Dvě temné vládkyně

Dvě temné vládkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434050/bmid_dve-temne-vladkyne-oC9-434050.jpg 4 245 48

Temné koruny série

Tři sestry už své karty vynesly. Další královna však svou partii teprve rozehraje! Královna Katharina konečně získala korunu, královstvím se však nesou nespokojené hlasy a jejich volání každým dnem sílí. Mirabella a Arsinoe se ukrývají na pevnině a každou noc prožívají svou vlastní noční můru. Zjevuje se jim přízrak proslulé Modré královny, jenž svým kostnatým prstem ukazuje k moři a dává jasný pokyn: vraťte se na Fennbrin. Chystá se povstání, s nímž má Modrá královna možná víc společného, než by kdokoli hádal… nebo čekal... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Two Dark Reigns , 2018

maja11231
08.07.2020 5 z 5

Kniha jako vždycky skvěle napsaná. Těším se na pokračování.

wotana
06.07.2020 4 z 5

Zhruba do půlky docela nuda, ale pak se to rozjelo a ten konec - no nečekaný. Myslela jsem, že tenhle díl je poslední, ale není a tak jen tiše doufám, že 4. díl vyjde co nejdříve.

annes
22.06.2020 3 z 5

Sakra :-D Já myslela, že tohle je poslední díl a hltala jsem stránky v e-knihy jednu za druhou v napětí a očekvání, jak to dopadne. A ono toto? Za mě asi nejslabší díl, ale dost možná díky tomu, že jsem oipravdu čekala velkolepý závěr. Určitě ale budu čekat, jak to s holkama dopadne a kdo tedy usedne na trůn!
Jo a kdyby po sérii náhodou chtěla napsat i něco třeba o jiných královnách ostrova, jeho historii či nějaké místní legendy, tak já si to určitě ráda přečtu :-)

Googies
16.06.2020 5 z 5

Co jako ten konec??? Zase cekat na dalsi dil :D

Malinali
13.06.2020 5 z 5

Já mám tuhle sérii moc ráda a vše se děje jinak, než jsem si myslela, že bude. Jules jsem si oblíbila a Mirabellu mám nejradši. Tak snad se v cz verzi dočkáme i toho finále - IV. dílu. Těším se.

kalinkacz
07.06.2020 4 z 5

Konečně jsem se dočkala! Jedna z mých nejočekávanějších knih pro letošní rok... Tři temné koruny jsou a sérií, která je dle mého názoru v ya žánru fakt boží... První díl je pomalejší, jelikož autorka čtenáře uvádí do fantasy světa, ale druhý díl byl doslova narvaný akcí... A to samé jsem čekala od dílu třetího... Ne, že bych se nedočkala, ale té akce bylo mnohem méně a některé zápletky jsem dokonce odhadla... Romantické linky se trošku vytratily a byť jsem si čtení užila, tak prostě druhý díl nasadil laťku opravdu hodně vysoko... Doufám, že závěrečný díl se k ní vyšplhá...

lena.o.knihach
29.05.2020 3 z 5

Třetí díl série Tři temné koruny pro mě byl zatím nejslabší. Jak jsem byla plná očekávání a snila jsem o další akcemi nabité knize, po rozečtení Dvou temných vládkyň jsem se nestačila ani divit.

Příběh se začal ubírat úplně jiným směrem, než jsem čekala a moc mě to zrovna neuchvátilo. Do popředí se dostalo dost vedlejších postav a těm hlavním už moc prostoru nezbývalo.

Také jsme se toho hodně dozvěděli o historii celého ostrova. Sice to byly zajímavé informace, ale pro mě ne moc záživné.

A na konci mě Kendare Blake přece jenom nezklamala. Naopak mě poslední třetina knihy hodně bavila a na závěrečný díl se už moc těším. I když tato kniha nezačala úplně dobře, i přes to všechno skončila skvěle a navnadila na epické finále.

danielosbourne
23.05.2020 4 z 5

Na třetí díl Temných korun jsem se neskutečně těšil. První díl téhle série si mě naprosto získal a druhý mě jen utvrdil v tom, že jde o skvělou sérii. Když jsem se ale začetl do třetího dílu, pocítil jsem mírné zklamání, protože se začínaly řešit věci, které mi nepřišly v tu chvíli důležité. Po tom, jak skončil druhý díl, jsem očekával, že se budeme zabývat jinými věcmi, ale autorka rozhodla jinak.
Někdy po sté stránce se ale vše začíná dávat dohromady a začne postupné přiostřování. I když jsem přečetl knihu s rychlostí blesku, tak musím přiznat, že podle mě jde o zatím nejslabší díl série. Ale dost možná je to tím, že jsem očekával opravdu trochu jiný příběh. Nicméně se mi i tento díl líbil a netrpělivě vyhlížím závěrečný díl.
V tomhle dílem jsem však přehodnotil své sympatie k jednotlivým královnám. Zatímco jsem do teď měl nejraději Arsinoe, po tomhle díle musím ale přiznat, že je to Katharina, která má nejzajímavější příběh a jsem neskutečně zvědavý, jak to s ní všechno nakonec dopadne.
Zároveň kladně hodnotím to, že se autorka rozhodla trochu více představit svět, ve kterém se příběh odehrává a dát více prostoru do teď vedlejším a i novým postavám.

kouzla pro dívky fantasy pro děti

Kendare Blake
jihokorejská, 1981
2013  80%Anna krví oděná
2019  80%Tři temné koruny
2013  72%Dívka z nočních můr
2019  85%Jeden temný trůn
2020  83%Dvě temné vládkyně

Kniha Dvě temné vládkyně je v