Inkoust

Inkoust https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450951/bmid_inkoust-Sgw-450951.jpg 4 506 139

Jeho tetování je rozsudkem smrti. Od autorky bestselleru Tatérka. V temných uličkách Brightonu kdosi napadl mladou ženu. Zranění se zprvu nezdají vážná, ale oběť za 24 hodin umírá v agónii a na jejím těle se najde smrtící tetování. Po zmizení druhé ženy už inspektor Francis Sullivan ví, že čelí sériovému vrahovi. Jedno ale nečekal: hlavním podezřelým je Alex Mullins, syn tatérky a jeho bývalé milenky Marni. Dokážou se přenést přes minulost a spojit síly, než se rozsudek smrti objeví na kůži další oběti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Her Last Breath , 2019

AlbionFoxyFox
23.05.2021 4 z 5

Vyhovovaly mi krátké kapitoly popisující události a zážitky z pohledu jednotlivých postav, kniha se díky tomu četla sama, trošku mi v tomto díle nevyhovoval Francis a jeho chování a Marni, která spíš byla v pozadí. Navíc mi v některých dialozích vadilo, že se jednou větou postava vždy nechala ukecat. Např. Lékařka rezolutně odmítá rozhovor policie s pacientem, stačí říct, že honí vraha a hned v následující větě obrátí. Protože se tato situace opakovala několikrát, už mi to přišlo úsměvné. Zároveň nevím proč, to je spíš o překladu, ale moc mi nesedělo, když Francisovi celý jeho tým tykal, bylo to takové zvláštní číst "Šéfe, nemáš pravdu.", ale to je jen můj osobní pocit a detail.

Duchoslp
23.04.2021 4 z 5

První díl se mi líbil o něco víc, ale knížka měla spád a přečetla jsem jí jedním dechem

TerezaaBaarova
12.04.2021 4 z 5

Na Inkoust jsem se opravdu těšila... a byla byla jsem spokojená tak na půl. Chvílema jsem pociťovala, že je slabší než díl předchozí, ale pořád to byla dobrá jízda. Hlavní hrdinku Marni mám ráda a určitě si budu chtít přečíst i další knihy, pokud budou.

knihomolkaL
04.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak strašně moc jsem se na druhý díl těšila a to jsem nejspíš neměla dělat. Je mi to líto, ale jsem mírně zklamaná. A nemluvím jen o tom, jak se vyvrbil vztah Marni a Francise. Zápletka vcelku dobrá, ale trochu přitažená za vlasy. Sakra, který bratr by se nevrhl na otce okamžitě, kdyby slyšel, že ubližuje sestře.
Hodně mi však vadily nesrovnalosti, které popíraly první díl. Příklad: V prvním díle Francis tvrdil Marni, že se stará o matku a sestru, že musí hodně pracovat, aby vydělal peníze a bác ho, najednou maminka umře a ze sestry je bohatá žena. Takže peníze v rodině měli.
Ad samotný Francis, v prvním díle jsem si ho fakt hodně oblíbila, ale v Inkoustu mi tak půlku knihy přišel jako slaboch utápějící se v sebelítosti. Naštěstí se na konci zase pochlapil, takže mu dám ještě příště šanci.
A také jsem nechápala, že vztahy na pracovišti zůstaly téměř stejné resp. vztah Francis kontra Rory, ačkoli mezi prvním a druhým dílem uběhl de facto jeden rok. To si to ti chlapi za tu dobu nedokázali vyřešit?
Kdyby nebyly hvězdičky, dala bych tak 70% a fakt jsem zvědavá na další díl. Ale tentokrát se už těšit nebudu. A nebudu...

Šárka88
02.04.2021 5 z 5

Tohle se četlo samo, napínavé do konce, lepší než první díl. Těším se na pokračování.

Pája699
30.03.2021 5 z 5

Tak tohle byla neskutečná jízda. Za mě 100% lepší jak první.Prostě přečteno jedním dechem, než byl padouch dopaden. I když v této knize to byl trošku oříšek, ale i tak jsem ho spolu s Francisem odhalila .-) Krátké, svižné kapitoly tomu dodávají šmrnc. Vypadá to, že mám novou oblíbenou autorku a budu se těšit na další knihu.

MišuleP
27.03.2021 5 z 5

Pekny poutavy pribeh, precteno jednym dechem.

Nonča
27.03.2021 5 z 5

Mám pocit že se do mého srdce vkradla nová spisovtelka. Obě její knížky jsem zhltla, v podstatě jedním dechem. Doufám, že další díl bude brzy přoložen.

devildeny
24.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla napínavá, hlavně ten konec, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Neustálé shazování mezi kolegy mi trochu lezlo na nervy, ale nakonec se to ustálilo. Dostala jsem ji jako dárek, ale ještě jsem nečetla Tatérku, takže mě trochu mrzí, že autorka musela ve druhém díle rozebírat proces z prvního dílu.

Janniska
23.03.2021 5 z 5

Hezky se to četlo,jen doufám že bude další díl.

Hella
23.03.2021 3 z 5

Mám výhrady k postavě Marni a jejího syna Alexe, neb jsou mi oba krajně nesympatičtí a to mi příběh trochu kazí, ale i přesto je kniha objektivně velmi čtivá a zajímavá. Ještě bych ale do příštího pokračování prosila, aby si inspektor Sullivan v práci trošku bouchnul do stolu a udělal pořádek :-).

A.K.A.R.
16.03.2021 4 z 5

Jako v předchozím díle jsem do první poloviny netušila, kdo je vrahem. Možná ještě déle, což je pro detektivní román příznivé hodnocení. Hlavním aspektem spisovatelky je podle mě její smysl pro zápletky a postupné odhalování. Knihy nejsou předvídatelné detektivky a jsou velmi čtivé. Čtenáře mohou navést i menší kousky příběhu před kapitolami. Tento způsob postupného odhalování informací čtenáři navozuje pocit, že nehledá při čtení vraha, avšak informace složené v hlavě si podvědomě ukládá a jakmile získá informaci, co potřebuje k odhalení je už velmi blízko poznání pravdy.
Její romány mají mnoho stran. Jak romantickou nebo v tomto případě spíše osobní stránku, tak i detektivní. Oba autorčiny romány jsou zaměřené na tetování a různé aspekty s nimi. V jednu chvíli mi přišlo, že román byl rozdílný od prvního dílu(ne moc osobní nebo přilnavý pro čtenáře) až na jeden moment, kdy Marni v márnici mluvila o tetování jedné z obětí podobně jako v prvním dílu. Tehdy to byla přesně ta stejná Marni, jak ji známe a uvědomila jsem si, jak moc ji mám raději než tu z tohoto dílu.
V tomto díle se s postavami ztotožnit je celkem náročné. Celou dobu vlastně nevíte, kdo je hlavní postava a zároveň můžete mít pocit, že vás všechny postavy trochu štvou. Možná je to jen můj názor, ovšem přijde mi jako by v určitých chvílích autorka omílala jednu a tu samou věc už z předešlého dílu a nic moc závažného se navíc nedozvíme o postavách. Ano Francova sestra je zde mnohem častěji a jsou zde nové pohledy vedlejších postav, avšak prostor pro vytvoření sympatií je velmi omezený, dle mého názoru.
Plusy kniha určitě má. Její čtivost a rafinovanost jsou uhrančivé a zápletky jsou asi tím nejlepším, co kniha může nabídnout. V celku je to jedna z lepších detektivek než obvykle. Stojí za to si přečíst a možná se i pozastavit nad různorodými vztahy v knize. Určitě může zaujmout.

LeSk
14.03.2021 5 z 5

Úplně boží kniha, přečteno jedním dechem. V knize málo postav, krátké kapitoly, to mi vyhovovalo. První díl byl dokonalý, druhý navazující díl také neměl jedinou chybu. Děj úžasný, mělo to rychlý spád, žádná hluchá místa, konec nepředvídatelný, velmi DOPORUČUJI.

klaraj093
12.03.2021 5 z 5

Super.. Stejně jako první díl mě tento hodně bavil..Kniha byla napínavá a čtivá..Až do posledních stránek jsem neměla tušení kdo je padouch..

rumova_kulicka
11.03.2021 3 z 5

Čtivé, ale žádné terno. První díl jsem četla už dávno, takže jsem horkotěžko vzpomínala, kdo jsou vůbec hlavní postavy. Je tam na mě zbytečně moc osobní roviny... Zápletka je zajímavá, ale docela brzy jsem pachatele vytipovala, což se mi většinou nestává.

astra3
08.03.2021 5 z 5

Dost povedený, ale Marni i Alex mi dost lezli na nervy. Lepší než 1. díl.

kachnat
08.03.2021 5 z 5

Já mohu jen doporučit, četlas e mi dobře, zhltla jsme ji za 2 večery.

Awča
03.03.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, o úplně strhující čtení se sice nejedná, ale byla jsem zvědavá, jak se případy vyřeší.
Hlubší pouto s hlavními postavami se mi moc nepodařilo navázat, ač jsem je znala z předchozího dílu a těšila se na ně, ani o tetování se čtenář moc nedozvěděl. Celé to šlo tak nějak po povrchu.
Ovšem závěr byl napínavý, za ten přidávám hvězdičku.

katka.oo
27.02.2021 4 z 5

První díl se mi líbil víc a to i díky zajímavému tatérskému prostředí, tady mi připadalo, že Francis a spol. řeší spoustu jiných věcí jenom ne vyšetřování vražd dívek, nakonec se to ale naštěstí rozjelo a konec dobrý, ze začátku jsem váhala mezi 3 a 4*, ale dám 4* a pokračování si přečtu.

Danago
15.02.2021 3 z 5

Mě příliš nenadchl ani první díl, řekla bych že tato kniha je asi na stejné úrovni. Výhodou určitě je , že knížka se dá číst klidně samostatně bez čtení předchozího dílu.