Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1307 385

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

wlado
16.02.2022 3 z 5

Nesympatické postavy, aj keď dej svižne ubieha. Jednanie niektorých postáv je až nezmyselné a nelogické, no nie všetko v živote má pevný poriadok.

Majuš333
11.02.2022 3 z 5

Tentoraz ďakujem Jenny46, že ma navnadila na túto knihu :)

Aj keď to bolo napínavé, strhujúce a vážne sa od čítania nedalo odtrhnúť, tak ani jedna jediná postava mi sympatická nebola...
Snáď každú osobu som podozrievala, že je 'VRAH' alebo 'ZBERATEĽ' :)

'Tatérka' si určite zaslúži plný počet bodov, ale ako je mojím zvykom, za Pepříka určite nie!

'Ostří nože, hebká kůže bodni, řízni, čepel žízní stahuj kůži tetovanou rudou tuší postříkanou.'

ivana7717
09.02.2022 4 z 5

... ešte to neskončilo... povedal vrah a mňa až zamrazilo, knihu som dala za dva večery, bolo to napínavé až do konca. Ale musím sa priznať, že tie pasáže, v ktorých bolo opísané vraždenie,som musela preskakovať. Toto som nedala. Hlavné postavy Marni a Francis mi boli sympatické od začiatku knihy. Vždy rozmýšľam, keď vidím tetovanie, že prečo sa ľudia dávajú tetovať a prečo práve takéto tetovanie.
V knihe je to dobré napísané (ale nejdem prezrádzať ).
Knihu som našla v knižnici ako e-knihu, zaujala ma tématikou s tetovaním, tak som sa do nej pustila.
Knihu odporúčam a zaslúži si štyri hviezdičky. Teším sa na druhý diel tejto série.

Dela111
01.02.2022 4 z 5

Tento thriller je takový trochu lepší průměr. Vyniká vlastně jen tím, že se zápletka točí kolem tetování. Motiv pachatele ovšem není ojedinělý, něco podobného už tu párkrát bylo.
Představitelé policie jsou také průměrní - velitel Bradshaw je výstavní blbec, v soutěži o arogantního hlupáka by byl velkým favoritem, seržant Mackay je ambiciózní podrazák a nejdůležitější z nich inspektor Francis Sullivan je chytrý slušňák, ale trochu nudný. Postavy tedy dost reálné, zatím jsem si je však nějak extra neoblíbila a neutrální vztah mám i k hlavní ženské postavě tatérce Marni. Snad si mé sympatie získají v příštím díle.
Thriller je dějově ucházející, má celkem vyrovnané tempo, nejlepší byl napínavý závěr. Mezi top thrillery nepatří, ale četl se dobře.
Hodnocení je přesně mezi 3 až 4 hvězdičkami, tedy 70%.

Jenny46
28.01.2022 4 z 5

Kniha mě lákala příběh z tatérského prostředí jsem ještě nečetla...
Myslím si, že na prvotinu to nebylo špatné. Krátké kapitoly mám ráda děj rychle utíká, postavy sympatické. Trochu konec zvláštní ohledně odhalení vraha, ale jinak kniha byla čtivá 4*

whiolet
27.01.2022 4 z 5

Mě tohle bavilo od začátku až do konce. Obě hlavní postavy sympatické a uvěřitelné. Musím se přiznat, že jsem vraha uhodla, a tedy pro mě se žádný šok nekonal, ale vůbec mi to nevadilo.
Knihu jsem poslouchala v audioverzi a hlas paní co jí předčítala byl úžasný. Ta atmosféra, kterou dokázala vykouzlit byla neskutečná!!

Téra
26.01.2022 3 z 5

Kniha se četla celkem pěkně. Francis byl sympaťák, fandila jsem mu jak při konfliktech v pracovním kolektivu, tak při řešení případu. Marni mi byla na druhou stranu krajně nesympatická. Chovala se naprosto sobecky a nevyzrále. Vrahovy popisy se neustále opakovaly a cítila jsem takový až tlak na to šokovat svýma vražednýma praktikama. Na to, kdo se z vraha nakonec vyklubal, to působilo neuvěřitelně.

ddkk
22.01.2022 4 z 5

Chvilku jsem si nebyl jistá, co si mám o Marni, tatérce z Brightonu, myslet. Něco skrývala, ale pak se ukázalo, že je to vlastně sympaťačka a taky odvážná žena, díky které se podaří dopadnout opravdu zvráceného vraha s odpornou zálibou...Stejně sympatický je i policejní inspektor Francis (který fakt nesnáší, když se mu říká Frank), trochu neohrabaný, ale nakonec přece jen úspěšný. Jak také jinak...

Nebylo to špatné, chybělo ale trochu více napětí a hlavně - ten závěr! Předvídatelný a nakonec si ještě nezadal s červenou knihovnou. Škoda, jinak ale docela zábavné čtení.

Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

SilvieSisinka
17.12.2021 3 z 5

Průměrná detektivka.Cetla jsem lepší.Prostredi tetovacích salonů,lidí a kerek.

ivzu77
09.12.2021 4 z 5

Po knize jsem sáhla v knihovně, upoutala mne obálka - jsem Ryba. Ale nejsem nadšenec do tetování. Obdivuji ty krásné ilustrace, popisy v knize jsem si užila, i rozbor myšlenek vraha. Téma neotřelé, zajímavé, po detektivní stránce dobře napsané. Inspektor a Marni M. mi byli sympatičtí. Pustím se i do dalšího dílu.

Grety
02.12.2021 4 z 5

Dobrý napínavý příběh, priziveny policejním románkem. Zajímavé prostředí i sympatický hrdina.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Zajímavé téma :-) Sám pár tetování taky mám :-) Určitě si přečtu i další díl. Za mě 5* a doporučuji.

faba
04.11.2021 2 z 5

Audiokniha: Čte Lucie Juříčková. Kniha neurazí, ale ani mě nijak moc nenadchla. Ano, bylo to akční, chvilkami napínavé, ale vracet se k tomu nebudu. Některé postavy mě celkem štvaly, každý myslel jen na sebe, jak je v dnešní době zvykem.
Pokérovanej nejsem, už jsem to nestihl :-), a tak jsem moc „nešílel" z toho pokérovaného světa a pokérovaných lidí.

Proti gustu, žádný dišputát; Když se chcete, tak se nechte. Jak to bude vypadat v osmdesáti letech... ?

I když kdo ví, jak bych dopadl žít v dnešní době o x let mladší, že? To je každý hrdina a pak má na zádech Tatru 603 :-)

p.s.: A zase nehodnotím knihu, ale moralizuji. Neberte mě vážně.

Patrik02
01.11.2021 5 z 5

Detektivní thriller z prostředí tetovacích salónů jsem si opravdu užil. Sympatické postavy, skvěle vykreslená atmosféra. Marni si zamilujete tak lehce, jako Vám bude přebíhat mráz po zádech z vrahových popisů. Ty osobně považuji za skvělý nápad. Přeci jen náhled do mysli a počínání samotného vraha, který i přesto zůstává zahalen stíny nenabídne každá detektivka. A protože několik ozdob na těle již mám a několik dalších jistě ještě přibude, nebylo mi prostředí procezené vůněmi inkoustových barev a jemného bzučení strojků ani tak cizí.

mirec88
06.10.2021 5 z 5

Vidím, že po Arlidgeovi je tu ďalší skvelý britský autor krimi thrillerov. Vlastne autorka. Zaujalo ma to od začiatku do konca, bolo to hnusne brutálne (v dobrom zmysle slova) a tie myšlienkové pochody toho netvora boli niekedy fakt nepríjemné. Dobre vykreslená atmosféra a prostredie tatérov mi umožnili priblížiť mi mne neznámy svet, keďže ja tetovanie nemám ani nikdy nechcem a nebudem mať. Ale bola to zaujímavá sonda. Chémia medzi Marni a Francisom bola perfektne vykreslená a záver ma neprekvapil, lebo som si dobre tipol kto je vrah. Kniha bola čtivá, behom 4 dni som ju prečítal a veľmi sa mi páčila. Jednoznačne plný počet, ale neodporúčam slabším jedincom.

katynka78
05.09.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem si zvolila v audioverzi, protože jsem netušila, jaká bude.
Musím říct, že hlas Lucie Juřičkové byl skvělý - mám ho ráda od doby, co koukám na Sex ve městě a ona tam dabuje hlavní postavu. Její hlas je mi opravdu příjemný, takže to byl bonus této audioknihy a dával celému příběhu perfektní rozměr.

Autorka zvolila velmi zajímavé téma, které je velmi poutavé a myslím, že vychytala i takové to pomyslné využití potenciálu tohoto prostředí, ve kterém se tatéři pohybují.
Velmi se mi líbil její styl, že zbytečně nepopisovala prostředí, stačilo trošku a člověk si to dovedl představit.
Úžasné byly pasáže té bestie, co ty hrůzy dělala. To mě bavilo a bylo to takové jiné než v jiných thrilerech.
Rozhodně se toho spisovatelka drží, protože má i další díl z názvem Inkoust a ten si už přečtu. Vím, že mi v hlavě bude znít hlas paní Juřičkové a třeba někdy si to zase v audioverzi poslechnu.
Spisovatelku si dávám do hledáčku, protože se mi její styl líbí a věřím, že si jej udrží.
Jen doufám, že pak toto nezvyklé prostředí nepřejí, ale to vím, že se u druhého dílu nestane.

monushka
05.09.2021 4 z 5

Knihu z prostředí taterů jsem četla poprvé. Přečteno jsem měla rychle. Už mám koupený i druhý díl.

zuzu8480
23.08.2021 3 z 5

Prostředí tatérů super,ale jinak dost plochá kniha. Vrah docela lehce odhalitelný,neb postavami se to v knize zas tak nehemžilo a vůbec celý styl vyprávění,popis pocitů a citů..no podruhé číst nemusím a druhý díl si ještě rozmyslím,jestli se do něj pustím.

soukroma
20.08.2021 2 z 5

Na téhle knize mě překvapuje leccos: místo děje, hlavní postavy, hnusné zločiny. Nepřekvapuje mě anglický způsob chování (aspoň jak jej líčí tamní autoři) policejních složek (řevnivost, nesoulad, boss křičí na všechny, málokdo hodlá vůbec spolupracovat s kýmkoli jiným při vyšetřování apod. - tomuhle klišé už odmítám uvěřit, vždyť by takhle nevyšetřili vůbec nic, přitom zdrojů mají dost a aspoň o ně nemusí zuřivě bojovat, jen těch konstáblů a kamer na každém rohu...).

Nepříjemně mě překvapil malý font knihy, takže se s ní budu při její skutečné, a to nemalé délce ještě chvíli potýkat, s prokládáním rozumněji vytištěných jiných textů, abych úplně nepřišla o zrak.

A další hrozné překvapení byl neumělý překlad, např. když překladatelka neúprosně a opakovaně a výhradně pracovala s pojmem "konvence", tak jsem musela přemýšlet, co že to asi bylo v originále - no jistě, "convention", tedy shromáždění, sjezd, kongres, slet, setkání, ale v žádném případě naše konvence. Takže u mne okamžitě poklesla důvěra v překlad/atelku na minimum a budu muset o to opatrněji číst dál, abych si včas odstranila neprofesionálně naházené klacky pod nohy a nedošla zmatení. Málokdy si na překlad stěžuji, ale tady je to vskutku na reklamaci...

Nakonec jsem tím už prolétala čím dál rychleji, protože se děj nikam neposouval, úvodní zápletky a rozkoly se jen posilovaly, podezřelých nijak nepřibývalo, vše se to motalo v kruzích. Ohavnosti ujetých zločinů střídaly ohavnosti chování policajtů a zejména hlavní hrdinky, tatérky, ex francouzského tatéra a matky dospělého kluka, která se chovala jako puberťačka.

Luciee322
15.08.2021

Velmi pěkně napsaná knížka...:)