Temné piesky

Temné piesky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454909/bmid_temne-piesky-bMf-454909.jpg 4 1984 1984

Kate Marshallová série

Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands , 2020

anet.myblog
03.01.2021 5 z 5

Knihy Roberta Bryndzy jsou u nás dost vychvalované a staly se z nich bestsellery. Hned několik členů moji rodiny autorovy knihy miluje a nedá na ně dopustit, a tak mi to přece jen nedalo. Jelikož tohle bylo tedy moje první setkání s autorem nemůžu knihu porovnávat s předchozími díly, ale kniha se mi moc líbila. Zaujala mě hned od začátku a byla napsaná dost čtivě a napínavě, takže jsem pořád musela pokračovat dál a dál. A vlastně ještě těsně před koncem nevíte, kdo to celé způsobil. Knížku můžu určitě doporučit, třeba i když jste autora ještě nic nečetli jako předtím já !

kubule
03.01.2021 5 z 5

Perfektní, prostě bomba. Žádné průtahy, zbytečná vyprávění, dlouhé vysvětlování...výstižné, drsné a nesmírně poutavé. Od začátku do konce...už aby byl další díl. RB je prostě PAN SPISOVATEL a umí, opravdu umí...

Kekik
03.01.2021 5 z 5

Robert Bryndza je pro mě zárukou skvělého čtení a druhý případ Kate Marshall není výjimkou.
Já si čtení užila a těším se na další díl.

Jak píše Robert v Dopise od Roberta, výskyt Petera Conwaye v tomto díle je na přání čtenářů. Za mě osobně by tu být nemusel. Bylo mi totiž Kate velmi moc líto, co musela znovu prožívat a vůbec se mi nelíbí, jak se to dále vyvíjí. Ale o tom to je. Ne vždy je to tak, jak si přejeme. A určitě se Peter ještě projeví.

Nikusha
03.01.2021 2 z 5

Za mně velké zklamání. Celkově mě příběh moc nebavil, nulové napětí. Navíc nevím proč se snaží Robert za každou cenu dostat do každé knihy homosexualitu. No snad bude další díl lepší.

Sisine

Super,super,super

Misha*
02.01.2021 5 z 5

Rob jako vždy prostě nezklame. Už se těším na další díl!

bigben
02.01.2021 5 z 5

Tak rychle další případ:-)

twiggynka
02.01.2021 5 z 5

Nemohu jinak než dát opět pět hvězdiček. Robertovy knihy mám ráda. Čtou se lehce a vždy je v nich záhada co se rozuzlí na konci. A ono prostě všechno souvisí ze vším. Je pravda, že mi Erika chybí ale Kate má také svoje kouzlo.

ArwenAragorn
31.12.2020 4 z 5

80%
Magdalena už slyšela anglickou verzi "valící se mlha" a připadala jí hloupá. Valí se sud, ne mlha. Ale dnes k ní mlha směřovala přesně tím způsobem - valila se. Jako by se vylila ohromná masa, tlačila se dopředu podél cesty a v roztřepených cárech se vlnila a přetáčela. Jako by byla živá. A tato živá masa si razila cestu směrem k ní.

Robert Bryndza opět nezklamal. Napsal velmi čtivý a docela napínavý thriller s Kate a Tristanem. Tady jsem se s nimi seznámila, protože, jak bývá mým "dobrým zvykem", první díl jsem ještě nečetla. Kate má dost svých problémů, ale je daleko sympatičtější než Erika. Oblíbila jsem si ji stejně jako Tristana.
Přestože případ, který Kate s Tristanem řeší, nemá co dělat s vyšetřováním v prvním díle, je zřejmé, že dost věcí na první díl odkazuje, proto je lepší číst díly postupně.
Přečtěte si tuhle knihu!

Ajuszka
31.12.2020 5 z 5

Já jsem si ani u druhé knihy nenašla ke Kate Marshallové takový vztah, jaký jsem měla k Erice. Erica mě tak nějak bavila víc.

Musim ale říct, že tenhle díl byl lepší, než Kanibal z Nine Elms. Kate a její asistent Tristan se vrhají po stopě záhadných zmizení u nádrže Shadow Sands. Rozuzlení mě mírně překvapilo a příběh mě celkově bavil.

Mišutamyš
31.12.2020 4 z 5

Bryndzova druhá série se rozjíždí hodně slibně. Jak poznávám Kate a Tristana, oba se mi líbí stále víc. Příběh se četl moc dobře, nechybělo napětí a knihu jsem nerada odkládala.

Katulinka69
30.12.2020 5 z 5

Moje první audiokniha a super zážitek.

Alena1957
30.12.2020

Detektivka se mi moc líbila, knihy od Roberta Bryndzy jsem četla všechny a i tato série se výborně čte a má napětí.

Mira2212
29.12.2020

Kniha se mi moc líbila, doporučuji.

tofudo
29.12.2020 5 z 5

Přečteno za dva dny, tak příjemně čtivé, že jsem nemohla dělat pauzy. Zajímavé a ponuré prostředí mlh a vodní nádrže zatopených vesnic. I když jsem si velice oblíbila Eriku, (její slovenský původ a pohled na anglickou povahu), která mi stále schází, začínám si na Kate a Tristana postupně zvykat.

HanWali
29.12.2020 5 z 5

líbily se mi obě knihy s Kate Marshalovou, přečetla jsem jedním dechem, doporučuji

Risa605
29.12.2020 2 z 5

Opětovné setkání s Kate Marshallovou dost zklamalo. Řešení vražd mi připadalo nemastné-neslané. Kdyby nebyla postava Tristana, tak to nemá ani na slabý průměr. Až si odpočinu od neustálého nalévání a odkládání sklenic alkoholu u Kate, tak si možná přečtu pokračování a nebo taky ne.

Titas9001
29.12.2020 5 z 5

Co napsat? Pořád mi chybí Erika, ale je to parádní čtení. Napětí se do poslední chvíle stupňuje a Bryndza umí velkolepé finále dokonale, i když to chvílemi může připomínat spíše strašidelnou pohádku než skutečný příběh, který se mohl odehrát. Kate a Tristan sice chvílemi připomínali více slona v porcelánu než detektivní dvojici, ale celkově je to sympatická dvojka a už se těším na jejich další pátrání. Čte se to jaksi samo a přestávky jsou zakázané slovo....Plný počet za to tajemno a úžasný spád.

Garfi
29.12.2020 4 z 5

Kniha je tradičně dobře napsaná, ale že by to bylo něco, z čeho padnu na zadek, to se asi nedá říct. Chápu, že "boj s alkoholem" k postavě Kate patří, ale jestliže autor sám napíše, že má za sebou Kate x let abstinence, tak mi její nutkavé zastávky v baru, kdy se skoro napije, připadají spíš otravné a zbytečné, než přínosné. Jediná chvíle, kdy bych chápala, že sáhne po lahvi, je moment, kdy její syn při skype hovoru vysloví to podivné přání a tam se kupodivu nenapije. Jinak vraha jsem si absolutně netipla, bylo to překvapení, za což má pan Bryndza plus. Zajímavý je také příběh unesené dívky, které jsem držela palce.

martineden
29.12.2020 5 z 5

Jsem ráda, že jsem dala této sérii ještě šanci, Kanibal mě totiž velmi zklamal, ale Mlha už zase starý dobrý Bryndza. Doporučuji! A těším se na další pokračování.