Tatérka

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/big_taterka-Nuw-386208.jpg 4.1977

Tatérka / Zlodej tetovaní 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief, 2018

Kniha Tatérka

Kubajzz
29. listopadu

Zajímavé téma :-) Sám pár tetování taky mám :-) Určitě si přečtu i další díl. Za mě 5* a doporučuji.

faba
04. listopadu

Audiokniha: Čte Lucie Juříčková. Kniha neurazí, ale ani mě nijak moc nenadchla. Ano, bylo to akční, chvilkami napínavé, ale vracet se k tomu nebudu. Některé postavy mě celkem štvaly, každý myslel jen na sebe, jak je v dnešní době zvykem.
Pokérovanej nejsem, už jsem to nestihl :-), a tak jsem moc "nešílel" z toho pokérovaného světa a pokérovaných lidí.

Proti gustu, žádný dišputát; Když se chcete, tak se nechte. Jak to bude vypadat v osmdesáti letech... ?

I když kdo ví, jak bych dopadl žít v dnešní době o x let mladší, že? To je každý hrdina a pak má na zádech Tatru 603 :-).

p.s.: A zase nehodnotím knihu, ale moralizuji. Neberte mě vážně.

Patrik02
01. listopadu

Detektivní thriller z prostředí tetovacích salónů jsem si opravdu užil. Sympatické postavy, skvěle vykreslená atmosféra. Marni si zamilujete tak lehce, jako Vám bude přebíhat mráz po zádech z vrahových popisů. Ty osobně považuji za skvělý nápad. Přeci jen náhled do mysli a počínání samotného vraha, který i přesto zůstává zahalen stíny nenabídne každá detektivka. A protože několik ozdob na těle již mám a několik dalších jistě ještě přibude, nebylo mi prostředí procezené vůněmi inkoustových barev a jemného bzučení strojků ani tak cizí.

mirec88

Vidím, že po Arlidgeovi je tu ďalší skvelý britský autor krimi thrillerov. Vlastne autorka. Zaujalo ma to od začiatku do konca, bolo to hnusne brutálne (v dobrom zmysle slova) a tie myšlienkové pochody toho netvora boli niekedy fakt nepríjemné. Dobre vykreslená atmosféra a prostredie tatérov mi umožnili priblížiť mi mne neznámy svet, keďže ja tetovanie nemám ani nikdy nechcem a nebudem mať. Ale bola to zaujímavá sonda. Chémia medzi Marni a Francisom bola perfektne vykreslená a záver ma neprekvapil, lebo som si dobre tipol kto je vrah. Kniha bola čtivá, behom 4 dni som ju prečítal a veľmi sa mi páčila. Jednoznačne plný počet, ale neodporúčam slabším jedincom.

katynka78

Tuto knihu jsem si zvolila v audioverzi, protože jsem netušila, jaká bude.
Musím říct, že hlas Lucie Juřičkové byl skvělý - mám ho ráda od doby, co koukám na Sex ve městě a ona tam dabuje hlavní postavu. Její hlas je mi opravdu příjemný, takže to byl bonus této audioknihy a dával celému příběhu perfektní rozměr.

Autorka zvolila velmi zajímavé téma, které je velmi poutavé a myslím, že vychytala i takové to pomyslné využití potenciálu tohoto prostředí, ve kterém se tatéři pohybují.
Velmi se mi líbil její styl, že zbytečně nepopisovala prostředí, stačilo trošku a člověk si to dovedl představit.
Úžasné byly pasáže té bestie, co ty hrůzy dělala. To mě bavilo a bylo to takové jiné než v jiných thrilerech.
Rozhodně se toho spisovatelka drží, protože má i další díl z názvem Inkoust a ten si už přečtu. Vím, že mi v hlavě bude znít hlas paní Juřičkové a třeba někdy si to zase v audioverzi poslechnu.
Spisovatelku si dávám do hledáčku, protože se mi její styl líbí a věřím, že si jej udrží.
Jen doufám, že pak toto nezvyklé prostředí nepřejí, ale to vím, že se u druhého dílu nestane.

monushka

Knihu z prostředí taterů jsem četla poprvé. Přečteno jsem měla rychle. Už mám koupený i druhý díl.

zuzu8480

Prostředí tatérů super,ale jinak dost plochá kniha. Vrah docela lehce odhalitelný,neb postavami se to v knize zas tak nehemžilo a vůbec celý styl vyprávění,popis pocitů a citů..no podruhé číst nemusím a druhý díl si ještě rozmyslím,jestli se do něj pustím.

soukroma

Na téhle knize mě překvapuje leccos: místo děje, hlavní postavy, hnusné zločiny. Nepřekvapuje mě anglický způsob chování (aspoň jak jej líčí tamní autoři) policejních složek (řevnivost, nesoulad, boss křičí na všechny, málokdo hodlá vůbec spolupracovat s kýmkoli jiným při vyšetřování apod. - tomuhle klišé už odmítám uvěřit, vždyť by takhle nevyšetřili vůbec nic, přitom zdrojů mají dost a aspoň o ně nemusí zuřivě bojovat, jen těch konstáblů a kamer na každém rohu...).

Nepříjemně mě překvapil malý font knihy, takže se s ní budu při její skutečné, a to nemalé délce ještě chvíli potýkat, s prokládáním rozumněji vytištěných jiných textů, abych úplně nepřišla o zrak.

A další hrozné překvapení byl neumělý překlad, např. když překladatelka neúprosně a opakovaně a výhradně pracovala s pojmem "konvence", tak jsem musela přemýšlet, co že to asi bylo v originále - no jistě, "convention", tedy shromáždění, sjezd, kongres, slet, setkání, ale v žádném případě naše konvence. Takže u mne okamžitě poklesla důvěra v překlad/atelku na minimum a budu muset o to opatrněji číst dál, abych si včas odstranila neprofesionálně naházené klacky pod nohy a nedošla zmatení. Málokdy si na překlad stěžuji, ale tady je to vskutku na reklamaci...

Nakonec jsem tím už prolétala čím dál rychleji, protože se děj nikam neposouval, úvodní zápletky a rozkoly se jen posilovaly, podezřelých nijak nepřibývalo, vše se to motalo v kruzích. Ohavnosti ujetých zločinů střídaly ohavnosti chování policajtů a zejména hlavní hrdinky, tatérky, ex francouzského tatéra a matky dospělého kluka, která se chovala jako puberťačka.