Dvě temné vládkyně

Dvě temné vládkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434050/bmid_dve-temne-vladkyne-oC9-434050.jpg 4 245 48

Temné koruny série

Tři sestry už své karty vynesly. Další královna však svou partii teprve rozehraje! Královna Katharina konečně získala korunu, královstvím se však nesou nespokojené hlasy a jejich volání každým dnem sílí. Mirabella a Arsinoe se ukrývají na pevnině a každou noc prožívají svou vlastní noční můru. Zjevuje se jim přízrak proslulé Modré královny, jenž svým kostnatým prstem ukazuje k moři a dává jasný pokyn: vraťte se na Fennbrin. Chystá se povstání, s nímž má Modrá královna možná víc společného, než by kdokoli hádal… nebo čekal... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Two Dark Reigns , 2018

Bettybook
07.04.2021 5 z 5

Rozjezd trošku pomalejší, ale pak to bylo nabušené akcí. U konce jsem koukala s otevřenou pusou. Předpokládám, že v posledním díle si pro nás Kendare Blake připraví opravdu něco epického.

BetyN.
22.03.2021 5 z 5

Jedna z mých neoblíbenějších YA fantasy sérií. Miluji postavy, svět i příběh. Vždy dostanu pořádnou dávku dobrodružství, magie i lásky. Tentokrát sice chvíli trvalo, než se příběh rozjel, ale pak to vážně stálo za to. I když první díl u mě stále vede. Moc se těším na závěrečný díl.

_Bára_
25.02.2021 4 z 5

Nejlepší díl z celé série. Moc se mi líbilo propojení s historií. Mnohem víc jsem si oblíbila Arsione a Mirabella na konci hodně klesla. Katharina byla stejná jako předchozí díly, nemám ji ráda, takže jsem nevěnovala takovou pozornost, ale musím říct, že v tomto díle měla zajímavé chvilky. Konec možná lehce uspěchaný, a místy zamotaný, ale dalo se to. Těším se na další díl, a doufám že u nás vyjde i trilogie co předchází tomuto ději. Poměrně dobré fantasy.

ydnac
02.02.2021 4 z 5

Tahle série se fakt čte úplně sama :-)
Bavilo mě dozvídat se o Modré královně, o povstání s Jules a jsem zvědavá jak to se sestrami dopadne :-) no a najednou byl konec a já si jen řekla : "sakra kdy bude ten poslední díl " :-)

vandalindakova
29.12.2020 4 z 5

I ke třetímu dílu jsem se stavěla stále dost opatrně, protože jsem nechtěla zase spadnout na úroveň prvního dílu. A možná díky tomu mě to zase vůbec nezklamalo. Naopak byl tento díl zase o chlup lepší, a já jsem si čtení opravdu užívala.
Autorka píše hrozně čtivě, takže člověk do ruky vezme skoro 500 stránkovou bichli, ale nakonec to přečte jako nic. Dost tomu pomáhá i formát, který tato kniha má.
Nejvíc se mi líbila mysteriózní atmosféra, kterou tenhle příběh měl prakticky po celou dobu. Vše bylo tajemné až lehce strašidelné. Upřímně jsem si myslela, že příběh nemůže mít více zápletek, které do teď měl. A ono ejhle. Zamotala se nám tu minulost, která dost ovlivňuje aktuální dění na ostrově Fennbirn. A značná část je věnována právě pátrání v minulosti. Za mě bylo velmi zajímavé sledovat minulé královny, tradice a kde to všechno vlastně vznikalo. Vytvořenému světu to dávalo další rozměr.
Dokonce mi tady začínalo být trochu líto Katariny, kterou jsem nemohla vystát!
Jednotlivé linky tu celou dobu byly oddělené a já tedy často přemýšlela, jestli se vyřeší navzájem až se propletou, nebo ne. Pár problému se sice vyřešilo, nebo alespoň posunulo. Spousta z nich ale zůstává stále nevyřešená a tajemná.
A nevím jestli je to zrovna milé, ale po totálně zvratném konci (jako vždy K. Blake, že?) mám takovou předtuchu, že s posledním dílem si objednám balík kapesníků k tomu. Ale uvidíme.
No a proč to pořád není na plné hodnocení. Za prvé se mi nelíbí, jak spisovatelka zobrazuje všechny mužské postavy. Jakože z nich mám pocit, že všichni musí být sukničkáři, podřadná paka apod...což teda není moc reálný ne? No a tím druhým důvodem jsou klišé scény, které se tam párkrát objevily.

andrejci
23.12.2020 4 z 5

Na tento díl jsem se moc těšila. Ale bylo pro mě lehkým zklamáním. Děj mi přišel takový táhlý a chyběla mi tam ta akce a napětí jako v předchozích dílech. Celkově mi tento díl přišel takový zbytečný. Samozřejmě tam bylo pár věcí které byly zajímavé a překvapivé a jinak nic moc. Informace o historii ostrova za mě byly super. Ty jsem si moc užila. Hlavní postavy pro mě byly takové nemastné, neslané. Posledních 100 stránek se mi, ale moc líbilo a musím říct, že díku tomu se těším na další díl a jsem zvědavá jak to celé dopadne. Co se mi ještě líbí je obálka.

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Tak a máme tu třetí díl Tří temných korun. Ještě nás čeká poslední a na ten si chvíli počkáme.
Tenhle díl byl trošku pomalejší, než ten předešlý, ale i tak to bylo skvělé čtení. Příběh se neustále vyvíjí, je skvělé, že se postavy dostávají do nových situaci a musí čelit novému nebezpečí, které se začíná ozývat z minulosti.
Zvraty byly překvapivé, takže mě to neustále pohánělo číst dál. Poznáváme zde také více historii ostrova a do děje nám vstupují nové postavy.
Už vám ale nechci prozrazovat víc. To si prostě musíte přečíst!

Draimi
12.12.2020 3 z 5

Moc jsem od třetího dílu nečekala. Do prvního dílu jsem se nemohla pořádně začít a když už jsem se zorientovala, byl konec. Druhý byl zajímavější kvůli nástupnictví a souboji jak v rovině života tak i lásky, bavil mě o něco víc a nečekala jsem, že to bude mít další díl. Klidně to tak mohlo skončit a nijak bych se nezlobila.
Třetí díl mě dost často nudil a neměla jsem nutkání knihu hltavě přečíst abych věděla jak to dopadne. Nesnášela jsem Katarinu a všechno co dělá a její kapitoly jsem chtěla přeskakovat. Najednou jsem se přehoupla přes polovinu knihy (Kupodivu rychle) a další příběh dostal trochu spád. Nejvíc se těšte na několik posledních kapitol, kde je napětí, ztráta, zoufalství a hlavně napínaví konec.
Musím uznat, že neslanou nemastnou omáčku v knize autorka předvedla dosti, ale na konec vás naprosto překvapí napínaví konec a teď netrpělivě čekám na další díl !!!

Aya81
02.12.2020 5 z 5

Série mne vtáhla do imaginárního světa tak, až jsem to nečekala. Opravdu jsem si užívala celý příběh a jediné co mne trochu mrzí - že jsem si včas neověřila, že toto není poslední díl a budu muset čekat, zda a kdy další díl vyjde.

dominika2585
10.11.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování série. Původně jsem myslela, že tento díl je poslední, ale to jsem se spletla. V této knize se mi moc líbilo, že jsme se dozvěděli něco o historii ostrova. Nejvíce mě bavily kapitoly s Jules. Na pokračování se moc těším.

Sariega
08.11.2020 5 z 5

Nemyslím že to byla nejlepší kniha z celí série ale i tak jsem si jí oblíbila. Khatarinu jsem měla vždycky ráda a v tomto díle mi jí bylo vážně líto. Arsinoe a Jules mám čím dál míň ráda, i tak ale obdivuji autorku že dokáže najít pořád nové nápady a těším se na čtvrtý díl.

marketa262
22.10.2020 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl série. Ale stále je to příjemné čtení, tak uvidíme, co bude dál.

izfnp
05.10.2020 4 z 5

Vydarené pokračovanie, postavy sa ocitajú zase v iných situáciách a i keď akcie je tu menej, vyvažuje to pestrý dej a skutočnosť, že stále akosi neviem, čo od príbehu čakať. Za mňa spokojnosť.

Petkona
26.09.2020 4 z 5

Tahle kniha podle mě byla nejslabší ze série, jelikož mi styl příběhů připadal trochu jiný než u prvních dvou dílů. Ale bylo to zajímavé. Dozvíte se něco o historii ostrova a nějaké nedořešené informace začínají dávat smysl. Možná tenhle díl byl už trošku natahovaný, ale i přesto skoro pět set stran uteklo hrozně rychle, nechápu, že někdo může napsat tak čtivou knížku. Opět tam byly úžasné postavy a každý si mohl oblíbit jemu sympatickou, protože tam vlastně není nikdo špatný a nikdo dobrý, záleží na tom jak si to vyložíte vy. Na konci byl znovu nečekaný zvrat a kniha zůstala otevřená, takže se hrozně těším na další díl. Nevíte náhodou někdo kdy by měl vyjít v češtině? Jinak mi tahle série přijde docela nedoceněná, protože o ní neví tolik lidí co by mělo i když jsou to knihy, které mají všechno co by měly mít správné fantasy knížky.

Tenhle díl se mi taky moc líbil ale stále se mi nejvíc líbil první =)
4,5⭐/5⭐

1259
14.09.2020 5 z 5

Příběh od začátku strašně poutavý a nedalo se od něho odtrhnout i přes ukrutnou bolest zad. To jak se celkový příběh všech královen rozvíjel byl dech beroucí. A i když mě celkem naštval závěr, tak se těším na další skvělý pokračování.

Medasek
11.09.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale na druhý díl to nemělo. Přišlo mi, že se autorka do toho až moc začíná zamotávat.

Sixtinka144
29.08.2020 5 z 5

Pořádně nevím, kde začít :D Tři temné koruny jsem četla hned po vydání u nás a byla jsem nadšená. Zase nové fantasy ,které má skvělý, propracovaný svět a super postavy. Moji oblíbenci se stále nezměnili, Kathariny kapitoly jsou prostě nejlepší, co si budem. Arsinoe měla zase super sny, které jsem hltala a čekala, jak se všechno propojí dohromady. Tenhle díl je za mě zatím z celé série nejlepší, i když si myslím, že si autorka dost zavařila a překombinovala nějaké věči :D Za mě tuhle sérii určitě doporučuji.

Radovan_R
30.07.2020

Jak píše any37 - série není žádná sláva, ale holt je zajímavé sledovat, jak se z toho autorka vykroutí, když už si to tak komplikuje. No, tenhle díl mě zrovna neoslovil, už už to vypadalo, že příběh nějak rozumně skončí, ale zas se to na konci zkomplikuje. No nevím, jestli mám shánět poslední díl nebo to radši nechat být.

FantasyLover2
29.07.2020 5 z 5

Naprosto tuhle sérii miluju, na začátku první knížky, jsem se nějak nemohla prokousat dál, ale teď se nemůžu dočkat dalšího dílu. Je to plné nečekaných zvratů a nechybí tam ani trocha z milostného života hlavních postav. Pořád se nemůžu rozhodnout, kterou z královen mám nejradši, protože jsou všechny naprosto geniálně vymyšlené a jejich povahy se vzájemně bravurně doplňují. Nemyslím si, že se to bude líbit každému, ale pokud máte rádi fantasy světy, tak tenhle je jeden z nejúžasnějších, plný magie, přírody a originálního příběhu.

any37
09.07.2020 4 z 5

Tahle série je takovým mým prokletím, čtu ji pořád dál, i když se mi nijak obzvlášť nelíbí. Stále přetrvává můj názor: skvělé a originální téma a svět, ale špatné zpracování. Musím ale dodat, že se autorka každou knihou zlepšuje. Třetí díl se nedá vůbec srovnávat s prvním. Od začátku to bylo napínavé a strašně záhadné, rozuzlení už malinko pokulhávalo a tolik se mi nelíbilo, ale přesto byl tento díl nejlepší.

kouzla pro dívky fantasy pro děti

Kendare Blake
jihokorejská, 1981
2013  80%Anna krví oděná
2019  80%Tři temné koruny
2013  72%Dívka z nočních můr
2019  85%Jeden temný trůn
2020  83%Dvě temné vládkyně

Kniha Dvě temné vládkyně je v