5

Pro mne osobně super kniha.

rm
17.02.2014 5 z 5

Tak tohle mě přišlo dost dobře vymyšlené! To neustálé vracení do temné místnosti - supr.

skulenka
27.01.2014 3 z 5

Pro mě průměrná kniha. Snižuji hodnocení ani ne tak z důvodu překombinovanosti, jakožto z přemíry osob a jejich jmen. Velmi to ztěžovalo orientaci. Taktéž popis x složek, které se podílejí na vyšetřování (policejní složky, soudní orgány a vyšetřující skupiny) byl pro mě a téma zbytečné. Téma dobré i závěrečné vyústění.

rengers
23.01.2014 3 z 5

V knížce se vyšetřují zapomenuté případy, které nakonec mají všechny něco společného. Hlavní hrdinka patoložka Temperance Brennanová je specialistkou na zkoumání lidských kostí.
Dostane během příběhu několik nevyřešených případu mrtvých těl - ( koster ) starých dam.
Kdo se vyzná v lidské kostře tak má vyhráno, nemusí hledat ve slovníku?!
Jinak se v knížce trochu moc na můj vkus popisuje okolí a je tam mnoho jmen, tak se člověk musí trochu víc soustředit.

studentice
06.12.2013 4 z 5

Tahle knizka se autorce povedla. Pribeh je velmi napinavy a navykovy:)

kemlinka
15.07.2013 5 z 5

Skvělá knížka, napínavá od začátku do konce.

Auditore
21.06.2013 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Stránky jsem přímo hltala.

audrey
14.03.2013 4 z 5

knihy Kathy Reichs jsou čtivé, prostě napínavá oddechovka.

syvritos
14.03.2012 5 z 5

Nad touhle knihou jsem ležela do noci, musela jsem se dozvědět, jak to dopadne...

Andrys
05.12.2010 4 z 5

Překvapuje mě, jak často Tempe propouští ze zaměstnání. Buď to je dobrá vědkyně a věřím jejímu úsudku, nebo ne a tím pádem ji nechci mít ve svém úřadě.

Kathy Reichs
americká, 1950