Měděný jezdec

Měděný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151588/medeny-jezdec-151588.jpg 5 841 248

Taťána a Alexandr série

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bronze Horseman , 2001

sloninka
19.04.2014 4 z 5

Kniha je hodně čtivá. První polovinu jsem přečetla jedním dechem, pak přišla pasáž jak z červené knihovny ale závěr opět dokázal strhnout. Celkově můžu knihu doporučit.

ankov
09.04.2014

Mě se kniha taky líbila, až na Lazarovo,nějak kapitola do románu nezapadala, jako by to nepsala stejná autorka.
Jinak skvělý román.

mimikova
08.04.2014

Zajimave, ze ctenarum vadi eroticke sceny v Lazarevo... muj dedecek byl ve valce a vypravel, ze dovolena za valky (pokud ji nekdo dostal, vetsinou na doleceni po zraneni) to bylo jen sex a alkohol...nic jineho nemohlo smazat z pameti hruzy, co zazili...aspon na chvili jim to pomohlo...nez se znovu vratili do toho pekla...

Jossie
08.04.2014 4 z 5

Kdyby to nebylo na pozadí tak zajímavých událostí, jako je blokáda Leningradu, asi by to byl dost průměrný milostný příběh (proč musí být obvykle hrdinka malá a nejlépe plavovlasá a on zase vysoký? To je hrozný prototyp těchto románů), ale takhle je to zajímavé díky umístění vyprávění. Jsou tam bohužel hodně nudné pasáže (venkov), ale cokoli se odehrává v Leningradě, je opravdu poutavé. I když musím říct, že Taťána mi občas svým sebeobětováním lezla pořádně na nervy.

mysterygirl
23.03.2014 3 z 5

no, pro mě to nebyla až taková pecka. Bylo to pěkné,ale že by to byla nejromantičtější kniha?

Milik
21.03.2014 5 z 5

Kniha byla naprosto báječná, bylo mi líto, že jsem už dočetla. Těším se na druhý díl.. Super, krásný příběh..

Zdery
13.03.2014 5 z 5

Krásný, silný příběh o velké lásce, statečnosti, lidské zlobě, zradě a naději. Nádherná kniha, ale musím přiznat, že chvílemi se mi ani nechtělo číst dál, protože jsem se děsila, co se zase hrozného Táně a Alexandrovi přihodí. Když jsem ji dočetla, tak jsem si říkala, že než začnu číst další díl, tak musím číst nějakou veselejší knihu. Ale samozřejmě mi to nedalo a hned jsem se vrhla na druhý díl.

andream
10.03.2014 5 z 5

Velice čtivá kniha, která chytne a velmi těžko se od ní odchází. Trošku kazí dojem špetka červené knihovny ale ke konci knížka zase nabírá grády, takže ze mě jednoznačně doporučuji. Hned se vrhám na druhý díl -))

Levandulová
02.03.2014 5 z 5

Těším se na další díl.Pokud pominu erotiku ke konci ,strhující příběh.

Ewinky
01.03.2014 5 z 5

Příběh jsem hltala jedním dechem. Nepostrádal nic a byl tak chytlavý, že jsem četla až do rána. Hlavní hrdinka nebyla žádná ufňukaná husička a popis života v Leningradu... tak z toho až mrazilo. Takové příběhy, kde já láska, historie i napětí mám ráda. Můžu jen doporučit.

AndreaP.
18.02.2014 5 z 5

Krutý, a přesto tak něžný, zástavu dechu i srdce způsobující román, tak to je tato kniha. Surovost války, kterou si člověk zpětně v této knize uvědomí a mezi tím láska Tatáni a Alexandra. Prostě se začtete a už vás to nepustí, čtete, čtete a modlíte se za ně oba. Úžasná, úchvatná kniha s odkazem na krutost války, a nezbývá, než plným právem dát nejvyšší možné hodnocení.

lucull
17.02.2014 5 z 5

Skvělé, dechberoucí. Parazit Dimitrij mě nehorázně štval, i když v knížce měla každá postava své místo. Také bylo zajímavé sledovat změnu Taťány, z naivní holčičky v dospělou ženu.

hlina
17.02.2014 4 z 5

Od začátku mě knížka vtáhla do děje. A pak najednou červená knihovna, což mě trochu otrávilo. Ale v závěru to už zase bylo velmi emocionální čtení. A tak jsem hned sáhla po druhém dílu.

JitkaBrab
16.02.2014

Včera jsem dočetla, málem s infarktem...neuvěřitelně silný příběh, vysedávala bych u knihy klidně do rána, ale pud sebezáchovy mi vždy okolo půlnoci velel přestat, abych byla druhý den aspoň trochu fit. Občas se mi o Taťáně a Alexandrovi zdá, což se mi stává u knih, které mne opravdu chytnou za srdce. Oddychovou pasáž v Lazarovu uprostřed knihy jsem uvítala (i když do detailu popsaného sexu bylo možná až moc), abych rozdýchala ten všudypřítomný hladomor, mráz, bombardování a umírání....to jsem ale netušila, že pokračování příběhu a hlavně konec bude ještě větší psycho.
Dokonce jsem ještě ten večer sáhla po druhém dílu, který hltám teď...prostě příběh naprosto ochromil můj život a každou volnou chvilku jen čtu a čtu...kdy mám ale vyžehlit tu horu prádla, kterou dělám, že nevidím??? :-)

gossipavlina
16.02.2014 5 z 5

Taťána a Alexandr, ááách, to je taková nádherná romantika. Láska hory přenáši, v tomto případě láska např. přeneslaTaťánu přes blokádu Leningradu, aby mohla být nablízku svému milému. Jak krásná a romantická je první láska. Naivní, důvěřivá, bez hranic. Na první stránce se nadechnete a vydechnete až na konci. Tak vám příběh vezme dech. Odvaha a nezdolnost Taťány jí pomůžou překonat zlo a nepřízeň osudu.
Při čtení jsem doslova podlehla kouzlu příběhu.
Nedočkavě beru do ruky 2. díl a vrhám se do života spolu s Taťánou.

Lenji78
12.02.2014 4 z 5

Je to skvělá kniha, silný příběh, krásně napsaný, ale přesto nemůžu dát plný počet hvězd. Nevadí mi popisování sexu v knize, ale tady to bylo takové zvláštní - chvílemi se mi vybavovaly scény z Ivana Čonkina.
Na druhou stranu tento - nedostatek? - plně vyváží zbytek příběhu, kdy opravdu sedím "s bradou na kolenou" a hltám stránku za stránkou.
Shrnuto a podtrženo: vřele doporučuji k přečtení a vrhám se na další díl.

malazluta
24.01.2014 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tolik oslovila a přirostla k srdci. Je to silný příběh lidí na pozadí velmi krutého období historie. V souvislosti s touto knihou lituji jediného - že ji zde nelze ohodnotit šesti hvězdičkami.

januleverule
23.01.2014 5 z 5

Krásná knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

lenka01
16.01.2014 5 z 5

než jsem se začetla, přišlo mi to nějaké nudné, ovšem asi tak od 150. stránky jsem se nemohla odtrhnout od čtení, kruté, syrové, ale velmi dobře napsané. Přestože jsem přečetla knihu z knihovny, koupila jsem si ji a určitě se k ní vrátím

Marika Vanova
09.01.2014 4 z 5

Takže, od začátku se mi kniha moc líbila, příběh mladých lidí z válečného Leningradu, vztahy, životní situace v Sovětském svazu za Stalina, shánění jídla, hlad, zima....hustý...a najednou po nějaké cca 425 straně červená knihovna, to nemyslí autorka vážně, pak konec byl už zase dobrý, ale dny hlavních hrdinů ve slunném Lazarovu byl pro mě nečekaný hnus. Tak 5 hvězdiček nemůžu dát, skoro bych chtěla dát 3,5, ale to nejde, tak 4h. Jsem zvědavá na 2.díl.