Tatérka

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386208/taterka-Nuw-386208.jpg 4.1176

Tatérka (1.)

The Tattoo Thief (2018)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Plus

irefir
dnes

Zajímavé téma, pěkná kniha. Kdybych měla dost času na čtení, asi bych ji přečetla tak za dvě odpoledne:)

včera

Dost dobrá kniha, hodně napínavá se zajímavým tématem a taky čtivě napsaná. Děj hezky odsýpá, kniha nemá žádná hluchá místa a určitě nejpoutavější jsou pasáže, vyprávěné vrahem. Když však knihu srovnám s jinými z tohoto žánru, nepatří k těm nejlepším, na to jí bohužel něco málo chybí. Proto dávám poctivé čtyři hvězdičky a budu se těšit na pokračování série ;-).

Koketa
předevčírem

Skvělá detektivka, knihu jsem nemohla odložit. Téma tetování bylo výborně vybrané, četla jsem dokonce i v salonu, kde jsem se právě nechávala tetovat :) Přečteno doslova jedním dechem.

Dominika_a

Knihu jsem dostala od mé mamky s tím, že když mám spoustu tetování, mohla by se mi kniha líbit. Rovnou jsem knihu zahrnula do Čtenářské výzvy, ale teď už ke knize samotné. Miluji detektivky, a tuhle obzvlášť. Příběh výborný. Nechybělo napětí , kniha je velmi čtivá. Nutí vás číst dál a dál aby jste věděli , co se kdy a jak stane. Musím uznat, že jsem netušila kdo za tím vším je. A bylo to pro mě překvapení. Knihu řadím k oblíbeným a rozhodně doporučím dál. !

HYPNOS88

Sympatický vyšetřovatel a super téma na knihu. Ovšem nevím proč jsem od prvních okamžiků věděl kdo je kdo, a to se mi často nestává. Jsem v tomto trošku natvrdlej :) Ale tady jsme věděl, nebo alespoň tušil. Ale i tak skvěle napsané, velmi čtivé a to je pro mě důležité. Kdyby to mělo trošku víc zapeklitější děj, bylo by to za 5*.

Adriane

Musím říct, že jsem čekala více a to hlavně proto, jak byla tato kniha opěvována. Přiřadila bych ji tedy k takovým průměrným thrillerům / detektivkám, protože pod kůži se mi určitě nezaryla. Čekala jsem husí kůži, která se, bohužel, nedostavila. Bylo mi ale velice sympatické prostředí a kolektiv, ve kterém se děj odehrával, dokonce se v knize i něco málo dozvíte.
Každopádně to bylo pohodové čtení, které rychle utíkalo a mělo originální nápad.

veronika.j

Po dlouhé době jsem sáhla po detektivce, a musím říct, že nelituji. Hlavní postavy, děj, prostředí... to všechno mě do čtení vyloženě vtáhlo. Nedostatky však kniha má, kromě nudných předvídatelných dialogů Marni x Francis a ukňouraných dětských rozhovorů Francis x Rory, mě neuvěřitelně vytáčel překlad. Těžko tedy říct, zda je to špatným překladem, nebo stylem psaní v originále. Každopádně na to, že se jedná o první knihu autorky - dobrá práce.

Šárka345

Pěkný případ, ještě že nemám žádné tetování :0)))))

bozka.n

Velmi čtivá detektivka, která má zase jednou netypické prvky. Po přečtení hromady detektivek si člověk myslí, že už nic nového nejde vymyslet a ono ano.

em75

Kniha kterou jsem měla problém odložit. Miluju tetování,takže se mi tatérské prostředí moc líbilo. Sice mě štvali vyšetřovatelé,chovali se jako kohouti na smetišti. Zasmála jsem se,když policajt místo zbraně použije modlitbu,to byla hrozná blbost. Ale námět,vztah mezi M. a F. a celý spád děje převýšily všechny zbylé hlouposti v knize. Už se moc těším na další díl,snad bude stejně vydařený,jako tahle spisovatelčina prvotina.

Januli

Tatérka je pro mě takový průměr. Dost nelogickych jednání, které mě iritovalo. Jinak prostředí do kterého byl dej vložen bylo zajímavé a neokoukané.

Sallka

Detektivka se zajímavým tématem, ale to je pro mě asi tak všechno. Vyšetřovatelé, místo aby vyšetřovali, se neustále hádali jak dvě slepice v kurníku a vše za ně odvedla tatérka Marni. Nadřízený Francise byl snad největší blb, na kterého jsem v knihách zatím narazila.
Pro mě stejné zklamání jako například Noční pták, který byl také novinkou roku 2018.

Lindulinek

Dobře napsaná detektivka, která se mi moc hezky četla. Doporučuji.

kleo9554

Velmi čtivé

JitkaHambi

Mám moc ráda tetování, takže mi kniha fakt sedla :-) Akorát mě tam děsně iritovali všichni policajti! Včetně Francise!Jinak kniha opravdu pěkná a napínavá :-)A pachatele jsem trochu tušila už v půlce :-)

Didi15

Tak za mě velice čtivé, přečetno během dne. Na to, že to je prvotina, velmi zdařilé . Zajímavé téma. Vraha jsem si tipla dobře. Dá se říci, že to je celkem i oddechovka, dávám za pět :)

Krisařka

Mám načtení docela dost krimi, musím říct, že i přesto že jsem se trochu prokousávala začátkem, se mi kniha nakonec docela líbila, ale přijde mi, že je z toho cítit že je to prvotina a autorka ještě musí vyladit trochu styl psaní. Přesto za mě ok, ráda si koupím další díl.

saez

Víkendová kniha, líbila se mi.
Moc by mě zajímalo, co má teď Francis na zádech.

rajcatko

Nějak nevím, klasická kriminálka, průhledná, bez originální zápletky. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Nezachránily to ani střípky z minulosti hlavní hrdinky. Trapné okamžiky, např. detektiv nezvedne telefon, protože se modlí, přitom vyšetřuje vraždu! Oddechovka na jeden večer, ale život vám moc neobohatí.

ankaras

Prvně jsem tedy měla hlavního inspektora za trubku...

jana4674

Přečetla jsem za pár dní, nešlo knížku odložit. Je psaná pro mě hodně čtivě, hlavní hrdinka mi byla sympatická, a ikdyž to někde mělo slabší chvilky, určitě stojí za přečtení. Navíc zajímavé prostředí tetování.

kytarka
31.12.2018

Marni najde v popelnici znetvořenou mrtvolu muže. Jelikož nemá hezkou minulost oznámí tuto událost anonymně na policii. Případ dostane na statost Francis, mladý inspektor čestvě nominovaný do funkce. Jelikož je to od něj první případ, zbytek oddělení mu moc nepřeje a tak se jeho kroky spojí s Marni. Vyšetřují spolu co se stalo. Kdo byl vrah? To se nám odkrývá na stránkách knihy. Nečekejme nabušené stránky textu, ty nejsou moc popsány a proto kniha velmi rychle odsýpá. Spisovatelka zvolila velmi zajímavé prostředí do kterého děj zasadila. Vše se odehrává v testovacích salónech, veletrzích... tetování je v knize alfou a omegou. Kdo tedy miluje tetování, tak se v knize určitě najde. Je zde velmi napínavý a čtivý příběh. Nic závratného však nečekejte, já hodnotím jako rekreační čtení, kdy nemusíte moc přemýšlet.

Atlantis
31.12.2018

Tatérka je až do morku kostí klasická, až šablonovitá moderní detektivka. Máme tu postavu, která skrývá temné tajemství a vedle ní nového policejního komisaře, kterého kvůli něčemu (v tomto případě kvůli jeho věku), ostatní nerespektují a on jim musí ukázat, že na to má. Navíc klasický vyšinutý masový vrah, jehož motivace mimochodem v Tatérce naprosto chybí.
I přesto ale dávám čtyři hvězdy. Kniha byla čtivá, bez hluchých míst. Prostředí tetovacích salónu bylo také dostatečně zajímavé a celkově byly postavy sympatické natolik, že nenudily.
Takže ano, lehce stereotypní, ale i tak velice dobrá kniha.

ahomonicky
30.12.2018

Musím říct, že ačkoliv je to můj oblíbený žánr, do této knihy jsem se nebyl nějak schopen začíst. Některé pochody aktérů mi nepřišly logické a pravdivé. Nebylo to zlé, ale za srdce mě knížka nechytila....

Mona85
30.12.2018

Úžasná kniha,napínavá od první strany.Neda se odtrhnout.A zase jsem do konce neuhadla vraha...

amanda99
30.12.2018

Hezky napsané,dobře se četlo,ikdyž podobnou knížku už jsem jednou četla. :(

Janisss
27.12.2018

Kniha má zajímavý námět, dobře se čte a děj Vás úplně vtáhne - nemohla jsem přestat číst, dokud nebyl konec...

irva
26.12.2018

Skvělá knížka... dobře se to četlo a mělo to spád.

lenkavildomcova
18.12.2018

Líbila se mi...

Ajuszka
15.12.2018

Tak tohle byla jízda. Dost dobrá detektivka z tatérského prostředí. Až lituju,že jsem ji tak dlouho odkládala. Doufám,že tohle nebyla autorčina poslední kniha.