Ťaživé ticho

Ťaživé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523432/bmid_tazive-ticho-6515a3edcdc45.jpg 4 826 826

Maggie je úspešnou lekárkou a s manželom Willom žije presne taký život, o akom vždy snívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného muža v povedomom oblečení. Maggin život sa najprv zastaví a potom otočí hore nohami. Napriek všetkej snahe sa Willa nepodarí zachrániť a Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám.? Maggie je zdrvená od žiaľu a zožierajú ju nezodpovedané otázky. Jej manžel nebol samovrah. Mal toľko dôvodov žiť. Po pohrebe odchádza Maggie do ich prázdninového domu na malom chorvátskom ostrove, aby unikla realite. Lenže všetko ju to dostihne aj na opustenom mieste a pravda je oveľa temnejšia, než čakala.? Všetko odštartuje list, ktorý jej Will napísal pre prípad svojej smrti a ktorý obsahuje indície odhaľujúce strašidelné tajomstvo. Postupne, ako si Maggie skladá čriepky dokopy, zisťuje, že Willova smrť je spojená s niekým z jeho minulosti... S niekým, kto urobí všetko pre to, aby ju umlčal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fear the Silence , 2023

majakmp3
31.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Jsem autorovým příznivcem, nicméně jeho poslední literární počin: Tíživé ticho mě v mnoha ohledech zklamal.
U Bryndzy jsem zvyklý na promyšlené detektivky s přesahem do osobního života protagonistů.
Tíživé ticho však kombinuje thriller a politickou korupční kauzu, která je líčena téměř jako konspirační teorie.
Největší malér však vidím ve ztrátě soudnosti autora, který na jedné straně líčí zkorumpovanou členku vlády jejího veličenstva jako nesmírně inteligentní a schopnou osobu, na straně druhé se tato údajně schopná osoba dopouští velkého množství přešlapů a nelogických činů.
Kniha se v nelogických jednáních a absurdních konstrukcích nezaměřuje pouze na chování hlavní záporačky, ale i ostatní dějové zvraty nastávají vlastně náhodou a závěr tomuto nesourodému slepenci nasazuje pomyslnou trnovou korunu. Protiopatření, kdy Maggie použije video ze středoškolského večírku zkorumpované političky (De Catello), které se náhodou odkudsi vynořilo je šokující. To že si toto jednání antagonistka, která se jindy nezdráhá jít přes mrtvoly, nechá bez náznaku odporu líbit, už autorovi zkrátka nevěřím.
K závěru by se už jenom slušelo dodat: „a pokud neumřeli, tak tam žijí šťastně až dodnes."
Doufám, že další kniha bude opravdový Bryndza a nikoliv jeho parodie, jakou je tato kniha. Hodnotím 50%

brunettlibrary
30.01.2024 4 z 5

Knihu Tíživé ticho jsem nedokázala odložit z rukou, stále jsem měla tu potřebu číst. Trošku jednodušší děj byl napsaný brutálně čtivě, ovšem jednu hvězdičku jsem musela strhnout pro lehkou a občasnou překombinovanost. Jinak byly v příběhu zvraty, které jsem nečekala a cítila jsem se celou dobu napnutá, což se mi líbilo. Jediný co jsem očekávala - byl konec, ale to mi nevadí. Hlavní i vedlejší postavy se mi líbily, tam nemám co vytknout. Celkově knihu hodnotím kladně, pokud po knize šáhnete, neprohloupíte.

Heli20
30.01.2024 odpad!

Tedy toto bylo obrovské zklamání ..jako by to nepsal Robert Bryndza.Nereálné,překombinované jako fantasmagorie nějakého teenagera.Ach jo:(

Makůvka
30.01.2024 4 z 5

Přiznám se, že jsem měla jisté obavy, jak z nižšího hodnocení tady na databázi, tak z některých komentářů. Ale jelikož je Bryndza pro mě taková sázka na jistotu, tak nakonec proč to nezkusit a udělat si svůj názor. A světe div se, já ani tentokrát zklamaná nebyla.
Sice je knížka trošku slabší než předešlé série, jak po dějové stránce, tak i uvěřitelnost příběhu pokulhává a některá místa jsou nudnější.
Hlavní hrdinka Maggie se občas chová nelogicky a předvídatelně, ale čtivost a napínavost tomu nemůžu upřít.
Nakonec to nebylo až tak špatný a času nad knížkou určitě nelituji.

medlovice
29.01.2024 2 z 5

Knižku mi půjčila sestra, myslí si že Bryndza je lepší než Dominik Dán. Oni sestry i když jsou starší, nemívají pravdu.
Kostějka nesmrtelná bojuje o holý život , do průšvihu ji dostal její nedávno zesnulý manžel, Z přátel se stávají nepřátelé, z dobrých špatní , z kamarádů milenci z přímek se stavají zatáčky, vše je na sračku , Kostějka nepotřebuje jíst , čůrat , jen spolyká prášky proti bolesti , občas někde vytuhne a najednou je doma a v klidu. I když je akcí příběh přímo nabitý něco mu chybí. Mě je to jasné, chybí tu partička, tlačenka, vodka a odlehčení humorem. Trápila jsem se s knihou týden a utěšovala se pohledem na poličku výborných dánovek se žlutočerným obalem. Věrna zůstanu.

Nikkaa
27.01.2024 5 z 5

Robert je moje srdeční záležitost,a tady tomu nebylo jinak samozřejmě že Erika mi chybí ale byla to i tak hezká kniha ,už jen vyhlížet další knížku

Aghatte
27.01.2024 1 z 5

Všechny soudobé thrillery mají podobné obálky a nicneříkající názvy. Splývají v jednu řadu podobných knih, kdy žádná nevyniká a chvilku po přečtení už ani nevíte, o čem že to bylo.
Bavilo mě to do příjezdu do Chorvatska. Než přišel dopis s nadepsanou obálkou, psaný v době, kdy neměli dům v Chorvatsku, tudíž nemohl být nadepsaný adresou , ale byl.
Takové blbosti mě vytáčí.
Žena na pohřbu hned rozsvítila kontrolku, aha, tak o ni tu půjde.
Pak jsem velmi svižně přeskakovala, jediné, co bylo vtipné, byl duch maminky, to mě pobavilo, brána do jiného světa, a on je tam záchod :-)
Neumím si představit, že bych za knihu dala požadovaných 459kč, a co pak s ní?
Znovu ji číst nikdy nikdo nebude.
Kdoví, jestli ty bestsellerové thrillery nepíše taky nějaká umělá inteligence, je to jak přes kopírák, stejný scénář, jen jiná jména a lokalita, a všichni si chválí, jak lehce se to čte. To už nikdo netouží dostat z jazyka něco víc?

4xbabča
25.01.2024 4 z 5

Tentokrát to bylo opravdu jiné čtení, ale nebylo to špatné, ale příběhy s Erikou se mi líbí přeci jenom víc.

Barticek
25.01.2024 3 z 5

Bylo to jiné, než knihy z obou sérií. Za mě slabší.

VeFab
24.01.2024 4 z 5

Kniha čtivá, ale raději mám příběhy s Erikou.:)

esfinge
24.01.2024 2 z 5

Podprůměrná detektivka se spoustou predvidatelnych kroků a nelogicnosti.

marli58
23.01.2024 5 z 5

Samostatný psychologický thriller se Robertovi povedl. Bylo to jiné než jeho série, ale děj mě chytil a nepustil. A jestli tam bylo něco nelogického, nebo přitaženého... Co na tom! Napínavé to bylo určitě.

KK22
22.01.2024 4 z 5

Bryndza je můj oblíbený autor, takže jsem si nemohla nechat ujít ani tuto knihu. Přiznám se, že první polovina se mi četla trochu pomaleji, ale tu druhou půlku jsem přečetla prakticky na jeden zátah.
Sice nejraději mám sérii s Erikou, Kate také není špatná, ale urcitě i Tíživé Ticho stojí za přečtení. Často se tu píše, že jde o nejslabší knihu autora. Skutečně možná není tak dobrá jako jeho ostatní knihy, ale rozhodně to bylo příjemné čtení.

135evik
22.01.2024 3 z 5

Nejslabší kniha od mého oblíbeného spisovatele. Překvapilo mě mnoho nejasností, mnoho nelogičnosti a velmi předvídatelný děj. Kniha měla zpočátku dobře našlápnuto, ale od příjezdu na ostrov Tišinu mi děj připomínal béčkový americký film, který jsem před lety viděla, hlavní hrdinka byla prakticky nesmrtelná, chovala se nelogicky a ztratila veškeré mé sympatie. Robert Bryndza by měl raději zůstat u svých ověřených sérií!

m2056
22.01.2024 4 z 5

Kniha je čtivá je to maličko jiné než série jaké autor píše odehrává se příběh i jinde než jen Velká Británie. Chtěl jsem dát něco mezi 3 až 4 hvězdy ale závěr knihy byl velmi dobrý tak dávám 4 hvězdy. Ale Kniha má ji někdy trochu slabší místa v první polovině knihy ale ujde to.

Dardos
21.01.2024 4 z 5

Moc se mi to líbilo! Kniha měla spád, děj pro mě nebyl předvídatelný. A i konec byl podle mého gusta :)
Četlo se to velmi dobře. Ostatně jako téměř všechny knihy autora.
Děkuji a těším se na další :)

Danago
21.01.2024 5 z 5

V první řadě jsem moc ráda, že autor napsal samostatnou knihu. A podle mě velmi povedenou.
Děj má spád a postupně graduje. Není přehnaně překombinovaný, přesto je napínavý. Po celou dobu čtení jsem měla o hlavní hrdinku strach, vše je popsáno velmi reálně, takže jsem vše prožívala s ní.
Příběh se čte sám a kniha nejde odložit. Byla jsemaž do poslední chvíle hodně napnutá, jak to všechno dopadne. Opravdu jsem se s hlavní hrdinkou natolik sžila , že jsem ji občas napovídala, co má a nemá udělat, musím přiznat , že to se mi moc často nestává.
V neposlední řadě mě potěšilo, že část knihy se odehrává na chorvatském ostrově, který je dokonale vykreslen včetně tíživé atmosféry ostrova i potápění.
Za mě brilantní kniha.

zimolka
20.01.2024 5 z 5

Opět čtivé. Za mě jsou série od spisovatele lepší, ale i u této knihy jsem byla spokojená.

Ivulka432
20.01.2024 5 z 5

A mně se to líbilo!! Já se přidám ke kladnému hodnocení této knihy. Čtivost se knize rozhodně nedá upřít - přečteno za 1,5 dne - stále mě to nutilo číst. Za mě doporučení - 5*.

Ondra_P
20.01.2024 4 z 5

Samostatný thriller od Roberta Bryndzy mě nenadchnul tak, jako série s Erikou a Kate. Každopádně nelituji toho, že jsem ho přečetl.

Robert Bryndza
britská, 1979