Temné lesy

Temné lesy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3500/bmid_temne-lesy-IUW-3500.jpg 4 507 130

Před dvaceti lety zmizeli v hlubokých lesích kolem dětského letního tábora čtyři mladí lidé. Dva z nich byli nalezeni s proříznutým hrdlem, dva už nikdy nikdo nespatřil... Okresní státní zástupce Paul Copeland, známý pod přezdívkou "Cope", řeší právě nejdůležitější případ své kariéry. Snaží se dostat za mříže dva mladíky z bohatých a vlivných rodin, kteří znásilnili nezletilou černošskou prostitutku. Z příprav na proces jej ale vytrhne překvapivá událost. Je přivolán k identifikaci mrtvého, v němž poznává chlapce, který tehdy beze stopy zmizel v temnotě oněch krvavých lesů spolu s jeho vlastní sestrou. Ten mrtvý muž je ovšem o dvacet let starší, než by měl být. Cope se záhy pouští do soukromého vyšetřování. Nezahrává si ale s ohněm, když pokouší mocné tohoto světa a ruší dvacet let staré duchy? Tajemná zápletka, skvělá psychologická kresba postav, svižný děj, ale také vtipné dialogy a ironický nadhled - to jsou přednosti nové detektivky Harlana Cobena, kterou přečtete jedním dechem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Woods , 2007

katerina-an9765
25.12.2021 5 z 5

Kniha mě bavila od první do poslední stránky. Děj je relativně svižný s překvapivým rozuzlením. Určitě sáhnu po další knize od tohoto autora.

skipiii
22.10.2021 5 z 5

Chvilku mi trvalo se začíst, nicméně děj mě nakonec vtáhl neuvěřitelným způsobem a ten konec? Myslím ten úplný závěr...panejo! Tomu říkám napínavé až poslední stránky!

jihej
21.10.2021 4 z 5

Výborná, napínavá kniha, ubírám jednu hvězdičku za nepřesvědčivý závěr.

MartinPetlach
16.10.2021 4 z 5

Po knize jsem úplně náhodou sáhl v knihovně, autora jsem neznal, název mi nic neříkal.
A musím říct, že mě příjemně překvapila. Nebyli v ní slabá místa, odbočování od tématu a byla napínavá až do konce.
Jediné co musím vytknout je že zápletka je až příliš překombinovaná ale jinak byla skvělá.

8/10

tamara1351
02.09.2021 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné čtení,ale ta hlavní postava mi prostě neseděla,ta jeho občasná arogance:"...víte,kdo já jsem"mi byla nesympatická.Zápletka byla zdařilá, ale postupné odkrývání důkazů ,bylo občas předvídatelné.Úplný závěr knihy se ovšem vyvedl a unikl tak zažitým stereotypům.

janina66
25.07.2021 5 z 5

Jsem nadšená. Jedna z nejlepších od Cobena. Strhující četba. Velice čtivé. Kniha si drží už od první stránky až po poslední určité napětí a tajemno, takže vás to nutí číst stále dál. Opravdu dokonalá kniha.

Danago
21.07.2021 3 z 5

Autora mám ráda. Knížka je čtivá opět s překvapením. Jen na mě tentokrát trochu překombinovaná. Závěrečné vysvětlení je logické , ale pro mě nepravděpodobné. Hlavní hrdina asi až moc velký správňák, což mi nebylo úplně sympatické.

judith141
17.07.2021 5 z 5

Dobře napsaný příběh, napínavý, úžasně čtivý, rozhodně jdu na další!

Vlaďkaa4
22.06.2021 5 z 5

Tenhle spisovatel to opravdu umí, minimálně 2x si myslíte, že víte všechno, abyste se přesvědčili,že to tak není.

Anette99
08.06.2021 5 z 5

Před lety zmizeli čtyři mladí lidé. Vzápětí byla objevena těla dvou z nich, a tak se předpokládalo, že se všichni stali obětí vraha. Pak je ale zavražděn člověk, který měl být mrtvý už dvacet let. A vyšetřování se znova rozbíhá...
Skvělý thriller, kde se po celou dobu prolíná minulost a současnost, jak fakta a tajemství všech zainteresovaných postupně vyplouvají na povrch, nevíte, komu fandit. Napínavé do poslední chvíle. Ale zároveň se kniha četla velmi dobře.

Sofós
08.05.2021 4 z 5

Hm, to vůbec nebylo špatné. Okolnosti starých vražd pomalu vyplouvaly na povrch. Bylo to hodně zamotané, minulost se prolínala s přítomností. Knížka gradovala a já skoro nedýchala. Závěr byl naprosto překvapivý, ale na můj vkus už trochu překombinovaný.

Elapheg
02.01.2021 5 z 5

Záměrně jsem si vybral tuto knihu, chtěl jsem zkusit jednu z jeho podle anotace možná ostřejších knih, toto je má třetí kniha od Cobena. Test vyšel, autor brutalitu nestupňuje jako jiní spisovatelé, což jsem chtěl a přesto byl výsledek užasný. Tohle je zatím to nejlepší, co jsem od něj četl. Bylo to napínavé a konec pro mne byl opět neočekáváný. Vyzdvihuji, že autor dokáže čtenáře napínat víc a víc, aniž by při tom byl brutální. V knize není hluché místo. V lesích před dvaceti lety dojde k vraždě a ke zmizení dvou těl, která se nikdy nenašla až do okamžiku dvaceti let později, kdy dávný účastník této vraždy, který byl prohlášen za mrtvého, je nalezen sám zavražděn, ale je mu o dvacet let více. Tato skutečnost rozjíždí nové vyšetřování Paula Copelanda, který tam byl tenkrát hlavním přeživším přítomným a který je nyní statním žalobcem okresu Esex. Paulova vyšetřování přináší nové kostlivce, kteří měli možná zůstat raději ve skříni, kostlivce, jejichž odhalení stojí další životy. Jako vždy nám autor nastiňuje vícero možností a u konce knihy, když už se čtenář domnívá, jak kniha skončí, se vše ještě změní a dojde k odhalení největšího tajemství. Byl to pro mne skvělý čtenářský zážitek a máte-li rádi detektivní thrillery, tato kniha by vám něměla proklouznout. Dávám pět hvězdiček, knihu doporučuji a těším se na další autorův počin. Jste mistr pane Cobene. :-)

Dolik13
02.12.2020 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Kniha se četla velmi dobře a autor si dokáže udržet pozornost čtenáře. Hlavní postava mi sedla, líbil se mi jeho charakter, ale paradoxně tak moc, že ostatní postavy byly upozaděné a bylo mi tak nějak jedno co se s nimi děje, nebo stane. A závěr, no. Bylo to fajn, ale asi jsem čekal upřímně více. I tak se ale určitě vrhnu na další knížky autora.

Nelly
05.11.2020 5 z 5

Nečekaně napínavé a propletené. Za mě skvělý detektivní thriller.

Arwen777
15.10.2020 5 z 5

Moje druhá od Cobena a za mě absolutní spokojenost. Těšila jsem se na komplikovanější zápletku s napínavým dějem a dostala obojí.
Líbí se mi, jakým způsobem dokáže Coben vystavět napětí, po kouskách odhalovat části pravdy a tady si vlastně až do konce ani nemůžete být jistí, že je to pravda. Zaujalo mě prostředí hlubokých lesů okolo letního tábora, připomnělo mi to noci na táboře plné strašidelných historek. Dotýkání se problematiky KGB a ruských imigrantů mi nijak přitažené za vlasy nepřišlo, však zas tak dávná minulost to není. Stalingrad už byl trochu moc, ale já čtu tyto knížky pro zábavu, tak jsem schopná zamhouřit oči , když to není absolutní nesmysl. Tady už to bylo spíše zbytečné.
Ocenila jsem i současnou vyšetřovací linku, soudní proces a ovlivňování ze strany bohatých a všemocných.
Postavy byly pěkně psychologicky vykreslené, včetně dopadů pocitu viny na celý život.
Takže suma sumárum doporučuji, jedná se o chytrou, svižnou a napínavou detektivku s rozkrýváním tajemné minulosti.

Daenerys
22.09.2020 4 z 5

Místy mi to přišlo natahované, ale fajn, dalo se, příjemná detektivka...

raty
18.08.2020 5 z 5

Kdysi jsem si dala závazek, že zkusím ještě jednu knihu tohoto opěvovaného autora. Ta první mi až tak skvělá nepřipadala. Vybrala jsem si tedy jeho prvotinu a dobře jsem udělala. Skvělé čtení, propracované, napínavé, bavilo mě to. Takže, nashledanou pane Cobene.

Radim027
06.08.2020 5 z 5

Výborná kniha, četla se sama, Cobena a jeho knihy mám rád.

Dajine
02.08.2020 3 z 5