Temná hmota

Temná hmota https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332128/bmid_temna-hmota-qrM-332128.jpg 4 1263 372

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ – Book Reporter „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Dark Matter , 2016

Schary
27.10.2020 5 z 5

Tak tahle knížka byla jízda! Moc mě bavila, děj mě překvapil, přečetla jsem ji za jeden den. Bylo to napínavé od začátku do konce.....no a ten závěr jsem opravdu nečekala!

capricorn__
23.10.2020 2 z 5

Líbila se mi první část, pak to začalo jít z kopce, a konec byl mizerný...
Taková přeslazená a podstatně nudnější verze jakéhosi Matrixu či co.

fincik
13.10.2020 5 z 5

Chytré sci-fi mám rád a tohle bylo přesně ono. Má to originální zápletku, akci, spád, trochu vědy a sympatického hlavního hrdinu. Na tohoto autora si v budoucnu posvítím. Doporučuji.

maximus13
16.09.2020 4 z 5

Kvalitní moderní sci-fi. O čem to je? Jednoduše o cestování v čase. Myslíte si, že mít tuto možnost je super? Vážně? Tak čtěte a uvidíte.

jiri77
14.09.2020 2 z 5

Na knihu jsem se celkem těšil ,ale to co přišlo během čtení ,byla naprosto studená sprcha a rychlé vystřízlivění. At' se na mě autor nezlobí ,ale tohle byl naprostý úlet a slátanina ,jakou jsem opravdu hodně nečetl. Ale přesto dám dvě hvězdičky ,alespoň za čtivost.

tyna8398
09.09.2020 5 z 5

Kniha mě velmi nadchla, nečekala jsem, že mě dej takhle vtáhne, ale musím uznat, že mi kniha dobře zamotala hlavu. Perfektní sci-fi kniha s nepředvídatelným dějem. Doporučuji ji každému, kdo má rád napětí a akci.

Marekh
01.09.2020 5 z 5

Tato kniha se mi hodně líbila. Velmi originální námět knihy zpracovaný skvělou a čtivou formou. Čtenářům, kteří mají rádi cestování časem, by se mohla kniha líbit. Cestování časem je však odlišné od běžného cestování časem, jak jej známe z řady jiných knih. Knihu s podobným námětem jsem ještě snad ani nečetl. Kniha byla napínavá od začátku až do úplného závěru, autor všechno důkladně promyslel, v knize jsou také vysvětleny některé otázky kvantové mechaniky, takže někdy jsem se musel více zamyslet nad touto problematikou. Těchto částí není příliš mnoho, takže čtenáři nemusí mít obavy, že by byli zahlceni těmito informacemi, objevují se čas od času. Dá se říci, že jsem z děje všechno pochopil, nad ničím jsem příliš netápal a všechno zapadalo do sebe tak, jak mělo. Kdo má rád sci-fi thrillery a chtěl by si přečíst knihu, která je, jak se píše v anotaci: „ohromující, znepokojující, mistrovská, výjimečná, děsivá a skvělá,“ tak jim nebrání nic v tom, aby se pustili do četby. Po dlouhé době zajímavá a propracovaná kniha ze současné tvorby sci-fi. Řekl bych, že je také pravdivé tvrzení uvedené na předním přebalu knihy: „Jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ Kniha se mi četla dobře, opětovně ubíhaly jedna strana za druhou a těšil jsem se na další strany a zároveň jsem byl zvědavý, jak celý příběh skončí. Knihu hodnotím na 100 %.

Autor v kapitole PODĚKOVÁNÍ píše: „Temná hmota byla nejtěžší kniha mé kariéry a nikdy bych ji nedostrkal za cílovou čáru bez pomoci a podpory celého souhvězdí velkorysých, nadaných a úžasných lidí, kteří při jejím psaní zjasňovali mou oblohu. Temnou hmotu bych nemohl napsat bez pomoci mnoha fyziků, astronomů a kosmologů, kteří zasvětili život hledání základních pravd o podstatě naší existence.“

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Život začíná vždycky znova, když se na podzim ochladí.

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Jedno z nejlepších sci-fi, co jsem kdy četla. Napětí až do konce, neotřelé téma. Nemohla jsem přestat číst.

Mynny
02.08.2020 2 z 5

Na konci první třetiny vás bude hodně zajímat, jak autor slibný námět rozvine a dotáhne. Musím bohužel říct, že nijak. Utahaná druhá třetina bez nápadu a vyloženě brakově směšná třetí třetina sráží hodnocení na pouhé 2*, víc nemůžu dát (a záplavě 5* se tentokrát opravdu divím). Celá kniha působí jako naředěná epizoda Black Mirror, navíc strašně bije do očí, že autor neví o fyzice víc než já nebo jakýkoli další průměrný čtenář. Rešerši si dělal u sledování Big Bang Theory? Zmínka o Schrödingerově kočce, teorii her a uncanny valley fakt kvalitní sci-fi knihu nedělá.

SpeeDeeX
27.07.2020 5 z 5

Tak to bylo dokonalý!! Jedna z mála knih, která si nálepku Světový bestseller opravdu zaslouží. Ze začátku mi sice chvilku trvalo, než jsem se začetla ale pak už jsem se těžko odtrhávala. Kniha je hrozně čtivá a od začátku do konce se pořád něco děje. Moc se mi líbilo cestování mezi různými paralelními světy. Kvantová fyzika je tady vysvětlena celkem srozumitelně, takže ji i laik snadno pochopí. Nejspíš to není vysvětleno úplně vědecky přesně ale je to sci-fi thriller, ne učebnice. Kniha nutí čtenáře i k zamyšlení nad životem a nad vlastními rozhodnutími. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu, řadím ji ke svým nejoblíbenějším a těším se, až si ji někdy přečtu znovu :)

IHT
15.07.2020 5 z 5

Waw! Precetl jsem jednim dechem, nasmerovat jsem se nechal podobnosti s jinou knihou (Vzestup a pad agentury DODO) a jsem nadsem! Paradni prace s psychologii hlavni postavy, vyborne postupne pointovani zapletky, typicky "americky" happyend (ponekud klise, ale da se skousnout :)). Urcite to neni posledni autorova kniha, kterou jsem cetl ;)

Awča
22.06.2020 5 z 5

Dočetla jsem a jsem ohromena. Výborný nápad a skvěle napsáno. Stále musím na příběh myslet, na ty různé varianty. A kolik variací má můj život...?
Pecka!

tadzi
17.06.2020 5 z 5

Není to úplně originální téma, ale určitě čtivě napsané a celkově se jedná o výbornou knihu. Nejvíc se mi pak líbil závěr.

Katania
15.06.2020 5 z 5

Úžasné! Kniha vás nutí přemýšlet a to je dobře!

vysokaa
13.06.2020 5 z 5

Tuhle knížku mi doporučila moje maminka a je ÚŽASNÁ! Od začátku do konce byla extrémně napínavá. Donutí člověka přemýšlet jak málo toho víme a že toho asi ani víc vědět nepotřebujeme, protože by se to mohlo zvrhnout. Taky tuhle knihu můžu zařadit mezi knihy, které kdyby se zfilmovaly..! Doporučuji všema deseti!!:)

MartinaSedlina
13.06.2020 3 z 5

Na začátku jsem hltala každé slovo a převáděla do ,,mého vědeckého chápání " pojetí světa....;-). Akční scifi, tak bych toto dílo popsala já. Bavilo mě a přečetla sem toto dílko celkem sviznym tempem. S odchodem Amandy však odešla jakási ,, vedeckost" po které sem tihla. Toto byl pro mne zlom. Pak už se to bralo smahem a stal se z toho romantický konec. Ale napětí vás nenechá knihu odložit ;-)

evilunicorn
27.05.2020 5 z 5

Rozhodně nejlepší sci-fi thriller, jaký jsem četl! Je to strhující, nepředvídatelné, inteligentní a děsivé zároveň.Městečko Pines byla skvělá kniha,ale Temná hmota nemá konkurenci.Bravo, tleskám!

mirec88
25.05.2020 5 z 5

Sci-fi thriller, ktorý ma zaujal svojou hlavnou témou mnohovesmíru, paralelných vesmírov a k tomu skvelé napätie a výborné vysvetlenie danej problematiky pre laickú verejnosť. Úplne si ma táto kniha získala. Jednoznačne odporúčam.

Haduwig
08.04.2020 4 z 5

Asi jako každý z nás i Jason se občas zamyslí, jaké by to bylo, kdyby se v životě rozhodoval jinak. Jenže jednou se s těmi jinými verzemi svého života seznámí blíže, než by chtěl a není jisté, zda z toho vyvázne a v jakém stavu. Je třeba vydržet zhruba první třetinu knihy, kdy to moc neodsýpá. Ale pak se to rozjede na plné obrátky a když už si budete myslet, že jste to docela pochopili a tušíte, tak se objeví nějaký fajnový zvrat. Konec sice trošku ztrácí dech, ale celkem je to velmi povedený sci-fi/thriller.

esma
06.03.2020 4 z 5

... všechno, co se stát může, se také děje. Všechno, co se mohlo stát v minulosti, se stalo (jen v jiném vesmíru...)
To byla slova autora, já mám zase tuto osobní zkušenost : o čem se nemluví, to se nestalo... a co si moc přeji, to se stane (někdy tomu trošku pomůžu...)