Letní zahrada

Letní zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160377/bmid_letni-zahrada-DCk-160377.jpg 4 379 88

Taťána a Alexandr série

< 4. díl

Závěrečný díl legendární romantické ságy, sledující osudy Taťány a Alexandra. Po letech odloučení se oba shledávají v Americe – zemi, o níž věřili, že se stane jejich novým domovem a ve které budou žít svůj společný sen a vychovávat syna Anthonyho. V ovzduší strachu a nedůvěry uprostřed studené války však na každém kroku cítí, že jsou zde „jen“ cizinci a že musí o své štěstí neustále bojovat. Jinak je dostihnou duchové minulosti...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Summer Garden , 2007

Lidka
17.02.2014 4 z 5

Letní zahrada je jiná, je více o každodenním životě, tím je vlastně více realistická a pro nás tím pádem bližší. Do života se jim přestala plést sice válka, ale plete se jim tam reálný život! Je tam na mne hodně romantiky a i když chápu, že autorka chtěla napsat, že Taťána a Alexandr jsou jedno tělo a jedna duše, tak tam té romantiky prostě pro mne bylo mnoho.
Spisovatelka chtěla vyprávění prostě dotáhnout do závěru a asi bez tohoto dílu by to nešlo. Ale i tak Měděný jezdec je opravdu jen jeden.

pavlinda
15.02.2014 4 z 5

Pěkné čtení,ale hodnotila bych podobně jako KOPRETINA AKU.

wiana82
29.01.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem nečekala, že bude tento třetí díl stejně dobrý jako první a druhý. Jsou to knihy, které si člověk zapamatuje, a rád se k nim jednoho dne vrátí!

malazluta
24.01.2014 5 z 5

Závěrečný díl trilogie, která je skvělá.... ale objektivně - poslední díl je nejslabší, a občas mě přišel trošičku zbytečný - chápu potřebu autora uzavřít příběh Taťány a Alexanda, ale kdyby měl děj otevřený konec po druhém dílu, tak bych se vůbec nezlobila. Některé scény byly poněkud přehnané (menší spoiler - při záchranné misi ve Vietnamu mi x-krát vytanuly na mysl filmové scény z Ramba...což mi přišlo poněkud absurdní). No ale i tak jsem Lední zahradu přečetla jedním dechem a k této sérii se určitě nejednou vrátím.

Kopretina_aku
20.01.2014 3 z 5

Já budu asi vybočovat, ale pro mne to byl nejslabší článek ságy. Kdyby v knize bylo místo 200 asi jen 50 milostných aktnů Taťány a Alexandra, mohla být o dobrých 100 stran tenčí. Prvních 400 stránek se zbytečně táhne, místy je to už nezajímavé a nudné. Zbytek života je oproti tomu zbytečně zrychlený a vtěsnaný do 200 stran, přitom je to nejzajímavější část knihy. Jako trilogie je to skvělé, ovšem Měděný jezdec je naprostá jednička.

Lensiiee
14.12.2013 5 z 5

Právě jsem ji dočetla a hlavou se mi honí myšlenky CO TEĎ? JAK MÁM BEZ NICH ŽÍT?
Posledních několik stránek jsem probrečela. Nechápu, proč to trvalo tak dlouho než jsme si mohli tuto trilogii přečíst. Doufám, že se brzy dočkáme překladu některého dalšího díla od Paulliny Simons. Tato autorka si jistě zaslouží, aby byly její knihy čteny.

simca144
14.12.2013 5 z 5

Právě jsem dočetla a teď mnou proplouvají různé pocity...Díl byl od začátku po poslední stránku "nabouchaný" emocemi. Epická láska, která se musí potýkat s různými nepřízněmi života...co napsat? Jen, že si připravte kapesníčky, posledních několik stránek jsem probrečela...je to jedna z opravdu mála knížek, která to dokázala...pět hvězdiček je opravdu málo :)

valovapeta
24.11.2013 5 z 5

musím říci, že mi i ke konci ukápla slza, i když se to od začátku četlo pěkně, tak jsem si říkal, prostě třetí díl série, ale jak jsem četla dál a dál, tak mě to víc a víc bavilo...