Děti noci

Děti noci https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96963/bmid_deti-noci-Y05-96963.jpg 3 242 56

Elm Haven série

Další mrazivé dílo Dana Simmonse, prince hororového žánru. Rumunský komunistický diktátor je mrtvý, postavili ho ke zdi a zastřelili. Zanechal po sobě zemi, v níž se sta tisíce bezprizorných dětí posílají do zrůdných, neosobních sirotčinců, kde dostávají injekce s HIV pozitivní krví. Také Joshua, jedno z umírajících dětí dostane špatnou krevní transfuzi, ale překvapivě po ní prospívá... Pro americkou epidemioložku Kate Neumanovou je Joshua lékařským objevem století - v jeho imunitním systému se možná skrývá tajemství léčby rakoviny a AIDS - a zároveň darem lásky, po které tak dlouho prahla. Joshuovo drobné tělo však ukrývá i lékařské vysvětlení starobylé zhouby - vampyrismu - a je spojnicí s bájným vládcem upírů, který chce dítě získat nazpět...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Children of the night , 1992

Ragnarr
27.05.2020 5 z 5

Moc hezká kniha! Jako otce dětí , mě velice znepokojila úvodní část z Rumunska a nemocnice, kde jsou děti jako věci na odpis. Všem doporučuji. Nechápu jak si někdo může dovolit hodnotit styl psaní a přirovnat knihu ke dnu. Vsadím se, že ten kdo si tohle s klidným srdcem dovolí, má doma Vychytávky Ladi Hrušky a smaží vepřovou tlačenku :-D. Tak ahoj a bacha na kůly a oslíky.

desert.fox
30.01.2020 3 z 5

Ale tož jo, šlo to. Dobře se čte, ale příběhu cosi chybí...

Mulenek
03.01.2020 1 z 5

Já nevím, mě to zklamalo. začátek byl fajn, tak do půlky, ale potom se to rozplizlo do moc akční roviny. A horolezecký výkon hlavní hrdinky - Tom Cruise v Mission impossible hadra..
Na Terror to teda nemá.

Johannus
17.12.2019 4 z 5

Trochu slabší Simmons. Sny o krvi a železe jsou super, zbytek je takový normální. Jako vždy pěkně faktograficky nastudované.

CharlesWard
06.06.2019 1 z 5

Brutální pseudo-romantická-dobrodružná nuda. Číst se snad daly jen sny o krvi a akčnější závěr. Strašný blábol.

N.I.C.K.
07.03.2019 5 z 5

Tak tohle bylo super. Kniha se četla sama. První půlka poutavá, druhá tajemná a napínavá. Bomba. Dan je mazák. Tohle přesně mi chybí třeba u Kinga. Simmons umí zaujmout diváka už od prvních stránek. Bezvadné dílo

Cherryel
01.03.2019 1 z 5

Musím se přiznat ,že tuhle knihu jsem nedočetla úplně celou,na mě moc vědecko fantastické téma a ten děj takovej nijakej.To mě nechytlo.

KajaProchy
23.12.2018 3 z 5

Simmonse mám velmi ráda, četla jsem od něj Terror a Hladové hry. Velmi dobře buduje napětí a vykresluje zlo lidí. Na Děti noci jsem se tedy těšila, ale bohužel to bylo velké zklamání! Knihu jsem dočetla jen silou vůle. Opravdu promarněný potencionál. Začátek knihy začíná dobře nabírat sílu, většina děje je ale nudná, až konec je jakž takž akční. I když poslední akční scéna je spíš směšná.
Ani hlavní hrdinové mě příliš nezaujali, milostná zápletka byla ehm... velmi zvláštní, až vynucená.
Na jiného autora by to mohla být dobrá průměrná akční kniha, ale Simmons zklamal.
Pokud chcete napětí s upírskou touhou po moci, doporučuji Hladovou hru.

Archie
20.10.2018 3 z 5

Po Hyperionu jsem od Simmonse cekal neco dumyslnejsiho. V knize se perou dve naprosto odlisna, spolu neladici pojeti - vedecko/tajemna konverzacka se zajimavou exkurzi do historie Rumunska a lacina akcnarna ala nejaky low budget snimek americko-nemecke koprodukce. Proc Simmons investoval tolik casu k priprave velmi propracovanych realii, aby vse nakonec promenil v neprilis zabavnou nahanenou v autech, clunech a helikopterach, nedokazu pochopit. Skoda, uvodnich 100 stran jsem se zajmem zhltl.

katchamccall
31.07.2018 5 z 5

Pornózní!!! Rozhodně knihu opět přečtu v září v Rumunsku...

trudoš
09.10.2017 4 z 5

V rámci dobrodružné literatury jsou Děti noci skvělé, ovšem jako horor nepříliš děsivé. Alespoň v mém případě. Možná to má co dělat s hlavními hrdiny, které jsem si pro jednou nedokázal výrazněji oblíbit, což u Dana Simmonse nebývá právě zvykem. Nejde o to, že by nebyly dobře vykreslené, v tom je pořád machr, jde spíš o charakterní výběr - kdyby umřely po straně třicet, slzu bych neuronil. Co ovšem ústřední epidemioložce Kate Neumanové upřít nelze, je naprosto precizní závěrečná akce, ve které má prakticky pět minut na vyřešení absolutně nezvladatelné situace. Napětím mi až málem vylétlo srdce z hrudi.
Jak je jinak pro autora příznačné, smysl pro detail dělá mistra. Díky tomu se z porevolučního Rumunska snadno stává kolébka čistokrevné deprese a z mytologického vampyrismu nezvyklá genetická nemoc, jež může zachránit lidstvo. Dohromady to možná zní trochu divně, ale funguje to. Nakonec právě nezvyklé uchopení otřepaného tématu a celková čtivost dělají z knihy nadprůměrnou záležitost.

Ivan F
17.09.2017 2 z 5

Príbeh je veľmi slabý, v podstate sa dá zhrnúť do jednej vety: úspešná americká doktorka si adoptuje rumunskú sirotu, ktorú jej neznámi krvilační záškodníci unesú a ona sa rozhodne dieťa získať späť. Okej, dejová linka byť nejaká musí, ale je naozaj slabá a v druhej polovici knihy takmer nečitateľná, nakoľko sa príbeh zmení na nepríliš vydarenú béčkovú akciu - naozaj som si v úlohe Kate predstavoval Angelinu ... a to je riadny prúser. Záver knihy, kedy Kate jazdí na koni, šplhá sa na skaly a skáče do vrtulníku je jeden veľký hnus. Najlepšie časti knihy, nazvané "Sny o krvi a železe" zaberajú z rozsahu maximálne päť percent a to je zúfalo málo. Simmons sa v nich vysmieva z najznámejšieho Stokerovho románu - to mi nevadilo, ale odkiaľ berie istotu svojich tvrdení? Druhým pozitívom sú opisy postkomunistického Rumunska - neviem či tam bol, ale atmosféru vykreslil veľmi slušne. Ako celok je však kniha sklamaním.

danny_21
13.06.2017 3 z 5

Druhé setkání se Simmonsem hodnotím s rozpaky. Do chvíle než se neohrožená lékařka Kate vydává na misi to vypadalo hodně slibně - ale to všechno potom, co jí Dan dovolil v Rumunsku spáchat bylo spíš k smíchu. Velké zklamání - 50 %

Metroušek
05.02.2017 3 z 5

To, co by od většiny spisovatelů bylo velmi slušné dílko, je u Dana Simmonse průměr, navíc je román poměrně nevyrovnaný a nedotažený. Je milé setkávat se v dalších knihách s dospělými hrdiny výborného Temného léta, ale laťka nastavená v geniálních Hladových hrách a v Temném létu je příliš vysoko i na pana Simmonse.

marek1278
05.12.2016 3 z 5

3+ Moje první kniha od Simmonse. Zajímavě pojatý příběh o upírech v čele se samotným Vladem. Škoda jen, že se druhá poloviny knihy stala takovou béčkovou akčňárnou ala Lara Croft. Určitě se ale něco od Simmonse ještě přečtu

LWALKER
04.09.2016 3 z 5

Četl jsem od Simmonse snad 10 knih....Terror byl vrchol..skutečně mistrovské dílo!!....Děti noci je dno...snad to nemohl ani psát stejný člověk:(...

Dax
23.03.2016 4 z 5

Pokus o vědecké vysvětlení upírství....se povedl!

Čtec
23.03.2016 4 z 5

Ježkovy voči! Ještě, že jsem si tu knihu nepřečetl dříve... Do Rumunska jsem jezdil pár let celkem pravidelně, v devadesátých letech pracovně do Bukurešti a následně jsem rumunskou anabázi zakončil s kamarády s batohem na horách, v pohoří Făgăraş... Knížka Dana Simmonse se mi naštěstí dostala do ruky až těsně potom. Zároveň ale dostatečně včas, aby byly mé zážitky z Rumunska ještě čerstvé.

Já naiva si myslel, že největší nebezpečí v Bukurešti představují všudypřítomné smečky toulavých psů. Kdybych byl tušil, co že se tam všechno zrovna tou dobou odehrávalo, neprocházel bych se tak klidně a bezstarostně. Vždyť kolem americké ambasády a parku Cișmigiu jsem denně chodil. Tady jsou Amíci, tady se nemůže nic stát, říkal jsem si... uffff... POZOR - MOŽNÝ SPOILER !!! ... A Făgăraş - celou dobu naší hřebenovky jsme neomylně směřovali k hradu Bran a já si nějak myslel, že Vlad Napichovač je bezpečně mrtev... oops!... Z časových důvodů jsme tenkrát museli slézt z hor dřív... no, ještěže! Taky nám místo času mohla dojít krev... KONEC SPOILERU.

Simmonsovu knihu beru tedy jako dobrou radu nad zlato: bacha na Rumunsko, má tak temnou historii (dávnou i zcela nedávnou), že tam fakt nikdy nevíte... Anebo, když už tam musíte, tak probůh aspoň nečtěte tak zatraceně dobré vampýriády.

lazarus
12.10.2015 4 z 5

Tak trochu jiný Dracula. Retrospektivní návraty Vlada, s přihlédnutím k reálné historii Rumunska a k tomu moderní a vcelku realistické vysvětlení existence upírů s velkou dávkou akce. Pohodové čtení i když kvalit jiných děl Dana Simmonse tak úplně nedosahuje. Jako horor se mu mnohem více povedl Terror, nebo Černé léto.

raďa05
30.09.2015 4 z 5

kniha se mi četla celkem dobře. Měla celkem logicky rozvinutý děj, sice místy až moc pro neznalé medicíny ,ale to se autorovi promíjí :-). Celkový dojem dobrý a doporučuji jí k přečtení