Temný rytier

Temný rytier https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88321/mid_temny-rytier-65d21c9433450.jpg 4 137 24

Historická romanca populárnej autorky, v ktorej sa pôsobivo spája ľúbostný príbeh, napätie a dobrodružstvo. Krásna, bystrá a odvážna Attika d'Alérion je odhodlaná urobiť čokoľvek, aby ochránila milovaného brata Stephena, ktorý vstúpil do služieb kráľa Henricha II. Keď sa náhodou dozvie, že proti kráľovi sa chystá sprisahanie, rozhodne sa brata pred zradou varovať a vydá sa na nebezpečnú cestu... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Last Knight , 2000

turecko76
29.11.2021 5 z 5

Krasna hniha. Je tam vse, co me bavilo. Propracovane postavy a vztahy mezi nimy. Dej je napinavy a vyobrazeni stredoveku krasne kosate popsane. Je to tak trochu navykove cteni. Za me jasnych pet a v zanru historickych romanci pro oddech patri mezi mych TOP 5.

Mária721
20.07.2021

Moc pěkná a čtivá knížka.Nechybí romantika ani napětí.

pip11
04.03.2020 4 z 5

Dobrodružství, romantika, bitvy, napětí. Byl to pěkný středověký příběh.

broskev28
27.08.2019 3 z 5

Ćtivá, lehce feministicky laděná rytířská romance. O historii se toho moc nedovíte, resp. po chvíli už nebudete vědět, v jaké době a za jakého panovníka se děj odehrává, jednoduše proto, že to není důležité. Mohlo se to stát kdykoli a na kterémkoli středověkém panství, protože jde o princip: rytířství (v pojetí pravdy a cti) skomírá na úbytě, ženský potomek v každém významnějším rodu je nesvéprávný a hodí se jako ideální způsob nabytí majetku.
To nic nemění na faktu, že i když je vlastní dějová linka lehce předvídatelná, jako oddechová četba kniha funguje skvěle.

DUNIKO
05.05.2018 5 z 5

Pěkné čtení.

Ivetaa
13.02.2018 5 z 5

Silně návyková autorka - prostě čtete a čtete a najednou je konec. Tečka. Skvělý román.

laura
02.01.2018 3 z 5

Nebyla špatná, vlastně se mi ten příběh líbil... Jen jsem asi z historických romancí vyrostla nebo co... Mnohem víc se mi od této autorky líbily ostatní knihy, které jsem četla. To ale neznamená, že tento příběh nestojí za přečtení - stojí. Je napínavý, protknutý láskou, intrikami, zvěrstvy, které si my vůbec neumíme představit (a možná ani nechceme), je naplněný vášní a nebezpečím, které ta doba prostě nesla s sebou... Také nečekanými zvraty - přiznám se, že ačkoli to už spoustu let nedělám, tentokrát jsem se několikrát dívala dopředu, co bude dál... Takže tři hvězdičky, ale jen proto, že pár knih této autorky si cením více... Ne proto, že by tahle kniha nestála za víc :)

Amitiel76
05.10.2017 5 z 5

No páni! Tak to byl doslova čtenářský zážitek!!!
První moje kniha od této autorky, a jsem naprosto nadšená. Paní Proctor je úžasná vypravečka . Vše je tak reálné.... Historické pojetí tak dokonalé, že se člověk ani jednou nepozastaví, nebo nezakroutí hlavou se slovy "Takhle to přece ve středověku být nemohlo. To je nesmysl...." . Knihu jsem doslova hltala stránku za stránkou. Úplně jsem se vžívala do pocitů hlavních hrdinů....skvěle napsané. A to jak Damion dlouho odmítal podlehnout svodům Atticy, protože věděl že by ji tím naprosto zničil, bylo také pozoruhodné. Ve většině romancí totiž spolu hlavní hrdinové spí už ve třetí kapitole :-)
Za mě plné hodnocení a doporučuji k přečtení.....jen lituji, že autorka nenapsala více knih z období středověku. Jde jí to opravdu skvěle!!! :-)

účetní
03.10.2017 4 z 5

Moc hezký příběh o lásce Damiona a Attiky, děj je zasazen do těžké a drsné doby válek, intrik a zrad a kniha je laděna spíš vážněji, místy je i smutná a prostoupená smrtí blízkých, o to více tak vyniká krásná a hluboká láska mezi Damionem a Atticou a jejich čest a odvaha.

Kerberos
01.07.2017 4 z 5

Romantický historický příběh,který se dobře čte.

Marci_Vaj
04.04.2017 5 z 5

překrásná kniha :-)

kackajh
26.02.2017 5 z 5

Nadherna kniha. Cetla jsem opravdu jednim dechem a konec obrecela, jak byla dojemna. Rozhodne ji muzu doporucit, sama se k ni urcite jeste mnohokrat vratim.

havrmoni
09.08.2016 5 z 5

Páni,ach a atd. Múj přiblblý výraz po přečtení mluvì za vše. Nádhera,nádhera nic jinýho mě nenapadá.

moudivlacek
04.08.2016 4 z 5

Krásný příběh, a dle mého soudu docela velmi reálně vylíčen, majetek a tituly znamenaly pro muže víc jak láska. Tvrdý život potulných rytířů, krutá realita zrad a cti na druhé straně, naprostá bezmocnost na řízení svého osudu u žen.

Luccy78
04.01.2016 5 z 5

Moje první přečtená kniha od autorky a musím napsat, že jsem doslova nadšená! Vynikající historický román, okořeněný vřelou láskou, dobrodružstvím a napínavý až do konce.

TaLu
17.06.2015 4 z 5

Romantický příběh, kterému nechybí napětí a dobře se čte.
Mám ráda způsob, jakým tato autorka píše.

Nibiru
15.08.2014 5 z 5

První knížka od této autorky, kterou jsem četla a moc se mi líbila, mám ráda středověké romance, kde vystupují šlechetní a stateční rytíři:-))

Linet
11.07.2014 5 z 5

Pěkné čtení, souhlasím s "Gabčou", napínavý romantický příběh.

gabca007
19.11.2013 5 z 5

Moc pěkné - žádná unylá hist. romance, ale opravdu napínavý příběh od začátku až do konce. Nechybí ani romantika, vášeň a dá se říct, že čtenář si až do úplného konce není jistý jak to dopadne ( ale je to romance, že? ). A oba hl. hrdinové jsou vám od prvních stránek sympatičtí, takže já určitě 5*.

miruska1
19.10.2013 5 z 5

Moja prva kniha od tejto autorky. Som veľmi spokojna a určite si od nej ešte niečo prečitam.